Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Davs


Davs
tag

Terjedne mar el jobban az mSata, mar egy ideje tervezek beujitani a notimba egyet

(#2) Patice válasza Davs (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

mITX méretben is szívesen látnék ilyen csatolóval szerelt lapokat.
(Lehet, hogy már régen vannak ilyenek, ennyire nem követem az újításokat.)

Így meg lehetne spórolni egy 2,5-es helyet,vagy egyáltalán nem is kellene.
Minden szükséges az alaplapon foglalna helyet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Eddig nem nagyon láttam még SATA 6 Gbps-os mSATA SSD-t.

Amúgy szvsz ezen is olyan SanDisk NAND-ok vannak mint a 2,5"-os SSD720-on.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) sagit válasza Davs (#1) üzenetére


sagit
addikt

én is, ezt nézegetem:

[link]

a dvd író helyére meg egy 500-as noti vinyó

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) banhammer


banhammer
veterán

MSATA SSD teszt mikor lesz a péhán?

Bár szerintem esélyes a dolog, hogy az eltérések az egyes meghajtók között a hibahatáron belül lesznek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) vlevi


vlevi
nagyúr

Asztali gépben hogyan muzsikálnak ezek az mSata SSD-k, ha gyorsítótárként használjuk őket? Mondjuk egy HH77-es alaplapban egy 16, vagy 32 Gigás olcsóbb SSD mennyit jelenthet? És mennyiből tart bekonfigolni és használni?

(#7) Davs válasza sagit (#4) üzenetére


Davs
tag

en is ezt neztem, mifelenk Szlovakiaban csak ezt a noctit, meg valamilyen adata-t kapni (mar amennyire en lattam par webshopban)

(#8) sagit válasza Davs (#7) üzenetére


sagit
addikt

egyébként én benéztem.. kevertem a szezont a fazonnal mert nekem nem mSata hanem Micro Sata kellene... de olyan ssd-t meg nem találok emberi árban, az átalakító meg elég drága.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#9) ViZion


ViZion
félisten

hááát... nem tudom ezek a fejlesztők kit kérdeztek meg, de sztem a felhasználók többségének nem a fizikai méret a legnagyobb problémája :)

Szeretnék má' olyan hírt, hogy az XY gyártónak sikerült 256 GB-os SSD-t a 64 GB-os ára alá levinni. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) Fire/SOUL/CD válasza Oliverda (#3) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Samsung 1db volt már a kezem alatt, de őszintén szólva SATA3-nak nem látom létjogosultságát, de még magának az msata-nak sem. Talán 2 pozitív tulajdonsága az lehet, hogy egyes laposokban nem kell kidobni az ODD-ot, ha SSD-t akar a user a HDD mellé illetve Intel Smart Response-t támogató konfigoknál cache-nek használni... Keveredés is van ezerrel, mert webshopok is tévesen szoktak megjelölni SSD-ket és keverik az msata-t a mini pcie-vel...
Az msata-val amúgy is vannak gondok, nevezetesen a hűtés, ugyanis erről nem nagyon beszélnek a gyártók és az msata teszteken sem említik meg avagy ha igen, akkor a user ezen átsiklik. Mindegy, hogy laposba avagy desktop gépbe szereled, olyan helyen van, hogy az a minimum, hogy el kell felejteni az energiatakarékos üzemmódokat, a hűtőventiknek max-on kell tekerni, mert simán 50 fok körül van alapból az SSD hőmérséklete. Asztali gépeknél, pár gyártó van csak akinek van msata a deszkán (tavaly kezdte a Gigabyte), de a mai napig a CPU és a PCIE közé zsibbasztották be az msata foglalatot, az meg kapja a hőt 2 oldalról, ha valaki eredeti hűtést használ a CPU-hoz (ami alapban adtak hozzá) és semmi mást, akkor 40 fok alá sem lehet őket levinni. Olyan meleg nyarakon meg, amikor predátorok tűnnek fel a kukoricásban egyszerűen ráég az ujjlenyomatod egy msata ssd-re. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ezek valók azokba a netbook-okba, amikbe 1.8-as meghajtó való?

