Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Lassan lehetne egy jó kis teszt, kíváncsi lennék, hol tartunk már ennyi "kis apró" lecsippentett teljesítmény után.

Vagy várunk, had derüljön fény még pár sebezhetőségre.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2) Tian66 válasza Robi BALBOA (#1) üzenetére


Tian66
senior tag

Támogatom, kíváncsiságból.

(#3) erer1000


erer1000
őstag

Én azon gondolkozom hogy ha nem kellene egyáltalán biztonsággal foglalkozni , mert egy elméleti teljesen biztonságos környezet van, akkor milyen gyors cpu-kat kaphatnánk?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) Bici válasza erer1000 (#3) üzenetére


Bici
félisten

És mennyivel olcsóbbak, gyorsabbak, és környezetbarátabbak lennének az autók, ha nem kellene súly és ár növelő biztonsági berendezéseket alkalmazni, mert pl. gépek vezetnének.
Ugyanez igaz a biztonsági ajtókra vagy riasztókra a lakásban, stb.
Nem kellene semmilyen vírusírtó a gépre, maguk a szoftverek is egyszerűbbek és sokkal gyorsabbak lehetnének. Ezzel is jó sokat lehetne nyerni.
Marha sokba fáj az, hogy vannak gyökerek... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Lacok válasza Robi BALBOA (#1) üzenetére


Lacok
őstag

+1

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) Lacika112


Lacika112
aktív tag

kíváncsi lennék én is de nagyon, egy táblázat is mehet mellé az akkori pl csócs i7 minek felel meg ennyi buzera után.

Lehet már csak egy meghúzott i3 lenne? ki kéne tesztelni :R :R :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#7) Akula válasza Bici (#4) üzenetére


Akula
őstag

:C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#8) Alogonomus válasza Lacika112 (#6) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mindent mindennel nem teszteltek, de ebből kikövetkeztethető a javítások hatása a két gyártó termékeire nézve.
[link]

A kockázatos HT meghagyása esetén Intel veszített bő 15%-ot, HT nélkül bő 20-25%-ot, AMD veszített 3%-ot.

Javítások nélkül a sorrend:
7980XE (288)
8700K (271)
2990WX (245)
2700X (219)
6800K. (200)

Javításokkal:
2990WX (238)
7980XE (231)
2700X (213)
8700K (204)
6800K (159)

Erre jön még a mostani javítás hatása, ami megint csak az Intelt érinti.

(#9) Joczek


Joczek
tag

Itt már olvasható a friss teszt, 9900K-n 1-5% teljesítményvesztés: Initial Benchmarks Of The Spectre "SWAPGS" Mitigation Performance Impact

[ Szerkesztve ]

(#10) antikomcsi


antikomcsi
veterán

biztonsági rés <---> nem veszélyes

(#11) Depression válasza antikomcsi (#10) üzenetére


Depression
veterán

Ez az oda-vissza jel mit akar jelenteni?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) Bici válasza Depression (#11) üzenetére


Bici
félisten

Gondolom azt, hogy a kettő kizárja egymást, így nincs olyan, hogy "nem veszélyes biztonsági rés".
De lehet, hogy rosszul értem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Noukoum válasza Alogonomus (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez azért durva, nem lennék most Intel proci tulaj.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) Törzsúr válasza Noukoum (#13) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Inkább cégeket érint, nem hiszem, hogy bárkit aki magánszemély.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#15) antikomcsi válasza Depression (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán

#12. hozzászólás pontosan leírja, hogy mit jelent.
Nem oda vissza jelet akartam feltétlen, hanem jelezni, hogy szemben állnak egymással, kizárják egymást, csak sajnos nem vagyok egy karakter huszár.

(#16) datatomm


datatomm
tag

A következő igen hosszú években az AMD lesz nyeregben. Biztos hogy egy darabig náluk lesz a kevesebb probláme. Pénz beszél ...

Hamarosan a Samsung lesz a 3. "ellenfél".

