Hirdetés

2021. május 16., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Hieronymus

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

"El tudom képzelni mi mehet a sajt és csemegepultban a szeletelt és újracsomagolható termékekkel."

Ilyen sajtot vagy más ételt, nem veszünk. Soha, sehol sem.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#2) wesder

wesder
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint minden reggel ès este átnèzetik s külső pèksèget pont az ilyenek miatt, bár akkora a fejetlensèg az átszervezèsek ès emberhiány miatt hogy már meg sem lep.

(#3) 66zio

66zio
tag

Nagyon sok hely van amit ellenőrizni kell nekik. Tettél bejelentést? Tescoban szóltál valakinek?

(#4) gygabor88 válasza 66zio (#3) üzenetére

gygabor88
tag

Mivel ez volt a második alkalom, a post írása közben direkt megnéztem a nébih oldalát, hogy hol lehet bejelentést tenni, szóval ami késik nem biztos, hogy múlik. Tescoban nem szóltam, mert szerintem direkt csinálják.

(#5) kmisi99

kmisi99
addikt

Még 2017 decemberben a Kisvárdai tescoban vettünk két 4 es pack arany ászokat az egyik csomag tök jó volt a másiknak meg olyan fos keserű íze volt, megnéztük és 2017.05 járt le a szavatosságuk. Röpke fél évig rohadt a raktárban vagy én nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

(#6) kentucky

kentucky
őstag

Huh, szét kéne osztanom pár alufólia sisakot :D

(#7) Redneck

Redneck
veterán

Nincs aki dolgozzon. 150 nettóért nem mennek az emberek a Tescoba. A Tescosok mondták.

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8) szabonagyur

szabonagyur
nagyúr

Nem csak tescoban lehet ilyet találni, mi mostanában találtunk ilyet lidl-ben is, de gyógyszertárban is adtak olyat ami napokon belül lejárt szavatossággal rendelkezett úgy, hogy 60 napra elég volt az egy doboz gyógyszer. Sajnos futottunk már bele mi is olyanba, hogy otthon akár napokkal később derült ki, hogy ez már régi...

https://hardverapro.hu/apro/elado_lego_szettek_tobb_fele_bontot_es_bontatlan/hsz_1-100.html

(#9) DeFranco válasza Redneck (#7) üzenetére

DeFranco
nagyúr

sajnos a tescoban régen is ezt tapasztaltuk, sokkal több lejárt szavatosságú/rossz árut találtunk a polcokon mint máshol.

pedig én dolgoztam ott árufeltöltőként is és nem tapasztaltam semmi olyat ami ezt indokolná. mégis ez van, valószínűleg hozzáállás/logisztika oldalon bukik a dolog.

(#10) lezso6

lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálunk a veszprémi kis tuskóban nincs ilyen gond, sőt, ami 1-2 nap múlva lejár, azt egy külön helyre teszik legagyizott áron.

8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra kijárási korlátozás

(#11) szabonagyur válasza DeFranco (#9) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Meg mint sok más boltban is az a hozzáállás, hogy vagy megveszik lejártan vagy kuka, az senkinek sem jut eszében, hogy lejárat előtt 1-2 nappal eladni olcsóbban, talán odaadni rászorulóknak.

Lidlben találkozok azzal, hogy mivel szinte mindig csak zárásra érek oda, hiába nem vittek el minden péksüteményt mégis minden teljes áron van mert nehogy már (nem vennék akkor sem mivel nem eszek ilyet).

https://hardverapro.hu/apro/elado_lego_szettek_tobb_fele_bontot_es_bontatlan/hsz_1-100.html

(#12) Ceree

Ceree
senior tag

Esetleges bejelenteshez hasznos info, hogy van egy eleg korrekt appja a Nebihnek (Navigator), ahol nagyon egyszeruen lehet bejelenteseket tenni, amit hivatalbol ki is vizsgal a szerv.