(#12) Oliverda válasza Fire/SOUL/CD (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig szvsz van létjogosultsága. Elég sok olyan gép van (főleg a kisebbek), amikben nincs ODD, ergo csak egy 2,5"-os meghajtót tudsz belerakni. Az mSATA-val viszont ilyen gépek esetében is meglehet a kisebb SSD + nagyobb HDD kiépítés.

A hűtés nem értem, hogy miért lenne probléma. Pont ugyanaz a vezérlő és NAND van ezeken is mint a 2,5"-os verziókon. Azok is pont ennyire melegednek, csak ott sok esetében még hőátadás sincs a chipek és a ház között, amivel gyakorlatilag be vannak zárva egy fémdobozba, ergo azok talán még jobban melegednek. Amúgy 50 fok még egyáltalán nem vészes, és nem hiszem, hogy azért tekerne jobban egy gép ventilátora mert van benne egy mSATA-s SSD ami mondjuk ilyen hőmérsékleten üzemel.

A webshopok meg hülyék, tisztelet a kivételnek.

Cingáriusz: Nem, ez mSATA.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) joghurt válasza Cingáriusz (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Nem vagyok róla meggyőződve. Ezeket még angolszász területen sem 1.8-asnak, hanem 50 mm-esnek hívják. (Az 1.8" amúgy 45 mm lenne.)

Hát, a Transcend számait meg majd meglátjuk.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) joghurt válasza Fire/SOUL/CD (#10) üzenetére


joghurt
addikt

A laptopomban van összesen 1 db vinyóhely. Az optikai meghajtómat nem szerelném ki, mert elég sokat kell használnom. Marad az mSATA bővítőhely, ha szeretnék egy gyors SSD-t a rendszernek, és sokszáz gigabyte-ot a munkámnak.

(És akkor még nem beszéltünk az ultrahordozható kategóriáról, pl. netbookok, ahová egy 2.5-es vinyó sem fér bele.)

A tej élet, erő, egészség.

(#15) Fire/SOUL/CD válasza Oliverda (#12) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Azok is pont ennyire melegednek, csak ott sok esetében még hőátadás sincs a chipek és a ház között, amivel gyakorlatilag be vannak zárva egy fémdobozba, ergo azok talán még jobban melegednek."
Ezt nem tudom honnan veszed, de valósághoz köze nincs. Egy mezei SSD max 30-35 fokos (ez enyém épp 27 most), míg egy msata ssd kapásból 45-50 fokról indul egy laposban, amin az aksit kímélendő, valamilyen ventiszabályzás van bekapcsolva.

"Amúgy 50 fok még egyáltalán nem vészes"
Hát de nem is jó...

"és nem hiszem, hogy azért tekerne jobban egy gép ventilátora mert van benne egy mSATA-s SSD ami mondjuk ilyen hőmérsékleten üzemel."
Ilyet nem is írtam

joghurt
Igen, pont erről brekegtem az előző hsz-om elején...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16) Oliverda válasza Fire/SOUL/CD (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan milyen mSATA-s SSD indul 45-50 fokról?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Fire/SOUL/CD válasza Oliverda (#16) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Samsung is és tipikusan pl az ADATA xm13 is magas hőfokról indul(de ez általánosságban igaz az msata meghajtókra), persze középkategóriába tartozó laposok esetén, ahol alapban volt ilyen-olyan ventiszabályzás. Ha maxon tekertek a ventik, akkor kb 10 fokot lehet lefaragni belőlük. Természetesen egy Alienware vagy Rock stb felső kategóriába tartozó laposban más a helyzet, ott is valamelyest magasabbak a hőmérsékletek, mint egy hagyományos SSD esetén, de max 5-6 fokkal.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18) Oliverda válasza Fire/SOUL/CD (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

A Samsung 830 nálunk lazán felment 45-50 fokra amikor folyamatos használat alatt volt, ergo ez nem az mSATA-s verzió sajátossága.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Fire/SOUL/CD válasza Oliverda (#18) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor abba a konfigba majd varázsolj bele egy msata-s Samut, aztán az is menjen folyamatosan aztán meglátod mi lesz... Tűzoltók száma legyen kéznél, de minimum poroltó. :DDD

