Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

Most akkor ez szabvanyos androidos toltes, vagy nem?

(#2) sTERNI


sTERNI
senior tag

"Up to".. a varázsige :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#3) XtremLor válasza berVi (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

Szabvanyos, csak nem egyseges ez itt a legnagyobb gond erre kellene pedig menni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Néhány napja már ezt a hírt megírtátok!

(#5) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Quick Charge 4+ már nem csak az eszköz házának, hanem az USB Type-C konnektornak a hőmérsékletét is monitorozza
Helyes. Olvadt már körbe microUSB csatim telón töltés közben.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) scope2007


scope2007
addikt

Na ez jól halad, én leragadtam itt xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#7) XtremLor válasza scope2007 (#6) üzenetére


XtremLor
őstag

Nalam is bw qc2.0 van a kocsiba, es a hazba is, a telefon is ezt tamogatja meg, igy nem indokolt a csere. :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8) tecsu


tecsu
addikt

Mi az a Dual Charge? Annyi már kiderült, hogy nem két telefonról van szó...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) sztanozs válasza tecsu (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Olvasd el még egyszer a cikket ;)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) tecsu válasza sztanozs (#9) üzenetére


tecsu
addikt

Nem volt benne. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) Fionn válasza tecsu (#10) üzenetére


Fionn
tag

Pedig de :) : Ez megkövetel az adott eszközön belül egy második menedzsmentáramkört és felosztja a töltéshez használt áramerősséget

(#12) g@bo válasza scope2007 (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

uff

ez most csak a kinai shopokban elérhető?

(#13) pilu85


pilu85
őstag

Maradok a sima 2 ampernál. Hagyjuk már a gyilkos gyorstöltést.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#14) E.Kaufmann válasza pilu85 (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért pl, ha növeljük az akksi kapacitását, akkor már a gyorstöltés nem is olyan gyors. Jönnek az Qualcomm alapú Windows tabletek Win32 futtatási képességgel és nagy akksikkal, azokhoz nem árt a nagyobb töltőáram.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) pilu85 válasza E.Kaufmann (#14) üzenetére


pilu85
őstag

Ha választhatok, akkor töltöm csak 2 amperral, h olyan sürgős lenne akkor tenném csak a gyorsra....

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#16) E.Kaufmann válasza pilu85 (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Választhatsz, olyan töltővel töltesz, ami az adott szabványt támogatja. Nem fog sima töltőről több áramot felvenni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) sztanozs válasza pilu85 (#15) üzenetére


sztanozs
veterán

Olvastam a gyorstöltéshez USB Power Delivery kompatibilis kábel is kell, szóval, ha normál adatkábelre teszed, akkor nem fog gyorstölteni. Mondjuk nem tudom, hogy ez a QC4+-ra is vonatkozik-e, mert az előző QC verziók még nem voltak USB PD kompatibilisek...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) pilu85


pilu85
őstag

értelek mindannyiótokat. persze én választottam is eg y5 portos blitzwolf aljzatonként 2A es töltőt. nem véletlen, pl a huawei p10 gyorstöltését még a p10 tesztjében is blamálták, hogy nem biztosak benne, de gyanítják hogy az gyorsan leamortizálja az akksit.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#19) E.Kaufmann válasza pilu85 (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az már az akksi és a belső elektronika függvénye. A töltő csak jelzi a telónak az adatvonalakon keresztül (gyakran csak ellenállásokkal), hogy mennyit bír leadni, a készülék meg felveszi azt az áramot /teljesítményt és tölti a telót, amúgy nem kötelező a töltendő készüléknek annyi áramot felvennie csak annál többet ne vegyen.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) pilu85


pilu85
őstag

Úgyértettem maga a technológia káros az akksi élettartamára...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#21) kromatika válasza pilu85 (#20) üzenetére


kromatika
veterán

Jogos.

Légy jó mind halálig.

(#22) E.Kaufmann válasza pilu85 (#20) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az a nagyobb baj, hogy sok cuccban csak bontással cserélhető az akksi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) sztanozs válasza pilu85 (#20) üzenetére


sztanozs
veterán

A technológia nem káros az aksi élettartamára, hanem ha ész nélkül van implementálva. Az aksit a lokális hőtermelés (és a sok töltési ciklus / elhasználódás) öli meg alapvetően. Ha jó a töltőáramkör, jó tervezésű az aksi és nem süti meg töltés közben, akkor nem kell csepptöltéssel szenvedni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#24) pilu85


pilu85
őstag

Szerintem eljön még újra a cserélhető akksik kora. S majd innovációnak nevezi aki elkezdi. :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#25) nagyistv válasza pilu85 (#20) üzenetére


nagyistv
csendes tag

Én harmadik éve használom a OnePlus 3-t, 90%-ban dash töltővel, de még nem tapasztalok mérhető akksi károsodást. Mindamellett töltés közben sem melegszik... bár a többi szabványról nincs tapasztalatom, de én bízom a technológiában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.