Másolat_eredetije

(#13) Ciccuka válasza szabonagyur (#11) üzenetére

Ciccuka
veterán

Pedig régen a Lidl-ben a péksüteményeket leárazták 18:00 után.

🏎️ 🏁

(#14) draco31

draco31
addikt

Nekem a helyi kisboltban a rekordom egy 6 éve lejárt pudingpor.
Ott rendszeresen lehet lejárt dolgokat találni, nem is járok oda, havi talán 1x maximum.

ASUS S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip /\/\ Pi 4 2GB /\/\ Switch Lite

(#15) szabonagyur válasza Ciccuka (#13) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Van amelyik szokott ilyet csinálni, néha ez is, de elég gyakran találkozok ilyennel nem csak a lidlben.

Ott áll a termék, de 10 Ft-al nem adja olcsóbban oda, inkább kuka.

(#16) ДарСтав

ДарСтав
aktív tag

Maradjunk annyiban, hogy több boltban nincs rendben a létszám, és akkor még enyhén fogalmaztam. Aki meg ott van, sok esetben annyit is ér.

Kakolookiyam

(#17) wesder válasza ДарСтав (#16) üzenetére

wesder
nagyúr

Tök fasza hogy lenèzed a Tescosokat :U

(#18) Klaus Duran válasza wesder (#17) üzenetére

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem csak Tesco. Itt a szomszéd boltban is volt az utóbbi időben bőven forgás.
Állandó nyitvatartás nem tesz jót a munkamorálnak. Mondjuk ez igaz a gyári munkásokra is.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#19) VIPowER válasza draco31 (#14) üzenetére

VIPowER
senior tag

Nálam a szekrényből kivett 2003-as pudingpor volt (Vanília fehér csokidarabokkal). Kb egy hete használtam fel, semmi baja nem volt, sem ízre, és túl is éltem.

(#20) kentucky válasza VIPowER (#19) üzenetére

kentucky
őstag

Mamám 95-öst használt fel kíváncsiságból, azt mondta színe kicsit fakóbb volt de ízre semmi baja nem volt :D

(#21) Redneck válasza DeFranco (#9) üzenetére

Redneck
veterán

Elhiszem, de meg is cáfolnám, nem hinném hogy mindenhol így tesznek.
Nálunk, a Tesco Expressben lejárat előtti utolsó 1-2 napon akciózzák a termékeket. Simán meg szoktam venni a féláron adott, egyébként szép darált marhahúst. Bevágom a fagyóba és jó az hamburgernek 1-2 hónapon belül. :DD

Hosszabb lejáratú de lejárt termékkel itt még sosem találkoztam. :N

Lejárattal kapcsolatban, persze előfordulhat, hogy van ahol nincs aki kirakja, vagy átnézze a termékeket. Erre írtam hogy nem mennek el 150 nettóért dolgozni az emberek. Részben megértem, részben nem.

lezso6 #10:
Nálunk is így van.

VIPowER:
Aztán majd jön a nyolcadik utas, az Amál. :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#22) wesder válasza Redneck (#21) üzenetére

wesder
nagyúr

Jó az 120-130-nak is. 150 akkor szokott lenni, ha dèlutános műszakban dolgozik az ember.

(#23) Lauda válasza lezso6 (#10) üzenetére

Lauda
félisten

Nálunk sincs, eddig sohasem találkoztam a jelenséggel.

(#24) Gdi

Gdi
senior tag

"szóval jól ki vagyok segítve azzal, hogy másnap már önthetem le a lefolyón."

A szavatosság nem egy varázsszám, hogy hopp akkor éjfélkor hirtelen megromlik.

Előtte is elkezdhet penészedni, illetve lehet még hetekig fogyasztható.

Bolt, valahol pesten: reggel 6kor megjön egy adag árú, leteszik raktár bejárathoz, valamiért nem viszik be. Tejtermékek raklapon egymásra pakolva főttek a 35fokban délután 4ig (lehet tovabb is , később nem néztem)
Másnap tele a tejes rész feszülő tejfölös dobozokkal, és palacsinta camemberttel.

