Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #89309696


#89309696
törölt tag

Ez kurva jól néz ki gyerekek. De most komolyan, én venném.

És nincs bennem eki most.

[ Szerkesztve ]

(#52) salala válasza copass (#17) üzenetére


salala
tag

Nálunk 3 lány van. A 12 éves és a 4 éves azt mondta,hogy lányos.
A 6 éves szerint fiús a kari.

A gép építés alatt...

(#53) tildy


tildy
nagyúr

Elég szexista csak valamit csajos as kikiáltani mert cuki állat van rajta . Azt hittem a fiatalabb generációból ez már kikopott mi csajos/ fiús , mi nem...
6 évesen én pl űrhajós akartam lenni, utána gokart versenyző, 11 évesen pedig programozó .utobbi lettem. Szerintem nincs csajos vagy fiús dolog, a felnőttek nevelik a gyerekbe.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) lezso6 válasza tildy (#53) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55) Solten


Solten
addikt

Eloszor felnevettem, aztan belegondolva, a Yeston ugyesen meglatta a piaci rest... :)

Saor Alba

(#56) MongolZ válasza tildy (#53) üzenetére


MongolZ
addikt

Részben egyetértek veled. Valóban a felnőttek nevelik a gyerekek fejébe ezeket a dolgokat. De nem véletlenül.
Láttál már csajos, vagy férfias munkát? Na ugye.

(#57) kromatika


kromatika
veterán

AMD szerint ez nem ciki?

(#58) anaqer válasza tildy (#53) üzenetére


anaqer
veterán

Nicsak, te még élsz? Legközelebb az lesz, hogy Panther is bejelentkezik. :D

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#59) copass válasza tildy (#53) üzenetére


copass
veterán

nevelés is, de szerintem az erősebb hogy milyen környezetben szocializálódik a gyerek.
pölö még mindig léteznek olyan anyukák akik a lányukkal akarják pótoltatni a saját kudarcukat. na ők lesznek a majorettesek, láttam olyat hogy anyuka azon balhézott hogy miért nincs elől a lánya soha! wtf?! kiről is szól akkor ez?
lányom is ki akarta próbálni (én rohadtul elleneztem) pár alkalom után megunta, elég gyorsan átlátja a dolgokat.
egyedüli lányként volt programozó és minecraft táborban. de ettől még ugyanúgy megvan a csajos faktor nála.
tehát ha mosómaci bébi van akkor óóódecukkiiii!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#60) tildy válasza anaqer (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt hittem ezt a férjemnek(Esmein) írtad, kicsit lentebb, mert ő aztán tényleg régóta nem lépett be a ph-ra:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#61) Lord Myn válasza tildy (#53) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én meg azt hittem (illetve csak reméltem), hogy a káros emancipáció kopott már ki... Igenis a lányok tudjanak nőként viselkedni (ahogy a férfiak is pasasként).
Ettől függetlenül én is informatikusként képzelem a kislányom jövőjét, mert van érzéke hozzá, de ő az a típus lesz, aki fejlesztőként/programozóként is nagyon csaj lesz... :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#62) [K2]

Van hozzá ház is:

Így már nem is rossz :DDD

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#63) copass válasza [K2] (#62) üzenetére


copass
veterán

na ezt meg se merem mutatni a lányomnak!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64) Noukoum válasza copass (#63) üzenetére


Noukoum
veterán

:DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#65) --ka válasza [K2] (#62) üzenetére


--ka
senior tag

Házzal már kicsit túlzás, de hiába aludtam rá egyet a kártya még mindig tetszik! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#66) #46105344 válasza [K2] (#62) üzenetére


#46105344
törölt tag

Meg szoba, szék, fal, és manusgádzsi is :D

Bár itt csak a háttérben bújkál, és ebben az 1 hónapos hírben még 5700-nak harangozták be.

[ Szerkesztve ]

(#67) nexplo


nexplo
őstag

Ezt a borzalmat. Végül is aranyos a design de mi a fenére jó??? :F mivel semmi más ilyen stílusú alkatrész nincs ezért egymagában hülyén néz ki... de mint mindennek ennek is meglesz a saját piaca... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#68) #46105344 válasza nexplo (#67) üzenetére


#46105344
törölt tag

Read-only? Már konkrét szobákat dobtunk be hozzá. :D

(#69) Synthwave válasza #89309696 (#51) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"És nincs bennem eki most."

