Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iSonic


iSonic
addikt

Tetszik a Western Digital új winyója.. és nem rejtik véka alá technikai adatokat, mint sok gyártó.. de kíváncsi lennék mi a tényleges sebessége ennek a merevlemeznek..

[ Szerkesztve ]

(#2) bartucc


bartucc
addikt

Nekem is tetszik hogy jönnek az új Sata csatlakozóhoz a vinyók, a WD pedig jó gyártó, minőségi vinyókat ad el.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) #65675776


#65675776
törölt tag

Gyakorlatilag minden jelenlegi vinyójára is ekkora seek zajszintet ad meg a WD.

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem tudom kepes-e ekkora zajt kiadni magabol, volt mar par WD hdd a kozelemben, szinten ilyen ertekkel es nem igazan volt ijeszto a hangja, inkabb tobbet adjanak meg, mint kevesebbet :)

...

(#5) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Ez a sata3 úgy hiányzik egy hdd-re, hogy arra nincs kifejezés... :W

(#6) #19617792 válasza Spectrum (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

SATA3 visszafelé kompatibilis a SATA2-vel, szóval megy ez mindenütt. Ha nem haszálja ki, legalább jó marketingértékkel bír.

(#7) aram01


aram01
nagyúr

az a WD bejövős

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) LGLuke válasza #19617792 (#6) üzenetére


LGLuke
őstag

Igazából semmi mással. Ugyanis a WD nagyon le van maradva. Seagate volt az első, aki piacra dobta az 500GB-os tányérral szerelt merevlemezeit a 7200.12-es szériában.
Sajnos elég sok hibás db látott napvilágot, így már nem tartozik az ajánlható kategóriába.
Aztán megérkezett a Samsung F3, és mostanra a Hitachi 7K1000.C is elérhető itthon is.
Ehhez képest a WD-ből csak a Blue és a Green szériát készítik ilyen lemezzel, ráadásul, míg a Green esetében elég gyorsan átálltak, addig a Blue-ból rengeteg variáció van, és sajnos megkülönböztethetetlenek a webshopok adatai alapján, ugyanis a kötőjel utáni rész árulkodik a tányérkapacitásról, ezt pedig sehol nem tüntetik fel.

A mostani HDD-k kezdik elérni a SATAI határait, de a SATAII még hosszú évekig elég lesz, szóval ez csak tényleg marketing bullshit.

Sokkal lényegesebb a csatolófelülettől, ha végre Blackből is megérkeznek az 500GB-os tányérokkal szerelt változatok nagy mennyiségben, főleg, ha a termékkód elejéből egyértelműen kiderül, hogy ez olyan, mert csak ilyen tányérokkal szerelnék az új HDD-ket.

(#9) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom ez a WD is tudja majd tartani a 140 MB/s-os tempót, amely még a SATA I-nek (1,5 Gbit/s) sem jelent semmi akadályt. :C
Megyek is máris a boltba és veszek egyet csak úgy a fííling kedvéért. :DDD

<-ƘƘ->

(#10) Victorio válasza LGLuke (#8) üzenetére


Victorio
aktív tag

Adhatnál egy linket valami táblázathoz ahol kiderül a termékkód alapján a lemezméret.
És az hol derül ki, hogy már az új, 4 KB-os szektormérettel jön-e?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#11) LGLuke válasza Victorio (#10) üzenetére


LGLuke
őstag

(#12) atike


atike
nagyúr

Szép szép. Nekem meg pont lassú vinyóra lenne szükségem... :)

Lehet hülyeség, de úgy gondoltam, hogy minél lassabb annál csendesebb...

(#14) Móci


Móci
addikt

WD tetszetős, bár lassan ideje lenne egy Sata 3 tesztnek. Engem is érdekel, hogy mit tud a cucc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Igen ez érdekes kérdés. Változott is valami, vagy csak a cstolófelület.

Hiába az elméleti gyorsaság, ha a hdd maga nem gyorsabb, mint az előző generáció.

Persze jó dolog az újdonság, főleg akkor lenne jó, ha nem ugyan azt tudná, mint a szintén 500 gigás tányérokkal szerelt sata 2-es társai.

