Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) antikomcsi válasza Tyrel (#98) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy egy időben eltűntek a magyar piacról. De nem a mostani szériákra gondolok, hanem valamikor a 2008-as válság után.

(#100) awexco

Igazából nekem egyik sem nagyon hiányzik, sokkal jobban "fájt" az abit megszűnése, azok az alaplapok máig hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#102) b. válasza antikomcsi (#101) üzenetére


b.
félisten

akkoriban lehetséges. nekem volt tőlük Ichill GTx 980 hát az egy brutál vadállat volt, tökéletes hűtéssel, hanggal. még a mai napig hibátlanul megy egy barátomnál,elég sokat hajtva, pedig már nem is tudom hány éves. 5? :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#103) Dealer95 válasza awexco (#100) üzenetére


Dealer95
őstag

Ez azért nem igaz.
pl. az iChill X3-as 1070-es volt az egyik legjobb, ami a kezembe került.
De a 7xx és 9xx-as szériában is nagyon jó kártyákat dobtak piacra. (iChill Herculez hűtés...)

(#104) awexco válasza antikomcsi (#101) üzenetére


awexco
őstag

Nekem az EpoX lapok hiányoznak még . Meg az Nvidiás AMD chipsetek . Utóbbi elég istenkáromlás de valamelyik Nforce-ban meseszépen kikeverte a hangot 5.1 re sztereó jelből . A többi alaplapi ilyet akkortájt nem tudott és a minősége is kiváló volt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#105) awexco válasza Dealer95 (#103) üzenetére


awexco
őstag

Jó pár évvel ezelőtt sok ezer vga ill alaplap típus megfordult a kezem alatt és rengeteg gond volt velük .
Lehet azóta javítottak a minőségen .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#106) Pugna válasza atenza (#66) üzenetére


Pugna
kezdő

"Értem mit mondasz, de Te a jelenlegi piacot nézed, ami eleve el van cseszve ahogy sokan is írták. A nagyon túlárazottak között persze hogy a kicsivel túlárazott egy főnyereménynek tűnik."
A jelenlegi piacot nézem mert itt tudok vásárolni. Régen a fagyi is olcsóbb volt, és talán finomabb is. Lehet hogy 3 év múlva megint 5ft lesz. De én ma akarok fagyizni. A jelenlegi piacon kell megtalálnom a legjobb alternatívát. Ami jelenleg a 2060 szvsz. Lehet érdemes kicsit kivárni még, de ha az ember azt várja hogy hogy alakul pár hónap múlva a piac, akkor soha nem lesz belőle gép.

(#107) awexco válasza Pugna (#106) üzenetére


awexco
őstag

Kinek mi a legjobb alternatíva . Tudásban egálban van a vega64-al . Kérdés mikor kap egy komolyabb árcsökkentést. ha az árak partyban lesznek akkor az egyén dönti el kb .

[link]

Fornite-on picit csodálkozom . Elvileg ott volt AMD-s összeborulás.

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#108) antikomcsi válasza awexco (#104) üzenetére


antikomcsi
veterán

Egy 8RDA pont a minap jött szembe velem a polcon, még egy 2500 barton is volt benne. Ha jól emlékszem szegény soha nem működött 2500-ként, mert rögtön 3200+nak lett belőve.
Nem istenkáromlás az bizony, abban az időszakban az volt tézis, hogy amd proci alá csak is nvidia chipset. Kenterbe verte az egész mezőnyt via-val, meg sis-el együtt van itt valahol pár NF7 lap is, tuti, hogy ma is beröffennének.

[ Szerkesztve ]

(#109) Pugna válasza awexco (#107) üzenetére


Pugna
kezdő

Gondolkodjunk egy átlag vásárló fejével. Itthon akarunk kiskereskedői árakon vásárolni. Annyira már vagyunk öntudatosak, hogy megnézzük a youtubeot meg az árukeresőt, mint a vásárlók nagy része. Valahol olvastam hogy most a felső kategória legalja a 2060 meg a Vega64. A felső kategória legalja már jó. Youtube-ba bepötyögöm hogy vega64 vs 2060. Megnézek 3 videót, ahol azt látom hogy hasonló teljesítményű a 2 kártya. Egymásnak passzolgatják a labdát. Most bepötyögöm őket az árukeresőbe. Azt látom hogy a 2060 akár több 10ezer forinttal is olcsóbb. Vannak oda írva ilyen hülyeségek hogy hbm2 meg gddr6, meg 1500MHz meg cuda, meg 6 meg 8GB azaz GreatBritain. Az angol cuccok jók, olyat veszek! A számok csak összezavarnak nem tudom mit jelentenek, de nem is érdekel. Az ár számít meg a teljesítmény. Szerinted Everidzs Gáspár melyik kártyát rendeli meg az egyik netes boltból?

