Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"3,5 Gbps"

Nekem az 3,5 GBps-nak tűnik...

Az NVMe pedig csak szivárogjon lefelé a prémium-szegmensből a mainstream felé, még mindig sok az m.2-es formátumú de csak SATA-6Gbps-sebességű SSD.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az fasza, hogy az MLC már támogatva sincs....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) FlashLed


FlashLed
senior tag

Nvme-t mindenkinek! Sata el kellene felejteni mar vegre.

The Mechanic

(#4) westlake


westlake
félisten

Ez üti a Samsung 970 Pro-t.

Play nice!

(#5) Pipszi01 válasza westlake (#4) üzenetére


Pipszi01
tag

Micsoda? A vezérlő? :D

(#6) westlake válasza Pipszi01 (#5) üzenetére


westlake
félisten

A vezérlővel szerelt SSD. Sajnálom, ha nem volt elég egyértelmű, hogy mire célzok. A cikkben lévő teszten nem a vezérlő sebessége van, hanem egy SSD-é, amin az említett vezérlő van.
Írhattam volna Phoenix-et is, de még mindig nem egy vezérlőt használunk, hanem egy SSD-t, amin van vezérlő, meg memóriák.
Sőt, továbbmegyek. A tesztben lévő SSD-t a Realtek kiadhatná sajátjaként is (nem fogja) és akkor már teljesen megállná a helyét, hogy "üti a Samsung 970 Pro-t".
Egy SSD-n még mindig a vezérlő a lényeges elem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#7) TeeJay válasza FlashLed (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezt mondd a gyártóknak is mivel sokkal drágább az nvme m2-es SSD mint a SATA3-as

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) Dragon3000 válasza TeeJay (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a sokkal drágább pár ezer forintot jelent?
Mert pl egy boltban 256GB-os m2 sata legolcsóbb 20e, a többi meg 23e-től felfele és a nvme-ből ugyanott 25e körül már több márkából is van választék.

(#9) TeeJay válasza Dragon3000 (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

én csak Samsung SSD-t veszek és ott a SATA meg az M2 NVME SSD között igencsak nagy az eltérés...
a TLC-nél is de az MLC-nél aztán főleg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) alevan válasza FlashLed (#3) üzenetére


alevan
őstag

Isten ments!

2 éves notim csak SATA tipusú M.2 vezérlővel van felszerelve. Most dobjam ki egy esetleges tárhely upgrade esetén mert nem NVME kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#11) Dragon3000 válasza TeeJay (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanabban a boltban nézve a 250GB-os 860 evo m2 sata 23400Ft a 970 evo m2 nvme meg 28000Ft, ez se egy eget rengető különbség, ha a tudást is nézzük, de ha a garanciát is, akkor már lehet igazad van mivel előbbire 5év van az utóbbira meg csak 3.

[ Szerkesztve ]

(#12) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Ez már ez a kategória, ahol maga az SSD-SSD váltás nem dob annyit a dolgon.
Az enyémben egy mSata Samsung van, haver új gépében pedig egy NVMe-s szuper csoda, benchmarkban vagy 4x gyorsabb....
Csak ugye a való életben az adatot fel is kell dolgozni és valahogy nekem mindig picit előbb feláll a Windows, az Inventor, tölt be a War Thunder és a többi, mint neki.

(#13) Balrog válasza bazsi83vp (#12) üzenetére


Balrog
tag

Ezt nevezik placebo hatásnak. Az agyad próbál valami logikus érvet keresni, miért is jobb a Sata SSD az NVMe-nél, de mivel ilyet nem talál, kreál magának egyet: "Áhh érzésre pedig gyorsabb... csóringer gyerek pedig szenvedjen az NVMe vackával." ;] :P

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#14) bazsi83vp válasza Balrog (#13) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Senki nem mondta, hogy jobb a Sata. Csak ma minden U-s proci mellé is beteszik az NVMe-st, de oda minek.
Lehet ha egymás után a saját 8 szálas procim mellé betenném a 2 SSD-t, kijönne jobban a difi. (Ez lenne a korrekt mérés egyébként)
De egy 7200U vagy bármely U(ltra slow) szar mellett kevésbé van előnye, 5 perc munka után úgyis félgőzre throttlingolnak. ;] Persze hosszú távon, ha lecseng az újdonság varázsa, ezek is olcsóbbak lesznek.

