Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borisz76


Borisz76
veterán

Fejlődünk.....fejlődünk. :)

Remélem ez év végére ( karácsony környékére ) lemegy a BD írók / lemezek ára emberi ( magyar ) szinvonalra :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2) Hebry


Hebry
senior tag

Minden csak idő kérdése...
Fejlődik a technológia...

(#3) TeeJay válasza Borisz76 (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

hát az emberi ár nemtudom nálad hol kezdődik de én CD és DVD írót is akkor vettem először mikor 10ezer magyar pénzbe kerültek már
szóval kell még pár év mire a BD írók ennyibe kerülnek majd :DDD

1-2rétegű 1x írható BD lemezeket már 6x sebességgel is lehet írni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Mire ertelmes aron lesz kaphato ertelmes sebessegu irok is lesznek hozza?

(#5) M107


M107
addikt

Fejlődni fejlődik a technika.

2009 vége 2010 közepe lesz úgyan olyan árban és úgynolyan tömegtermék lemezekkel együtt mint most a dvd lemez és író

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) einstein válasza #06658560 (#4) üzenetére


einstein
senior tag

Ki emlékszik kb mennyi idő volt, mire CD/DVD megjelenése után 10-20e Ftos kategóriába estek az olvasók , majd az írók árai?
Akkoriban nem igazán követtem. :)

(#7) Kriza válasza einstein (#6) üzenetére


Kriza
őstag

Mostanság jóval gyorsabb a fejlődés. Várom már a pillanatot, amikor a vinyóm tartalmát nem 4GB darabokban irkálom... :B

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#8) orbano válasza M107 (#5) üzenetére


orbano
félisten

Max 3 soros lehet az aláírás. Alapelvek rulez...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) orbano válasza Kriza (#7) üzenetére


orbano
félisten

addigra pont 3x akkora vinyód lesz, mint most ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) kovy79 válasza Kriza (#7) üzenetére


kovy79
őstag

Jah, elmész nyaralni, míg a géped tölti le a cuccost, hazaérsz, oszt' 2 napig csak írsz. :)
Jó az ízlésed (Pilsner Urquell)! ;)

Mod: orbano-nak is igaza van, tehát uott leszünk. :U

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Nem is oly rég volt, mikor a DVD-RAM író kétmillióba került... aztán jöttek a DVD-R írók kétszázezerért... :) most meg a notebookok olcsóbbak náluk.
A BD lemezekkel megtehető az, hogy egy lemezre több filmet írunk fel DVD minőségben?
Szeretem a technikát, de engem ez a szint már nem érdekel, ti. mégjobb és mégjobb és mégjobb felbontású filmek*. Az viszont annál inkább, hogy ne foglaljanak kurva sok helyet a lemezek :)

*Mielőtt anyázás kezdődik: fotóban komázom a minél jobb felbontást, 8 MP a minimum. Videóban a VHS sose tetszett, nem is volt olyanom. A DVD már elég jó, a határt itt meghúztam :)

(#12) #06658560 válasza dekoninck (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

nem ertelek. 8MP? akkor mar 32MP, vagy meg tobb. Esetleg maradhatnal a regi hagyomanyos filmes gepeknel, azok meg mindig mindent visznek. :)

(#13) antikomcsi válasza dekoninck (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem volt videód???

Akkor min nézted a jó kis ninja filmeket? :F ;]

Más választás nem volt, hisz hosszú évekig nem volt más csak vhs. És mindenki örült akinek volt, a képminőséggel senki nem foglalkozott. Néha kicsit csíkos, néha fekete-fehér, de váúúúúúúúú, megy a film. ;]

(#14) kovy79 válasza dekoninck (#11) üzenetére


kovy79
őstag

Jah, a (normális) dvd minőséggel nekem sincs semmi bajom. A BD/H-DVD-hez már tv-t is cserélnem kellene.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15) Borisz76 válasza kovy79 (#14) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , sajnos abban igazad van ,hogy a HDanyag ( HDDVD,BluRay Disc ) tartalmát valóban ki is tudd használni ahoz FullHD TV kell...de minimum HD-Ready készülék.

