Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vektast


Vektast
aktív tag

Amire én várok az egy 1070-s teljesítményű kártya 70-75ért. Ha lesz ilyen majd írjatok rám addig is vígan elvagyok a 780ti fullhd-ban már lassan 6 éve. Köszi hello!

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#52) Raymond válasza bot1978 (#50) üzenetére


Raymond
félisten

raktarkeszlet = channel inventory

Legyartott kartyak amik a gyartoknal, disztributoroknal es boltokban vannak. Ebbol rengeteg van meg a 1060 es 1070-esekbol es nagyon sok a 1070Ti. Ami gyakorlatilag elfogyott az a 1080 es 1080Ti.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53) bot1978 válasza Vektast (#51) üzenetére


bot1978
senior tag

Eléggé látszik, hogy a 6GB-os 1060 esik le most a 3GB-os árára és a 1070 nyomja lefelé folyamatosan.

320 dollár most a 1070 az még mindig 100 felett van, de itt szevasz nem maradhat, ha tényleg kijönnek az új gyártással.

GIGABYTE GeForce GTX 1070 DirectX 12 GV-N1070IXOC-8GD 8GB 256-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 x16 SLI Support ATX Video Card (Mail In Rebate $20.0 Expires 01/31/19)
Cooling System: Single Fan
GPU Clock Speed: 1531 MHz
Memory Size: 8 GB
$319.99

(#52) Raymond

Na, igen, csak az nagyon nem mindegy, hogy ki bukik a régin. A közvetlen partnereket nem beszéltetjük a zacskós mikrofonba...

[ Szerkesztve ]

(#54) shteer válasza YellowFlash (#45) üzenetére


shteer
titán

Nem lesz jó, mert 113K-ért kapsz RTX 2060-at.

hol? mikor? :)

..szerintem jónak tűnik

(#55) snecy20 válasza shteer (#54) üzenetére


snecy20
veterán

Feketepiac. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#56) Bandit79 válasza shteer (#54) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Elég gyorsan esik az áruk , lassan lesz annyi..

[link]
[link]
[link]

(#57) Raymond válasza shteer (#54) üzenetére


Raymond
félisten

Igaz nem 113K hanem 117K, de azert van: [link] (ha jol emlekszek 13EUR a szallitas Mo-ra). Vagy varsz 3 napot azokra a 355EUR-osokra es lesz 113K-ert is :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58) shteer válasza Raymond (#57) üzenetére


shteer
titán

sejtettem, hogy külföldi webshoplinket kapok :K

..szerintem jónak tűnik

(#59) tailor74


tailor74
őstag

Szvsz ennél a kártyánál az ár fogja eldönteni, hogy van-e értelme vagy sem. Maga a teljesítmény már létezik a piacon 1070 néven, érdemi újítás nincs benne.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#60) Raymond válasza shteer (#58) üzenetére


Raymond
félisten

EU es nem valami nevtelen tegnepelotti "bolt", nem mindegy hogy nem Mo-s?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61) GIORGIONE76 válasza Long Man (#37) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Köszi a videjót, a kedvenc gyártóm, lehet épp akkor készült a leendő 2070-em :D

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#62) Pugna


Pugna
kezdő

Nem értem sokak részéről az Rt ellenességet. 2060at olcsóbban lehet venni mint 1070et, pedig annál sokkal gyorsabb. Hol itt a baj? Jelenleg a 2060 a legjobb ajánlat a piacon. Ha nem lenne benne Rt, ennyiért akkor is megérné. Üdv.: egy Amd tulaj.

(#63) shteer válasza Raymond (#60) üzenetére


shteer
titán

vannak itthon is megbízható régi boltok és a gari miatt nem mindegy - nekem legalábbis

..szerintem jónak tűnik

(#64) Amerigo57 válasza Bandit79 (#56) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1

(#65) bot1978 válasza shteer (#63) üzenetére


bot1978
senior tag

Ekkora tételnél DPD-vel egy csomag ára németbe nincs annyi pénz, mint a magyar áfatöbblet ha itthon veszed és hanem szarik be el sem kell küldeni. Újat venni itthon tuti bukó már régen.

Inkább a másodlagos piacon számít a magyar gari, ott inkább buksz eladáskor, ha gyakran cserélgetsz.

De a gari miatt nem igazán, sokkal korrektebbek kint, mint itthon + mióta a CPU-kba belenyomják a GPU-t is már a dedikált VGA gariztatása sem olyan vészes, simán lehet, hogy itthoni kiskerrel több idő is.