[ Szerkesztve ]

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#17) Depression válasza datatomm (#16) üzenetére


Depression
veterán

Majd lesz, de egyelőre a rengeteg huszár szerint még mindig az intel a jobb. Főleg, hogy most kilóra megvették a userbenchmarkot. Nem érdeklik őket, hogy mennyi pénzért mit kapnak, az intel 9900Kutyafüle, vagy melyik?, picivel jobb, mint az AMD csúcsa, így az intel a jobb. Pont!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) datatomm válasza Depression (#17) üzenetére


datatomm
tag

Igazi benchmarkban nem az számít hogy kit fizettem le. A következő évtizedben az Intel kapaszkodhat ha nem akar 3. lenni. Az igazi meccset az AMD És a Samsung fogja játszani.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#19) Csepy válasza Joczek (#9) üzenetére


Csepy
senior tag

1%, nem nagy ár a biztonságért. 5% már sokszor érezhető.

Regards: Csepy

(#20) sunpower válasza Csepy (#19) üzenetére


sunpower
tag

Hányszor is volt már 1 %?........ ;]

(#21) gejala válasza datatomm (#18) üzenetére


gejala
őstag

Inkább AMD-nek kell kapaszkodnia nagyon, mert megint mindjárt veszteségbe fordulnak. Q2-ben 35 milliós profitot termeltek, harmadannyit, mint egy éve. És közben még mindig 1 milliárdos adósságon ülnek. Képtelenek Intel profitjának akár a huszadát kitermelni, még egy céggel nem bírnak el.

(#22) ChavalieR válasza datatomm (#16) üzenetére


ChavalieR
csendes tag

Őszintén szólva, remélem nem. Évek óta szurkolok az AMD-nek, és be is váltották a hozzájuk fűzött reményeket, sőt igazából még többet is. Viszont azt nem szeretném(persz nem is reális a gondolat) hogy elhúzzon az intel mellett.
Amég van verseny, addig mi csak nyerhetünk. Ha pár éve nem szállt volna nyeregbe az AMD, akkor még mindig a 6/12 i7 lenne a csúcs kategória, kb laza 120k Ft-al.

(#23) Noukoum válasza ChavalieR (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

A fenéket az i7 4/8 mag/szál lenne, természetesen kB 150ezer forintért. Több magot szálat is csak a ryzen megjelenése miatt adott, amivel nem is volt nagy baj, csak jött az Intel áremelése és nyilván nem volt kellemes hogy az egekbe szöktek az árak és ott is maradtak.

gejala: nincsenek könnyű helyzetben. Globális szinten a sok birka (már bocsánat,) és "tudatlan" szinte csak intelt vesz jobb ryzen helyett, nvidia kártyáinál is jobb ár/értéket kínál az AMD mégsem veszik. És ez elég kellemetlen gondolj bele. Alig van haszon a termékeken. Nehéz versenyezni két olyan névvel mely hosszú évek óta uralja a piacot. Csoda hogy még van AMD. (és ennek a legjobban a felhasználók örüljenek)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) andy19770128 válasza ChavalieR (#22) üzenetére


andy19770128
aktív tag

4/8 volt az standard i7......

(#25) andy19770128 válasza gejala (#21) üzenetére


andy19770128
aktív tag

húúú öregem ebben mennyire tévedsz. nem a bevétel a legfontosabb hanem hogy milyen piacot uralsz. az sem a jelenben hanem a jövőben. az amd hosszútávon ha nem bassza el jól jöhet ebből ki. majd kiderül. anno az intel sem 5 hónap alatt nyomta le az amd sikerét az athlonnal kelett pár év pedig hát......

(#26) FLATRONW válasza Robi BALBOA (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Szerintetek pl. a TPU a legfrissebb CPU tesztjei esetén kikapcsolja ezeket a javításokat?
Mert ha nem, akkor nincs miről beszélni.

(#27) fanti


fanti
addikt

A napokban sikerült megszabadulnunk idehaza a Kislányom i7-6700K-s rendszerétől....B450 és Ryzen 2700 van helyette már.

