Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Egyenlőre fordítás alatt! Várja már valaki? :)

(#2) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Én várom!

(#3) StroopeR


StroopeR
újonc

Amúgy...miért van áthúzva a szöveg?

[ Szerkesztve ]

(#4) ∂яσнυη válasza StroopeR (#3) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Még nincs lefordítva az a rész. Türelem!

(#5) ∂яσнυη válasza ∂яσнυη (#4) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

A telepítés része elvileg kész, finomítani még biztosan kell rajta! A dual boot Windows-al majd ezután fog következni. Az már nem sok idő.

Szóval akinek van üres HDD-je, az már próbálkozhat is a telepítéssel. Jó szórakozást! :P

(#6) zarayg


zarayg
aktív tag

nem rossz :) Dell Optiplex 780 SFF-re raktam anno még 10.7.5-öt, hibátlanul ment rajta : - )

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#7) ∂яσнυη válasza zarayg (#6) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Kössz. Egyenlőre még nem túl sok az érdeklődő. :N

(#8) zarayg válasza ∂яσнυη (#7) üzenetére


zarayg
aktív tag

pedig több értelme van, ha valaki érdeklődik az OSX iránt, minthogy megvegyen 100.000 Ft-ért egy gépet, aztán nem tudja használni hónapokig :) én is így tanultam meg :U

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#9) ∂яσнυη válasza zarayg (#8) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

De nem csak próbára, mindennapi használatra is jó. És sokat lehet tanulni belőle.

(#10) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Visszatérős hsz!
Meg szeretnem majd probalni asztalira telepiteni, uh jovok, es atragom magam alaposan a leirason!

(#11) ∂яσнυη válasza zolikaDB (#10) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Örülök, hogy a Mi3 topicból is van akit érdekel a dolog. Én laptopon is Romolok. De ahogy látom te is. Asztalnál más egy kicsit a telepítés menete, de mindenképpen a Vanilla módszert javaslom, saját dsdt-vel.

Ha kompatibilis a hardveres, akkor elvileg itt egyszerűbb dolgod van mint laptopnál.

Mindenesetre tudod hol keress. :K

(#12) zolikaDB válasza ∂яσнυη (#11) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pont erre volt szükségem, vkire, aki vmennyire már "benne van", elérhető, tudja az alapokat, és nem hajt el a p.csba fórumot böngészni 19800 hsz-en keresztül :DDD :R :R

(#13) xedos


xedos
addikt

Grat és hajrá!
Én régebbi SONY laptopokra raktam OSX-et de soha nem lett 100-as. Azután vettem Mac gépeket...
Most már úgy elszálltak az árak, hogy 2éve összeraktam egy Hackintosht, ami azóta is 100%-os. Most vettem egy Lenovo Yoga notit, de ezen jópár dolgot nem tudtam összehozni - közte a win10 -EL Captain UEFI-t :-(
Feladtam...
így az asztalin maradt OSX 10.11.4 a Yogán meg a Win10.

(#14) ∂яσнυη válasza zolikaDB (#12) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Igazából ez nekem is a tanulásról szól. Az eGPU jó alap volt. Ott is kellett a dsdt-vel vacakolni. Itt a Probook Installer miatt nem szükséges, de úgy csak NullCPUManagemanted van, ami annyira azért nem előnyös üzemidő szempontjából. Rehabman nagyon érti a dolgát. Tőle érdemes kérdezni ilyesmivel kapcsolatban dolgokat az angol fórumon. Neki rengeteg általános patch-e van dsdt-khez.

Mindig van ilyen aki elküld hszeket olvasni, ahelyett, hogy inkább gyorsan válaszolna és újra ott lennének szem előtt a dolgok. Ismerős.

xedos:
Igen notikon eléggé gázos a helyzet hacsak nem 4x30s vagy 4x40s-ről van szó. Ott egyszerű a dolgod, mert szinte minden hardver kompatibilis a rendszerrel. A többi notinál pedig mindig kompromisszumok vannak, de a notebookok egyébként is erről szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#15) #73173120


#73173120
törölt tag

+1

A közeljövőben tervezek beszerezni egy olyan laptopot ami hacki kompatibilis. Mivel csak office és egy kis net a cél, ezért bőven elég lesz egy régebbi üzleti gép. Figyelem a bejegyzést, hogy mik közül lehet/érdemes szemezgetni.

(#16) ∂яσнυη válasza #73173120 (#15) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Ez attól függ mi a keret amit rászánnál? Mik az elvárások? Méret,kijelző, üzemidő, minőség, teljesítmény stb.?

(#17) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Jó leírás, egy 2570P-n fogom majd megpróbálni.
Virtuális gép kikerülésre nincs valami megoldás?

üdv, adika4444

(#18) ∂яσнυη válasza adika4444 (#17) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Helló.

Nem saját szerzemény csak fordítás kiegészítve, hogy a kevésbé jó angolosok is ki tudják próbálni.