(#110) b. válasza Pugna (#109) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD
A hét kommentje :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#111) Kansas válasza antikomcsi (#108) üzenetére


Kansas
addikt

Valószínűleg azért nem volt istenkáromlás, mert Bartont elvileg 2003-2005-ig forgalmaztak és az AMD csak 2006-ban vette meg az ATI-t, tehát a Barton időkben nem volt az AMD az NV konkurenciája, sokkal inkább az egyik partnere, épp az alaplapi chipsetek révén...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#112) Archttila válasza antikomcsi (#101) üzenetére


Archttila
veterán

Ne is mondd... Jo oreg ABIT BH6. Ez volt a kedvenc deszkam a 90's evekben :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#113) edward2 válasza antikomcsi (#85) üzenetére


edward2
addikt

Tudnék hozni neked 115kért 2060at MSI-tól. Csak azt nem tudom nekem abban mi a business? :F

(#114) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Ilyenkor jó visszagondolni, hogy tavaly november és decemberben miket nyilatkozgattak, hogy hatalmas raktárkészletek rajtuk maradtak a kriptobányászat bedőlése miatt, és ez a felhalmozott készlet akár a nyár elejéig is még kitarthat mire elfogy, de árat csökkenteni persze nem fognak, mert az tovább növelné a veszteségüket, és persze a részvényesek már így is nagyon pipák mert elmaradt a jó kis év végi bónuszuk.

Erre most lenyilatkozzák, hogy hamarosan teljesen elfogynak a 10XX-es széria készletei, de persze az árukat továbbra is tartják rendesen. Lassan hányni tudok NV-ék színjátékaitól, meg a rohadt ármanipulációiktól.

Azt amúgy meg tudja valaki mondani, hogy akkor most ez az RTX magok nélküli középkategóriás széria 1160-as lesz vagy 1660-as jelöléssel lesz, mert ahány cikket olvasok róla van ahol egyiket, másik helyen a másikat írják, a végén meg még kiderül, hogy lesz 11XX-as széria és 16XX-as GTX széria is. :D
Na jó tutira nem, de fura hogy minden informatikai oldalon más néven említik.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#115) antikomcsi válasza edward2 (#113) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha már tovább is olvastad a topikot, akkor gondolom rájöttél, hogy a hozzászólásod okafogyott lett!

Ha nem, akkor elmondom, hogy nincs szükségem kártyára, nem volt róla szó, hogy bárkinek is jó üzlet legyen, egyszerűen csak elbasztam, mert rosszul használtam a google fordítót és benéztem az árat.

Ettől függetlenül remélem a jövőben lesz majd olyan ügyletünk, ami mindkettőnknek business lesz. ;)

(#114) Exelsior24

Miből gondolod, hogy kamuztak?
Azért, mert mostanra elfogy az a 3 hónappal ezelőtti hatalmas raktárkészlet, attól még nem biztos, hogy nem volt igaz a hír. Egyszerűen lehet, hogy sokkal többen vették, mint a még drágább új szériát, és utánpótlás hiányában leürültek. Nem hiszem, hogy túl kéne ezt gondolni, vagy, hogy több évre elegendő készleteket halmoznának fel, mert minek?

[ Szerkesztve ]

(#116) Departed


Departed
őstag

Egy ideje már az előző generáció xx80 teljesítményét hozza a következő generáció xx60 kártyája.
980 teljesítményét hozta a 1060, most pedig két és fél év után a 1080 teljesítményét a 2060 hozza, tehát a 2060 a 1060 utódja. Az árak nőttek csak.