Arról nem is beszélve ,hogy lassan idehaza is beindul a nagyfelbontású digitális földfelszini sugárzás : [link]

A másik dolog amit írtál.......hogy lehet e egy HDDVD-re vagy BD-re felvenni több DVD minőségű filmet. A válasz : még szép ,hogy lehet !!!

Annó kijöttek a DVD lemezek / filmek és leripelték 1 illetve 2 cd-s méretre......
Most ugyanez megy csak a HDDVD-t BD-t tömörítik DVD5-re vagy DVD9 méretre ( DL ).
KB 6 DVD tartalma felmegy 1 BD-re
---------------------
Info a BD-ről :
---------------------
A Blu-ray Disc (BD) egy következő generációs, nagysűrűségű optikai lemez formátum, HD (high-definition) videók és adatok tárolására. A Blu-ray szabványt a Blu-ray Disc Association (BDA) csoport fejlesztette ki, amelyet szorakoztató elektronikai és PC gyártó vállalatok hívtak életre. Legfőbb támogatója a Sony. A HD-DVD-hez hasonlóan itt sem a megszokott 650 nanométeres hullámhosszú vörös lézert használják, hanem 405 nanométeres ibolyakéket, így jóval nagyobb adatsűrűséget lehet elérni a hagyományos optikai lemezekhez (CD, DVD) képest. Rétegenként 25GB adatot képes hordozni, így egy két rétegű BD lemez akár 50GB adat, azaz 4 órányi HD videó tárolására is alkalmas.
A szabvány támogatói: Sony, Panasonic, Samsung.

12cm-es lemez
egyrétegű: 25 GB
kétrétegű: 50 GB
négyrétegű (TDK): 100 GB (4 x 25 GB)
----------------------------
Info a HDDVD-ről :
----------------------------
HD DVD (High Density Digital Versatile Disc vagy High Definition Digital Video Disc) egy digitális optikai formátum, ami a régebbi DVD szabványt hivatott felváltani. Fejlesztője a Toshiba. Fő riválisa a Blu-ray optikai eljárás, melyet a Sony fejleszt. Lemezeinek mérete egy szabványos CD lemezével megegyezőek. Az eljárás során nem a megszokott 650 nanométeres hullámhosszú vörös lézert használják, hanem 405 nanométeres ibolyakéket, így jóval több adatot lehet felírni vele egy lemezre.
A szabvány támogatói: Toshiba, NEC, Sanyo, Microsoft, HP, Intel, Paramount Pictures, Warner Bros., Universal Studios.

12cm-es lemez
egyrétegű: 15 GB
kétrétegű: 30 GB
háromrétegű (csak TDK és Toshiba): 45 GB
négyrétegű (elméletben): 60 GB
8cm-es lemez
egyrétegű: 4,7 GB
kétrétegű: 9,4 GB

Forrás : [link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16) dekoninck válasza antikomcsi (#13) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nem volt, mert utáltam a képminőséget meg a baiznagy kazettákat :)
Hogy miért a 8MP - persze DSLR géppel? Mert az nyomtatva már OK egy A4-es lapra, bőven lehet belőle kivágni, stb.

(#17) TeeJay válasza Borisz76 (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

azért azt írd oda hogy amit DVD5-re tömörítenek le az nem full HD videó csak 720p
legalábbis én még csak 720p-t láttam DVD5-re :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) #06658560 válasza dekoninck (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

nem tudom, nekem a 3,2mpixel is tokeletesen megfelelt, amikor tersztkeppen nyomtattam a4-re. Nem lattam problemat vele.

De tovabbra sem ertem, miert nem 30 MP, ha a minel tobb a jo neked?

(#19) dezz válasza Borisz76 (#15) üzenetére


dezz
nagyúr

"Annó kijöttek a DVD lemezek / filmek és leripelték 1 illetve 2 cd-s méretre......
Most ugyanez megy csak a HDDVD-t BD-t tömörítik DVD5-re vagy DVD9 méretre ( DL )."