Amúgy nagyon kevés szakember tud ezekről az Intel bugokról....beszéltem olyan céges adatvédelmi referenssel is, aki nem is hallott ezekről....hihetetlen! Pedig a teljes szerverparkjuk és a 150db PC-jük mindegyike Sky Lake or better....

És hogy mennyire csak az él az emberek többségében, hogy i3, i5, i7, és hát páran meg a szakik mondják, hogy húúúúúú bezzeg az i9 micsoda szuperprocesszor.....a RÁJZEN névre meg csak pislognak, hogy az meg mi.....? Mire én mondom, hogy hát tudod, az az ÁEMDÉ! Mire a szakik szakija mondja, hogy ja, AMD, az egy lassú szar.....

A köztudatnak még baromi sokat kell formálódnia....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#28) Vesa válasza Noukoum (#13) üzenetére


Vesa
veterán

"Ez azért durva, nem lennék most Intel proci tulaj."

Intel proci tulaj vagyok és leszek is még egy ideig, de köszönöm, semmi bajom nincsen! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#29) djyuri válasza Noukoum (#23) üzenetére


djyuri
őstag

A leg-leg AMD jobb igen. De pl egy 570Nitro esetén is felsírtam,hogy 120Hz fölé nem lehetett vinni a DVI-D-n a frissítést. Köszi nem kell 200-ért új monitor az ájemdé miatt,hogy display porton kihajtsak egy NEM TN paneles szutykot.

Egyébként már az első ryzen óta AMD fan lettem. Kezdetben AMD-s voltam (A tulantain CPU-k után).
Aztán inkább kényszeres inteles lettem,de be-be próbáltam pl.: FX9590-et is másfél évig (azt a kínt :( )

Szóval sajna visszatértem újra(1 hónapig küzdöttem a középfelsőbb ati karikkal mostanában) nvidiára is mert biza nem cserélem le a 16:10-es szuper TN panelemet.

Robi BALBOA +1

(#30) --HARDCORE-- válasza fanti (#27) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

A mai fórum-köztudat meg ez: "jujj Intel, az veszééélyeeeees!" Meg: "A Windows10 biztonságos."

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#31) Noukoum válasza FLATRONW (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Én úgy tudom igen, kikapcsolják.

Vesa örülök neki:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) ncc1701 válasza erer1000 (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

És ha még pontosaknak sem kellene lennie, úgy milyen gyorsak lehetnének, nem? :)

(#33) Yany válasza Törzsúr (#14) üzenetére


Yany
addikt

Úgy gondolod, hogy csak céges környezetben lassulnak az Intel CPU-k a patch-ek hatására? hm... :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#34) Akula válasza fanti (#27) üzenetére


Akula
őstag

majd keress már egy prémium kategóriás (Latitude, EliteBook) notit Ryzen 5,7-tel. Van, de csak egy forgalmazónál. Ritka, mint a fehér holló. Na itt a baj. Üzleti gép, az intel. A cégvezető aki meg eldönti hogy mire adja a pénzét bölcsészként végzett. Szóval halott ügy.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#35) Robi BALBOA válasza FLATRONW (#26) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezzel a kikapcsolósdival az a baj, hogy ügye alapértelmezetten be vannak ezek kapcsolva, vagyis az átlag user, aki nem is tud ennek a létéről, az azt veszi észre otthon, hogy baromira nem úgy muzsikál a procija ahogyan a tesztekben szerepelt.

Ezekre fokozottan figyelni kell majd a teszteknél, a tesztelőknek pedig jelezniük kell, hogy milyen beállítások mellett születtek az adott eredmények.

Mostmár eljutottunk arra a pontra, amikor már nem vicces ez a "csak kicsit fog fájni a foltozás".

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36) ncc1701 válasza Akula (#34) üzenetére


ncc1701
veterán

Hasonlóra várok, de valami emberibb áron. Céges notit kellene cserélnem, intelt nem akarok, csak amd a jó, részben azért, h ha más nem, valami minimális játék is fusson el rajta. Meg elvből, intelt akkor sem vettem, mikor jobbak voltak, most pedig már pláne nem veszek ennyire bugos/túlárazott procit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.