De hasonló van gyártáskor is. Ismerősöm konzervgyárban dolgozott. Mesélt érdekeseket.
Pld szintén megjött az alapanyag, ez esetben paradicsom. Gépsor ki volt esve, szóval tele volt minden tároló. Letették az udvarra. Aztán 4 napig kerülgették, szintén nyáron. A végére förtelmes büdös volt, barna lé folyt a ládákból, hernyók, bogarak és s csigák addig ismeretlen, új fajai fejlődtek ki benne. 4 nap múlva azért felhasználták.
Kifőzik ugye, mindegy hogy püré vagy por készül belőle, de azért jobb ha nem tudod miből készült amit eszel ;)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#25) YASKATIR válasza szabonagyur (#11) üzenetére

YASKATIR
aktív tag

", az senkinek sem jut eszében, hogy lejárat előtt 1-2 nappal eladni olcsóbban, talán odaadni rászorulóknak."

De eszebe jut, csak epp ha mindig igy tennenek akkor mindenki erre utazna es senki sem venne meg a termeken teljes aron (udv magyarisztanban).
A raszoruloknak pedig pont azon okbol nem lehet odaadni, mint amiert neked sem lehet eladni, mivel lejar / lejart. Ha fel is ajanlanak, akkor is napok, de inkabb hetek, amig eljut az etel a raszorulokhoz, mivel azt nem lehet, hogy csak kiszorjak par random hajlektalannak, akiket eloszor meglatnak az utcan.

[ Szerkesztve ]

(#26) draco31 válasza VIPowER (#19) üzenetére

draco31
addikt

Otthon azért más a dolog, de a boltban ilyet?

ASUS S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip /\/\ Pi 4 2GB /\/\ Switch Lite

(#27) wetomi

wetomi
aktív tag

Én túróval futottam bele rendszeresen abba, hogy még bőven a szavatossági idő lejárata előtt már romlott volt. Márkától és üzlettől függetlenül.

Amúgy pedig működik az ételadományozás több üzletnél, így többek között a Tescónál is. Itt egy nagyon jó cikk az Indexről:
Etethetnénk az országot, de inkább kidobjuk

(#28) Lauda válasza VIPowER (#19) üzenetére

Lauda
félisten

Tényleg megéri szórakozni egy filléres pudingporral? Érthetetlen.

(#29) oriic válasza lezso6 (#10) üzenetére

oriic
HÁZIGAZDA

Ez szokott lenni a normális, de én is találkoztam már csomagolt penészes felvágottal Tescóban. Szóltam nekik, megköszönték, kiküldtek egy dolgozót, hogy nézze át a teljes részleget.

(#16) ДарСтав

Nem nézi le őket szerintem senki, de vannak gondok Tescónál is. Kollégáim meg én a melónkból kifolyólag sokat dolgozunk Tescós alkalmazottakkal szinte az összes budapesti áruházból és sajnos többnyire csak negatív dolgokról hallunk, valamint arról hogy kb. sehol nincs elegendő emberük, mert folyamatosan mennek el az alkalmazottak, újak pedig bár jönnek, de egyre ritkábban. :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#30) ДарСтав válasza wesder (#17) üzenetére

ДарСтав
aktív tag

Tök fasza, hogy Tesco dolgozó voltam egy ideig, és pontosan tudom, mik zajlanak le némelyik áruházban. Továbbá az is tök fasza, hogy neked a "sok esetben" ezek szerint mindenkit jelent.

Szerk.: oriic: Ez így van. Folyamatosan lépnek ki elég sok helyen. Vagy azért, mert maguktól unják meg, vagy azért, mert üldözik őket a vezetők. Szerencsére azért van pár áruház, ahol vagy nem ilyen a helyzet, vagy összetartó a csapat.

[ Szerkesztve ]

Kakolookiyam

(#31) Doze válasza ДарСтав (#30) üzenetére

Doze
aktív tag

Tanúsítom, Praktiker, az áruház nyitása óta talán harmad volt a fluktuáció... a többiek 20 éve ott vannak.

