Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

A rambus meg csinal erdemi fejlesztest?! En azt hittem, "ujabban" bo 15 eve csak patent-trollkodnak. :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Csabis válasza opr (#1) üzenetére


Csabis
aktív tag

Félig meddig a Jedec szabvány is általuk van..

(#3) opr válasza Csabis (#2) üzenetére


opr
veterán

Huh, akkor itt nalam valami nagyon felre volt menve, teljesen rossz informaciom voltak a cegrol ezek szerint.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Csabis válasza opr (#3) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ha jól emlékszem.. Edo Ram -ot ők fejlesztették ki.. Csak nem lett tovább fejlesztve pedig lekörözte a Sima Ram szabványt. De lehet volt utódja de csak teszt asztalon.
Meg volt még egy Ram tipus azt ők tették le az asztalra..
De azt nem vágom mely volt az.
- Lehet a RAMBUS, RD-Ram volt .netán..

[ Szerkesztve ]

(#5) opr válasza Csabis (#4) üzenetére


opr
veterán

Azt tudom, csak ezek mar osregi dolgok. Utana a P4 era kozepe-vege ota meg gyak annyit hallottam roluk, hogy patent trollkodnak. Jo 10 eve ez az elso olyan hir, amikor nem arrol olvasok, hogy valakit bepereltek valami ordas baromsag miatt, hanem konkretan fejlesztettek is valamit. De persze mondom, lehet csak En nem voltam eleg figyelmes/tajekozott. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) #06658560 válasza opr (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem rég visszatért a JEDEC-be és a DDR6 mentén tényleges fejlesztésekkel kezdett foglalkozni.

(#7) E.Kaufmann válasza Csabis (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Volt BEDO is

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) apatyas válasza #06658560 (#6) üzenetére


apatyas
Korrektor

Most megint bedobálja a sütiket, hogy aztán jó drágán visszakérje. Szarkazmus vagy mi.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) PetX válasza #06658560 (#6) üzenetére


PetX
aktív tag

Persze, mert már mindenkit bepereltek akit csak lehet, aztán eddig tartott a pénz most már megint alkotni kell :DDD

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#10) tomio


tomio
tag

"ha az adott hardver tekintetében a sebességnél fontosabb a fogyasztás" - nagyon pozitív, hogy van ilyen is :K

A "Gbps-os tempó" hogyan számítódott? Wikipedia-n: a data rate of 14 Gbps per pin
Míg más Wiki oldalon igencsak más értékek vannak. Mit nem látok? Mit számolnak itt és ott :F

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#11) #95904256 válasza tomio (#10) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem a számok mindenütt passzolnak.

16 Gbps vagy 16 GT/s egy 64-bites buszon az 64*16 = 1024 Gbit/s.
1024 Gbit/s = 128 GB/s.

Tehát van Gbps per pin, van busz szélesség és bájt és bit közti váltás.

(#12) tomio válasza #95904256 (#11) üzenetére


tomio
tag

valóban :B

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.