Ez nem ugyanaz, mivel a DVD esetén egy 3x hatékonyabb videotömörítési eljárást használtak a ripeken (Mpeg2 -> DivX/XviD). HD-s lemezek többségénél eleve a DivX/XviD-nél is jobb tömörítést használnak[*] (AVC/H.264, VC-1), amit már csak igen kis mértékben lehet tovább tömöríteni - minőségromlás nélkül - x.264-re (ami az AVC/H.264 egy változata). Bár az eredeti gyári lemezen olyan bitrátával van rajta a film, hogy egy jó nagy képernyős Full HD-s tévén is kifogástalan legyen, szóval kisebb képernyőnél, illetve ha le van butítva 720p-re, kevesebb is elég.

* Az induláskor még jópár film Mpeg2-ben jött, főleg Blu-ray-nél, de ma már mindkét formátumnál csak kb. minden 20. lemez Mpeg2-es, azok is már inkább csak kisebb kiadók filmjei.

A bemásolt infó eléggé elavult és hiányos! A Warner átállt a Blu-ray oldalra (így két nagyobb kiadó kivételével az összes nagy a Blu-ray mellett áll, és a maradék is lassan kénytelen lesz átpártolni).

Egyoldalú is, mert jóval több támogató van felsorolva a HD_DVD oldalon. Holott ezek mind a Blu-ray fő támogatói (illetve ők képezik az irányító testületet): Apple, Dell, HP, Hitachi, LG, Mitsubishi Electric, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Sun Microsystems, TDK, Thomson, Twentieth Century Fox, Walt Disney, Warner Bros. És rengeteg egyéb cég is támogatja: [link]

(#11) dekoninck: Nem kényszer a disznótor, de azért mielőtt kimondod a végső szót (amit aztán néhány év múlva úgyis megváltoztatsz ;) ), nézz meg pár HD-s filmet... A sok megapixeles kép plakátokra való, normál méretben elég néhány megapixel. Ehhez képest a DVD nagyobb képméretnél sokkal kisebb felbontás... És igen kevés részletet ad vissza.

[ Szerkesztve ]

(#20) Kriza válasza kovy79 (#10) üzenetére


Kriza
őstag

Igaza van, de ha nem fejlesztem a HDD kapacitás mellé az ODD írást, akkor nemhogy nem ugyanott leszek, hanem sokkal hátréb. :)

:R Csehek nagyon ott vannak a sörök területén. :R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#21) Borisz76 válasza dezz (#19) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, igazad van a HD anyagokkal és tömörítésükkel kapcsolatban.
Nem jeleztem ,hogy 720p-s verziókra gondoltam és valamivel alacsonyabb bitrátán mint az erdeti.

De a lényeg ,hogy lehet annyit csalni a filmeken, hogy "aránylag" jó minőségű marad és mégis 4-5-6 film felkerülhet 1 BD lemezre.

Ha lesz rá anyagi erőforrásom akkor előbb-utóbb úgy is leváltom a dvd-írómat az új formátumra. De addig a filmek ( HD-s ) többségét DVD5-re írom ki. Gondolom nem én vagyok az eggyetlen..... :) Megtekinteni meg a pc segítségével tudom csak , még most.
Később úgy is lesz asztali lejátszó ami viszi ezeket a lemezeket is. Mint ahogyan a DVD lejátszók idővel támogatni kezdték a DivX,XviD kodekeket.

A linket pedig tájékoztató jelleggel tettem be de tényleg kicsit elavult már......
Hiszen lassan mindenki a BD mellé áll. Ettől már csak az lenne jobb hír ha végre meredeken zuhanna az írók ára.......talán jövőre :)

Ezért szeretem a PH-t...mert itt ha valaki rosszat/hülyeséget ír azonnal jön valaki aki tisztába teszi a dolgokat.
Ami remek dolog !

Na akkor fejtegessük tovább a témát........... :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22) Borisz76


Borisz76
veterán

Legfrissebb hírek a háborúról !!! : [link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.