Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexwo


nexwo
őstag

Van MX-5 ön, szerencsére nem problémás, de ez egy elég negatív dolog lehet a márkára. :/

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#2) s.bala31


s.bala31
őstag

Fasza. 2 hete vettem, de még nem bontottam ki. Remélem nem a selejtes lesz benne. Plusz az Arctic Liquid Freezer II 280 még mindig szervizelésen van náluk lassan már egy hónapja. Kezdek kiábrándulni ebből a márkából.

(#3) Richard!


Richard!
addikt

Hűteni nem hűt, de az ágyban még jaó lehet ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#4) Reggie0


Reggie0
félisten

Hat, a "jol mukodo" MX-5 sem sokkal jobb.

(#5) Holi89 válasza nexwo (#1) üzenetére


Holi89
csendes tag

Szerintem korrekt, mert el is sunnyoghatta volna, mint ahogy pár nagy cég csinálja...

(#6) nexwo válasza Holi89 (#5) üzenetére


nexwo
őstag

A termékvisszahívás sosem jó (lásd Gigabyte PSU) lehet az emberek inkább nem vesznek MX-5-öt és az MX-6-al is várnak egy évet ha kijön és letesztelte valaki.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#7) tixem válasza nexwo (#1) üzenetére


tixem
addikt

Sosem értettem azokat, akiknél az ehhez hasonló visszahívások negatívan csapódnak le, hiszen le is tagadhatná, vagy szemet hunyhatna felette a gyártó. Ehelyett elismeri a hibáját, tájékoztat és lehetőséget ad a cserére.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#8) bartos96 válasza tixem (#7) üzenetére


bartos96
tag

Persze az pozitív hogy visszahívja de ha nem engedi ki forgalomba teszt előtt és kiderül hogy szar az még jobb. Mert arról nem is tudnak az emberek.

(#9) DBob válasza bartos96 (#8) üzenetére


DBob
őstag

Elolvastad a cikket? Vagy csak kommentelni jöttél?
A hosszútávú teszteknél merültek fel problémák, amikor is bizonyos gyártási batch-eket hónapok / évek múltával vizsgál meg a quality control.

(#10) nexplo válasza DBob (#9) üzenetére


nexplo
őstag

Ez akkor is tök blama. Végül is csak arra nem jó amire ki van találva. Korrekt a csere és a visszahívás, de az ember inkább annak örül ha nincs ilyen infó a termékről és "édes tudatlanságban" van :)
Mi van ha felhasználtam és most vehetek másikat pl? Vagy ha van pasztám, de már megkezdtem? Vagy az utóbbi évben összerakott (~30) gép esetében mehetek ki mindenhova és csinálhatom újra a pasztázást? Ez csak egy két dolog ami hírtelen eszembe jutott de bizton van még másik egyéb felmerülő dolog is.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) nexwo válasza nexplo (#10) üzenetére


nexwo
őstag

Ja a bolt a vásárlónak: Na szuper akkor 5900x proci és egy AIO... most jött ki az új MX-5 paszta, ne legyen inkább az? sokkal jobb.
Vásárló: oké legyen.
2 hónappal később:
a bolt értékelése negatív. :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#12) nexplo válasza nexwo (#11) üzenetére


nexplo
őstag

Reméljük hogy nem sok ilyen lesz :D Csak azért van sok negatív része ugye, a pozitív pedig csak 1, hogy elismerték. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) ledgeri válasza nexplo (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Első felvetésben: nem mert küldenek újat
Másodikban: nem számít, mert küldenek újat
Harmadikban: ha valamelyik gép elkezd melegedni akkor cseréled, mert van mivel, mert küldtek újat.

Ha meg nem küldenek újat, de az árát viszakapod, akkor meg van egy maradék tubusod, amit elhasználhatsz tesztelgetni, amikor sűrűn kell cserélni, mert a probléma előjöhet azzal, de hosszú távon (nem egy egyhetes teszt-setup teszt alatt.)
Lehet, hogy náluk úgy megy a teszt, hogy van 5 konfig ami 0-24-ben bányászik és azon megy végbe az olajkiválás, de a várthoz képes gyorsabban, viszont ha valaki átlagosabban, alacsonyabb hőmérsékleteken csinálja évekig nem jön elő... A cikk nem jelöl meg forrást az infóra, szóval hacsak nem tudsz forrással alátámasztani infót, feltételezem, hogy nem tudsz többet, mint a cikkből kiderül (milyen setup, hogy használva, pontosabban mennyi idő alatt, milyen mértékben romló adatokat produkált...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) DBob válasza nexplo (#10) üzenetére


