Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Egon válasza CounterBoci (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Átszivárog a födémen.
Nekünk a következő volt a sztorink. Beköltözés után pár héttel jött az alsó szomszéd, hogy eláztattuk. Volt egy tenyérnyi folt a konyha plafonján, ami azért is volt ciki, mert frissen festett. Kiderült, hogy a mosogatónál a szifon csatlakozón nem lett jól ráhúzva a műanyag hollander. Nekünk oda reklám újságok voltak bepakolva, gyári konyhaszekrény, aminek nem volt hátulja. Mivel csak kicsit csöpögött, nem tűnt fel hogy vizes az egész köteg újság, és hátul szépen lefolyt a falon a padlóra, ahol a fal és a padló találkozásánál átáztatta a falat.
Pár évre rá az asszony nem jól akasztotta be a kádba a mosógép lefolyócsövét, és megint ázott a szomszéd. Újabb évek múltán én is előadtam ugyanezt. A következő alkalommal, a vécé fala mögött, a vízóra bekötésénél megadta magát a flexibilis cső, és az álfal mögött folyt a víz le. Ezek után a lakásfelújításnál szét lett verve a konyha, és olyan rossz volt a csap a mosogatónál a sarokszelepnél a falon, hogy nem lehetett teljesen elzárni, kicsit csepegett. Mondtam a festő birka segédjének, hogy tegyen alá egy vödröt, de elmulasztotta, megint lett egy kisebb folt a szomszéd plafonján (a festő saját hatáskörben kijavította + kirúgta a segédet). Az utolsó alkalommal gyerek fürdetésre készültünk, meg lett engedve a kád csapja, de egy baleset elvonta a figyelmet, így elfeledkeztünk a kádról, ami szépen megtelt, és a túlfolyó áteresztő képessége nem volt elégséges, így kifolyt a víz a padlóra, az ajtó alatt az előszobába, a fél lakás úszott (ez volt a legdurvább eset). Ez 20 év termése volt.
Egyébként a biztosító mindent fizetett a szomszédnak.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.