Emlékeztem, hogy másik topikban volt már ilyen hőmérséklet gond, tessék... | max-ra a ventik

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20) Oliverda válasza Fire/SOUL/CD (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha 70 fokos lenne akkor talán már megérteném az aggodalmat, de az 50 fok továbbra sem nevezhető soknak, ergo nem egy olyan hőmérséklet ami miatt aggódni kellene, vagy feljebb kéne venni miatta a ventilátor fordulatszámát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) lujó55


lujó55
őstag

gondolom árakról még korai kérdezni.
mindenesetre erős a fejlődés :C

(#22) Antibazsi válasza Fire/SOUL/CD (#19) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

PL. a Samsung a NAND chipjeinek üzemi hőfökát 0 - 60°C között adja meg. Ezen értékeken belül semmi probléma nincs. Ez nem HDD ahol 50°C a határ.

Kérdés:
Ha már van egy sata SSD a gépemben és beletennék még egy ilyen msata SSD-t, az az Intel SRT-vel tudna tovább gyorsítani a rendszeren? Vágja valaki hogyan működik az SRT? Vagy az csak HDD-nál hozna valami plusszt?

Üdv, Balázs

(#23) Fire/SOUL/CD válasza Antibazsi (#22) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

HDD esetén van nagyságrendi különbség. Nem tudom mekkora kapacitású SSD-d van, de az Intel Smart Response max 60G terület lefoglalását engedélyezi az SSD-n. Ha tehát van egy pl 128-as SSD-d, akkor lefoglalsz pl 60G-t cache-nek és a fennmaradó területen meg elfér a W7, csak ezért nem kell egy másik SSD-t venned. Itt egy 60G-s SSD van lefoglalva teljesen gyorsítótárnak, meg 4 darab HDD RAID5-be. [link] | Teszt - Olvasmány

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24) Antibazsi válasza Fire/SOUL/CD (#23) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

:R Köszi a tesztet. E szerint SSD mellet az ég világon semmi értelme az SRT-nek, ahogy a cache használatának sem.
Akkor egy újabb kérdés: Lehetséges két különböző méretű és sebességű SSD-t (Pl.: Corsair Force GT 180gb (555/515) + a hírben szereplő 128as Transcend mSATA) Raid0 módban használni? Elvileg az alaplap tudja ezt a funkciót csak mivel még sosem használtam raid tömböket nem tudom mi sülne ki belőle. A tesztekben ált. két ugyanolyan meghajtót szoktak használni, de itt ráadásul a csatoló is különbözik. A 180-as meghajtóból csak 128gb-ot használna vagy az egészet?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Brutális teljesítmény, pláne egy ilyen kis apróságtól :). Mindenesetre a chipeket valószínűleg nem azért takarták ki, mert annyira jók lennének :(. Gondolom 2x nm-esek, és vagy 3000-szer írhatóak újra...

#24: Csak a kisebb meghajtónak megfelelő méretet látnád a nagyobból. Szerintem egyébként valószínűleg nem sokat gyorsulna a rendszer valós felhasználás során, bár tény, hogy nagyon impozáns lenne a lineáris (és gondolom a random) olvasási/írási sebesség :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) vlevi válasza Antibazsi (#24) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én abban látom az SRT lényegét, és hasznát (javítsatok ki, ha tévedek), hogy nem kell erőlködnöm azon, hogy mindenképpen bepaszírozzam a Windows telepítést 32G partícióba, csak azért, mert a 64, vagy 128G-s SSD-t már drágának találom. Odahajítok egy 200Gigás partíciót a C:-n a windowsnak, sima vinyón, oldja meg ahogy tudja, majd az Intel SRT gondoskodik róla, hogy amit kell, és érdemes, azt becacheli arra a 32Gigás SSD-re. Ami meg nem fér rá, az legfeljebb lassabban lesz elérhető, de majd csak beáll a dolog, hogy mi az amit sűrűn kell olvasni, és SSD-n tartja a vezérlő.
Legalábbis az én agyamban ez fogalmazódott meg, ha így működik, akkor jó, ha nem így, akkor nincs sok értelme...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.