Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Még egy szabvány, az USB PD, Qualcomm QC, az Oppo VOOC/Dashcharge és a Huawei Super Charge mellé.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) zzola


zzola
félisten

Nah, majd robbannak az akkuk instabilitás miatt...

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

By turbo :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) Fecogame


Fecogame
veterán

100W? :Y

Már a 20W-os töltő sebességén is elcsodálkoztam :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Elég nagy ugrásnak tűnik töltési tempóban a Xiaomi megoldása, kérdés, hogy valóban tudja-e hozni ezeket az értékeket a független teszteken és a végfelhasználóknál, illetve, hogy mennyire lesz biztonságos és "egészséges" az akku szempontjából a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kiki18


Kiki18
őstag

100W az nagyon komoly hőtermelést jelent, még a laptopom 45W-os töltője is baromira forrósodik használat közben.

Nem tudom mit eredményezne egy ekkora teljesítményű töltő, ami valószínűleg kompakt méretű, egy amúgy is kompakt eszközzel...

Ha átmegy mindenféle biztonsági tesztelésen meg hitelesítésen, a Xiaomi biztosan piacra dobja, ahogy őket ismerem.

(#7) Kasya válasza Kiki18 (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Vedd elméletinek.
Jelenleg is, ha a kepernyo aktiv, a gyorstoltest leszabalyozza a rendszer. Bizonyos akku hofokonkent (kikapcsolt kepernyo mellett is) pedig meg visszabb veszi.

[ Szerkesztve ]

(#8) NorbixD válasza Kiki18 (#6) üzenetére


NorbixD
tag

A számítógépes tápegységekből kiindulva - mondhatni a GOLD minősítés 90% körüli hatásfokot jelent, a Titanium pedig 95%-ot nagyjából.

Tehát ez 100W-ra számolva 5-10 W veszteség, igen nem kevés, de nem biztos hogy több mint ami a laptopodhoz kapott töltőnek van.

Mindenesetre ez a mainál kicsit nagyobb és nehezebb töltőket fog eredményezni, szerintem.

Egyébként nem úgy volt, hogy a Google kötelezi a gyártókat valamilyen általános szabvány betartására (talán a Quick Charge-ra)?

[ Szerkesztve ]

(#9) JanR


JanR
addikt

Na ja, ez mind szép és jó. Ezekre a gyorstöltésekre az akkuk is fel vannak készülve? Mert ilyen módszerrel nem igazán hiszem, hogy kibírnak 2 évet, sőt.. napi 1 töltéssel.

(#10) Meteorhead válasza Mr.Silkó (#5) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Mennyire lesz "egészséges"? Semennyire. A mostani gyorstöltők is tönkreteszik az akksikat. Egy telefon normális használat mellett húzzon ki 1 vagy 2 napot (a másfél nem számít) és este 6 óra alatt töltsön fel az éjjeli szekrényen. Az akku pedig bírja ki ilyen használat mellett 2-3 évig. Nem akarok 20-30 ezerért akksit venni évente, mert a kapacitása lement 60-70%-ra a nyomorult gyorstöltés miatt. Igen, 365 gyorstöltés (de mivel manapság egy napot is nehezen húznak ki, inkább a másfélszeresével kéne számolni) tönkreteszi az akksit.

Villanyautóknak is oda kéne eljutni, hogy a tipikus távokra legyen elég és éjjel fel lehessen otthon tölteni, és ha nyaralni megyek vagy csak simán messzebbre, akkor az autópálya melletti villanykúton (tessék használni, hátha megveti lábát édes, ékes apanyelvünkben) 20-30 perc alatt fel lehessen tölteni a 600 km-es hatótáv 70%-ára, amíg megiszom egy kávét, kinyújtom a lábam és kifizetem a "tankolást". De nem a gyorstöltés a rendes üzemmód, mert az nem tesz jót az akksinak.

(#11) #16820480 válasza Kasya (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a VOOC lényege pont ez volna, hogy nem kell leszabályozzon, mert nem a telefon/akku melegszik, hanem a töltőfej.

(#12) ollie válasza Meteorhead (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tapasztaltam, hogy a VOOC károsítaná az akkut, mivel az akku nem melegszik töltés közben.

***

(#13) Astrolagoon válasza zzola (#2) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Eddig mennyi aksi robbant fel gyorstöltés miatt?Linket tuidsz dobni?

(#10) Meteorhead
"A mostani gyorstöltők is tönkreteszik az akksikat. "
Kérlek te is dobj erre egy statisztikai linket! Köszi.Magyarország egyik legnagyobb
tech fóruma a PH lapcsalád de kb senkitől nem hallottam eddig ,hogy a gyorstöltés tette tönkre az akkut.Főleg nem hallottam,/olvastam hivatalos szerviz szakvéleményt. :F ;)
4.5 éves oppo find 7a készülékem unakaöcsémnél landolt és mai napig megy az akksija VOOC töltéssel.
KLb 15% ot veszített a teljesítmányéáből ennyi idő alatt.(Ennyit kb a non vooc is veszít...)

LG G2 ,G3 ,G4,G6,Most P20pro random összevissza gyorstöltéssel használva kiszolgáltak némelyik családban maradt semmi gond velük mai napig.(Kizárólag akku szempontból)

[ Szerkesztve ]

(#14) 7Heads Drago válasza Meteorhead (#10) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt csak úgy kútfejből mondod, vagy van alapod is rá?
Én nem vettem észre különbséget a két töltés között teljesítményben. Ha viszont sokat melegszik az akku az persze nem jó neki. De ezért kell olyant venni ami nem melegszik.
És ez mellett marha kényelmes, hogy 10-15 perc alatt annyit pakol bele a mate-ba hogy, bőven elég.
Persze van aki szenvedni jobban szeret. A lányom sulijába a sok kis fruska a csili-vili iPhonekkal egymással harcol azért az 1-2 konnektorért ami van a tanteremben.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#15) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

LI aksik nagyon nem szeretik a hirtelen töltést, durva merítést.

