Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Mindjárt jönnek azok a hozzászólások, amelyekben azt ecsetelik, hogy mennyivel jobb lenne, ha USB 3.0-ás csatlakozóval jönne az eSATA helyett, amely nem található meg minden lapon, ezért kevésbé van meg a mobilitás élménye felhasználói szempontból. :D

<-ƘƘ->

(#2) qky


qky
tag

Ok ezt nem értem.
Nem látom rajta a két csatlakozót. Vagy USB-set vagy eSata-sat veszek?

Egyébként jól nézki.
Kettő 64-eset kérek. :DD

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#3) Kendek válasza qky (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ami kiáll a tetején a kupakos résznél az biztos az eSATA csati, az USB pedig az alján besüllyesztett anya, amibe még átalakító hosszabbító vezetéket kell dugni. Legalábbis én így látom a képet elemezve. Még kisebb mobilitás.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#4) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Nagyon jó! Elfogadnék egy 64gb-ost! ezek az e-sata-s pendriveok bejönnek!

(#5) Metalfan


Metalfan
senior tag

Rájöttem, hogy ez mért lenne jó nekem: erre rakom fel a telepítőfájlokat/képfájlokat, és innen telepíthetném a játékokat. Kicsit gyorsabb lenne, mint 1 vinyón egyik partícióról a másikra... :U

(#6) Kendek válasza Metalfan (#5) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valóban jó ötlet. Én ezt a módszert már régóta használom, csak nekem egyszerűen egy másik merevlemezen vannak a képfájlok mint a telepített játékok. Maximum ezzel hordozhatóbbá válnának ezek a fájlok, havernak is vihetnéd gyorsan.

<-ƘƘ->

(#7) FefeeX válasza Kendek (#3) üzenetére


FefeeX
veterán

jaja, ezeken sosincs teljes értékű USB csati. Az eSATA-hoz meg szintén kell általában az USB csatlakoztatás is az áramforrás miatt. Szóval kell a kábel is... Mobilitás kb mint egy külső notivinyónál... Sajnos sok az ilyen félmegoldás, és a marketinggel jól elsózzák az egyszeri embernek...

(#8) ^Clown válasza FefeeX (#7) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pontosan ez a helyzet...

(#9) Cs_Laci válasza FefeeX (#7) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Nah majd az USB 3.0 és a power over eSATA...

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Valaki világosítson már fel, az esatán keresztül nem áramot az eszköz? :F
Az arannyal dekorált kifejezetten szép. :K

(#11) Kendek válasza D1Rect (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De kap rajta áramot, de csak akkor elégséges az áramleadás, ha power over eSATA portra van rádugva az eszköz. Ami annyit tesz, hogy áramot is ad a cuccnak a porton keresztül. De általában még nem ilyen portokat applikálnak az alaplapok hátuljába, bár már egyre inkább terjed. Először főleg a notebookok USB-eSATA egyben portja volt ilyen, itt alap volt az USB mivolta miatt is már.

<-ƘƘ->

(#12) FefeeX válasza D1Rect (#10) üzenetére


FefeeX
veterán

előző hozzászóló hsz-ét értsd: 98% hogy TE nem tudod majd használni, csak ha veszel mellé XY alaplapot vagy notebookot... (azért nem olyan sok még ezeknek a száma...)
(pl munkahelyre bevinni valamit esélytelen kábel nélkül, suliba szintén, sőt, még haverhoz is valószínűleg az, ha nem hetente cseréli a gépeit) --> egyelőre ez még csak marketing

[ Szerkesztve ]

(#13) ANT válasza FefeeX (#12) üzenetére


ANT
őstag

Erről van most szó?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#14) D1Rect válasza Kendek (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

:R Így már világos. Köszi.
(#12) FefeeX: még világosabb, tuti nem kéne ilyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) FefeeX válasza ANT (#13) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha jól tudom van olyan is, ami az usb feszültségét teszi rá...

(#16) ANT válasza FefeeX (#15) üzenetére


ANT
őstag

Akkor az egy olyasmi Y kábel, mint a külső, 2,5"-os rack kábele, csak az egyik vége esata+usb csatis? Az legalább manapság jobban alkalmazható lenne, mint amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#17) waverider válasza Kendek (#11) üzenetére


waverider
senior tag

köszi! :R
végre valaki kiegészitette azt ami eléggé hiányolhatóan és figyelmetlen módon a hirből kimaradt! :W

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#18) Timyyy


Timyyy
őstag

Szerintem meg már van annyira elterjedt az eSata, hogy erre a pendrive-ra is szükség legyen. Aki mostanában (utóbbi fél-1 évben) cserélte vagy cserélni fogja a gépét egy újra, az szinte biztos, hogy használni is tudja majd. Nekem 1 hónapos a gépem, a ház meg 2, és még csak nem is drága cuccok, szóval várjuk még az ilyeneket, mert az USB egy sietős helyzetben elég bosszantó tud lenni a lassúságával. :U

(#19) Szabesz válasza ANT (#13) üzenetére


Szabesz
őstag

Inkább erről

¯\_(ツ)_/¯

(#20) Szabesz válasza Szabesz (#19) üzenetére


Szabesz
őstag

Valmiért nem linkelhető rendesen a kép...

¯\_(ツ)_/¯

(#21) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Külsőleg is nagyon tetszetősek, és, hogy eSATA is van benne, az csak hab a tortán!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.