(#15) arn válasza westlake (#4) üzenetére


arn
félisten

papiron van gyorsabb nala, de a tesztek mast mutatnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) westlake válasza arn (#15) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudok olyan consumer termékről (M.2 NVMe), ami gyorsabb lenne ennél. Még papíron sem, nemhogy a valóságban. Mi az?

Play nice!

(#17) tibaimp válasza westlake (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Például a ramdrive-om!
OK, tudom csak poén....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) arn válasza westlake (#16) üzenetére


arn
félisten

soros irasra pl a wd black, vagy mixelt iras/olvasra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) westlake válasza arn (#18) üzenetére


westlake
félisten

És tényleg. Ki kellene egyet próbálni, hogy mit tud valójában. A Samsung tudja azt, amit papíron.

Play nice!

(#20) arn válasza westlake (#19) üzenetére


arn
félisten

Real world teszteknel lassabb, vhol a 960evo kornyeken.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.Kéne egy kis segítség okos járatos doktortól. Van egy Samsung 970 EVO MVME.M2. SSD-m, nem igazán megy a mai sima M.2-Sata adapterekkel.
Kérdésem az lenne , ha valakinek van ötlete , hogy milyen PCI-E vezérlővel hajtsam, hogy a teljes gyorsaságát ki lehessen használni.Mivel sok sima gagyi adapterek vannak forgalomban.
A választ előre is köszönöm, szép napot mindenkinek.ÜDV. :R

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#22) westlake válasza Whaazzup (#21) üzenetére


westlake
félisten

Egy PCIe csatolós SSD miért menne SATA-s vezérlővel? Ezt hogy gondolod egyáltalán? Ha SATA-n keresztül akarsz SSD-t járatni, akkor vegyél SATA-s SSD-t (Samsung 860 akármi). A 970-et vagy eleve PCIe-be drótozott M.2 csatlakozóba rakod (alaplap), vagy PCIe adapterbe, amit meg az alaplap PCIe slotjába.
Ja, és azt se várd, hogy valamilyen USB-s átalakítóba működjön, mert PCIe SSD-hez nincs ilyen. Hiába tudna az USB 3.0 is jóval többet, mint a SATA.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#23) Darla77


Darla77
csendes tag

Sziasztok!

Van 2db Samsung 970 Pro 512 GB SSD-m. Ryzen 7 2700X processzorral használom és AM4 Asrock X470 Gaming K4 alaplappal. Ha az alaplapon raid 0-ba kötöm a két SSD-t, akkor lassú lesz az írás olvasás ( 1600 MB/s ), mivel csak az egyik csatlakozó NVME M2 ultra X4
a másik X2.
Így értelem szerűen az X4-et is Raid0-ban visszalassítja X2 sebességére. Ráadásul az AMD legfrissebb 2018.06 havi raid drivere nem kompatibilis az SSD driver-ével. Kiüti, lefagy a windows 10 Pro ha telepítem az SSD drivert. Anélkül meg 1.600 MB/s írás olvasás a sebesség. Szóval egy rakás sz...

Rendeltem StarTech.com 2xM.2 RAID vezérlő kártya PCI-E /PEXM2SAT3422/ adaptert.
Időben vissza tudtam mondanom, mert felhomályosítottak, hogy az sata M2 csatlakozós nem NVME M2 ultra csatlakozós. Más a lábkiosztás a sata M2 SSD-nek mint az NVME ultra M2 SSD-nek.

Tehát keresek PCI Express 3.0-ba rakható 2db NVME ultra M.2 X4 SSD-t fogadó adaptert X8 lábkiosztással, amivel a két ssd-t raid 0-ba tudom kötni, így a két ssd tárhelye közel 1 GB lesz és a szekvenciális írás-olvasás sebesség is jelentősen emelkedik.

