Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borisz76


Borisz76
veterán

" Az Edinburgh-i Egyetem Mérnöki Intézetének processzora olyan koncepciót vázolt fel, "

Talán a professzor vázolta fel a koncepciót :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2) t72killer válasza Borisz76 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben a pillanatban akartam jelezni :DDD +hasátfogvaröhögő smiley:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Tutu7030 válasza Borisz76 (#1) üzenetére


Tutu7030
veterán

:C :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) freemanone


freemanone
őstag

Hiába na... a professzor kevésbé használt szó mint a processzor! Ez már reflexből jön! :DDD

(#5) Malachi


Malachi
addikt

Bámulatos, hol tart ma már a tudomány!

(#6) saelin


saelin
veterán

Itt ha jól gondolom csak akkor van átvitel, ha a fény éri/keresztezi a készüléket?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) Robert07


Robert07
aktív tag

És hogy oldják meg visszafelé a kommunikációt?
Mert az szerintem nem valószínű, hogy az eszközre is ledeket építenek, így legfeljebb kód/szöveg továbbítására alkalmas, de internetre már nem, ahhoz mindenképp szükség van még valani más típusú kapcsolatra is.

Amúgy nem rég volt itt a PH-n egy hasonló technológia, csak az a telepon kameráját, és infravörös fényt használna, de csak egyirányba.

[ Szerkesztve ]

(#8) VaniliásRönk válasza saelin (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az még hagyján, hogy a fénybe tartani adatfogadásnál, de adatküldésnél mi lesz, átmegy a dolog virtua copba?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) kirukris


kirukris
tag

Csak engem idegesít a Li-Fi név? :W

(#10) Hieronymus válasza Robert07 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az ötlet koránt sem újdonság. A 80-90-es években alkalmaztak már hasonló megoldást, pár kilométer áthidalására. Az internet fogyasztói szintű terjedése szüntette meg ezen eszközök létjogosultságát.

Közeli eszközök közötti kommunikációban sem újdonság a fény használata.
Az IrDA port alapszolgáltatása volt a PentiumIII alaplapoknak, bár kevés géphez vettek eszközt a kommunikációhoz. (Habár voltak gyors változatok a végére, kényelmetlensége okán kukázták a felhasználók. Szemben kellett lenni az érzékelőknek.)

Talán van értelme leporolni a technológiát, bár nem fogja kiváltani a Wi-Fi használatot. (Hacsak át nem térünk az üveg falakra.)
De hatalmas előnye lehet a mobil eszközök esetében, mert kevesebb energia befektetéssel valósít meg gyorsabb kommunikációt.
(Szóval So-So, ahogyan a jólművelt kínai mondaná.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) tecsu válasza Borisz76 (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Ráadásul nem is ő találta ki, hanem sci-fi írók már 30-50 évvel ezelőtt "felvázolták a koncepciót". ;-)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) #31766272


#31766272
törölt tag

A jelenlegi Wi-Fi adó-vevő készülékek 2,4 vagy 5 GHz frekvencia tartományban dolgoznak. A látható fény 10^15 Hz (1 után 15 nulla), ez 6 nagyságrend különbség, hogy lehet ezt energiahatékonyan megvalósítani? (Milyen Hardver, technológia, antenna, chip...)

[ Szerkesztve ]

(#13) KAMELOT


KAMELOT
titán

Mostmár mindenhonnét sugározni fog valami! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) tecsu


tecsu
addikt

Én mindenesetre nem akarok ilyen villogó fényeket. Ledes világítást sem akarok, pont ezért.
Sajnos egyre több mesterséges inger éri szervezetünket és így idegrendszterünket még akárt alvás közben is. A mai ember nem is nagyon tudja kipihenni magát rendesen, folyamatos a stressz minden szinten.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) KAMELOT válasza tecsu (#14) üzenetére


KAMELOT
titán

Valami iylesmit próbáltam leírni én is. Kábelen keresztül való komunikálás senkit sem zavar és stabilabb is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16) buherton


buherton
őstag

Vaku lesz a DDoS támadás :C ?

