Hirdetés

2019. október 16., szerda

Gyorskeresés

(#1) bitpork

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Segítek: nem várjuk! :)

#eci ~~~ secundarium verecundiam ~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#2) Airedhyal válasza bitpork (#1) üzenetére

Airedhyal
(tag)

+1

(#3) UnA válasza bitpork (#1) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Én sem, de azért ez gonosz varacskos disznó hozzáállás volt :)

(#4) bitpork válasza UnA (#3) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

A többes szám első személy - pont mint a politikában - sértően általánosító. Ha az a cím h "Miért várják tömegek..." akkor minden ok.

#eci ~~~ secundarium verecundiam ~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#5) tomazin

tomazin
(addikt)

csak nekem fura, hogy az eredeti cikk nincs belinkelve?
vagy csak én vagyok vak?

(#6) huskydog17 válasza bitpork (#1) üzenetére

huskydog17
(addikt)

+1!

Én sem várom.

tomazin: [link]
Nem vagy vak, valóban nem volt belinkelve.

Valóban úgy lenne értelme ennek a bejegyzésnek, hogy a kolléga kifejtené miért is fordította le, miért pont ezt, miért tetszik neki annyira stb. és mindezt egyes szám első személyben. Ez így viszont csak egy reklám.

[ Szerkesztve ]

60fps gameplay videók: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7) Freiherr

Freiherr
(őstag)

,

[ Szerkesztve ]

XXX

(#8) bitpork válasza Freiherr (#7) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

https://coub.com/view/12hl90

(#9) Freiherr válasza bitpork (#8) üzenetére

Freiherr
(őstag)

:DDD

Amúgy mit írtam? Sok sz@r volt benne? Nem emlékszem. ;]

[ Szerkesztve ]

XXX

(#10) Mr X válasza bitpork (#4) üzenetére

Mr X
(addikt)

Mi volt benne sértő? Az általánosítót még megértem, de sértő?

(#11) bitpork válasza Mr X (#10) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Az hogy feltételezésre került hogy én nem tudom magamtól elmondani h várom-e - ez tipikusan az a politikai retorika amikor valaki azt próbálja igazolni vagy a másik orra alá dörgölni hogy ő képviseli a mindenkit. Is.

(#12) worxland válasza bitpork (#4) üzenetére

worxland
(őstag)

Amire te (mit ad isten) többes szám első személyben válaszoltad, hogy nem várjuk.
Pedig én várom.
:C

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13) bitpork válasza worxland (#12) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Pontosan az volt a cél h az általánosításra felhívjam a figyelmet :U

(#14) kdavid94 válasza bitpork (#11) üzenetére

kdavid94
(őstag)

Ez meg a szándékos félreértelmezés, amit én a legjobban utálok a politikában.

Nyilvánvalóan nem arról van szó, hogy ő akar képviselni mindenkit, nagyanyámtól az afrikai éhezőkig bezárólag.
Nyilván nem rájuk, rád és az egész világra vonatkozik a többes szám első személy, hanem "ránk, akik várjuk a játékot".

Ezt tényleg csak az nem értelmezi így, aki direkt nem akarja.

[ Szerkesztve ]

(#15) Mr X válasza bitpork (#11) üzenetére

Mr X
(addikt)

Ez nagyon nebántsvirág jellegű volt.

(#16) bitpork válasza Mr X (#15) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Ok. Mindig is örültem azoknak akik jobban tudják én mint miért tettem :)
Písz, frí Tibet és HK.

(#17) bitpork válasza kdavid94 (#14) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Ugye mennyire máshogy hangzik már leírva is? :)

(#18) kdavid94 válasza bitpork (#17) üzenetére

kdavid94
(őstag)

Nem, mivel nekem egy pillanat erejéig sem fordult meg a fejemben, hogy rám is vonatkozna a cím.

A "miért várjuk" és a "mi, akik várjuk, miért várjuk" között annyi a különbség, hogy utóbbi feleslegesen szájbarágós.

Azt mondod sértő az általánosítás. Szerintem meg a szájbarágós verzió a sertőbb, mert azt feltételezi, hogy nem tudsz szöveget értelmezni.

(#19) nevemfel

nevemfel
(kezdő)

Én azért várom, hogy öcsémnek megvehessem karácsonyra. Emiatt az egy játék miatt nem akartunk konzolt venni.

(#20) Bird

Bird
(addikt)

Én a telet várom, de még nem jön.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:. Btag: Bird#21416 Xbox tag: Bird HUN

(#21) gyimger

gyimger
(senior tag)
LOGOUT blog

Ó, mik történtek itt. :DDD
Azért fordítottam mindent úgy, ahogy, hogy hű maradjak az eredetihez.
A fordítás célja az volt, hogy többen jelezték a játék fórumában, hogy nem értenek angolul, nekik akartam segíteni. Mi várjuk a játékot. :D

[ Szerkesztve ]

"...így hát keresd a békét, de készülj a háborúra! Mivel a háború... a háború soha nem változik. A háború, mint a tél. És a tél közeleg."

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.