Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) nemlehet válasza andor80 (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

TL;DR nem véletlen kritizálják a filmeket, rengeteg érvet fel lehet hozni ami túlmutat az "ez szar meg béna" dolgon.

Én nem vagyok se DC se Marvel fan kifejezetten, én a jó sztorikat és a jól felépített filmeket szeretem. Sajnos a DC filmek rengeteg ponton elvéreznek és nagyon sok helyen érződik rajtuk az "izzadós manager meeting" szag. Ráadásul Snyder egy jó akció rendező, de sztorit írni és karaktert építeni nem tud. Ezzel nem lenne baj ha lenne mellette jó forgatókönyv író de többnyire nincs.

MoS: Ez amúgy egy egész jó film, de az alapvető konfliktus és karaktermotiváció pofára esik. Ugye Superman eredettörténetében az a nagy kérdés, hogy az emberiség készen áll-e arra hogy megtudja nincsenek egyedül az univerzumban illetve hogy Kal-El készen áll-e arra hogy ezt közel isteni szerepet felöltse és a jót-.reményt képviselje. Ez a filmben kb el is kezd felépülni, de aztán Johnatan Kent halála (tornádós jelenet) totál értelmetlen és logikátlan, majd azt a kicsit amit mégésicsak sikerült ezzel felépíteni (hogy még senki sincs kész Superman-re, maradjon rejtve) totál lerombolja Zod érkezése. A döntés a főhős helyett lett meghozva ezáltal értelmetlenné téve a film majdnem felét. Ne érts félre nekem nincs bajom azzal ha kényszerhelyzetbe van hozva hősünk, de akkor ne töltsünk el 45-60 percet értelmetlenül, mert így inkoherens a film.

BvS: Nah itt totál érződik a manager szag... Ez 2 storyline BvS and Death of Superman. Az utóbbi talán az egyik leghíresebb storyline ever itt meg sikerült az utolsó 15 percebe odaragasztani? Ki érezte úgy hogy ááh a két ikonikus szuperhős összecsapása kevés, ez nem fog meg érni 12 dolcsit az átlagparasztnak?
A harc feloldása (Martha....) szintén hülyeség és nincs felépítve, Luthor egy mellényúlás a film tempója iszonyat szar és még a harc sem igazán jó, bár ez lehet szubjektív. Továbbá igazából az egész után nincs semmi karakterfejlődés egyikőjükben sem, ha ez egy univerzum akkor igen is legyen hatással a karakterekre ami történik.

WW: Ez egy tök jó film, megint az utolsó 20-30 percig. Addig nem nagyon tudok kritizálni semmit, talán csak annyit, hogy be vannak harangozva egyes szupergonoszok akiket a képregényből ismerhetünk majd kb semmit sem csinálnak. (pl Doctor Poison). A film mondanivalója nagyon érdekes, szerintem nagyon megkapó a gondolat hogy az emberiség nem azért gonosz mert valaki mágiával megrontja őket, hanem mert ilyen az emberiség. A gonoszságot és pusztítást nem lehet egy kardcsapással legyőzni, de mivel annyi jó van a világon még azon az oldalon is amit te gonosznak hiszel érdemes harcolni.... Maaaajd egy dagadt manager mondta hogy "Naaah, give me a CGI end battle".....
Persze tudom Ares egy fontos karakter meg minden, de iszonyat popcorn bugyuta megoldás hogy "Vágjuk taknyon a big baddiet és akkor vége a háborúnak"... És megint az a baj, hogy a film vége és az amit felépítettünk totál elválik.

Aquaman szerintem egész jó, abszolut megüti egy SH eredetfilm szintjét szóval különösebben nem kritizálnám.

JL-be inkább nem megyek bele, a theatrical cut szerintem minősíthetetlenül szar, a Snyder majd meglátjuk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.