Naice. : D

Mé, az beindítja a "húdekávájiiii, mostazonnalmegveszem" relédet?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#70) nexplo válasza #46105344 (#68) üzenetére


nexplo
őstag

Alaplap hűtés HDD SSD és sorolhatnám nincs ilyen kiszerelésben. Erre céloztam. Amennyiben tudsz ROG lapról rózsaszínben szólj :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#71) Synthwave válasza tildy (#53) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az eredeti cím uniszex volt. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72) tildy válasza Lord Myn (#61) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem karos emancipáció. Miért kell direkt rahuyltni valamire , hogy csajos vagy fiús?!
Van lányom és fiam is, mindkettő játszhat és játszik is autókkal és babáknak is, főzögethez, vagy válogathat a ruhái közt, azzal játszanak amivel akarnak . A lányunk odavan a repülőkért meg a buszokért, a bolygókat már nem is említem .....

Miért nem lehet elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák, és nem kene így skatulyázni rakni dolgokat? Miért nem lehetett egy szóval szimplán csak cuki Radeon 580t írni, vagy állatos elől apu Radeon írni?!

Mongol: nem láttam. Marmint olyat láttam amit többségben ez vagy az a nem végez, de hogy az nemhez kötött legyen, nem, nem gondolom hogy annak kene lennie. Itt pl jópár csaj bányamérnök , vagy tűzoltó . Illetve van pár pasi is oviba sikert. Maga a munka nem nőies vagy férfias .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) Synthwave válasza tildy (#72) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az eredeti cím "Polaris, gyermeki köntösben" volt.

Még mielőtt szexista is leszek. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#74) oriic válasza Synthwave (#73) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Késő.;]

Live-Die-Respawn

(#75) Synthwave válasza oriic (#74) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyilván. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#76) ChavalieR


ChavalieR
csendes tag

Imàdom
Asszonynak mindenkèpp veszek ha elèrhető lesz európàban.

(#77) Lord Myn válasza tildy (#72) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Elsősorban azért, mert ha tetszik, ha nem KÉT nem van a világon és nem csak nemi jellegekben van különbség, hanem viselkedésben, gondolkodásban és érzelmekben is (meg még egy rakás dologban). Mielőtt félreérthető lennék, egyik sem jobb a másiknál csak általában mások a gyengeségek és erősségek. Én pl. meghülyülnék egy olyan világban, ahol a nők és a férfiak tök egyformák...

Nekem is van fiam és lányom is és, igen, a lányom is imád autózni, autós játékokkal játszani, de ettől még csajként öltözködik és viselkedik és biztos vagyok benne, hogy tetszene neki ez a VGA kártya, ellentétben a fiammal (de majd este megkérdezem :) ).

Szerintem nem egészséges azt nevelni a gyerekekbe, hogy a fiúk-lányok egyfomrák és felcserélhetők... (ezt értettem KÁROS emancipáció alatt. Azzal, hogy a fiúk-lányok egyformán értékesek azzal egyet értek).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#78) Synthwave válasza Lord Myn (#77) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig nincs is jobb, mint mikor 9 évesen a hormonterápia után jöhet a nemváltoztató műtét. Mert a gyerek érzi, hogy rossz testben van. 9 évesen. ))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#79) dabadab válasza Lord Myn (#77) üzenetére


dabadab
titán

A fiúk meg a lányok közti tényleges biológia különbségek nem olyan nagyok, ahogy azt sokan láttatni szeretnék, ráadásul ha nem csoportátlagot/mediánt nézünk, hanem konkrét egyedeket, akkor meg aztán végképp alig marad valami.

A legtöbb fiús/lányos dolognak semmi köze a biológiához, társadalmi produktum.

(Ezt a "károsságot" meg nem is értem: most komolyan attól félsz, hogy ha nem erőltetsz bizonyos nemi szerepeket, akkor a lányodnak heréje nő?... Ha meg nem, akkor meg?...)

DRM is theft

(#80) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kezdünk eltérni a topik témájától szerintem. :U

Live-Die-Respawn

(#81) Ribi válasza oriic (#80) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most kezdenek csak rátérni :D ;]

(#82) #46105344


#46105344
törölt tag

Majd jól lecsap a PC-kommandó a PH szervereire, a Gender-SWAT-tal egy közös akcióban ;]

[ Szerkesztve ]

(#83) --ka válasza #46105344 (#82) üzenetére


--ka
senior tag

...és bár nem kívánom senkinek, de itt és most még igazuk is lesz.
A cikk jelenlegi címe igen is szexista, a hozzászólásom írásakor így néz ki: "'Gyerekeknek és lányoknak szánt Radeon RX 580 érkezett"
...mintha a lányok nem lehetnének gyerekek! A gyerek az fiú?! Elmebaj, de ez van.

