Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Házimozis PC-be aktív hűtéssel meg TV-out nélkül? Lol? :F

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#2) ]Phobos[ válasza Satan_Claus (#1) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Még olcsóbban még jó is lehet, már ha a teljesítménye ...

Azért 1 3. gyártó rendesen felverné az állóvizet, bár ettől még messze vagyunk.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#3) Cifu válasza Satan_Claus (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az aktív hűtés jogos, de a TV-out már nem annyira. Manapság már azért inkább a HDMI az elvárás ilyen téren a piacon.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Crytek


Crytek
veterán

Remélem nvidia ezeket is felvásárolja és akkor ott lesz a dx10.1je :D

Next PC Upgrade: 2022

(#5) Satan_Claus válasza Cifu (#3) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

2 együtt nem férne meg?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#6) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Az szep ha teljesitmenyre annyit tud mint egy HD4870 :R . De vajon a kep is lesz olyan szep mint egy ATI / Nvidia eseten?

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#7) ]Phobos[ válasza Paul Striker (#6) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Állítólag jobb. De majd kiderül.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#8) Telefunen válasza Paul Striker (#6) üzenetére


Telefunen
őstag

Mint egy 4870? A 3470-el versenyez (amit az S3 állítása szerint felül is múl) -mindenesetre a kérdéses drivertámogatás miatt én nem vennék ilyet, nem vagyok pionír:)

[ Szerkesztve ]

(#9) plömplöm


plömplöm
őstag

olyan csinosan rátekergették a venti mazzagját arra a kondira, nem? úgy szeretem az ilyeneket :B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10) copin


copin
őstag

De legalább jó árban van. HTPC-be azért nem ilyet tennék.

(#11) old_artist válasza Paul Striker (#6) üzenetére


old_artist
addikt

Valamit elírhattál, mert...
annyit tud, mint egy 4870?
Az szerintem 3470!!!! (mint a hírdetésben!)

Ja bocs, már a Telefunen is megjegyezte!!!

[ Szerkesztve ]

(#12) Paul Striker válasza ]Phobos[ (#7) üzenetére


Paul Striker
csendes tag

Nem ertem hogy lehetne jobb, ha a jatekokat Ati-ra es Nvidiakra irjak :F . Ez engem arra emlekeztet, mint mikor a jatekokat 3dfx-re irtak, es voodoo-n futott a legszebben, mig a konkurencian eleg ratyinak tunt.

old_artist:
Igazad van, bocsanat :U . Akkor nem is olyan nagy szam :DDD .

[ Szerkesztve ]

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#13) ]Phobos[ válasza Paul Striker (#12) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Állítólag -de engem úgy sem érint, majd más kóstólgatja :D

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#14) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Huh...Van gtx-em!
8800GTX? 9900GTX?
Neeem. 440 GTX!! :DDD

Fogyastásra egyébként milyen lehet? Gondomom ez a fő erőssége! :F

Most látom: 64 bit-es memóriabusz DDR3-as ramokkal. :(

(#15) durkonorbi


durkonorbi
tag

Hmm ... nem tudom, mennyire lesz párban a 3470-el ... de:

bár valóban a tv out-ot kevesen használnak, de azért még használnak (én is) és szerintem elférne az is, ha csak belső pineken, akkor is... :)

De ha nem játszani veszi az ember (mert ugye egy ilyen karit nem arra veszünk), hanem htpc-be, akkor elég ha egy 3450-et vesz ... az pedig már itthon is 7500-ért van ujonnan boltban... és tudja ugyanezeket :F Szóval szerintem nem egy igazán jó alternatíva, hacsak nem rajongóknak ....

(#16) ddekany


ddekany
veterán

Teljesen nevetséges, hogy a filmre + Vista Aero-ra készült videókártyák rendszeresen nem bírnak életben maradni aktív hűtés nélkül... Vissza felé fejlődik a technika, vagy mi?

(#17) Paul Striker válasza durkonorbi (#15) üzenetére


Paul Striker
csendes tag

Ja, ja, telleg nem egy jo valasztas :( . Pedig hogy raizgultam, mikor hirtelen elolvastam a cikket.