Milyen átalakító adapter kártyát, kártyákat tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm a választ. :R

(#24) westlake válasza Darla77 (#23) üzenetére


westlake
félisten

Tudomásom szerint szándékosan nincs olyan RAID verérlő adapter, ami boot-olhato is lenne. Már ha ez fontos persze. Olyan vezérlő kapható (HPT), amin négy darab M.2-es csatlakozó van, viszont ez sem bootolható.
Egyébként pedig Ryzennel teljesen jól kellene működnie a RAID0-nak, nem úgy, mint Intel X299-cel. Valaki 8 darab 960 Pro-t kötött RAID0-ban és a sebesség is (majdnem) megvolt. Szerintem te állítasz el valamit.

Play nice!

(#25) Darla77 válasza westlake (#24) üzenetére


Darla77
csendes tag

Négyen csináltuk, nem feltétlen amatőrnek mondható emberek. Működik, csak lassú. Sajnos az alaplapon a két NVME M2 slotból az egyik 4x csak a másik 2x. Ez az egyik fő probléma. Tehát csak fele sebességgel megy ebből kifolyólag. Bioszba összefűztük az ssdket, windows 10 pro telepítés előtt betallóztuk az AMD RAID driver-t. Fel is települ, hibátlanul működik, viszont csak 1600 mb/s az 3.500 helyett. Az SSD drivert telepítve rövid időn belül kifagy, kékhalál Win 10. Üti egymást az AMD RAID driver és a 970 Pro SSd driver. De ha nem keresztezné, se menne gyorsan mert az egyik m2 slot csak 2x érted? Tehát csak 8X-es NVME M.2 Ultra raid card a megoldás. Láttam már, csak azt SSD-vel együtt daják, az meg van nekem, és úgy horror is az ára.
Én az Asrock alaplapommal jutottam ide, barátom meg gigabyte Auros alaplappal, és szintén 2700x el tolj. Neki sem telepíthető az SSd driver, kifagy.

Valami ilyesmi kellene

https://www.amazon.com/Supermicro-AOC-SLG3-2M2-Adapter-2x480GB-Enterprise/dp/B078QSR13W/ref=pd_sbs_147_7?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B078QSR13W&pd_rd_r=7bc499e5-85ca-11e8-80ac-3d674b63b869&pd_rd_w=IUvrY&pd_rd_wg=RYHwR&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_p=5825442648805390339&pf_rd_r=FVZQV4VF5JSXKFNAR3VP&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=FVZQV4VF5JSXKFNAR3VP

[ Szerkesztve ]

(#26) westlake válasza Darla77 (#25) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom miből gondolod, hogy nem értem, amit leírsz. Foglalkozom egy ideje RAID-del, meg SSD-vel is. Egyrészt a Samsung driverre semmi szükség, a Windows-os driverrel is pontosan olyan gyorsak az SSD-k. Másrészt teljesen felesleges bármilyen RAID kártyát venni, mivel ha csak az a cél, hogy mindkét SSD x4-es csatlakozzon, akkor csak egy 2.000 forintos átalakítóra van szükség (eBay). Gondolom van egy szabad x4(+)-es PCIe slot szabadon. Ha olyan az alaplap, aminek a BIOS-ában lehet konfigurálni a PCIe slotok "működését", akkor ott van az ASUS kártyáka kb. 12.000 forintért, amin van 4 darab M.2-es csatlakozó. De ehhez valóban olyan BIOS kell. Nem vagyok benne biztos, de gondolom az összes újabb ASUS alaplap támogatja ezt. A többi gyártónál is működhet, csak át kell állítani a PCIe slot működését 4x/4x/4x/4x-re. Persze csak akkor, ha van ilyen funkció. Ha nem lehet ezt állítani, akkor minden ilyen kártyával csak az első SSD-t fogja látni a BIOS!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#27) westlake válasza Darla77 (#25) üzenetére


westlake
félisten

Nem kellett sokáig keresgélnem, ott van az ajánlott termékek között. :U

De ez is csak egy "bővitő" kártya, nincs rajta semmilyen vezérlő. Bár ezzel valószínűleg tisztában vagy. Nekem ilyenből van három. Más kérdés, hogy X299-cel nem megyek velük semmire. :(
Csak azért van használatban az egyik, hogy az egy darab 970 Pro ne legyen olyan meleg. Magyarul csak egy hűtés.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28) Darla77 válasza westlake (#27) üzenetére


Darla77
csendes tag

Ok, bocs, nem tudtam mennyire vagy képben.Van 4x4 kapcsoló a bioszban.
Mikor átkapcsoltam elment a kép, de ez annak tudható be, hogy nem az elsődleges PCI slotban volt a 1080ti kártya hanem a másodlagosban.
Azt akarod mondani, ha átkapcsolom 4x4-re akkor menni fog?
Annyi infó még, hogy a 2700x ryzen proci 32 PCI sáv, a lábak viszont csak 24-et engednek ki. Ebből kell 4 a chipsetnek, marad 20. Az alaplap SLI képes és van két m2 slot.