Régen emlékszem volt egy PCI-os VGA-m csak azért, hogy valami legyen, ha beüt a sz@r :)

(#66) atenza válasza Pugna (#62) üzenetére


atenza
senior tag

A baj az, hogy eleve a 1070 is túl van árazva. Megjelenéskor volt hogy 120k-ért is lehetett kapni itthon, és az lassan 3 éve...

A másik meg, hogy tegyük fel hogy hiszünk ezeknek az előzetes leakeknek, és ez az új 1660ti 20%-al jobb mint a 1060 6gb. Ebben az esetben 80k-110k ársávban (1060 6gb megjelenéskori árának megfelelő) kellene adnia nvidiának, hogy 2 és fél év alatt legyen érdemi 20% technikai fejlődés, ami azért annyira nem túl acélos.

De látva az eddigi nvidia árazást inkább 100-130 között lesz. Ja és aki még emlékszik, a 1060 is már eleve túlárazva jött a korábbiakhoz képest, azaz ott sem volt teljesítmény/ár fejlődés, vagy max nagyon minimális. (több teljesítményt kaptál ugyan de többet is kellett fizetni...)

Értem mit mondasz, de Te a jelenlegi piacot nézed, ami eleve el van cseszve ahogy sokan is írták. A nagyon túlárazottak között persze hogy a kicsivel túlárazott egy főnyereménynek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#67) YellowFlash válasza shteer (#54) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Elmegyárból :DDD
[link]

They don't know... PepeLaugh

(#68) Z10N válasza #16939776 (#29) üzenetére


Z10N
veterán

Vissza lesz. Benne van a hirben. 1660Ti 24SM, 1660 20SM (elvileg), xx50 14SM.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#69) shteer válasza YellowFlash (#67) üzenetére


shteer
titán

Rossz a számológépem ezek szerint ;]

..szerintem jónak tűnik

(#70) AxBattler válasza jedis (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ennek most örülök! Kell a búbánatnak az RT... :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#71) Banano válasza atenza (#66) üzenetére


Banano
tag

Kozben eltelt 3 ev,inflacio+ a forint is folyamatosan romlott.Vagyis valojaban egyre olcsobb lett a kartya. :D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#72) Tyrel válasza Banano (#71) üzenetére


Tyrel
őstag

Neked nem szóltak hogy nincs infláció? Hogy mersz mást állítani?!

Turenkarn

(#73) [CS]Blade2 válasza atenza (#66) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

9600GT-t annó aszem 50K-ért vettem. Ez alapján mindig a 60-asoknak 50.000Ft-nak kellene lennie. Mondjuk romlott annyit a forint, hogy 60.000Ft...
csak, hogy ez egy akkori trend volt. Nagy lépsekkel tudtak fejleszteni, mert relatíve nagy volt a csíkszél csökkenés. A 9000-es 600-asa ki-ki versenyben volt a 8800GT-vel, ha jól emlékszem, miközben jóval kisebb chip.
Mostanra változtak a dolgok, és ezt nehéz elfogadni, főleg egy ilyen szintű országban, mint MO. A cikkben még tetézik is, hogy 60-asnak kicsit erős és sokba kerül.
Talán az Nvidia és az AMD elb.ta kicsit a változtatásoknál a típusszámokat. Ők mostanság nem akarják tartani ezt a korábbi jó szokásukat, hogy az új 60-as a régi 70-es teljesítményét hozza a régi 60-as árán.
Most az a trend, hogy, ha az új 60-as a régi 70-es teljesítményét hozza, akkor a régi 70-es árán jön.
Az alsó lépcsőfokok maradnak éveken át fixen, és csak egyszerűen felfele növekszik a termékskála.
Ezt kellene jelenleg elfogadni, hogy ez mostanság így lesz.

Talán kicsivel jobb lett volna, ha az RTX2060 lett volna a 2070,
a 70 a 80,
a 80 a 80ti,
a 80ti meg mondjuk RTX2090,
mert úgy veszem ki, hogy egy ilyen népnél, mint a magyar, már az olyan kis apróság is számít, hogy egy zsák pénzért vett kártyának ne legyen már 60 a neve. Talán ciki, hogy mások valszeg azt gondolják, hogy akkor az csak egy középkategóriás kártya.

Régen az volt a középkat. amin már nem akadtak a játékok, esetleg kisebb grafikai kompromisszummal egész jól játszató sebességet is produkált.