[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Komolyan mondom még az Oppo elnevezése a legcélszerűbb. 1.0, 2.0, 3.0
A többi gyártó túllihegi az elnevezést.
A honor6-omra meg a G6 -ra volt jellemző a melegedés annak idején.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mikor jön már a forradalmi bejelentés, hogy végre elindulnak az új generáiós aksi technológiák, amik végre nyugdíjba küldenék a Li-ion meg hasonló vackokat?
Évek óta ígérik a motani aksiknál sokkal könnyebb, és többszörös kapacitással rendelkező aksikat, melyek ráadásul másodpercek alatt tölthetőek fel 100%-ra. Ezek hol vannak már? :U

(#18) gproject


gproject
aktív tag

a stihlnek van olyan gyors toltoje(0.6kW :) ) ami 35perc alatt telenyomja 4-6Ah-as Lithium-Ion PRO stihl akkukat.
amikor dolgoztam ilyen gepekkel hat nyomtuk rendesen, 3-4ora alatt lemeritettuk oket
kozel 1 ev utan, nem kellett meg uj akku, mert ugyanannyit birtak
nem hinnem, hogy a telefon aksik nagyobb igenybevetelnek lennenek kiteve

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#19) 7Heads Drago válasza Cingáriusz (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Eléggé erősen visszatartják ezt. Nem véletlen az se hogy az elektromos autók se terjednek úgy ahogy lehetne. Amíg van még kőolaj.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) Derrewyn válasza Meteorhead (#10) üzenetére


Derrewyn
senior tag

QC 3.0-ás gyorstöltésű telefonom elmúlt két éves, az akkuja 80% feletti teljesítményt nyújt még mindig. Könnyen lehet, hogy még további két évet ki fog bírni készülék.

Nem a megfelelően paraméterezett gyorstöltés, hanem gondatlan userek teszik tönkre a telefonok akkumulátorait.
A legtöbb akkuhalál mögött a gyakori 0%-ra merítés, napi szintű 7-8 órás videóznézés, vagy hasonló extrém dolgok vannak a háttérben, de ezt gyakran még maguknak sem vallják be a tulajdonosok.

(#21) Chevalier


Chevalier
tag

El kéne már felejteni ezt a 'gyorstöltők tönkreteszik az akksikat' dolgot.
A hangos félművelt emberektől óvakodjon mindenki :B

einhorn az finkle

(#22) Cingáriusz válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ha az összes olajat ki akarják termelni a föld és az óceánok alól, akkor egy Mad Max féle világ az kész paradicsom lesz ahhoz képest, ami a Földre vár. :W

(#23) Depression válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


Depression
veterán

Nem tartják vissza, mert akinek sikerülne üzemi környezetben előállítani, az pillanatok alatt gazdagabb lenne, mint Bill Gates.

Én egy note 5-öt töltöttem gyorstöltővel, barátom meg vigyázott az ugyanakkor vásárolt s6 edgére, és max 1A-rel töltötte. Egyszerre ment tönkre mindkét akksi.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) judas13


judas13
addikt

"Dugjatok a 220-ba, dugjatok a 220-ba!"
☺🔌

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) joey04


joey04
titán

Várjunk még ezzel. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) TeeJay


TeeJay
félisten

tegye fel a kezét akinek továbbra is otthon minden töltőfej 5V 2A max és így is bőven elvan a töltéssel?
4Ah akkus telefont kell venni az kibírja egész nap este meg úgyis megy lefekvéskor töltőre 2óra alatt felnyomja és reggel újból 100%

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) Derrewyn válasza TeeJay (#26) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nem nyert hangszórót.
Az, hogy 6+ órán keresztül folyamatosan rátölt az akkura a töltő, az nem kifejezetten hosszabbítja az élettartamát...
Sőt, a 80-ról 100%-ra való töltés teszi ki az elhasználódás 75%-át egy teljes, 0-100% feltöltés során a Li-Ion akkumulátoroknál. (AccuBattery alkalmazás, és a benne hivatkozott tudományos cikkek alapján)

[ Szerkesztve ]

(#28) TeeJay válasza Derrewyn (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem meg miután feltölti magát lekapcsol a töltő...
nem fog 24órán át tölteni ha rajta hagyom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) Juhaszatti válasza TeeJay (#28) üzenetére


Juhaszatti
addikt

De ha feltölti magát és lekapcsol a töltő, merülni kezd. És ha merülni kezd, újra bekapcsol a töltő. Vagyis egész éjszaka rátöltöget, szépen lassan, "csepegtetve".
Ez egyébként nem feltétlenül káros.

[ Szerkesztve ]

(#30) TeeJay válasza Juhaszatti (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

jaja én este lerakom a telefont 80%-on reggel 79%-on veszem fel
ha neked ennyit merül ott baj van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) Juhaszatti válasza TeeJay (#30) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor vagy szerencsés vagy, vagy keveset alszol. :))
3-4% merüléssel simán lehet számolni átlagosan, kb 7 óra alatt, nem teljesen friss akksival.

(#32) Narancskoma


Narancskoma
tag

Durva. De inkább az akkumlátor technológia fejlesztésbe kéne nyomni a pénzt...

(#33) Depression válasza Narancskoma (#32) üzenetére


Depression
veterán

Bocs, de ez nem az?
Ha egy kicsit nyomnak még rajta, és mondjuk 5 percalatt tele lesz az akksi, már nem fog izgatni, hogy csak fél napig bírja. De ez a negyed óra is baromira jól hangzik már a szokásos néhány óra helyett.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.