Vannak buherált telepítő fájlok, de én ezt a módszert használom. Így a legtisztább a rendszer, mert tulajdonképpen módosítás nélkül kerül a pendrivera.

A Windows sajnos nem kezel több partíciót egy flash driveon, csak a legelsőt. Itt pedig a Cloveres Fat-on az OS X pedig a saját fájlrendszeren van.

[ Szerkesztve ]

(#19) embe


embe
nagyúr

Köszi! Ha időm lesz rápróbálok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20) ∂яσнυη válasza embe (#19) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Okés. Tényleg idő igényes. De ha ráérsz mindenképp. Szerintem egy próbát megér, ha van üres hdd/ssd-d vagy nem bánod, ha formázni kell.

(#21) Kharchy


Kharchy
tag

Szia! Ha az adott wifi kártya nincs a listán, az azt jelenti, hogy a telepítés sem fog menni, vagy, hogy telepítés után nem less használható a wifi?

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#22) Kharchy


Kharchy
tag

Lenne három észrevételem:
-Ha a listán lévő wifi kártyád nem kompatibilis a telepítés végbemegy, de nem less wifi.
-8 GB-s pendrive nem elég, mivel a meglévő kb 5 GB mellé még a resource mappa szintén 5 GB körüli.
-Disk utility-ben már nincs lehetőség permission javításra, ezt a terminálból kell elvégezni.

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#23) ∂яσнυη válasza Kharchy (#22) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Hali

Boccs, hogy csak most írok, de sajnos nem látom ha írnak. Nos valószínűleg Yosemite alatt működött a permission javítás és én arra emlékeztem. Köszi, hogy szóltál. :)

(#24) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

sziasztok!
Hp EliteBook 8470p -re felraktam a sierra-t. Gyári nem a hackintosh változat.
A hangkártya driver-rel van problémám. Feltelepítem a VoodooHDA.kext-289 amivel működik 1-2 újraindításig.
Utána megint beszürkül a hangerő ikon és nincs hang.
Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm!

(#25) ∂яσнυη válasza kacsuszka (#24) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Szia!

A Sierrát nem igazán ajánlják a tonymac-en sem, mivel van még jó néhány dolog ami nem megoldott (lista) . Napi használatra nem javasolt.

Ha jó hangminőséget szeretnél, akkor inkább az AppleHDA-t kellene patchelni.

(#26) kacsuszka válasza ∂яσнυη (#25) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

szia

köszönöm a választ. nekem simán csak annyi kell hogy legyen hang.
(illetve wifi mert az ez másik tészta :) )
A hang lenne a nagyon fontos legalább filmet tudnék nézni.

a patch menetéről nincs leírásod?

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27) ∂яσнυη válasza kacsuszka (#26) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Hp probook installert használtál? Először vissza kellene állítani a natív hangot.

(#28) kacsuszka válasza ∂яσнυη (#27) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

igen azzal sikerült a boot + a vga.
hogyan kell visszaállítani a nativ hangot?
mert erre nem találok semmit (a visszaállításra)

(#29) kacsuszka válasza ∂яσнυη (#27) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

hali

már régebben sikerült megoldanom a hangot. most a hdmi(display port) hanggal nem boldogulok.
erre nincs ötleted?

(#30) ∂яσнυη válasza kacsuszka (#29) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nincs ötletem. :( tonymac-en nézz körül.

(#31) kacsuszka válasza ∂яσнυη (#30) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

jól benéztem...

eddig őgy volt megoldva (kábelhiány miatt), hogy display port to dvi és dvi to hdmi. nem volt hang a kimeneten (gondolom a dvi nem tud hangot átadni)

most vettem egy sima display port to HDMI -t és minden frankó :)

(#32) ∂яσнυη válasza kacsuszka (#31) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Azt akartam is kérdezni, hogy 8470-en nem csak display port van.. De akkor megoldotta. Hogy működik a rendszer sebességre, stabilitásra milyen ? Ssdt használsz? Dualboot?

(#33) kacsuszka válasza ∂яσнυη (#32) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

Majdnem minden jó. A billentyűzet beállításait nem tudom megcsinalni(az a baj hogy nincs ott a beállítás a f1-f12 gombokhoz).
A rendszer jó egyszer volt olyan h leállt a hang az iTunes ben. Én külön monitorral használom fejlesztek rajta egész héten (android & ios) és szuper.
Az SSD t itt vettem használtan a hardverapron. Ocz agility 3, 240gb. Nekem tetszik.
Már úton van a hdd caddy is.
Meg kellene bele a wifi chip helyére egy olyan amit szeret az osx mert most külön USB wi-fi van benne. Kellene egy olyan h wi-fi + Bluetooth hogy a közös vágó lap illetve a touch id val a feloldás menjen 😊

(#34) ∂яσнυη válasza kacsuszka (#33) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Jól hangzik. Igen ezek szép dolgok. Jól el lehet velük szöszölni, meg a pénzt is viszik rendesen, ha mégsem a megfelelő alkatrészt rendelted. De még mindig nem annyi mint egy alma.

