Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dergander


dergander
addikt

Vega11-hez nem jó.

(#2) Televan74 válasza dergander (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az RX590 FatBoy OC+ edition -hoz biztosan jó lesz. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Cythyel válasza Televan74 (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

az Polaris30... asszem... :DDD

(#4) #85552128 válasza dergander (#1) üzenetére


#85552128
törölt tag

Elég nevetséges, hogy az Intel procikat Vega GPU-val támogatják ezek a driverek, de a saját APU-ikat meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#5) #25068288 válasza #85552128 (#4) üzenetére


#25068288
törölt tag

Miért nem?

2200G = VEGA8
2400G = VEGA11

"2200G -m van, tökéletes hozzá a driver.

[ Szerkesztve ]

(#6) solfilo válasza #25068288 (#5) üzenetére


solfilo
veterán

A probléma az, hogy dokumentációban nem írja, hogy támogatná a Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics cuccokat, mint amilyen a 2200G is, kereső sem hozza fel. De erre írta Abu másik topikban, hogy [link], szóval direkt letöltve elvileg felrakhatóak Ravenre is. Meg is nézem mindjárt én is.

solfilo

(#7) solfilo válasza solfilo (#6) üzenetére


solfilo
veterán

No, előbbit visszavonom, nálam nem megy Ryzen 5 2400G-vel.

Leszedtem a dokumentációban írt módon a 18.9.3-ast, restart majd 18.11.1 és ezt dobja. ggwp :DDD

Úgyhogy felraktam végül a kereső által talált opcionális 18.10.1-et, az felmegy szépen. :)
Lehet a 18.11.1 csak akkor megy fel, ha az előzőt nem távolítja el az ember, vagy nem tudom másnak hogy települ Ravenre.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#8) #85552128 válasza #25068288 (#5) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az érdekes, mert most már két 2400g user is írta, hogy nem megy fel nekik, szimplán azért mert nem támogatja a driver.

[ Szerkesztve ]

(#9) Duck663 válasza solfilo (#7) üzenetére


Duck663
őstag

Miért nem használod a Radeon Settingsben a frissítés lehetőségét? A legfrissebbet feldobja, újraindítod és kész. Ha csak nincs valami gubanc, nem kell állandóan törölgetni a régit.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) sb válasza solfilo (#7) üzenetére


sb
veterán

Nekem felszalad az előző driverre Vega3-ra.

szerk: Vagy a jó ég tudja. Settingsben ezt írja: "Radeon Software Version 18.10.1"
De ha elindítom újra a telepítőt akkor 18.11.1 a current. :D
Mondjuk itt is lehet hülyeség, mert pl. chipset drivernél is kiírta, hogy frissebb a meglévő (az adrenalin verziószámát írta ki - ez lehet a hiba) mint amit fel akarok tenni. Aztán a továbblépésnél, a konkrét driver verziószámok már magasabbak voltak mint a jelenlegiek.

[ Szerkesztve ]

(#11) #25068288 válasza solfilo (#7) üzenetére


#25068288
törölt tag

A chipset-driver is fentvan neked is?
Nekem fent van és simán ráfrissített a 18.11.1, nem távolítottam el semmit, csak frissítek.
...és gond sincs vele.

Vagy mi? Vega 11-től(2400g) már nem jó? :DDD

@Szaby59:
Amit itt írtam Solfilo-nak , csak ugyanezt tudom neked is mondani(írni) ...

Most akkor mi van tényleg, mert nálam eddig nincs gond és települt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) #85552128 válasza #25068288 (#11) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nézd meg az IGP driver verziószámát az Eszközkezelőben vagy a RS-ben.
Ennek november 7-ei dátummal kellene szerepelnie.

[ Szerkesztve ]

(#13) dergander válasza #25068288 (#5) üzenetére


dergander
addikt

Nekem driver telepítése előtt kiírja azt hogy nem található megfelelő GPU. persze miután leszedtem DDU-val akkor szembesültem, így mehetett vissza a 18.9.3 driver. Azért köszönöm az AMDnek. Nemtudom neked hogy jó, nálam a Vega 11, nem támogatott volt.

(#14) #85552128 válasza dergander (#13) üzenetére


#85552128
törölt tag

18.10.1-nek is jónak kellene lennie, ott van a listában is az oldalon: [link]

(#15) solfilo válasza #25068288 (#11) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom a 18.9.3 eltávolítása volt a gond, ami miatt nem ment fel a 18.11.1. Mindegy, most már jó lesz a 18.10.1 is. A vicces, hogy közben meg eltűnt a Ryzen optimalizált energiaséma, tegnap még megvolt. :DDD
Lehet a 18.9.3 uninstall leszedte azt is? Nem volt semmi DDU, vagy hasonló, csak a linkelt AMD által javasolt módszer. :)

(#13) dergander: ahogy Szaby59 írja, jó a 18.10.1, most azzal játszottam, TATW DAC alatt újra van Radeon Overlay, örülök neki. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16) dergander válasza #25068288 (#11) üzenetére


dergander
addikt

Furcsa ez az egész.