(#16) audi100td válasza Móci (#14) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az, hogy Sata 6Gb/s csatit raktak rá nem fogja meggyorsítani a vinyót, de persze így dupla áron el lehet adni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) fricz19 válasza atike (#12) üzenetére


fricz19
őstag

jól gondolod

GYIK:
"Az alacsony fordulatszám előnye az alacsonyabb zajszint, alacsonyabb hőmérséklet, hosszabb élettartam a kisebb kopás miatt, és ráadásul kisebb fogyasztás."

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#18) Móci válasza audi100td (#16) üzenetére


Móci
addikt

Azért csak számít valamit... az áron kívül. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) audi100td válasza Móci (#18) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, meg lehet vele etetni a jónépet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Móci válasza audi100td (#19) üzenetére


Móci
addikt

Na látod! Az is valami! :D Nagy fantáziát egyelőre én sem látok ebben, majd talán pár év múlva lesznek gyorsabb eszközök, amik ki is használják a sávszélt.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Semmi értelme ennek a SATA3-nak a HDD-ken.

(#22) oPalRx7


oPalRx7
tag

Nekem 1001FALS-om van. kegyetlen zajt tud csapni - költöznie is kellett egy quietdrive-ba :)
még igy is ki tudja morogni magát.

(#23) LGLuke válasza fricz19 (#17) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem feltétlenül, mert az új nagy adatsűrűségű tányérokkal szerelt HDD-k gyorsabbak, és ráadásul, ha kevesebb tányérral megoldható ugyanazon kapacitás, akkor halkabb, kevesebbet fogyaszt, mert kisebb a motor terhelése, és ezért kevésbé kopik, kevesebb hőt is termel...

Maximum a fordulatszámra lehet igaz, illetve a fejmozgatás lehet lassabb és halkabb.

(#24) LGLuke válasza Móci (#20) üzenetére


LGLuke
őstag

Max SSD-k, de azok már vannak is!

(#25) antikomcsi válasza LGLuke (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igen, csak van ilyen tányérral szerelt sata 2 hdd-m, és azért az sem használja ki a rendelkezésére álló lehetőségeket.

Egyenlőre csak méregdrága, valóban brutál gyors ssd-kel látnám hasznát, amiket egyenlőre biztos nem veszek. Nincs gondom velük, csak az árukat sokallom.

(#26) LGLuke válasza antikomcsi (#25) üzenetére


LGLuke
őstag

A 6. hsz-re a 8-ban válaszoltam és ugyanezt írtam!

(#27) Translator


Translator
tag

Az új WD winchester Japánban ...

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#28) GrotESC


GrotESC
aktív tag

A DVD író és olvasó közt mekkora lehet az ár különbség? Csak mert én úgy sejtem kicsi, és ezért nem értem minek DVD olvasót piacra dobni.
WD sata3 csatolófelülete olyan szempontból örvendetes, hogy ezek szerint már van nekik, és a későbbiekben valószínűleg mindent ezzel fognak szerelni. Persze az elején ezért bezsebelhetnek felárat, amit meg is tesznek.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#29) LGLuke válasza GrotESC (#28) üzenetére


LGLuke
őstag

Sok esetben ezek céges laptopokhoz elérhetőek. 1000db-os tételnél már az 500 Ft-nyi árkülönbség is sok.
Márpedig, ha egy multi olyan notebookot vesz alkalmazottainak a munkához, amiben nincs ODD, de munkához meg sok esetben kell, akkor ezzel megoldható.

Szerinted 160GB-os HDD-t kik vesznek?
Értelmes otthoni felhasználó 500GB-os lemez alatt nem vesz HDD-t mert néha még a 320-as drágább, mint az 500-as.
Viszont cégek esetében nagy tételnél már több 100ezer Ft-ot is meglehet spórolni, és ott ugye nem a sebesség, a hangerő, vagy a kapacitás a lényeg, hiszen úgyis általában office munkára a 40GB-os HDD is elég lenne.
Kb. ez a helyzet az ODD-vel is.

(#30) GrotESC válasza LGLuke (#29) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Igen, igazad van. Csak mindig meglepődöm ilyenkor, hogy még léteznek ilyen alkatrészek.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.