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#18) Enton


Enton
addikt

Az mind szép és jó hogy a hdmi kitolja a hangot!De ezen a karin én nem látok hang-csatlakozást! :(
Márpedig ha nincs rajta ilyen csatlakozó akkor nem kap hangot és nincs hang adat a hdmi-n!:(
Cáfoljatok meg de szerintem ez kicsit humbuk! :W

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19) Kriza válasza durkonorbi (#15) üzenetére


Kriza
őstag

"rajongóknak" :F
Ha valakinek már volt S3 kártyája, akkor az többé nem akar. Szerintem.

Egyébként meg az aktív hűtés tényleg gáz. Biztos olcsóbb így, mint egy nagy borda...

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#20) Vangelis válasza Enton (#18) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megcáfolva :)

Digitálisan adja ki a hangot:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#21) Enton válasza Kriza (#19) üzenetére


Enton
addikt

Nekem volt s3 savage meg trio meg sokfajta még!Ha lenne életképes megoldásuk játékra valószinű megfontolnám a választást!
Meg szerintem itt a rajongást inkább gyűjtőnek kellene érteni!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22) Ste


Ste
addikt

bejövősek ezek a típusjelőlésel: Gt/Gtx
csak ez nem értem miért 430 és 440? igazán nincs messze tőlük a 260 vagy 280 :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Traxx válasza Kriza (#19) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem volt egy 32 megás S3, egyszerűbb gammákat azért elvitt, de az NFS underground 1 már megfektette :D Filmre, szövegszerkesztésre jó volt, de kb ennyi. Mindezt egy integrált is hozta volna lazán.

Ja és a Savage előtt egy 4 megás S3 Trio dübörgött benne, na azon már akadt pár film is elég szépen :DDD

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#24) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

8800 GTS512-met ilyenre cserélném 1:1-ben... :D

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#25) greatchaos


greatchaos
addikt

sztem komplett pc-kben lesz majd ezeknek piaca. a multik polcain majd mikor hazaviszi a gyerek, aztán játszani akar, vagy jönnek az első gondok, akkor jön elő, hogy enm jó az nvidia és az at idriver sem, akkor vakarózunk... jah, hogy s3...

(#26) mv válasza Grigorisz (#24) üzenetére


mv
aktív tag

Ok, a többit beszéljük meg privátban ... :)) :C

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#27) 1010


1010
őstag

van még ez a gyártó

(#28) marcias


marcias
őstag

Az egyre jobb integrált vga-k mellett ezt nem látom túl életképes megoldásnak, főleg nem aktív hűtéssel :F

Steam: marcias88

(#29) finest válasza marcias (#28) üzenetére


finest
őstag

Éppen ez jutott nekem is eszembe. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#30) joi29


joi29
őstag

-Az biztos hogy mutatós,ügyes és olcsó kis kártyák ezek az új S3-ak,
DE a nagyobb cégek integrált grafikus megoldásai (AMD 780G,GeForce 8200)
simán egálban vannak,3D-s teljesitmény és HDVideo támogatottság terén,
ezekkel a kis csöppségekkel. :U

mod marcias,finest~tehát hasonló képpen gondolkodunk...

[ Szerkesztve ]

(#31) Ligend válasza joi29 (#30) üzenetére


Ligend
tag

Talán a VIA egyik jövendőbeli chipkészletének integrált vezérlője még lehet belőle. Ha kicsi a mag, alacsony a fogyasztás, akkor ily módon életben tartható lenne az S3. Sajnos a diszkrét megoldásai inkább csak kuriózumnak jók. :U