Azért ez sem tökéletes, de ebbe nehéz belekötni: "Yeston Reveal "CUTE PET" Pink AMD Radeon RX 580 Graphics Card - Straight out of Manga"
...nem minden manga, amire azt mondják.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#84) #46105344 válasza --ka (#83) üzenetére


#46105344
törölt tag

Hát figyelj, én nem mondhatom meg hogy mást mi zavarjon, meddő vita lenne ha én meg az én álláspontomat kezdeném el löketni.
Nekem eszembe sem jutott hogy ez bármilyen okból is szexista lenne, amíg nem hozták itt fel.
De úgy logikusan végiggondolva a cég célközönsége tényleg a lánygyerekek, fiúgyerekek, meg a <25 lányok lehettek. Ezekben a kategóriákban (ez sértő?) tarol a cukisági faktor.

(#85) #46105344 válasza Synthwave (#78) üzenetére


#46105344
törölt tag

Szerintem írd át "Rikító színeket kedvelőknek szánt"-ra a címet, mert széjjel leszel lincselve :Y

[ Szerkesztve ]

(#86) --ka válasza #46105344 (#84) üzenetére


--ka
senior tag

Értelek, és azt gondolom a szó hétköznapi értelmében igazad van.

Azonban a probléma kicsit más gondolkodás módot igényel. Hasonlatos, de az is lehet, hogy analóg azzal, amit Karl Mannheim az ideológiákról ír Ideológia és utópia című munkájában.
Rövidre vágva: a hétköznapi kommunikációnk gyakran feleslegesen tartalmaz szexista álláspontot - ráadásul úgy, hogy nem is vagyunk tudatában annak. A cikk jelenlegi címe tartalmaz; ez nem szerencsés.
Egyszerűbben: a célközönség nem a gyerekek, nem a lányok, hanem azok, akiknek ez tetszik.

Ne adjunk a gender őrületnek muníciót. :R

szerk.: <elgépelések javítása>

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#87) TA68


TA68
senior tag

Már várom a politikusok arcképével díszített változatot is.

[ Szerkesztve ]

(#88) tildy válasza Lord Myn (#77) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi már megkérdeztük a mienk.
Tudom mire értetted amúgy, mi ilyen szempontból szabadságot hagyunk. És nem derogalt pl a férjemnek se ‘gyesen’ lenni.

Az eredeti cím talán jobban passzolt volna, bár több felnőtt ismerősöm pl mangarajongo
Mindegy, túl van ragozva már.p

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#89) Lord Myn válasza dabadab (#79) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Akkor szerinted miért van a világon két nem? Miért nem vagyunk akkor olyanok, mint pl. a csigák?
Miért van az, hogy sokszor a férfiak nem értik a nőket és vica versa?

A "károsságon" az erőltetett emancipációt értem, amikor nem azt hangsúlyozzuk, hogy a nők és a férfiak egyenrangúak, hanem azt hogy egyformák, míg előbbi egy fontos dolog, utóbbi egy baromság.

(A társadalmi produktum meg inkább az, ami elhozta nekünk a női súlyemelést meg a férfi szépségversenyt...)

Egyébként meg "erőltetni" szerintem nem lehet nemi szerepeket... meglátásom szerint legalább 50% a genetikán múlik.

(#88) tildy: én is megkérdeztem, fiam szerint marhaság az egész, kislányomnak tetszett, de csak akkor az igazi, ha világít is... :D

Egyébként igaz, túlragoztuk... Illetve még 1 kérdés: miért is szende kislány az avatarod, ha te magad a feministák élharcosa vagy? (nem kell válaszolni, költői kérdés)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#90) Dilikutya válasza Lord Myn (#89) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a szende kislány inkább cigarettázó hippi akarna lenni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#91) tildy válasza Lord Myn (#89) üzenetére


tildy
nagyúr

De, valaszolok . Az avatarom úgy néz ki mint én. Mivel itt vagyok a ph-n már jó 16 -17 éve, az avatarom sem mai. Ennyi. Nem szende kislány az , hanem kb grafikus mása az arcomnak. Attól , hogy valaki feminista , meg nem kell , hogy rövid haja legyen . Vagy szerinted igen?!

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#92) Lord Myn válasza tildy (#91) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Tudom, hogy régi tag vagy a PH!-n, ha megnézed az adatlapomat én is bő 15 éve regiszráltam (régi szép idők), csak nem vagyok egy szószátyár típus...