(#74) b. válasza [CS]Blade2 (#73) üzenetére


b.
félisten

van benne igazság amit írsz, de azért az is tényszerű, hogy amikor 50-60 K volt az x60 akkor az már a megjelenésekor is erősen kompromisszumos kártya volt, lásd 960 2 GB vagy éppen a 760 .
persze ezzel nem az írom, hogy jó ez a trend, de manapság FHD ra egy 5 éve kari is vígan elmegy, egyszerűen nincs jelentős grafikai fejlődés.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75) K0vasz


K0vasz
aktív tag

A polarisok teljesítménye ismert, úgyhogy szerintem az nv be tudja majd lőni ezeket a kártyákat úgy, hogy 1-2 fps-sel erősebbek legyenek, mint az rx580/rx590 (lásd 1070ti vs. vega). A fenti előrejelzések tükrében én többet nem várnék ezektől, aki nagyobb teljesítményt akar, annak muszáj lesz megvennie a 2060-at.

Aztán majd ha ősszel(?) jönnek a navik, max. akkor lesz valami normalizálás az árban (illetve hát ki tudja, hogy milyen messze vagyunk a 7nm-es nv kártyáktól, lehet, hogy egy ráncfellvart szériával elég gyorsan visszacsap majd az nv).

(#76) Csaber


Csaber
senior tag

Ez így natúr bukta ...gyakorlatilag az összes nyomi 1060 6 GB megy 2000+ MHz körül nos ezt azt jelenti kb a jobb 1060-as szintjén mozog az új vga drágábban a hülyének is megéri :C másrészt a kedves cikkíró nézzen körül az 1070 nem 150K-ba fáj a legolcsóbb kb 130 K......ezt kb 3 ms volt kideríteni ....

[ Szerkesztve ]

(#77) sb válasza b. (#74) üzenetére


sb
veterán

Kb. 2 játék futott a 1050 Ti-men eddig 1.5 év alatt így nem vagyok otthon benne, de talán nem tévedek nagyot, hogy FHD-ra még ez is megjárja. Nyilván nem 144Hz, Ultra, 4K de medium vagy inkább high 40-50fps talán megvan a címek nagy részében.
Ehhez képest a vga review listákról is leszorul lassan. Ha ott van a listában, valahol nagyon az aljára scrollozva, csúcskártyákhoz képet 15-20% körül figyel 3mm nagyságú csíkkal.

Szóval lehet, hogy csak rosszul nézem, de nem nagyon látom a 100-150k-s "középkategória" létjogosultságát.

(#78) Banano válasza [CS]Blade2 (#73) üzenetére


Banano
tag

A 9600gt mikor kartya? 10 eves kb? Akkoriban 60 ezer ft egy atlag melos havi bere lehetett. ;]

Tyrel Ha azt mondtak,hogy nincs,akkor nincs.Feknyuz.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#79) antikomcsi válasza YellowFlash (#67) üzenetére


antikomcsi
veterán

Menyiért váltják neked az eurót? :DDD

Még közép árfolyamon is cirka 135K.

Vagy úgy gondolod, hogy megkapod nettó áron?
Sajnos nem.

(#80) Raymond válasza antikomcsi (#79) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem igy nezte:

Igy van meg a 113e Ft.

OTP deviza eladas 321,23 ami 114e Ft. Messze van ez a 135-tol.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82) antikomcsi válasza Raymond (#80) üzenetére


antikomcsi
veterán

De a 355 Euro az nettó!

422,45 Euro az, amit ki kell fizetni érte.

(#83) Raymond válasza antikomcsi (#82) üzenetére


Raymond
félisten

Azok brutto arak, nem netto :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#85) antikomcsi válasza Raymond (#83) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ott van kiírva, hogy 19% áfa nélkül. Legalábbis azon a linken, amit néztem, amit ő linkelt.

(#84) Cobra652

Te, mint végfelhasználó nem tudsz áfamentesen vásárolni. Bizony a számlán az áfával növelt érték lesz.

De tudjátok mit, ha szerintetek meg lehet venni 113-114 ezerért, akkor légyszi rendeljetek egyet és én itt most leteszem az esküt, hogy amint megjön azon nyomban átveszem kp 115K-ért, és itt nyílvánosan bocsánatot kérek.

(#86) Raymond válasza antikomcsi (#85) üzenetére


Raymond
félisten

Dzsiizusz emberek! Ezek kisker arak! Ha nem is tudnad mert nincs a boltal tapasztalatod akkor is ott van hogy "Inkl 19% Ust".

Szerk: A Mindfactory nem szallitt kulfoldre, a Caseking viszont igen. Delelott meg rendelhettel volna 355-ert de mar elment, ami marad az 369EUR: [link] Erre jon azt hiszem 13EUR szallitas Mo-ra.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#87) antikomcsi válasza Raymond (#86) üzenetére


antikomcsi
veterán

Sajnos nem jó a német tudásom, hisz nincs, de én így néztem:

Én úgy értelmeztem, hogy a nélkül az áfára vonatkozik, de akkor lehet, hogy a szállítási költségre.