Li-Fi - Last In First In ilyen fajta memóriáról sem hallottam még :D

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) Lolka Bolka válasza tecsu (#14) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Jaja, van igazságod. Mondjuk attól, mint ötlet, nekem tetszik.

(#18) KAMELOT válasza Lolka Bolka (#17) üzenetére


KAMELOT
titán

Ötlet mit vonz amga után azt kell nézni! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) Alchemist


Alchemist
addikt

Szemen keresztül így mindjárt az agyba is le lehet tölteni adatokat, progikat. :)
Divatba fog jönni a beépített tűzfalas, víruselhárítós szemüveg, főleg a nyóckeres zseblámpás exploit-támadások ellen. :)

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) Vadmeggy válasza tecsu (#14) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Ha az 50Hz-es kompakt fénycső se zavar, akkor ez sem fog :D. Nanoszekundumok alatt kapcsolgatják ki-be a LEDeket, a szemed észre sem veszi. Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogyan használják ki a nagyságrendekkel nagyobb spektrumot, mert a LEDek hullámhossza tudtommal fix, változtatni nem lehet, 30-40 különböző fényű LED- pedig diszkót csinálna az irodából :D.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#21) KAMELOT válasza Vadmeggy (#20) üzenetére


KAMELOT
titán

Diszkó legalább feldobja a hangulatot.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22) ViZion


ViZion
félisten

Csak én érzem azt, h qrvára nem akarom, hogy a vackaim kommunikáljanak egymással? Ha kiég az izzó akkor ne küldjön mail-t, egyszerűen ne adjon fényt... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) VaniliásRönk válasza ViZion (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Olyan ez is mint a WiFi indikátor, ha nincs fény nincs jel. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) Lolka Bolka válasza KAMELOT (#18) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ja, tudod, tetszik a zsiráf, de otthonra azért nem kéne! ;)

(#25) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Érdekes koncepció. És számomra teljesen új is. Grat! :C

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#26) maross


maross
veterán

"maga a koncepció gyorsabban működhet a sok ezerszer nagyobb frekvenciaspektrum következtében" = 7Mbps :). + elegge egyiranyunak tunik a kommunikacio, nem tul szerencses.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27) radi8tor válasza maross (#26) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Streamingnél egyirányú a kommunikáció. Arra tökéletes.

⭐ Stella

(#28) d@minator válasza tecsu (#14) üzenetére


d@minator
addikt

Így van. Éppen elég LED villogás jön a monitorokból és laptop kijelzőkből. Ráadásul káros kék fényű ledekből.

(#29) KAMELOT válasza d@minator (#28) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk ezek a taliga technológiák nem fognak elterjedni. Max. vállalatban ér valamit. Sajnos valahol még csak az ekénél tartanak pedig 2014 van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) .mf válasza Vadmeggy (#20) üzenetére


.mf
veterán

A kompakt fénycső nem 50 Hz-en megy, a hagyományos fénycső 50 Hz-es villódzása igenis látható, ezért szokták őket párban, aszinkron rakni.

Érdekes ötlet, de nehezen lesz kivitelezhető, sok buktatót látok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) moleculez


moleculez
veterán

És ha én sötétben szeretnék netezni, vagy akármit csinálni???

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) Pttypang válasza moleculez (#31) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor maradsz a hagyomanyosnal.

Everybody lies.

(#33) Hieronymus válasza .mf (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kompakt fénycső ....., ezért szokták őket párban, aszinkron rakni.