Ettől eltekintve mindig szívmelengető látni, hogy próbálkoznak a kisebb gyártók is, nem csak az AMD/NVIDIA páros fejleszt. Ennek ellenére félő, hogy a VIA nem fogja tartani a lépést, és előbb vagy utóbb felvásárolja valamelyik nagy.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#32) benedekco válasza Kriza (#19) üzenetére


benedekco
addikt

Diamond Stealth III. S540 - Savage4 32Mb DDR 4x AGP - ez volt ez első a dvd-re hardveresen rásegítő (halandó ember számára is elérhető) vga kártya... Asszem a 4x-es agp-t is ők csinálták meg először, de ez már nem 100... és a képminősége messze jobb bármelyik akkori nvidiánál vagy 3dfx-nél kb egy ati szintjét hozta, grafikus teljesítményben nagyon furcsa eredményeket tudott produkálni, voltak játékok amik 1280*1024-ben ie lazán futottak míg az nvidiákon (asszem akkor tnt2 ment még) szaggatott 1024-ben is, de volt hogy szarabb volt az nvidiáknál... a legnagyobb gondja a driver támogatottság volt Én annó 3 drivert hsaználtam attól függően, hogy 3dmark-oltam játszottam valami gaméval, vagy Quake3 engines játékokat futtattam (ez eléggé vicces... volt ugyan driverem ami mindent elvitt, de az érezhetően lassabb volt minden alkalmazás alatt) asszem ezzel a kártyával jelentek meg az S3TC-s textömörítések is, ezután ami még bazi klassz cucc volt az a Savage2000 T&L támogatással, csak sajna nem minden game alatt üzemelt a T&L :( driver gondok buktatták meg ezt a karit...
amúgy sztem az első generációs virge3d-k (még pci buszra 4mega rammal) azok bulinak jók voltak, de halott ötlet volt az egész... ami még jó volt a Savage elött az Vision 964, csak a win-es támogatással volt probléma meg állítólag memória kezelés őroblémái voltak, amit valamiért Én sosem tapasztaltam vesa-s játékok illetve egyéb dos módok alatt... az volt benne a dúrva, hogy ezzel a karival a duke3d elment 640*480-as felbontással(486DX4 100@120MHz) míg az újjabb trio64-ekkel már nem :O
Igazából Én szívesen vennék S3 termékeket ha ugyanezt a teljesítményt hoznák csak passzívan ocsóbbér, de addíg míg ezen nem tudnak változtatni maradnak a kisfogyis integrált kütyük, vagy a tavaj egy kukából kiszedett ATI Radeon X800SE-m

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33) joi29 válasza Ligend (#31) üzenetére


joi29
őstag

-A VIA-nak már megvan a maga kis integrált HD videózást is támogató
Chrome9 HC,HD lapocskái,de az is igaz hogy ez az S3 segithetne nekik
a felzárkózásban legalábbis 3D-s megjelenités terén.
-Az újdonsült kis Chrome 440 3D-gyorsitásban is némi hendikeppel indul,
mert sem a Hybrid Graphics sem pedig a Hybrid SLI-vel nincs
semilyen kapcsolatban,az AMD és az Nvidia alsókategóriás kártyáival szemben :(

[ Szerkesztve ]

(#34) cousin333 válasza ddekany (#16) üzenetére


cousin333
addikt

Nem a technika fejlődik visszafelé, hanem a "hűtőborda" mérete kicsi. Már amennyire ezt bordának lehet egyáltalán nevezni, passzívan talán még egy jégkockát sem bírna lehűteni...

ui: nekem passzív 3850-em van, szóval még nem halt meg a remény :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#35) copin válasza Ligend (#31) üzenetére


copin
őstag

Az ultra vékony pénztárcájúaknak ideális. Ahogy a via proci is. Gondolom ezek Afrikában és más szegényebb helyeken elég menők. :U

(#36) VaniliásRönk válasza joi29 (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem akarok összezavarni senkit, de az S3 Graphics már igencsak régóta a VIA tulajdona...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) marcias válasza copin (#35) üzenetére


marcias
őstag

Sztem a VIA elsősorban nem a low-end PC-k piacát tartja szem előtt, egyedüli esélye a kisméretű ITX-re épülő rendszerekben van... az pedig nem kis pénz. Afrikában meg sztem örülnek ha P3-ast tudnak venni feketén :(((

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#38) joi29 válasza VaniliásRönk (#36) üzenetére


joi29
őstag

-Legalábbis a VIA Technologies, Inc. joint venture company tagja.
-Az Ati is az AMD tulajdona,de a kettőt mégsem lehet összehasonlitani :)

(#39) VaniliásRönk válasza joi29 (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hogy milyen jogi keretek között az lényegtelen.
Miért kéne összehasonlítani egy vállalatot önmagával?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) joi29 válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


joi29
őstag

-Önmagával nincs értelme ez tiszta :) speciel a VIA co.S3 és az AMD(Ati)
viszonyára gondoltam de igazad van a jogi kérdésekbe inkább ne menjünk bele :K

(#41) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Gyerünk S3, csak így tovább! :R
Lesz ebből még középkategória is!

