Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

A kép alapján lehetséges, hogy végre valaki nem tett címkét a chipekre okulva a többi gyártó hibájából, így hűthetőbb az SSD.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#2) AusWolf


AusWolf
őstag

Reméljük, az ingadozó sebességű SX8000-nél jobb lesz, bár a TLC-t visszalépésnek érzem.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#3) Balu77 válasza IgnisFatuus (#1) üzenetére


Balu77
őstag

Ott a pont! Igen, ez nem lenne rossz dolog. Sosem értettem hogy a címkét miért úgy helyezték el a gyártók...
Anno mindkét Samsungomnál én fogtam és átdobtam a címkét a túloldalra és csináltam rájuk egyedi hűtést.
Már csak az a kérdés, hogy milyen árban fognak menni ezek a jószágok.
Amúgy a tlc megtoldva slc gyorsítással még mindig fogja hordozni azt a problémát, hogy egy ponton túl folyamatos full kijáratás mellett belassul. Ezt még mindig nem oldotta meg egyik gyártó sem.

izé

(#4) IgnisFatuus válasza Balu77 (#3) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem mertem leszedni az címkét, tartottam az esetleges garanciális hercehurcától. :(

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#5) #72042496 válasza IgnisFatuus (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha jóindulatúak akkor átveszik, hivatalosan egyébként a garanciának vége, ha leveszed a címkét:

"You canrefer to a non-exhaustive list of examples of the warranty exclusions below: improperly packaged or shipped, including use of non-qualified shipping container; any alterations, modifications, or physical damage of the Product, including but not limited to, deep scratches; any alterations, modifications, or removal of any SAMSUNG labels or barcodes on the Product; opened SSD casing; or tampered or missing tape seal or serial number."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) Reggie0 válasza Balu77 (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt csak ugy lehet megoldani, ha SLC-t veszel, mert amikor abban elfogy a gyors tarterulet(SLC), pont akkor fogy el a szabad helyed is.

(#7) vottokar válasza Reggie0 (#6) üzenetére


vottokar
senior tag

És olyan újban egyáltalán még létezik? (Lassan már az MLC is kihalóban van, ahogy néztem pár hónapja, mikor cseréltem a notiban az ssd-met.)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#8) Reggie0 válasza vottokar (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak teoretikus megoldas. Mar enterprise termekeknel is MLC megy.

(#9) Tidus válasza IgnisFatuus (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Megnyugtatlak a Samsung 950 PRO dobozán sincs. Csak az SSD-re került rá ami a dobozban van.
Direkt megnéztem most az SSD dobozát.
Mivel nálam is a Chippeken matrica van, és arra kellet rá tennem az EK-M.2 NVMe Heatsink bordát.
Nem hiszem el hogy ez a probléma egy memória gyártónak sem jut eszébe, senki nem veszi észre.
Az Intel Optane memórián is ugyan úgy rajta van.

(#10) M@cika válasza vottokar (#7) üzenetére


M@cika
őstag

Teoretikusan a gatyádat is ráfizetnéd mondjuk egy 512 Gigás SLC-re. :-)
Hát, nem tévedtem nagyot: Hirtelen ezt találtam

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#11) zooliii


zooliii
tag

Jól hangzik, már eddig is az Adata kínálta a legjobb ár-teljesítmény arányt felvonultató SSD-ket. Ennek is kíváncsi leszek az árcédulájára. Bár ezt a "géming" megjelölést elfelejthetnék.

(#12) Balu77 válasza #72042496 (#5) üzenetére


Balu77
őstag

De ha elég ügyes valaki és esetleges alkalomkor vissza is tudja úgy aplikálni az eredeti helyére, hogy észre sem vehető, akkor megkerülhető a dolog. Ez nálam már megesett, csak egy jó szike, remegésmentes ügyes kéz és türelem kell hozzá. :)

Amúgy az utólag felhelyezhető bordákkal csak egy bajom van. Ha nagyon tüzetesen megnézem a felületét az ssd-nek, akkor az látszik, hogy bizony nincs minden elem egy szintben, mégha csak pár tized mm-es is az eltérés, úgy már akkor sem fekszik fel mindenütt a borda. Ezért is csináltam egyedi megoldást. Egy borda a vezérlőn, egy másik pedig a memóriákon. Esztétikailag elég otromba lett, de kiválóan jó arra, amiért felkerült. :DDD

[ Szerkesztve ]

izé

(#13) figoa


figoa
tag

szeretettel varom

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Ma vettem egy 240GB-osat, 3 év garit adott az AQUA, a doboz hátulján meg ott virít az 5 év. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.