Ezt hogyan???
Mármint melyik elektronika rakja aszinkronba őket?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) weiss válasza #31766272 (#12) üzenetére


weiss
addikt

On-off keyinget használnak

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35) radi8tor válasza weiss (#34) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#36) Darth Sith


Darth Sith
tag

A Li-Fi alapból a 35-60GHz-es tartományban üzemel, emiatt az emberi szem teljesen érzéketlen rá. Ez gyakorlatilag egy attocellás megoldás, ahol egy helyiséget fedünk le egy cellával, amelynek az adóközpontja, "bázisállomása" maga a lámpatesta plafonban. Nyilván a közvetlen rálátás szükséges, de általában a lámpákat úgy helyezik el a szobákban, hogy lehetőleg mindent bevilágítson, így ez nem igazán probléma. Továbbá a 35-60GHz-es tartomány lehetővé teszi, a gigabites adatátvitelt downlink irányban, mivel nem kell falakon áthaladnia a jelnek, mert közvetlen rálátás van, így a jelcsillapítása sem gond.
Maga a feltöltés viszont wifi-n keresztül történik, mivel felfelé nem igazán villoghatsz, továbbá azért sem gond, mert általában az adatkommunikáció asszimetrikus, tehát felfelé kevesebb adat megy mint lefelé, valamint ha letöltési irány miatt nem terheljük a wifi hálózatot mert az teljesen lifi-n keresztül megy, akkor a komplett 2.4-5GHz-es sáv rendelkezésre áll csak feltöltésre. Tehát egy gigabites lifi downlink és mondjuk hozzá a teljesen üres 802.11ac wifi feltöltésre. Azért ez elég jó sebességet ad :P
Ami komoly mérnöki kihívás, a két adatfolyam megfelelő szinkronizációja itt, hogy a két eltérő technológiát összehozzák és tudjanak együtt működni.

(#37) Alchemist válasza Darth Sith (#36) üzenetére


Alchemist
addikt

felfelé kevesebb adat megy mint lefelé

Böngészésre igaz, de pl. felhőzésre már korántsem.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) Darth Sith válasza Alchemist (#37) üzenetére


Darth Sith
tag

Jogos, de azért a 802.11ac sebessége szerintem felhőhöz sem kevés, pláne, hogy több verziója is van, amelyet jelenleg még alig támogat pár gyártó, és mire ezek elterjednek és egyáltalán lesznek LiFi képes eszközök, addigra ez sem lesz gond.

Nézd meg, az ac támogat 2-4-8 antennás MIMO-t is, akár 256QAM moduláció mellett. A jelenlegi gyakorlat a 64/128QAM és a 2x2 antenna, ezzel érnek el átlagban olyan 3-600Mbps átvitelt. Ezt az értéket szószerint duplázni lehet a jobb modulációval és azt duplázni az antennák számával, amivel ez az érték feltornázható egészen kb 3-4Gbps -ig. Amely már szerintem elég durva, főleg annak tekintetében, hogy már a sima 2x2 antennás ac-nál is a szolgáltató lesz a szűk keresztmetszet, mivel még a UPC legdurvább fiber szolgáltatása is lassabb mint amit az eszköz tud. Tehát itt jelenleg, és szerintem még nagyon sok évig, inkább a szolgáltatók lesznek a problémák, nem az eszközök tudása. De ha még a szolgáltatók nyújtanának több száz megabitet (amely még elvileg még mindig kevesebb) akkor ott meg bejön, hogy korlátozzák az adatátvitel mennyiségét, vagy blokkolnak bizonyos forgalomtípusokat.

(#39) allinterez


allinterez
csendes tag

Hatalmas újítás, ehhez csak gratulálni tudok! 20 év múlva már mindenhol ilyen lesz. Azonban egy igen egyszerű kérdés ezzel a kapcsolatban: - Ugye Ledek segítségével közli a jelet a LI-FI, illetve hogy ha be van kapcsolva (van fény + net). Azonban ha én lenyomom a villanyt nincs net ?:O

(#40) Darth Sith válasza allinterez (#39) üzenetére


Darth Sith
tag

2 megoldás létezik: ha lekapcsolod, akkor vissza vált a rendszer a klasszikus wifi-re, vagy elhelyeznek egy olyan kiegészítő lámpatestet is mellette, amely az ember számára nem látható fénytartományban sugároz, így gyakorlatilag sötétben is működhet :)

(#41) Pttypang válasza Darth Sith (#40) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor meg már felesleges a látható fénnyel való ügyködés, szerintem többe kerülne a kettős rendszer mint a sima, energiatakarékosság ide vagy oda.