DBob
őstag

"de az ember inkább annak örül ha nincs ilyen infó a termékről és "édes tudatlanságban" van"

Ezen definíció szerint akkor én nem minősülnék embernek - még ha anatómiát tekintve oda is tartozom - mert én elvárnám bármilyen gyártó cégtől, ha kiderül hogy bizonyos elvárt minőségi paramétereket nem tud tartani a terméke veszélyeztetve ezzel a rendeltetésszerű használatot, akkor azt jelezze a fogyasztók felé.

A te javaslatod ezek szerint meg azt sugallja, sumákolja el akkor a cég a problémát inkább., az jobb nekik, és jobb neked is. Win-win.
Akkor nem kell gondolkodnod, vegyél-e új pasztát, vagy mit csinálj a már megbontott tubussal, esetleg az elmúlt év 30 gépével is mi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#15) Találtgyerek válasza nexwo (#6) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerencsére ez kisebb tétel, mint egy tápegység. Én még elvagyok az MX4-el.

06-3o/9759I39

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Pár évet raktározott, OEM aktív hűtőhöz csomagolt fecskendős ezüst paszta is működésképtelennek bizonyul, van olyan, csak arra a support azt mondja hogy: ÍJ. :)

(#17) templar5 válasza Reggie0 (#4) üzenetére


templar5
csendes tag

Előző héten vásároltam MX-5 pasztát, MX-4 2019 Edition pasztát váltottam. Valóban, az állaga sokkal másabb, de meglepően jól vezeti a hőt, videokártyán legalábbis 7-10 fok különbség van. Meglátjuk pár hét múlva. :)

(#18) Reggie0 válasza templar5 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem 2-3 ev alatt mindig beszaradt. Persze jol vezeti a hot, amig jo.

[ Szerkesztve ]

(#19) DRB


DRB
senior tag

Valahogy meg lehet állapítani, hogy a problémás tételből való az adott paszta? Úgy értem azon kívűl, hogy várok egy évet mire tönkremegy. Van itt a polcon egy bontatlan 8 grammos, meg egy 4 grammos is, még decemberben vettem ezeket és nem volt egy nagy összeg, de na, ne kelljen már kidobnom ~5 ezer forintot. Van egy bontott is, azon semmit nem vettem észre, eddig, de ugye ez a probléma nem is egy hónap alatt jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#20) ledgeri válasza DRB (#19) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Supportot kérdezt, cikkben is benne van! (és tényleg kérdezz rá, nem csak topiktól hajtalak... ;) ) Biztos van valami nyomás jelzés, vagy valami ami alapján be tudják azonosítani!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) DRB válasza ledgeri (#20) üzenetére


DRB
senior tag

A cikkben az van, hogy ha a pasztád megkeményedett, tehát a hibás tételből való, akkor jelezheted a supportnak és elveben cserélik.

(#22) DRB válasza DRB (#21) üzenetére


DRB
senior tag

Az lemaradt, hogy ettől függetlenül azért rákérdezek. És az sem világos(már ha tényleg problémás a cucc), hogy cserélik(a cikk ezt írja), azaz nekem elöbb vissza kell küldenem Németorszába a pasztát, vagy csak simán küldenek egy másikat?

(#23) s.bala31 válasza DRB (#22) üzenetére


s.bala31
őstag

Ma írtam a supportnak, mellékeltem a számlát meg a termék számot a dobozról. Gondolom ha ez nem elég majd jeleznek, mert még magán a tubuson is van egy sorozatszám.

[ Szerkesztve ]

(#24) DRB válasza s.bala31 (#23) üzenetére


DRB
senior tag

Majd írj, hogy mit válaszoltak, kíváncsi vagyok. Köszi! :)
Az én pasztáim doboza még le van ragasztva, és nem is bontom ki, ha csak nem muszáj. Ha jól értem a tubuson más szám van, mint a dobozon. Mindegy, ha az a szám kell nekik akkor kibontom.

