Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pipó


Pipó
őstag

8 darab Rambo Cache - penge lesz :D

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2) fanti


fanti
addikt

biztos viszik majd mint a cukrot... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) GIstvan83


GIstvan83
csendes tag

Nekem a videó tetszett főként. A konvejor az rendben van, az olyan mint kell, de a robot cella bemutatása, meg a végén a teszterek, az hogy kerülhetett a videóba, azt nem is értem.
Őszintén szólva azt gondoltam, hogy egy ilyen r&d helyszínen olyan patika rend van, amit még ember nem látott. Ez a videó hasonló (negatív) élmény volt, mint a skyline motor összeszerelése a nissannak.

(#4) Z10N


Z10N
veterán

(#5) b. válasza fanti (#2) üzenetére


b.
félisten

A fogyasztást azzal hasonlítsd össze, hogy 100 milliárd tranzisztor tartalmaz és az Nvidia A100 nál 3x gyorsabb. Kb akkora mint egy kisebb VGA az egész. Brutális teljesítménye van és ehhez képest nem vészes a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) tibaimp válasza Z10N (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hoppá! Kösz az infót :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) arn


arn
félisten

erdekes lesz a kov ot evben milyen osszesakkozott procikat latunk... az lenne meg kulonosebb, ha 3rd party chip is helyet kaphatna rajta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Kolbi_30 válasza GIstvan83 (#3) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Amikor multinál voltam ott láttam mindent... Ha valami nagyon nagy fejes jött vagy auditor. Meg az ablakokat is lemosattak ott is ahol nem volt. Vagy valami minősítés miatt. De nagy alltalanossagban kupi volt.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#9) Reggie0 válasza GIstvan83 (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahol patika rend van, ott nem is dolgoznak. Amit a videon latsz az pedig teljesen rendben van, nem neveznem kupinak.

[ Szerkesztve ]

(#10) GIstvan83 válasza Reggie0 (#9) üzenetére


GIstvan83
csendes tag

Az a robotoa cella? Ne viccelj, ahol a légkábelek így mennek? Rendes termelés lenne azok a kábelezések hamar letérdelnének. Akár elég megnézni a fejhez menő spirális kábelkötegelőzést, meg azt a szalagkábelt. Egy valamire való helyen mondjik egy üvegszál húzásos energialáncban mennének vagy gégecsőben. Persze nem ilyen tyúkbelek, hanem energia láncba való kábelek. Ezeket nem igen használhatják, mert ebben a formájában szerintem pár nap alatt letérdelne. De a teszterek se birnák a nagyüzemet. Ott is palettázni kéne, mérőtűs csatlakozókhoz.
Szóval lehet méltatni, de egy vicc amit lefilmeztek.

(#11) LamerGyuri válasza GIstvan83 (#10) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Egy igen komolyan felszerelt mérnöki fejlesztőlabort láttál, nem egy gyártósort. Az bizony így néz ki, ha valódi értékteremtő munka folyik benne.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#12) Reggie0 válasza GIstvan83 (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

En irodaepuletet latok ott, nem gyartosort.

(#13) #90088192 válasza Reggie0 (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nagy szerencse nem látta senki, hogyan ment a KF az előző cégemnel ahol dolgoztam.
Szerencsés esetben fa lapokra rakták a DIN felfogható sínt, aztán az ügyetlen mérnök ember minden tyúkbelet úgy húzott, kötött erveg huvelyezett ahogy tudott.
Igy építette meg a tesztelésre szánt berendezéseket is.
Érintés védelem nuku, javíthatóság 0. Sokszor nem is működött az elejétől fogva, csak nem tűnt fel senkinek. :K
:C

(#14) GIstvan83


GIstvan83
csendes tag

Van benne egy konvejorpályás rész, az teljesen kulturált ipari környezetnek tűnik. És nem iroda az is biztos. :)

(#15) GIstvan83


GIstvan83
csendes tag

Nem, ilyeneket a hobbi cncben szoktam látni, de sokszor ott is megszólják ha valaki ilyen színvonalú munkát végez. Én elhiszem, hogy valaki szerint ez jó. De szerintem elég gáz egy ilyen prezentációs videóban.

(#16) GIstvan83


GIstvan83
csendes tag

Én ipari automatizálásban dolgozom, van kollégákkal egy ilyen gáz, igénytelen megoldásokról egy viber csoport, de ennél különb munkákat is felszoktak tölteni bele, hogy milyen gáz. Abban igazat adok, hogy mindenhol találni ilyet, de hogy a kirakatba is csak ezt tudják tenni..

(#17) Reggie0 válasza #90088192 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

En dolgoztam nagy multinal fejlesztokent. Ott is igy nezett ki a labor es a muhely, minta videon, illetve a hardveres termeken is dolgozo fejlesztoknel meg akar az iroda is(hiaba nem engedte a szabalyzat, van, hogy muszaj ugy dolgozni, hogy melletted van a hardver, nem lehet laborba rohangalni). Meg sok mas kis cegnel is. El kell donteni, hogy muzeumot akar a ceg, vagy munkat :) A kozkezen forgo eszkozoket sem fogod ugy telepiteni arra az 1-6 hetre amig nalad van, mintha evekig menne a gyartosoron, egyszeruen tul nagy overhead, nem fer bele az idobe.

[ Szerkesztve ]

(#18) con_di_B válasza Reggie0 (#17) üzenetére


con_di_B
tag

Csak H beszálljak a buliba, én kb. 10 éve kizárólag K+F-el foglalkozom, többnyire Nyugat felé vagy Nyugaton ÉS amit írsz azzal olyan szinten egyetértek, hogy én pl. akkor se tudnám H H kell kiganézni a munkakörnyezetet szakszerűen, ha ráérnék.

Messze megyek, az ritka, hogy a legjobb koponyák asztala legyen a legtisztább. Sőt.

(#19) Darmol válasza con_di_B (#18) üzenetére


Darmol
senior tag

Zseni a káoszban is kiismeri magát, rend csak a hülyéknek kell. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#20) Novver válasza b. (#5) üzenetére


Novver
senior tag

Azért így más a fekvése. :R

Life is a game... The game is my life!

(#21) Joci10 válasza Darmol (#19) üzenetére


Joci10
őstag

A zseni a káoszban azért ismeri ki magát, mert megtalálja abban is a rendet. Mindenre van függvény/egyenlet/..., csak meg kell találni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.