Everybody lies.

(#42) Darth Sith válasza Pttypang (#41) üzenetére


Darth Sith
tag

nem értek hozzá annyira, de valószínűleg van oka, hogy miért a látható fénytartományban próbálják meg összehozni a dolgot, és nem a spektrum más részével :)

(#43) KAMELOT válasza Darth Sith (#40) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont ezért nincs semmi értelme. Napközben minek áramot fogyasztani amikor kint süt a nap!?!? :)
Kábeles megoldásnál nincs semmi akadály és nem is szennyezed az embert vele!
És a lámpák élettartama mennyi?
Ha kiégnek a lámpák akkor mi van?

Sajnos sok a hibalehetőség és így ez eléggé nem jó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44) #16939776


#16939776
törölt tag

Már mindent modulálunk, ami körül vesz minket.
Az emberi idegrendszerre 100%-hogy nincs semmi hatása:U

Valaki(k) nagyon nagyon jól fog(nak) ezzel keresni.(PSU, modulátor-IC, LED, és a hűtés gyártói...)

[ Szerkesztve ]

(#45) Pttypang válasza Darth Sith (#42) üzenetére


Pttypang
veterán

Mert így használható világításként? :U
Irodákban tudom ezt főleg elképzelni, ahol amúgy is mindig megy a világítás.

(#43) KAMELOT
A LED kiégésére szerintem várhatsz :DDD

Everybody lies.

(#46) Gabir


Gabir
aktív tag

A fekete villanykörtéknél pedig majd gyanút fogunk.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) Pttypang válasza Gabir (#46) üzenetére


Pttypang
veterán

Majd sunyiban pár ledet kicserélnek rgb-re :DDD

Everybody lies.

(#48) nyunyu


nyunyu
félisten

Edinburgh-i Egyetem Mérnöki Intézetének professzora

Mi ez, brit tudosok rovat?

Masreszt kivancsi lennek ra, mennyire fogja idegesiteni a jonepet a villogo vilagitas.
Lasd LCD tevek hattervilagitasa.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#49) tecsu válasza Vadmeggy (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Az egy dolog, hogy engem a pwm fényerőszabályzású kijelzők villogása is zavar, de azokra is hatással van, akik azt hiszik, hogy nem zavarja őket. Tudat alatti befolyásról volt szó amúgy eddig is, mert a sok inger összességében úgy okoz stresszt.
Az élő szervezeteknek sokféle ritmusa, periódusa van, még sejtszinten is. A tudomány nem nagyon van tisztában azzal, hogy a külső rezgések hogyan befolyásolják ezeket a frekvenciákat (pozitívan ill. negatívan és mi hat még mire), de már tényként kezeli, hogy valahogy hatással vannak a különböző külső rezgések az élőlények sejtjeire, szerveire, idegrendszerére stb.
Sokan azt sem tudják, hogy lefekvés előtt ill. alvás közben a kék fény akár a csukott szemhéjon keresztül is csökkenti a melatoninszintet, amitől nem tudjuk kipihenni magunkat megfelelően és hosszútávon káros, szervi elváltozásokat is okoz, csökkneti a várható élettartamot, hasonlóan az állandó zajokhoz, alvás előtti veszekedésekhez stb. ezek önmagukban nem figyelemfelkeltőek, sokan észre sem veszik, hogy mire hatnak.
Az állandó zajnak pl. nem csak hosszú távon van hatása, hanem alapból emeli az adrenalint, ami nem egészséges ha folyton megemelt szinten van, emelett az idegrendszert is fárasztja, a hallásra is hatással van (már aznap pl.) stb.
Szóval ez nem úgy van, hogy ha nem veszed észre a vibrálást, akkor téged nem is zavar. ;-)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#50) Vadmeggy válasza .mf (#30) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Akkor az asztalomon lévő lámpával vitatkozzál, ami 50Hzes kompakt fénycsöves. Tudtommal valamilyen frekvenciaváltót tesznek be a fénycső elé, ami a hálózati frekvencia sokszorosával villogásmentes működést tesz lehetővé.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.