A 1160 _árban_ utódja a 1060-nak, de ezeket a 0-20% növekményeket ennyi idő alatt nehéz értelmezni, csak béna drágulás mismásolás az nvidia részéről. :U

(#117) snecy20 válasza Departed (#116) üzenetére


snecy20
veterán

Annyi előrelépés azért van, hogy 2.5 éve 200k-ért kaptuk meg azt a teljesítményszintet, amit ma 135k-ért. (1080 vs 2060). Persze a kevesebb VRAM miatt ennyire azért nem "jó" a helyzet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#118) awexco válasza Pugna (#109) üzenetére


awexco
őstag

Persze tudja :) amelyiken gyorsabban fut a 60hz-es monitorján a Fornite . 90 körül az lassú 115 felé az sokkal jobban játszható :D

Azért nem pubG mert az pénzbe kerül :D de egyébként pont ebben a két címben átlagon felül erősödtek a karik . Bár csak futólag néztem az értékeket.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#119) Departed válasza snecy20 (#117) üzenetére


Departed
őstag

Ez így van. Azért nem lenne szép világ ha mondjuk ma egy régebbihez képest 1000szeres teljesítményű vga-hoz 1000szeres árcédula járna. :P

Na mindegy, ezt a szériát úgy ahogy van kihagyom, 2-2.5x teljesítménynél szoktam váltani, el vagyok FullHD-ben a 1060 6GB-tal, főleg hogy leginkább csak WoW-ozom. :DDD

(#120) snecy20 válasza Departed (#119) üzenetére


snecy20
veterán

1060-ról 2060-ra váltva van azért teljesítménytöbblet bőven. FHD-ra bőven jó. Lesznek itt hamarosan 100-110k körül 2060-ak, annyiért jó vétel lesz kimondottan.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#121) Exelsior24 válasza snecy20 (#117) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Azért ezzel nem értek egyet, már csak azért sem, mert a 2060-as kártya teljesítménye a 1070 és az 1070 Ti közé esik csak be, de közelebb van a 1070-éhez.
Ráadásul az 1080-at 2,5 éve 200k-250k között kaptad meg, most meg megkapod 250k-300k-ért, bárhogyan is nézzük ez sehol sem előrelépés, inkább egy jó nagy hátralépés és nagyfokú lehúzás.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#122) Raymond válasza Exelsior24 (#121) üzenetére


Raymond
félisten

"...a 2060-as kártya teljesítménye a 1070 és az 1070 Ti közé esik csak be, de közelebb van a 1070-éhez."

Ennek talan jobban utanna kene nezned. Lasd pl. itt:

Innen van: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#123) Dealer95 válasza Exelsior24 (#121) üzenetére


Dealer95
őstag

Stock 1080 szinten van egy gyári OC 2060-as. :)

(#124) Exelsior24 válasza Raymond (#122) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Én sem a levegőből szedtem amit írtam, ahol én néztem ott az eredmények alapján azt adta ki amit írtam, és azon az oldalon vásárlói/fogyasztói tesztek, és értékelések alapján mutatja, amikre én jobban adok mint 1-2 informatikai portál tesztjére.

Én amúgy itt néztem:
[RTX-2060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1070]

és

[RTX-2060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1070-Ti]

Nvidia sajnos már régen szakított azzal a jó szokásával, hogy a következő generációs 60-as kártya, az előző generáció 80-asával vetekedjen. Kisebb lépésekben haladnak, mert így profit szempontjából jobban megéri nekik, ráadásul komoly konkurenciájuk sincs, ami esetleg rákényszerítené őket, a komolyabb teljesítménybeli növelésre.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#125) Raymond válasza Exelsior24 (#124) üzenetére


Raymond
félisten

Userbenchmark?! :Y :N

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#126) Departed válasza Exelsior24 (#124) üzenetére


Departed
őstag

Ha érdekel a valóság is a fura gondolatok mellé, íme:

Ugyanígy minden felbontásban 2060~1080.

Semmi szokással szakítás nincs, ismét ugyanúgy xx60 teljesítmény előzős generációs xx80 teljesítménnyel kb. megegyező, csak az árak nőnek.

(#127) talmam válasza bot1978 (#50) üzenetére


talmam
tag

Miért venné ezt valaki ?
Az rtx2060 majdnem beér egy gtx1080-at mire ide ér nem lesz olcsóbb, mint egy 1070Ti akinek nem kell RTX az veheti azt vagy használtan 1080 ast nem ? még drágább is lehet szerintem.