A billentyűzet az nehéz ügy. De van egy alkalmazás amivel bár sok idő de ezeket be lehet állítani. Eszembe nem fog jutni, hogy mi a neve... :D

(#35) kacsuszka válasza ∂яσнυη (#34) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

Nem nagy összegek csak meg kell kérdezni a tonymac fórumon kiül x-et vett.
A bill az előző telepitesnél meg jó volt (az meg hdd volt) nem tudom hogy mit lehet mert egyébként működik a bill csak a funkció bill lóg ki a sorból

(#36) kacsuszka válasza kacsuszka (#35) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

Nekem SSD vel sincs eddig 100ba. De én meg drágábban vettem a 8470p-t. Most már van 50-60 között.

(#37) ricstom01


ricstom01
újonc

Lehet már egy picit kihalt a topic, de azért beküldöm, hátha valaki még nézi.
Atheros AR9565 típusú WiFi kártyához van elérhető portolt kext, ami nálam tökéletesen működik ProBook 450 G1-ben El Kapitány 10.11.6 alatt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38) ∂яσнυη válasza ricstom01 (#37) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nem kihalt. Én itt vagyok. Köszi az infót. Gyárilag ezzel szerelte a Hp a gépedet? Én majd a W520 Thinkpademben akarom cserélni Atheros AR9280 -ra a modult. Ez natívan támogatott és nem kell akkor mókolni. Ráadásul, támogatja az ac szabványt(amit a mostanim nem). 3500ftért... :)

(#39) ricstom01 válasza ∂яσнυη (#38) üzenetére


ricstom01
újonc

Igen, gyárilag ilyen WiFi kártyát kaptak a 450 G1-esek.
Először én is inkább kompatibilis hardver vásárlásában gondolkodtam, de kb. 3 percnyi böngészés után megtaláltam ezt, kipróbáltam és működött. :)

(#40) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziaszok!

Tudna segíteni valaki? Számtalan egyedi Linux LiveUSB-t csináltam már de a MacOS-t már több hete próbálom rátenni a gépemre de még csak a pendrive sem jön össze. VMware gépen van egy Sierra a legfrisebb. Terminállal rátettem a letöltött telepítőt de az Unibeast-et utólag nem engedi rátenni. Letöröltem mindent. Unibeast így sem megy. Sírva könyörgöm valaki segítsen nekem. Nem hiszem el, hogy 1000 féle leírás van. Értem, hogy más a hardwer de a kext-ekig sem jutok el.

(#41) ∂яσнυη válasza #04331520 (#40) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Hátha ez segít..

(#42) #04331520 válasza ∂яσнυη (#41) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszi. Értem. Tehát VM-ben nem megy.

(#43) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem találtam más topicot, hátha itt.

Asztali mac, nem mobil,
2 napja csakis a facebook mobil nézetben jelenik meg csak a Safariban.
Mindent kipróbáltam, a safari minden előzményét cookikat stb. törölni, eredmény nulla.
Minden más oldal jó, ahogy beírom hogy facebook.com, enter, és az oldal már m.facebook.com lesz.
Egy 27 colos asztali gépen.

Ötlet?

(#44) ricstom01


ricstom01
újonc

Valaki próbálkozott Sierrával? Nekem sok-sok szenvedés után sikerült egy szinte tökéletes, napi szinten használható macOS Sierrát összehozni ProBook 450 G1-re. :DD

(#45) raczger


raczger
őstag

Én az Elitebook 8570w-re tervezem majd feltenni, látom, a leírás csak 8570p-nél működne (vagy esetleg az enyémre is jó lehet a leírásod?).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#46) ∂яσнυη válasza raczger (#45) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Megpróbálni meg lehet. De neten van szerintem frissebb jobb. Tonyosxen nézelődni.

(#47) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

Sziasztok!

Csináltam egy leírást hp 4870p-hez. Nekem minden megy rajta(igaz a wifi modul-t cseréltem egy régebbi asus laptopban lévőt egyből felismerte :) )

Nekem 2016 Októbber óta fent van stabil nagyon jó.

Sok sikert!

Üdv.

(#48) Chaser válasza kacsuszka (#47) üzenetére


Chaser
titán

8470p?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) kacsuszka válasza Chaser (#48) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

igen, bocsánat :K
mindig összekeverem.

(#50) Chaser válasza kacsuszka (#49) üzenetére


Chaser
titán

8 - passz
4 - kijelző méret, kicsiknél nem, ott az első szám jelöli, második szám passz ( : pl 2570p
70 - 70-es széria
8550 pl kimaradt, 40-es után jött a 60, csodálatos számozási rendszert találtak ki az biztos ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.