Mondjuk a tescofikázás valami népnemzeti sport, pedig az Auchan rosszabb, SOKKAL rosszabb, lehet érezni hogy ez egy olcsón üzemeltett bolt. Jó példa pl, hogy legalább 10 éve nem vettek új bevásárlókosarakat, hót vicc hogy még mindig az Cora-s kosarak vannak.... mondjuk a Cora más ligában is játszott... 95 környékén volt pl BILLA is Miskolcon, de megelőzte a korát, jó sokáig kellett várni mire volt egyáltalán LIDL, ALDI, ami ezért valamilyen formában minőséget is képvisel, Volt/van sok diszkont bolt, amibe csak muszájból megyek be: PENNY,PROFI, PLUS

(#32) UnA válasza YASKATIR (#25) üzenetére

UnA
Korrektor

Már többször volt róla szó, hogy régóta nem jártál itthon, szerintem nem kéne hülyeségeket írnod... ;)

(#33) DeFranco válasza UnA (#32) üzenetére

DeFranco
nagyúr

ebben történetesen éppen igaza van.

(#34) YASKATIR válasza UnA (#32) üzenetére

YASKATIR
aktív tag

Az, hogy kulfoldon elek nem jelenti azt, hogy nem tudok arrol, hogy mi megy magyarorszagon. Egyebkent pedig pont nemreg volt egy eleg hosszu index cikk arrol, amirol beszelek

Azert kivancsi vagyok, hogy vallalnad-e a felelosseget ahhoz, hogy teszem azt 1000 embernek adtok lejart szavatossagu elelmiszert, vagy csak jol hangzik a "szemetboltoknemadjakodaaszegenyeknek" monolog

[ Szerkesztve ]

(#35) UnA válasza YASKATIR (#34) üzenetére

UnA
Korrektor

Arra írtam, hogy "mindenki arra utazna" ;)

(#36) YASKATIR válasza UnA (#35) üzenetére

YASKATIR
aktív tag

Tekintve, hogy ez mar 10 eve is igaz volt, azota pedig nem elnek jobban az emberek, nem latom a problemat

(#37) DeFranco válasza UnA (#35) üzenetére

DeFranco
nagyúr

konkrétan itt a ph-n is nemzeti sport volt egy bizonyos körben (amikor még voltak olyan akciók, hogy ha lejárt terméket találsz akkor megkapod a "friss" példányát ingyen), hogy eldugdostak "hátra" cuccokat, hogy ha lejárt felmarják szépen a "csereterméket"

és nem csak itt, máshonnan is hallottam vissza ugyanezt a "trükköt".

(#38) UnA válasza YASKATIR (#36) üzenetére

UnA
Korrektor

Szerintem a társadalom max. 15-20 százaléka akarna így vásárolni, te pedig jöttél azzal, hogy "mindenki".

@DeFranco: az, hogy valamit olcsóbban akarsz megvenni, az egyáltalán nem valami megvetendő dolog, persze vannak fokozatok :)

(#39) Lauda válasza UnA (#35) üzenetére

Lauda
félisten

Önigazolásnak jók az ilyenek. Amúgy szerintem is hülyeség. Én például soha nem veszek emiatt leárazott termékeket. Inkább betúrok ha úgy van, hogy minél hosszabb szavidővel vegyek meg valamit.

(#41) Narxis válasza Lauda (#23) üzenetére

Narxis
nagyúr

Meg is lepődtem volna ha nálatok lett volna ilyen jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#42) kraftxld

kraftxld
nagyúr

Amikor Mo-on voltam, milyen jó is volt vadászni a fél áron kirakott lejárt szavatosságú gyárilag kék és egyéb penészes sajtokat :)

[ Szerkesztve ]

🇳🇿 | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#43) DeFranco válasza UnA (#38) üzenetére

DeFranco
nagyúr

akkor most olvasd el még egyszer a hsz-em, ha érdekel az is hogy mit írtam ;)

(#44) djculture

djculture
félisten

Szolnokon a nagy tascoba egyszer nem találtam még olyan élelmiszert ami lejárt volna pedig heti szinten megyek kétszer. Viszont pennybe amivel amúgy megvagyok elégedve kétszer szívtam meg pacal konzervvel. Valószínűleg napon tarolhatták mert felbontva kb kidurrant az egész és savanyú romlott volt. Na azóta azt nem veszek minden más oké. Tálcás húsok kifejezetten jók.