Valaki magyarázza meg mi értelme ennek az rtx nélküli vonalnak :D én nem értem :F

szerk:
bocsi nem válasz akart lenni :P

[ Szerkesztve ]

(#128) awexco válasza talmam (#127) üzenetére


awexco
őstag

Mért az rtx-nek mi értelme ? :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#129) nkmedve válasza Exelsior24 (#124) üzenetére


nkmedve
őstag

Ezen az oldalon levő számoknak semmi köze a játékos teljesítményhez, inkább nézegess valódi teszteket. Remélem nem gondolod, hogy minden egyes informatikai portál hazudik, legalább ebből is ne csináljunk összeesküvés-elméletet.

Tessék, itt egy YT teszt egy olyan oldaltól amely általában erősen RTX ellenes. Ráadásul nekik nem is küldtek időben 2060 tesztpéldányt (ami miatt érthető módon nem kicsit kikeltek magukból az NV ellen), úgyhogy ha van is bármiféle elfogultság akkor az az NV-vel szemben van (bár nem gondolnék ilyet, elég korrekt elemzéseik vannak):
[link]

"Nvidia sajnos már régen szakított azzal a jó szokásával, hogy a következő generációs 60-as kártya, az előző generáció 80-asával vetekedjen."

Pedig többé kevésbé most is ez történt, csak az árak mentek fennebb.

(#130) Pugna válasza awexco (#128) üzenetére


Pugna
kezdő

Egy új széria.

Pl. mutass nekem egy olyan kártyát a magyar kisker piacon, ami a 2060-nál jobb teljesítményt nyújt 124.790Ft-ért ebben a pillanatban. Ha nincs, akkor nyilván valóan van értelme. Ennyiért nem kapsz 1080-at használtan sem. Az RTX funkció elég felesleges bele, de igazából ha nem használod, nyers teljesítményben akkor is a legjobb vétel 1440P-re a piacon. Nyilván akinek 1080 van a gépében vagy Vega64, annak nem éri meg cserélni, de aki pl RX580-ról, 1060ról vagy ezeknél gyengébb kártyákról akar váltani, annak ennél jobb alternatíva most nincs szvsz. Mondom úgy, hogy Vega 64-ről váltok 2060-ra mert újan olcsóbb, mint amennyiért a vega64-et használtan eladom. :D

(#131) Departed válasza Pugna (#130) üzenetére


Departed
őstag

Az mondjuk vicces hogy az NV középkategóriása megveri az AMD jelenlegi csúcskártyáját, még ha nem is sokkal. :) Amúgy csak azért cseréled le hogy plusz pénzt szerezz? Érezni nem nagyon fogod a különbséget a fenti grafikon alapján. :N

#namajdaradeon7 :P

(#132) Pugna válasza Departed (#131) üzenetére


Pugna
kezdő

Nem azért cserélek. De most lehetőség nyílt ingyen cserélnem a nagyobb fogyasztású kevés garival rendelkező kártyát. Szeretném passzív módban járatni a tápom, ezzel a kártyával egyszerűbb lesz. Ráadásul már a szinkronizációt sem bukom a váltás miatt. Egyszerűen nem látok okot miért ne váltsák. Főleg hogy nem kerül most semmibe. Sőt ha ügyes vagyok egy 500gb ssd még kijön a különbözetből. :-D

(#133) bot1978 válasza talmam (#127) üzenetére


bot1978
senior tag

Akinek 1060 van az még lazán ivy bridge-en trónol és upgrade-elni kéne lassan, de ha már upgrade akkor már legalább coffee lake-re az meg memóriával lappal szevasz egy százast rá kell dobnia arra, amit az ivyért használtan kap, mert sok RAM kell ugyanúgy, mint az ivybe, csak DDR4-ből kell sok.

Emellé még odateszed a szakadékot, ami árban idáig a 1060-3GB és a 1070 között volt olyan összeg kijön, hogy egyszerűen ár/érték arányban az a plusz grafikus teljesítmény messze nem ér ennyit, ami a 1060 meg a 1070 között van.
Bele lehet tenni a 1070-et vagy az rtx2060-at persze az ivybe is, csak akkor pláne kérdéses az egész VGA csere értelme, ha eleve 1060-ról indulunk, ami alá tök elég az ivy és az a 1060/3GB egyáltalán nem olyan nagyon szar, hogy mindenáron szabadulni kelljen tőle.

Ehhez képest irgalmatlan pénzt akarnak lehúzni a gamerekről. Szóval az egésznek onnan, hogy kimondod „bányászat” nincs értelme. Logikát itt már ne nagyon keress.