(#25) s.bala31 válasza DRB (#24) üzenetére


s.bala31
őstag

Amúgy nincs beszáradva, de ha nem kérnek róla fotót vagy valami más bizonyítékot hátha küldenek egy másikat :) Mellesleg igen csak lassú a supportjuk :( De ha lesz valami majd írok.

[ Szerkesztve ]

(#26) ledgeri válasza s.bala31 (#25) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem ez a száradás nem a tubusban értendő, hanem a használat helyén, és gyorsabban mint tervezték. Ha a tubusban kvázi légmentesen önmagával körülvéve száradna át, szobahőmérsékleten, olajkiválás miatt, akkor a sub-miliméteres, hőciklusos felvitelnek rég KO lenne jóval korábban!
Nekem is 2013-14-es MX 2-őm van, és 3-4* cseréltem, és mindig szárazabb volt mint a most még meglévő tubusos.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) nexplo válasza s.bala31 (#25) üzenetére


nexplo
őstag

Kíváncsi leszek hogy mi lesz a vége :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Sokan dicsérik ezt a típust, de laptopban 1 hét után elvérzik! Egyáltalán nem tűri a magas hőmérsékleten való üzemelést.

Érdekesség képen le írom. 

Csak folyékony fém vagy grafit lap jöhet mára szóba laptophoz nálam. Nagyon sok paszta gyártót kipróbálva írom ezt.

Bár mindkettőből elég limitált a gyártók sora.
Legjobb folyékony fém!


Legjobb paszta helyett.

[ Szerkesztve ]

(#29) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nekem kb. egy 10 éves MX 2 van. 2x használtam (egyszer az én gépemen). Nem nagyon vettem észre, hogy 10 év alatt romlott volna a CPU hőmérséklet. Engem az érdekelne, hogy ami még a tubusban van, az így 10 év után még rendben van, vagy új gép esetén már érdemes újat venni. Igaz, hogy gépcserénél ez már nem tétel, csak kíváncsiságból érdekel.

(#30) ledgeri válasza FLATRONW (#29) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem hiszem hogy elkezdené vezetni az áramot (nem lesz veszélyesebb), ha meg a hőt rosszabbul is, azt meglátod, megérzed (érthető hatékonyságromlás..)... Hacsak nem extrémebb, limites OC-t próbálsz, annál lehet, hogy ezen múlik már a stabilitás...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31) s.bala31 válasza DRB (#24) üzenetére


s.bala31
őstag

Jött a válasz:
Hi Balázs,
We regret that this defect could not be detected before delivery to distributors and end customers, despite constant quality controls and utmost care in the production of the goods.
There is no risk for already applied thermal paste, as this concerns the application of the thermal paste. The performance of already applied thermal paste is also not negatively affected by this.
A slight bleeding/oiling is completely normal for a silicone-based thermal compound.
With affected pastes, a clear separation of the components is visible, so that an oily yellowish film emerges from the syringe.
Affected pastes can be returned and refunded directly to the dealer or via the sales platform.

Alternatively, we offer an exchange with a higher grammage MX-4. For this we need a picture proof of the separation (picture of the paste on a sheet of paper, as well as the entire syringe). In case of uncertainty, the product must be sent in at cost.
We will then send the corresponding replacement free of charge. Payment via ARCTIC is only possible if ARCTIC was also the respective seller.
We apologize for the inconvenience caused.

Your ARCTIC Team,
Mit freundlichen Grüßen/Best Regards
ARCTIC Customer Support

Vissza kéne küldeni vagy fényképpel bizonyítani a hibát. Viszont az jó hír hogy ha már fel van kenve elvileg nincs vele gond.

(#32) ledgeri válasza s.bala31 (#31) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33) DRB válasza s.bala31 (#31) üzenetére


DRB
senior tag

Köszi az infót. :R

Ha jól értem, akkor ha kinyomom a tubusból a pasztát és valami sárgás olajos cucc jön, tehát kivált az olaj, akkor az a paszta a hibás tételből van, mondjuk kb. erről volt szó cikkben is, ha nem is ezekkel a szavakkal. Viszont az nem derül ki, hogy mennyi idő míg ez a szétvállás megtörténik. Mindegy, majd kiderül ha kibontom.

Azthiszem inkább maradok a TG -nél, nem is tudom miért vetem MX-5, talán a babakék lakókocsi hatására. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.