Nem csak a hosszú hajról van szó (bár alapvetően hosszú haj párti vagyok a nőknél, ettől függetlenül elismerem, hogy egy középhosszú vagy rövid haj is lehet nőies), hanem hogy az avatarod leginkább egy tipikus "damsel in distress" manga szereplőre hasonlít, ami minden csak pont nem a feminizmus jelképe... :U

(Egyébként nekem is kb. grafikus mása az arcomnak az avatarom, pont így nézek ki, amikor 1 hétig nem borotválkozom... :D )

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#93) Ribi válasza Lord Myn (#92) üzenetére


Ribi
nagyúr

Te most konkrétan egy forumon választott avataron problémázol? Hogy épp milyet választott, mert csak? Aki feminista az minden sarkon ezt "ordítsa" a világba hogy ő feminista? Te összekevered a feministát a feminácival. Első egy teljesen normális ember. Akire te gondolsz az meg a Taigetosz szökevény amilyen típust sajna tényleg látni párat.
Szerinted akkor a te avatarod mit árul el? Leginkább semmit? :U

(#94) Lord Myn válasza Ribi (#93) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Kicsit későn szállsz be a beszélgetésbe (majd olvass vissza) és tulajdonképpen ugyanarról beszélünk, csak te feminácinak hívod, én meg káros emancipációnak. Az utóbbi kategóriákba soroltam azt, amiből indult az egész beszélgetés, hogy a "cuki" kék meg rózsaszínt miért kell összekötni egyből a lányokkal...
Az avataros megjegyzésem csak egy mellékzöngéje volt az egésznek és költői kérdésnek is szántam. :U

Egyébként az én avatarom is elárul rólam valamit, még ha keveset is, mint általában mindenkiről, de igen nálam a "leginkább semmit" a cél pont... :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#95) Synthwave válasza Lord Myn (#94) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor asszem én nem folyok bele ebbe az avatár témába. ;]

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96) DraXoN válasza Lord Myn (#94) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A színek az pont egy olyan dolog, hogy inkább társadalmi szokás az egyik-másik színt hozzárendelni egy nemhez, semmi több (ráadásul nem is olyan "régi szokás" ez, de egyértelműen piaci szegmentáció az oka üzleti érdekből).. bár ez mindegy is... nagyon belelehetne menni a dolgokba, hogy milyen különbség van is a nemek között és fejlődésük között, mi a genetikai és mi a társadalmilag felvett viselkedés ebben.. de kiszűrni nagyon nehéz mert már csecsemőkortól "neveljük" a gyereket a "társadalmi helyére" (már az öltöztetésének módjával is).

A stílusban és megjelenésben való dolgok sokkal inkább társadalmi eredetűek mint "nemi velejárók" ... pl. skót szoknya vagy a vikingek hajviselete... A nemi habitus és vonzódás már nem egyértelmű mennyire "genetikai" vagy épp "tanult" dolog. de az "erőltetett" irányú beskatulyázás és esetenként annak megfelelni akarás többet árt mint használ..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#97) Lord Myn válasza DraXoN (#96) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egyetértek! Ezek valahol nevelési szokások, hiszen már baba születése előtt kék ruhát veszünk, ha fiú lesz, rózsaszínt, ha lány, illetve fehéret, ha nem akarjuk előre tudni a nemét.

És ezekből fakadóan később is megvannak az unisex, a férfias, illetve a nőies színek. A rózsaszínt egyérelműen az utolsó kategóriába sorolhatjuk és azon felháborodni, hogy ha kiadnak egy rózsaszínű hardvert (ami lehet laptop, VGA kártya, gépház vagy monitor) akkor ezt miért kötjük össze rögtön a lányokkal, szerintem az előző kolléga által is említett "femináci" kategória... (szóval erőltetettnek gondolom még akkor is, ha Tildy meggyőződése szerint soha életében nem venne semmi rózsaszínt)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#98) tildy válasza Lord Myn (#97) üzenetére


tildy
nagyúr

Te, esetleg azt veszel. Mivel 3 gyereket szeretnénk, és hülye azért nem vagyok, ezért unisex, piros, narancs, zöld , vaj krém szürke barna ruhákat vettem. Illetve ha kapott autós ruhát a fiam, vagy űrhajósat, akar kékben , azt hordta a lányom is. Jahm, és kapott babát anno a fiam .
Plusz volt rózsaszín rucija is a fiamnak , meg lila. Nem érdekelt ki mit gondol. Oké, szoknyát csak akkor adtam rá próbálni, mikor néztem, hogy kb a húgának mikorra lesz jó.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#99) Lord Myn válasza tildy (#98) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, én is, és még rajtam kívül egy pár millióan...

Azért valljuk be vicces lennék, ha besétálnék valahová (és még csak nem is mh-i tárgyalásra) és elővennék egy rózsaszín laptopot (ugye az MSI-nek, az ASUS-nak és a Dell-nek is volt/van ilyenje).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#100) tildy válasza Lord Myn (#99) üzenetére


tildy
nagyúr

Normálisabb helyeken nem ez alapján ítélnek meg. Sőt.
Talán a munkahelyemen is van az egyik srácnak rózsaszín tokja a gépre. De semmi gond, konzervatívabb beállítottságú vagy, elfogadom .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.