(#134) VGNGR válasza bot1978 (#133) üzenetére


VGNGR
senior tag

Mintha a gondolataimat írtad volna le. 3770-el, 1060 3gb-al és 16 gb DDR3-al még lazán el lehet lenni fullhd-ban. Ha ehhez hozzányúlok, akkor gyakorlatilag minden megy a levesbe, beleértve mondjuk a monitort is, mert minek az erősebb proci-vga páros a 1080p 60Hz-hez. :) :R

(#135) Tyrel válasza bot1978 (#133) üzenetére


Tyrel
őstag

Már ne is haragudj de ezek a gondok, ebben a formában csak az elvakult fanboyokat érintik... aki viszonylag kés pénzből akar egy elfogadható gamer gépet az nem fog coffee lake-ben meg ipari hulladék 3GB-os 1060-akban gondolkodni, vesz szépen egy Ryzen 2060-at meg egy 4GB-os RX580-at (ami nem csak a +1GB memória miatt sokkal jobb), és van egy jó gépe, ráadásul olcsóbban.

Turenkarn

(#136) awexco válasza Pugna (#130) üzenetére


awexco
őstag

Abszolúte jól lett az ára pozicionálva. Ha most vennék vga-t és nem AMD párti lennék hanem független , akkor nem lenne számomra kérdéses :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#137) awexco válasza bot1978 (#133) üzenetére


awexco
őstag

Kár , hogy nincs olyan gyári referencia oldal ahol nem csak a csúcs CPU- val hanem a teljes paletára levetítve látható lenne , hogy mit tud egy adott CPU-GPU páros. igen hasznos lenne a kisebb pénzű vásárlóknak .
AMD oldaláról ez szépen kivitelezhető lenne .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#138) bot1978 válasza Tyrel (#135) üzenetére


bot1978
senior tag

Én nem haragszom, de 1060-at 580-ra cserélni butaság. A 6GB-os verzió tényszerűen erősebb, mint az 580 szóval visszalépés lenne, a 3GB-oson már lehet fogást találni és vitázni, de akkor is túl közeli ahhoz a két kártya, hogy értelme legyen a cserének.

AMD procin el lehet gondolkodni ha új akkor persze.
Csak a lassabb követők a használtasban túrnak CPU-nál többnyire, szóval azt is szem előtt kell tartani miből mennyi fogy.
Amikor tonnaszám hozzák be a brand PC-ket németből és langyos fingért odaadják az erős i7 ivy procikat akkora a túlkínálat akkor azért merész lefanboyozni a másikat szerintem.
Az ivy i7 azért messze többet tud a használt áránál. Nagyjából pont nem érdekel mennyi idős egy CPU, ha a VGA alá elég úgy is a VGA lesz a meghatározó.

(#139) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nekem volt szerencsém mindkettőhöz (580 vs. 1060 3G), hát ijedten menekültem vissza az utóbbihoz... Nem csak a sebesség a döntő, hanem leginkább a stabilitás, a fogyasztás, a driverek.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#140) bot1978 válasza Trailblazer (#139) üzenetére


bot1978
senior tag

Igazából tökmindegy melyik, mert attól a ponttól kezdve, hogy ezen a grafikus teljesítményszinten gondolkodik az ember eladja magát az ivy, mert filléres és tök elég alá.

Azért nyilván nem vesz senki meg egy Ryzen5-öt sem, hogy majd egyszer jobb lesz, ha majd VGA-t cserélt. Addig minek bukjon rajta? Tökmindegy, hogy a bolti új Intelhez képest éppen megéri e.
Egy új 2600 árán most is lazán megvesz egy ivy procit lappal rammal együtt és tényleg a világon semmi különbség nem látszik egy 1060-al.
Minek? És miért pont a 1060 és a 1070 között van ez az óriási árkülönbség? Ugyan már, jó erősebb egy picit pár kártya, de ég szerelme a 1060 3GB, mint ipari hulladék? Azért ne bohóckodjunk már. Nem olyan rossz az.

[ Szerkesztve ]

(#141) snecy20 válasza Pugna (#130) üzenetére


snecy20
veterán

Jelen állás szerint már a 2060 is tudja Battlefield alatt a RayTracing-et 1080p@60FPS.
Amúgy ja, még így 20% túlárazottság mellett is egy elég jó ár/érték arányú kártya a 2060.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142) Pugna válasza snecy20 (#141) üzenetére


Pugna
kezdő

Engem az Rt maga nem érdekel igazából. Szerintem sokat nem ad a látványhoz egyenlőre.

