Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ez a cím :W
És még Abu-t szapulják, pedig ez tényleg fáááj :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) Televan74 válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Synthwave style! Nekem tetszik, de kinek a papné és kinek a paplan! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) E.Kaufmann válasza Televan74 (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miaza syntwave? Én csak wave(table)synth-et ösmerek :D [link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Érdekel a dolog, agybajt kapok a lassú pendrive-októl. Egy 256 GB-os jól jönne.

A játéknak soha nincs vége.

(#5) #55525888


#55525888
törölt tag

Ez tök jó, hogy van egy 25. USB szabvány, de tessék mondani, az előlapi usb sok.2-höz mikor lesz dugó az alaplapokon?

(#6) Duck663


Duck663
őstag

Nagyon szép, nagyon jó, de eddig bármilyen kingston termékem volt az csalódás volt, úgyhogy nem köszönöm.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) King Unique


King Unique
titán

Na, micsoda fejlődés, már USB 3.1 Gen 2-nél (USB 3.2 Gen 2) tartunk és gyorsabb mint a legutóbbi 2 csoda, a Patriot és Team Group. :C Gondolom ez a Kingston (is) inkább valamilyen külső SSD lehet mint hagyományos pendrive, az előbbiek tudtak eddig ilyen és ennél nagyobb adatátviteli sebességet, sőt azokhoz képest USB 3.2 Gen 2x2 (példa) és Thunderbolt 3 (példa) alapon még mindig jelentős lemaradásban vannak a pendrive-ok. :))

(#8) Rayyy válasza Duck663 (#6) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én pont az ellenkezőjéről tudok beszámolni.

Minden a legnagyobb render!

(#9) Victorio


Victorio
aktív tag

Aki ezt az USB 3.X Gen YxZ nevezéktant kitalálta azt szívlapáttal kéne agyonütni.
Mi baj volt a 4-5-6-7-... számokkal, hogy nem lehetett egyszerűen a következő értéket használni? Pedig 3-ig egész jól ment...

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#10) csako válasza Televan74 (#2) üzenetére


csako
veterán

+1 nekem is bejön a cím, viszont jöttem egyből megnézni beszóltak-e már rá :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#11) Synthwave válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezt viszont nem clickbaitnek hívják, hanem metaforikusnak/kreatívnak though.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Synthwave válasza csako (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ha van sapka, ha nincs

ALWAYS COME AT ME!"

~részlet egy ősi zsurnaliszta haikuból~

:DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Reggie0 válasza Synthwave (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

De clickbait. Plane, hogy meg gyorshajtas sem tortent, hiszen 10Gbps USB kapcsolatnal az 1GB/s gyakorlati sebesseg a jellemzo elvart ertek. Ha ennel gyorsabb lett volna a tenyleges adatavitel, akkor beszelhetnenk gyorshajtasrol.

(#14) NLZ


NLZ
tag

Kérdés hogy ezt az írási sebességet cache segítségével éri el mint a legtöbb pendrive, vagy tényleg képes ilyen tempóval teleírni az egész pendriveot. Mert amúgy kevés ilyen pendrive van, kapásból csak a SanDisk Extreme Pro ugrik be.

(#15) tibaimp válasza dreampage (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Dobj össze egy M2-es SATA alapú SSD-t egy sima külső házzal. Így az ~500/500 MB/sec simán jön. Tény, valamivel nagyobb, mint egy pendrive, de nem sokkal, és annyi pluszt megér, szerintem.

szerk:
Synthwave: ne törődj senkivel, a cím kegyetlen jó lett :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Reggie0 válasza tibaimp (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

PCIe SSD-vel megvan az 1000/1000 is es nem sokkal dragabb.

(#17) King Unique válasza NLZ (#14) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég linkeltem, hogy már vannak hasonlóan gyors pendrive-ok, amik lehet inkább külső SSD-k mint ahogyan ez is, vagy ki tudja. Az eszköz cache pedig inkább a tekintetben számít, hogy mennyire tudja tartani másolásnál az írási sebességet, lásd nemrég egy másik cikk kapcsán külső SSD-nél a DRAM cache hiánya.

(#15) tibaimp:
Itt 10 Gb/s USB 3.1 Gen 2 adatátviteli sebességről van szó, amihez egy SATA 6 Gb/s alapú külső SSD nyilván kevés, oda PCIe NVMe SSD kell, lásd a nemrég linkelt példát, inkább az utóbbit dobja össze. ;)

(#18) tibaimp válasza King Unique (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Reggie0, King Unique: ebben tök igazatok van, csak azért írtam a SATA alapot, mert az NVMe házak még drágák és kevés is van belőle, illetve elég nagy böszmék is, legalábbis az, amelyik megfelelő hűtést is tud.
Nem is igen találtam, még korábban keresve itthon, másik terméket, ami alkalmas lenne csak ezt: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Reggie0 válasza tibaimp (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Mutatok neked egy jot: Raidsonic IB-1817M-C31
Csak 10x4x1.5 centis es tudja az 1GB/s-t. Fem az egesz es meg olcsobb is, mint amit te linkeltel.

(Es meg read only kapcsolo is van rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#20) tibaimp válasza Reggie0 (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem azt mondtam, hogy nincs jobb, csak régebben, mikor kerestem ilyet az Asus volt csak, ez eddig akkor 2 darab. SATA-ból, azért jóval több van :B .
Mindenesetre, kösz, elmentettem :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Televan74 válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

De azt nem tudom magammal vinni! :P Ha csak nem viszem az egész gépet. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Reggie0 válasza Televan74 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Lasd #19.

