Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mondjuk ez speciel nem az Apple sara szerintem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) atike


atike
nagyúr

.....de a beszállítók azok nem egyenlőek az almával nem...? :F

[ Szerkesztve ]

(#3) Jhonny06 válasza Csapoati (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez tipikusan olyan dolog, hogy nem igazán lehet tudni, hogy mi az igazság. Gondolom ha nagyon akarná az Apple, akkor tudná, hogy mi folyik ott, de egyszerűbb becsukni a szemüket. Amikor kiadja egy nagyobb vállalat a munkát egy kisebbnek, akkor gyakoriak a gyárlátogatások, stb., valószínűleg pontosan tudják, hogy milyenek a körülmények ezeken a helyeken. Jogival jól meg van oldva, hogy ők csak kiadják a munkát, az már nem az ő felelősségük, hogy hogy végzik el. Meg hát ugye a lehető legolcsóbban akarják elvégeztetni, ebbe a legtöbbször pedig nem férnek bele az emberi körülmények.

[ Szerkesztve ]

(#4) Mrpingvan válasza Csapoati (#1) üzenetére


Mrpingvan
tag

Állandóan vannak botrányok, hogy a beszállítói milyen körülményekkel dolgoztatnak, szóval ha tényleg érdekelné őket, akkor változtatnának. Ne felejtsük, hogy csillió-billió dolláros cégről beszélünk, lenne lehetőségük, nem is kevés. De így olcsóbb, jobban le lehet húzni mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#5) energy4ever


energy4ever
addikt

Latom nem csak itthon van munkaerohiany a gyartosorokon.

Szerintem nem az Apple-nel kellene vizsgalodni(barmennyire is utalom oket), hanem az iskolanal, aki a tanitvanyait fenyegeti meg, azzal, hogy nem adja ki nekik, azt ami jar.

(#6) Mrpingvan válasza energy4ever (#5) üzenetére


Mrpingvan
tag

Biztos náluk is vizsgálódnak, de az nem annyira hírértékű.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Én mindig arra gondolok elsőnek egy ilyen hír után, hogy elvileg ezeknek a gyerekeknek vannak szüleik is, nem? Bár nem ismerem az országot, nem tudom arra mi a helyzet.

(#8) UnA válasza janeszgol (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Főleg, hogy nem gyerekekről volt szó. A többszörös fordítás miatt még az sem egyértelmű, hogy ez a szakmai gyakorlat (internship) középiskolai vagy egyetemi diákoknak volt meghirdetve. :N

(#9) Jhonny06 válasza UnA (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Középiskolások nem igazán szoktak internship-re menni meg diplomát se kapnak. :)

(#10) wwenigma válasza Csapoati (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Felelősek a beszállítókért is, az ő saruk mert fizetnek nekik...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) kymera válasza energy4ever (#5) üzenetére


kymera
senior tag

+1 .
Azért az felháborító hogy így megzsarolják a diákokat :(((

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Az ilyen gyakornoki programok ritkan jok, nem csoda.

(#13) #06658560


#06658560
törölt tag

A 120 diák akkor most mennyi jó állampolgár pontot fog ezért kapni?

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem az Apple-nek sincs esélye az ilyen dolgokat kinyomozni, hacsak nincs ott egy saját embere állandóan az összeszerelő cégeknél. Kína az Kína. Amúgy szerintem már elvitték volna a gyártást máshová, annyi problémájuk van ott, de kell nekik a kínai piac és a helyi hatóság, a kormány is máshogy áll hozzájuk, hogy náluk gyártanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) icemad válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sok országban az érettségit is diplomának mondják/fordítják. (valahol a szakmát is)

(#16) Csapoati válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is így látom. Kiírnak valami pályázatot vagy mittoménmit a bérgyártásra, XY cég jelentkezik, kicsivel olcsóbban vállalja mint a másik. Apple-től elmegy valaki, megnézi, minden katonás rendben, megkapják a melót. Na onnantól kétlem, hogy naponta, szúrópróba szerűen, bejelentés nélkül érkeznének az Apple ellenőrei, ha amúgy teljesítik a gyártási normákat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) joey04 válasza Csapoati (#1) üzenetére


joey04
titán

így van

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Zeki válasza #06658560 (#13) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont nálad!

