Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Egész jó lesz ez a Note 10 a végére :)
Pedig azt hittem hogy az S10 szériához képest nem lesz sok mozgásterük.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) vicze


vicze
félisten

Már nagyon ideje volt az Adaptive fast charging már eléggé elavult és lassú a többiekhez képest. Remélem a legtöbb modellen le is cserélik és nem csak pár felső kategóriás kapja meg.

(#3) Narancskoma


Narancskoma
tag

Örvendetes, a Samsung elég elmaradott volt már ezen a téren.

(#4) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nah ez tényleg szép fejlesztés!
Nem is értem hogy ezt miért nem lépték meg hamarabb.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5) borand válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére


borand
aktív tag

Gondolom, mert nem tudták és nem akartak újabb kigyulladásos eseteket, mert a gyorstöltés nem játék. Én azt nem értem, hogy miért gondolják sokan, hogy a techvilág úgy néz ki, hogy ki gondoljuk, megépítjük és működik minden tökéletesen.

(#6) Béééla


Béééla
őstag

Az nekem kimaradt, hogy meg lehet tagadni a Power Deliveryt! Az tiszta, hogy először lepofozzák hogy ki tápol kit, meg hogy ki mennyit tud leadni/elviselni és csak több lépcsőben éri el a 20V 5A töltést, de hogy tanúsítványa is van a cuccnak? Erről hol van valami infó?

Bélabá

(#7) vicze válasza Béééla (#6) üzenetére


vicze
félisten

Elsősorban nem erről szól a CC EAL5+, hanem hogy ne tudj trójai kábelt/töltőt használni.
Példának okáért a TB3-mal rendelkező laptopok számára óriási sérülékenység, egy hackelt kábel vagy töltő, mivel teljes DMA hozzáféréshez jut a támadó. Nemrég elkezdtek erre ráébredni és védekezni ellene. De automatikusan MTP-ként felcsatolódó teló is lehet célpont, akár adat ki vagy bejuttatásra.
Mint ahogy a cikk írja ezek a chipek nem csak telefonhoz vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8) Malák


Malák
aktív tag

Én mondjuk ha tehetem, akkor 5W-al töltöm a telefonom, mert az esetek 99%-ában nincs szükségem azonnal nagyobb mennyiségű töltésre. A telefon hosszútávon meg fogja hálálni, arra az 1%-ra amúgy hasznos a fast charge. Viszont nem tetszik a gondolat, hogy 100W-al töltse valami a telefonom, így nekem felesleges. Ha egy telefon meg elmegy 1-2napig 1 töltéssel, akkor a legtöbben éjszaka töltik, akkor végképp nem kell 100W-al gyilkolni szegény akksit. (bár gondolom ez is része a tervezett elavulásnak)

(#9) vicze válasza Malák (#8) üzenetére


vicze
félisten

A töltő annyival fogja tölteni, amennyit az aksi kér. 100W-tal semmiképp, főleg hogy az egy félkilós tégla.
A gyártók nem nagyon fognak 20W-nél nagyobb töltőt szinte soha se adni, és 15W-nél nagyon kevés telefon vesz fel valójában.
A gyorstöltés pedig elve csak 60%-ig működik az esetek 90%-ban, utána megy vissza normál 5W-re.

A legnagyobb probléma, hogy sokan nem értik hogyan működik a modern aksik töltése, és a net szerte található elavult leírások nem segítenek sajnos ezen. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.