(#23) King Unique válasza tibaimp (#18) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem feltétlen, pont hogy elég sok M.2 PCIe NVMe - USB 3.X és Thunderbolt 3 külső ház van már a palettán, lásd csak a nevesebb gyártók termékeit, ami nyilván nem 2 db, sőt még gyártón belül sem: Akasa, Axagon, Delock, LC-Power, Orico, RaidSonic (ICY BOX), Sabrent, SilverStone, SSI, Ugreen, Unitek, YottaMaster, stb. Az meg nem meglepő, hogy egy M.2 PCIe NVMe - USB 3.X / Thunderbolt 3 külső ház valamivel drágább, mint egy M.2 SATA, hiszen jóval gyorsabb is, lásd ~ 550 MB/s vs. 1 - 2,5 / 3 GB/s. De ott van AliExpress, Amazon, eBay és társai online piacterek kínálata, ott noname külső házakat egész olcsón találni, ha valakinek annyira az kell. A fizikai méretre a "böszme" jelző meg nem egészen világos, pont hogy egy, pendrive-hoz hasonló méretkategória az M.2 SATA és az M.2 PCIe NVMe, meg mindkettő kisebb mint pl. egy 2,5" külső SSD.
;)

[ Szerkesztve ]

(#24) Frozen


Frozen
őstag

nekem még az usb fit 3.1 es van ez kb 300 at tud ,de ezt valóban hozza is kb 1cmx 1cm a méret. ez tökéletes.
Ha gyorsabb kell valakinek ajánlom én is az m.2 es usb kulcsot és belerakni egy samsung 970 evot majd az hasít.A többi csak reklám sebességet hirdet a leírásban amikor berakod a gépbe meg nem tudja azt amit igértek. A samsungok ez alol kivételek nálam akár milyen és mekkora volt mindig hozta az igért tempokat.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#25) nubreed


nubreed
veterán

Ez a cím súlyos nagyon, leolvadt tőle az agyam. :DDD :W

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#26) BBorg


BBorg
tag

Mit látna ebből egy Windows 7, ha bedugnám? Pontosan mi a jelentése annak, hogy "Windows 8.1, 10, illetve macOS v.10.14.x (vagy újabb), Linux v.2.6.x (vagy újabb) és Chrome OS operációs rendszerekkel összeházasítható"

(#27) nubreed válasza BBorg (#26) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem a Windows 7-et csak azért hagyták ki a felsorolából, mert annak már nincs supportja, így mintha nem is létezne. Egy xp-s gépbe is bedughatod, ott is látszódni fog.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28) E.Kaufmann válasza Televan74 (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na azóta sikerült dekódolnom, hogy az írót hívják így. Hát nem egy gonzó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29) Synthwave válasza Reggie0 (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Japp, tényleg tetű lassú a cucc, tobzódnak a piacon a gyorsabb pendrive-ok. :D

------------------------------------------------------------------------------------

(#28) E.Kaufmann: Sőt, még egy ilyen zenei műfaj is van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) dabadab válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az a Roland pont nem wavetable szinti, a wavetable szintézis meg a sample-k az két külön dolog, inkább egy PPG Wave-et kellett volna linkelned :)

A synthwave meg ilyen: [link]

DRM is theft

(#31) Reggie0 válasza Synthwave (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Latszik nem ismered a gyorshajtas fogalmat :D Amikor te irsz cikket, az altalaban olyan, mint amikor Joey-nak(Jobaratok) megmutattak a szinonima szotarat... :)

(#32) E.Kaufmann válasza dabadab (#30) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Régen a Gravist meg az AWE-kat is wavetable-nak csúfolták, utánaolvasva látom, hogy nem ugyanaz, ugyanakkor régi PC-s újságokban így említik. Ezek szerint akkor is voltak balf... újságírók és marketingesek.
Nekem már csak az maradt meg, hogy Wavetable-nél már nem egy FM szinti keverte pl a szinuszos, fűrészfog meg négyszögjeleket, hanem mintákat használtak, amit vagy lehetett bővíteni/új mintákat betölteni menet közben (pl MOD-ok lejátszása) vagy nem (külső MIDI szinti).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) King Unique válasza BBorg (#26) üzenetére


King Unique
titán

Felismerni felismerné és kezelné ezt a pendrive-ot elvileg a W7 is, de mivel (lakossági vonalon) már jó 1,5+ éve nem támogatott OS, ezért nem meglepő, ha a hivatalos kompatibilitási listában nem említik (meg most sem kellene ilyen alapon), ahogyan pl. az XP-t és a régebbieket sem. Viszont a W7 esetében inkább az lehet probléma, hogy nincsen benne natív USB 3.X támogatás és max. külön driverrel megy csak pl. az USB 3.0 is, + UASP-t sem támogat és ezért a szabvány maximumát sem lehet ott elérni, vagyis a W7-nél vsz amúgy sem feltétlen jönne össze az 1000/900 MB/s olvasás/írás. :N

[ Szerkesztve ]

(#34) Synthwave válasza Reggie0 (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem csak az látszik, hogy a metaforákat nem tudod/akarod (szerintem inkább az utóbbi) kellő flexibilitással értelmezni. :D

---------------------------------------------------------------------------------------

"Ezek szerint akkor is voltak balf... újságírók és marketingesek."

Ne légy naív! BalFÜLEK mindig is voltak és mindig is lesznek, adó és fogadó térfélen egyaránt. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) tibaimp válasza King Unique (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Megint tanultam valamit, köszi. :R
A böszme az ASUS ROG-ra értendő, nézd meg a képeken mekkora darab.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.