(#143) snecy20 válasza Pugna (#142) üzenetére


snecy20
veterán

Nulladik generációként ez lehet hogy így van...most még. Aztán lesznek majd olyan játékok, amik a látványvilágukat a RayTracing köré építik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#144) awexco válasza snecy20 (#143) üzenetére


awexco
őstag

Bányászni nem jó ? :D az lenne az év poénja :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#145) awexco válasza snecy20 (#143) üzenetére


awexco
őstag

2-3 gen kell még de mindenképp nagyobb jövője van mint 3D-s szemüveges bohóckodásnak .

Továbbá mire az aktuális használt motorok fogják tudni jól használni. Az se két perc . Lást Mantle ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#146) Tyrel válasza awexco (#145) üzenetére


Tyrel
őstag

Ugyan ilyen sebtiben implementált, haszontalan (játékmechanikának nem része), rosszul optimalizált vacak lesz ez mint ami a BFV-ben van, még sokáig, HA a következő generációs konzolok nem fognak tudni ray trace-elni...

Szerintem a PC és konzol piac számára egyaránt meghatározó lesz a Navi, akár árazásról akár képességekről van szó.

Egyébként ha tippelnem kéne én azt modanám hogy a next gen. konzolok alap verzióinál simán csak a 4K@60fps lesz a cél, és majd a frissítésnek / félgenerációnak (pl. PS5 Pro) lesz a ray tracing külön a selling point-ja... Értsd. nem hinném hogy az első Navi tudni fogja, és ha abban nincs benne akkor a játékokban sem fog még terjedni, legalább is az aktuális RTX széria elavulása előtt még nem... :U
Kivéve persze 1-2 olyan projektet akiknél nV tologatta a pénzes táskákat, de mondom, azoknál is csak ilyen BFV szintű nesze semmi fogd meg jól implementáció lesz...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#147) b. válasza Pugna (#142) üzenetére


b.
félisten

Metroban már szerintem fog hozzáadni, meg az ugye singleplayer, nem gond a 60 FPS. jó kis fényeffektekkel van tele. kíváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#148) Trailblazer válasza bot1978 (#140) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én csak a két vga-ra reagáltam, ezekről lévén tapasztalatom.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#149) Pugna válasza b. (#147) üzenetére


Pugna
kezdő

Meglátjuk. Engem egyenlőre a teljesítmény fogott meg. Az Rt nem nagyon befolyásolta a döntésem. Ha müködni fog és jó lesz, akkor örülök. Ha nem, akkor van egy jó kártyám ami keveset fogyaszt és elég erős 1440p alá.

(#150) [CS]Blade2 válasza Banano (#78) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Igen, 10 éves kártya.
PH teszt végéről:
"A GeForce 9600 GT a 8800 GT-hez hasonlóan jött, látott és győzött, legalábbis ami a teljesítményt illeti. Összegző grafikonunkból kitűnik, hogy az NVIDIA legújabb fejlesztése talán túlságosan is jó lett, ha azt vesszük figyelembe, hogy még a Radeon HD 3870-et is veri"
"A 9600 GT teljesítményére napjaink játékaiban nem lehet panasz, de mit sem ér az egész, ha túl drágán mérik a terméket. Egyik partnerünk 50 000 forintos árcédulát jósol a 9600 GT-nek"

50.000Ft, és aszem a válság előtt még viszonylag jobbak voltak a fizetések, nettó 100.000 körül.
Most a feljavított, kiszínezett KSH-s valami 220, a 2060-as GTX meg 133K. Több, mint a fele.
Teljesítményben 30%-al volt gyorsabb a 9800GTX. Az RTX 2060-nál is kb. 30%-al gyorsabb a 2080. A 9000-eseknél volt még egy 2 GPU-s, az RTX-nél meg a Ti. Nagyjából minden egyezik.
Mondhatnánk, hogy egy fullHD-re melyik mennyire elég arányosan, de akkor a 9600GT-nél meg ott van a 720p.

Az Inno3D témához: 6600GT nekem 5x volt cserélve. Az a széria nekik nagyon nem sikerült. A legolcsóbb volt a márkák között, de így sz*rt sem ért. Aztán javultak minőségre, meg hoztak pár jó coolert, de nálam kiestek. Inkább XFX-et, EVGA-t, Gigabyte-ot és ASUS-t vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.