Vega series graphics , ebbe akkor a Vega11 nem tartozna bele de a 8 igen?

Lehet éppen a tiszta telepítést nem kezeli a két AMD APUnál. Mert az hogy te is frissítetted neked ment, nálam DDU volt és úgy raktam fel. Holnap tesztelem akkor.

(#17) sb válasza dergander (#16) üzenetére


sb
veterán

Simán lehet, hogy keverednek és sz*r a detektálás.
Írtam fentebb, hogy nekem a chipset driver telepítésnél is összekeveri a verziókat.

Chipsetből eggyel kisebb verziószámú volt fent mint Adrenalinból, új chipset telepítésekor pedig kiírta rá az adrenalin nagyobb verzióját. Aztán az SMBus és egyéb verziókból már látszott, hogy az új lesz a frissebb.

(#18) #25068288 válasza sb (#17) üzenetére


#25068288
törölt tag

Neked lesz igazad!

Utánanéztem ma jobban és chipsetnél a régi van sőt, az eszközkezelőben 09. havi drivert ír, míg ha az asztalon nyitom meg a szoftvert, ott a frisset írja, illetve ha letöltöm a legújabb 'csomagot' az AMD oldaláról, akkor 'egyedi telepítés' funkciónál már lehet látni külön, mi a régebbi, mi új...

(#19) Abu85 válasza #25068288 (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem elég. A sima install az csak komponensfrissítés. De az Installer úgy van beállítva, hogy megakadályozza a hivatalosan nem támogatott eszközökre az eszközillesztő telepítését. Ilyenkor magát a drivert manuálisan kell felrakni. Ez azért van, mert ilyenkor bizonyos funkciók nem is fognak működni a Settingsben. Például nem tudsz hibaüzenetet küldeni, mert eleve olyan konfigurációt használsz, amit hivatalosan nem is támogatnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) #25068288 válasza Abu85 (#19) üzenetére


#25068288
törölt tag

Értem, köszi :)
Egyébként mi a jobb?
-hagyjam így, vagy jobb egy tiszta telepítés a 18.10.1 -el?

(#21) Abu85 válasza #25068288 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tiszta telepítésnél sem fogja engedni az eszközillesztőt az installer. :)

Hacsak nincs valami gond, akkor érdemes a gyárilag ajánlott meghajtókhoz ragaszkodni. Mert tesztelés nélkül a nem ajánlott ugyan felerőszakolható, de abban lehetnek olyan hibák, amelyeket a tesztelés hiány miatt ugye nem is vettek észre. Ellenben ha valami nagyon fontos képesség kell, akkor lehet kockáztatni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) sb válasza Abu85 (#19) üzenetére


sb
veterán

Abu, ha már betévedtél... hátha te tudod, én kb.semmi infót nem találtam róla se hivatalosan se máshogy:
200GE, Vega3 tud frame packed FHD 3D kimenetet? ...mert nálam nem tudja, de a 2200/2400-ról már fórumban is láttam, hogy megy. (Ill. fura is lenne, ha ezt kiszedték volna X év után...MVC-t is tud ugye.).

AMD-nél egyrészt nincs külön említve sehol a 3D, másrészt meg nincs külön feature lista, csak, hogy a Vega-k mit tudnak úgy általában. És ugye a Vega3 is az.

szerk:
Kézzel gyártottam 1920x2205-ös custom felbontást, azt kiküldte az APU a TV pedig frame packed 3D-nek érzékelte és beváltott... de nyilván sw oldalról ez csak egy custom 2D felbontás.
Az is fura, hogy nekem driverből HDCP off-ot ír, úgy is ha force-olva van.

[ Szerkesztve ]

(#23) #25068288 válasza Abu85 (#21) üzenetére


#25068288
törölt tag

Köszi, már meg is volt a DDU, majd tiszta telepítés 18.10.1 -el.
Ilyesmire gondoltam én is, hogy esetleg okozhat valamit, vagy minimum nem fog megfelelően működni valami :DDD
Most már minden tiszta, nem is ír összevissza adatokat sem az eszközkezelőben, sem a Radeon settintgsben. :)

(#24) Abu85 válasza sb (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A lapka tudja, de az a baj, hogy az Athlon az egy belépőszintű cucc, abból ezeket kivehetik. Szóval bőven elképzelhető, hogy erre a modellre nem engedélyezték.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.