[ Szerkesztve ]

(#45) Cathfaern válasza Doze (#31) üzenetére

Cathfaern
nagyúr

Pennyvel szerintem nincs baj, nem sokkal marad le aldi / lidl mögött élelmiszerek tekintetében (egyéb cuccaik mondjuk felejtősek). Az alja szerintem a cba / coop páros (profi és plus nincs a közelben, arról nem tudok nyilatkozni).

(#46) Gdi válasza djculture (#44) üzenetére

Gdi
senior tag

Pennyvel nekem a márkák a bajom. (Legalábbis a Kecsekméti pályaudvaron lévővel)
Vannak a sissy sajtok amiből az elméletileg zsíros-füstölt parenyca is totál vízízű.
Camembert-ből van 2-3 fajta de abból is csak egy volt említésre érdemes (márkáját nem tudom).
Salty chips sem a minőség teteje de azért hegyekben áll, Chió/Laysből csak sós meg sajtos van, de az is nagyon ritkán.
A lila dobozos (saját márkás talán) "100%os" narancs és almalé jó legalább.

De a témánál maradva ott nem láttam még szavatosságin kívül lévő terméket.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#47) Ciccuka válasza Gdi (#46) üzenetére

Ciccuka
veterán

Penny-s chipsek elég olcsók mostanság talán a legolcsóbbak. Az ízük bőven elfogadható általában.

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#48) djculture válasza Gdi (#46) üzenetére

djculture
félisten

Mindenhol vannak jó termékek meg rosszak is, speciel pennybe kapható elég jó sör is olcsón 200-150 mikor van rá akció vagy nincs...[link]
De a penny-s ott sütött péksütik is jók, pl a virslis táska. Szerintem a salty cuccok is jók, mogyorót szoktam venni kb fél ár mint a mogyis és semmivel se rosszabb. Német és spanyol szalámi 200gramm 300ft körül van az is jó és olcsó. Rozskenyér fél kilós szintén nevetséges áron van és jó ízű. Sajból 1.5 kilósat vettem már az teljesen jó volt meg vannak a németországban gyártott ízesített sajtkrémek azoknál jobb nincs az országban.

[ Szerkesztve ]

(#49) tomazin válasza YASKATIR (#25) üzenetére

tomazin
veterán
LOGOUT blog

De eszebe jut, csak epp ha mindig igy tennenek akkor mindenki erre utazna es senki sem venne meg a termeken teljes aron (udv magyarisztanban).

jah senki. mindenki szeretne minden nap a tescoba menni, hogy 1-2napos szavatossagi ideju dolgokat vegyen felaron.
nem is az a raconalis uzleti dontes, hogy kiszorom felaron hiszen x/2>>0.
ami nem is 0 valójában, hanem negatív, mert mint hulladék még kezelni is kell.

(#50) YASKATIR válasza tomazin (#49) üzenetére

YASKATIR
aktív tag

Ki beszel arrol, hogy minden nap kene menni? Ha tudjak az emberek, hogy minden este zaras elott 1-2 oraval learaznak egy csomo dolgot, akkor mindig ilyen idopontban fog menni a tobbseg, ugyan ugy nem mennenek tobbszor egy heten vasarolni, mint elotte, viszont az adott vasarlast direkt a learazasra idozitenek es ez hosszutavon nem eri meg a boltnak. Mondjuk en igy is minden nap megyek a mall-ba, nem veszek semmit sem elore napokra vagy hetekre

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.