Tehát még egyszer, ha a videokártyát átrakom az elsődleges slotba, és átállítom 4x4 PCI-re a 1X 16 helyett.

Akkor a 2x lesz 4x és működni fog a RAID normál sebességgel?

Annyira nem ismerem ezeket a bővitő kártyákat. Bootolható,

[ Szerkesztve ]

(#29) westlake válasza Darla77 (#28) üzenetére


westlake
félisten

Lehet félreértesz. Az eredeti problémád, hogy az egyik M.2-es slot csak x2-re van bedrótozva, semmilyen módon nem "orvosolható". Az marad olyan. Vagy veszel pár ezresért egy PCIe slotba dugható M.2-es átalakítót és akkor össze tudod kötni azt, meg az x4-es M.2-es alaplapi slotot RAID-be, vagy veszel olyan ASUS kártyát, amit linkeltem és beteszed abba mindkét SSD-t. De az utóbbi csak akkor fog működni, ha a BIOS-ban külön-külön lehet állítani az összes(!) PCIe slot működését. Vagyis nem fontos, hogy az összes állítható legyen, de nyilván abban a slotban legyen az ASUS, ami át van állítva. A pár ezresért megvehető átalakítónál (például) nem kell semmit állítgatni a BIOS-ban.

Persze, hogy ezek a kártyák bootolhatóak, hiszen nincs rajtuk vezérlő. Ezek átvitt értelemben csak drótok, minden vezérlést az alaplap végez. Annyi a lényegük, hogy egy PCIe slotba több M.2-es SSD is berakható.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#30) Darla77 válasza westlake (#29) üzenetére


Darla77
csendes tag

Ok, nagyon köszönöm az információt. Király vagy :) :R

(#31) Whaazzup válasza westlake (#22) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Bocs, de elírtam a PCi-e NVME-vezérlőre gondoltam, ami igazán gyors, és kompatibilis, mert a HP_k nem..Sata SSD- van Samsung 860 EVO-500Gb-s ami igazán gyors, de egy 970-mégis jobb választás.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#32) westlake válasza Whaazzup (#31) üzenetére


westlake
félisten

Bocsánat, de végképp nem értem, hogy mit is szeretnél. Mibe szeretnél mit tenni?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#33) Whaazzup válasza westlake (#32) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Már semmire megoldott, egyszerűen csak nem kompatibilis sok PCI-E vezérlő kártya a 970 EVO-val,
Köszönöm, hogy válaszoltál.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#34) Darla77 válasza westlake (#29) üzenetére


Darla77
csendes tag

Szia! Múltkori beszélgetésünk alapján, vettem Raid 0-hoz egy PCI x4 NVME adaptert, hogy kiküszöböljem a lassabb 2X M2 NVME alaplapi csatlakozót. Nem engedi Raid 0-ba kötni így sem. Próbálkoztam bioszban a javaslatod alapján az 1x16 PCI átállítva 4X-4X PCI-ra úgy sem megy. Raidable választási lehetőséget ad meg a Raid variációk helyett. Ötlet? :R

(#35) westlake válasza Darla77 (#34) üzenetére


westlake
félisten

Alaplap típusa? Mint már írtam, PCIe - M.2-es adapternél nem kell állítgani a PCIe sávszélességen, mivel eleve egy x4-es, egy adathordozós dologról van szó.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36) Darla77 válasza westlake (#35) üzenetére


Darla77
csendes tag

Asrock X470 Gaming K4

(#37) Darla77 válasza westlake (#35) üzenetére


Darla77
csendes tag

Ilyen adaptert vettem. Ez okozhatja a galibát?

https://www.aqua.hu/startechcom-m2-bovito-kartya-pcie-pex4m2e1-452458.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.