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#42) copin


copin
őstag

A p3 uralkodása alatt még egész jó (de legalábbis lehetett kapni) gyártó volt. Utána viszont szép lassan eltűnt. Pedig nem olyan rosszak a via cuccai szvsz.

(#43) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Olyan aranyos ez a kis kártya. :) De miért nem lehetett egy passzív hűtést rá passzírozni?

(#44) copin válasza WonderCSabo (#43) üzenetére


copin
őstag

Így erősebbnek látszik? Nem tudom.

(#45) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis kártya lenne, ha legalább 128bites volna! ("régebbi" játékokkal simán megbírkózna, persze ha a driver támogatottsággal nem lenne hiány...)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) Savage5 válasza Enton (#21) üzenetére


Savage5
senior tag

Ha már Savage szériáról volt szó, illene hozzászólnom. :) Csak már nem tudok mit hozzátenni. :) Mindent leírtak előttem, amire gondoltam. Nekem is a 64 bites memóriabusz fektette meg a szemeimet első körben.

[ Szerkesztve ]

...

(#47) Enton válasza Savage5 (#46) üzenetére


Enton
addikt

Szerintem a savage az egy méltán elfeledhetetlen mérföldkő volt!Nem bántam meg soha hogy volt olyan karim!(Még most is megvan azóta már kettő is van belőle elfekvőben! :R )

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#48) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem az első gyorsítóm egy 16MB-os Savage 4 volt PCI-ben (nem Express :DDD ). Hihetetlen teljesítménye volt :)
Az akkori integrált vga-on pl. a Blood 2-őt csak 640*480+medium beállításokkal tudtam tolni, majd jött az S4 és már 1024+High beállításokkal is simán futott. :)
(az 1024 akkoriban nekem "luxus" magas felbontás volt :)) )
Jah és mivel az integrált karim nem támogatta az OpenGL-t addig a Quake 2-őt szoftveresben nyomtam, de mikor jött a Savage 1024+high+OGL... hát... majd leesett az állam az ámulattól mikor megláttam milyen így a Q2 grafikája :D
Nagyon "szerettem" azt a karit! :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Én nem tudom mitakar még az S3 ezen a piacon.
2008. 64bit. Semmi teljesítmény, gagyi aktív cooler, buta borda és semmit sem tud.
Játékra alkalmatlan, Komoly filmeknél szerintem meg lehet fektetni (bár ott a cpu, de értitek). Office-t meg már a 10 éves trio sorozat tagjai is elviszik.
Notebook-os vga fronton is van egy kis lemaradásuk.
Nem értem. De komolyan. Vagy ra kellene specializálódni egy vonalra és ott fejleszteni, vagy elkezdeni keresni, hogy tamagochi, vagy gyerek mobiltelefon elektronikák tudnának-e gyártani.

Ja és csatlakozom egy korábbi hsz-hez.
Ár.
Ha ez a kari 3e-nél több, már az int. 950-nél maradok.
Ugyanis az ingyen van.
Notiba meg 2 tábor van. Egyiknek a pénz számít 89e-s noti, másiknak meg a teljesítmény. 300e-s noti :)
Kinek gyártanak?

Savaga 4 akkor lett volna jó kari, ha az első rev1 működik.
Sajnálatos módon, csak a 4-5-ik rev volt stabil és ahhoz is szó szerinte vadászni kellett a drv-t. Igaz, hogy az ALI-AGP sem volt partner a savage alá, de az más kérdés.
Ha volt egy drv-d, amivel ment, akkor azt vitrinben kellett tartani, mert nehezen volt pótolható.

[ Szerkesztve ]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#50) ]Phobos[ válasza Enton (#47) üzenetére


]Phobos[
senior tag

akkor kalapáld őket SLI-be ;] :D

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.