Valszeg nem sokan olvasták mostanában, hogy mi is megy Kínában. Ott nem ugrálsz, hanem kussolsz és csinálod amire kérnek. De most hogy panaszra nyitották a szájukat, valszeg oda a jó pontok. Esetleg a diploma is.

Ja, és amúgy mindig van az a pénz, amiért bármelyik cég vagy kormány se..et csinál a szájából.
Lásd szaúdi darabolós eset vs. usa reagálás.

(#19) Medocsabi


Medocsabi
addikt

"Megzsarolják" a diákokat???
Embör, annó ha valaki az egyetemen azt mondja hogy ha 1 hétig csak ilyen szarokat kell összeszerelnem, és megkapom a diplomát,azonnal mentem volna! :D ....
.... Az egész évfolyammal együtt! :K

(#20) borg25 válasza Mrpingvan (#4) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Tegyük hozzá, hogy 2017-ben 223 millió iphone adott el az apple. Szóval, ha a jobb munkakörülmények miatt csak 1$-al nőne az előállítási költség, vagy a nagyobb arányú gyerek munkával ennyivel csökkenne, az 223millió $-al mozgatná a profitot...
De úgy is ki lehet fejezni, hogyha az előállítási költség 5$-al nőne, akkor arra egy év alatt rámenne kedvenc gázszerelőnk vagyona...

(#21) Medocsabi válasza borg25 (#20) üzenetére


Medocsabi
addikt

Rögtön gyűjtést is rendezhetnél az Apple-nek. Anyám.
Szerinted mekkora profit van ebben? Készülékenként 2 dollárt veszítene,ATTYAÚÚRISTEN. Hahó, ezer dolláros eszközről beszélsz! Aminek az előállítása ennek az ezred része, ráadásul az Apple nem csak a készülékek után kap pénzt.

(#22) Zeki válasza Medocsabi (#21) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hahó, fillérbaco minden gyártó.

(#23) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Ha az Apple kivizsgálja, az olyan mint mikor nálunk a Polt kivizsgálja... :DDD Szerintem minden rendben lesz...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#24) Slack válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Slack
tag

Szakmunkás képzőben szokott lenni szakmai gyakorlat. A diploma szó jelentése pedig oklevél.
Tehát valószínűleg a fordítás hibás. Simán lehetnek 18 év alatti diákok.

(#25) atike válasza janeszgol (#7) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem gyanús, hogy van anyjuk és apjuk is. :U

:P ;]

(#26) Medocsabi válasza Slack (#24) üzenetére


Medocsabi
addikt

Viszont ha így is van miért lenne ez gyerekmunka? Én gimiben ezerféle diákmunkán dolgoztam, volt köztük esti nyomdai is. Szar, unalmas robotmeló volt 12 órán keresztül, de nem érzetem úgy, hogy engem kizsákmányolnak. Kellett a pénz bulira :D
Jó, Kínában más a helyzet, ott ájulásig hajtják az embereket, de az a cikk szerintem ebben a formában nem egyértelmű, mert lehet ez legális diákmunka is. Ha meg a napi feladat az, hogy kartont hajtogasson a kis Jingjang egész nap, akkor ez van. Nem a diák dönti el mit fog csinálni, gondolom nem várja el, hogy képesítés nélkül egy mérnök munkáját bízzák rá. :U

(#27) janeszgol válasza atike (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Hopp, nem úgy értettem, de amit leírtam, úgy is érthető. Hát igen. :D

(#28) janeszgol válasza Medocsabi (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, ez a lényeg. Nem ismerjük az ottani törvényeket, viszonyokat. A paraszt logika mindenhol egységes viszont. Megfelelő bérezés, megfelelő egyensúly a munka és nem munka közötti időszakban. Ha ez borul, akkor az törvénytelen, függetlenül a dolgozók életkorától, helyzetétől stb.
De hogy ennek az egyensúlynak mi a mértékegysége, az pedig a szociológusok és a törvényhozók asztala.

(#29) Tikakukac


Tikakukac
titán

Vida Ildikós nyomozás lesz? :DDD

Szerintem elég nyilvánvaló, hogy ebből nem lesz semmi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.