És akkor valóban én néztem be, és nektek van igazatok, de ugye ellenőrizni nem tudom, mert amint mondod ide nem szállítanak, hiába raktam egyet a kosárba.

(#88) Raymond válasza antikomcsi (#87) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom mivel forditottad, de az marhasag. Egyebkent az osszes online voltban brutto arak vannak torvenyileg. Ha anonim vagy bejelentkezve de rendes account-al nezegetsz mindig brutto arakat latsz. Viszonteladoi/business account kell hogy egyaltalan lasd a netto arakat. Mindegy hogy Mindfactory, Caseking, Alternate esetleg az MM vagy Saturn oldalat nezegeted, azok mind brutto arak.

Szerk: ez termeszetesen azokra az eladokra ertendo ahol maganszemelykent is vasarolhatsz. Tiszta B2B boltoknal ez lenyegtelen, ott azt irnak amit akarnak, de azert ott is ott szokott lenni hogy "zzgl X% Ust", tehat hogy az adott arra meg ramegy az ado.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#89) antikomcsi válasza Raymond (#88) üzenetére


antikomcsi
veterán

Kimásoltam ezt a szöveget "* inkl. 19% USt zzgl" és beillesztettem a google fordítóba és ez lett az eredmény "* 19% ÁFA nélkül".

Viszont akkor ezt rontottam el, mert a zzgl már nem erre vonatkozik, hanem a szállítási költségre.

Valóban mindenhol bruttó áraknak kell lenni, ezért volt furcsa nekem a csillagozás. Ha nincs jelölve akkor egyértelmű, hogy bruttó, de ezt most beszoptam, duplán. Úgyhogy megkövetlek.

De ettől még jöhet egy kártya 115-ért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#91) Archttila válasza antikomcsi (#89) üzenetére


Archttila
veterán

Ennyiert mar talalsz apron is a voroskecskenel :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#92) Silεncε


Silεncε
őstag

A legkisebbekkel mi van? *50-es szériára gondolok. Lesznek?

(#93) paprobert válasza Silεncε (#92) üzenetére


paprobert
senior tag

Majd jön ha elfogytak az elődök. Ne számíts sok jóra.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#94) antikomcsi válasza Cobra652 (#90) üzenetére


antikomcsi
veterán

Láttad, hol követtem el a fordítási hibát, ez a magyarázat.

Amit látsz akkor az már bruttó, az áfa már rajta van. Mindenképpen megfizeted az áfát. Ha kereskedő hozza be és itthon eladja neked, és kapsz róla magyar számlát, akkor kifizeted a nettó árat, amit az itthoni kereskedő (nem apróhirdetéses, hanem valamilyen jogi személy) kér plusz a 27% magyarországi áfát.

Ha jogi személy vagy, akkor tudsz olyan cégektől, akikkel kapcsolatban vagy EU-n belül értékesített 0% áfát tartalmazó számlát kérni. De nem mindenki ad. Van egy német és egy osztrák cég onnét ilyen 0%-os számlákat kapok, de mivel itthon hozom forgalomba az árut a 27%-ot eladáskor hozzá kell adjam. Nem azért mert éhes vagyok, hanem mert ez a törvény. Viszont egyszer megpróbáltam az alzától 0% áfás számlát kérni, nem magyarországi, de EU-s székhelyű részüktől. Megtagadták. A válasz az volt, hogy kiállítják a kinti hatályos áfával, és én itthon szépen majd igényeljem vissza a behozott áruk áfáját.

Egy szó, mint száz, a végfelhasználón csattan a dolog így is, úgy is.

(#95) b. válasza Raymond (#86) üzenetére


b.
félisten

mondjuk akkor 382 Euró az 123 K az alap Giga kintről, kb akkor elég jó ár az Iponban a 128 K az Inno kártyáért hivatalos magyar garival.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96) antikomcsi válasza b. (#95) üzenetére


antikomcsi
veterán

Durva, hogy megint van itthon inno. Utoljára 8800GT-m volt tőlük. Úgy emlékszem nem volt vele baj.

(#97) b. válasza antikomcsi (#96) üzenetére


b.
félisten

Volt is itthon mindig Inno, Maxwell is meg Pascal is folyamatosan :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98) Tyrel válasza antikomcsi (#96) üzenetére


Tyrel
őstag

Megint? Szerintem mindig volt, Pascalokkal is jelen voltak, nekem is az van...

Turenkarn

(#99) arabus válasza b. (#95) üzenetére


arabus
addikt

Az igen jo ár egy 1080-ért!
Más kérdés hogy én 10 Gb memória plusszért radeon VII-et veszek!

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#100) awexco válasza antikomcsi (#96) üzenetére


awexco
őstag

Elég silány termékeket gyártott . Ez igaz a His -re is .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.