Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Valaki érti ezt a cikket?

Múltkori cikkben az volt, hogy két nap alatt több mint 300ezret értékesítettek, most meg egy hét alatt 70ezret. Hogy van ez?

Másrészt a többi (3DS, Wii...) értékesítési adat az egész világra vonatkozik vagy csak Japánra?

(#2) ldave válasza doktordrog (#1) üzenetére


ldave
félisten

Csak Japán, amúgy meg nem olyan bonyolult, az első héten jól ment, a második héten már kevésbé.

A Slime draws near! Command?

(#3) anulu


anulu
félisten

az azért kicsit vérlázító, hogy a kiegészítőknek EU-ban milyen áraik lesznek... sima töltő 10ajró... sokáig gondolkodtam egy Vita vételén, de eljutottam oda, hogy biztos nem fogom megvenni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) ldave válasza anulu (#3) üzenetére


ldave
félisten

Első nap sose vennék konzolt, az elérhető játékok nagy része úgyis csak valami gyorsan összetákolt cucc, 3DS-nek is kellett majd 1 év mire elkezdtek jönni az értelmesebb szoftverek.

A Slime draws near! Command?

(#5) anulu válasza ldave (#4) üzenetére


anulu
félisten

itt bőven lesz. nem azzal lesz a gond.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) james001


james001
veterán

Jó most nem lehet minden héten százezres eladás :U
Meg sztem Európában ha megjelenik ugyis nagyobb lesz a szám.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#7) Def26 válasza anulu (#3) üzenetére


Def26
félisten

Azért a sima usb kábelért a 10 euro durvább. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) Chosen


Chosen
addikt

Amúgy nem az a baj, hogy kva drága? Emlékeim szerint többe fáj, mint egy 320-as PS3 :F

(#9) ldave válasza Chosen (#8) üzenetére


ldave
félisten

Ahogy vesszük, egy okostelefonnál jóval olcsóbb, pedig erősebb a hardvere, gondolom elég nagy veszteséggel árulja a Sony, amit a kiegészítőkön akar megkeresni, ezért olyan drágák.

A Slime draws near! Command?

(#10) H.B. válasza james001 (#6) üzenetére


H.B.
csendes tag

Most legalább leszállnak a 3ds-ről a vészmadarak és jöhet a "főfogás". Várható volt hogy nem lesz egy szinten a 3ds-el, de azért ennyire... :DDD Lehet hogy a bugos hardver, meg a nyitócímek sem voltak olyan ütősek (februárban se lesz sokkal jobb), lehet keresni az okokat.

(#11) Chosen válasza ldave (#9) üzenetére


Chosen
addikt

Lehet, hogy túl drágának tartják az emberek egy "szimpla" kiegészítőhöz képest. Annak idején amikor kijött a PSP elég harmatos telefonok voltak, játék kínálat gyér volt, épp ezért hatalmas előrelépést hozott játékokban. Most viszont a legjobb telefonok majdnem ott vannak hardverben ahol a Vita (sőt SGS 3, iPad 3 már pont ott lesz kb) és viszonylag jó játékok is jönnek ki rá (Infinity Blade 2, GTA III, Real Racing 2) ilyen felhozatal mellett meg nem sok ember akar kiadni 80k-t egy hasonló kiegészítőre, csak azért, hogy játsszon.

(#12) csab2


csab2
veterán

Csak tudnám, hogy a 3DS-ben mi olyan menő, hogy ennyire viszik? Komolyan nem értem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#13) ldave válasza csab2 (#12) üzenetére


ldave
félisten

Mint minden Nintendo gépben, maguk a Nintendo játékok. Egyszerű a recept.

A Slime draws near! Command?

(#14) Kanczy válasza csab2 (#12) üzenetére


Kanczy
veterán

Sosem pokémonoztál, marioztál, ha jól sejtem ;]

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#15) johnny_gold válasza Chosen (#11) üzenetére


johnny_gold
tag

Aki kiad egy iPhone-ért 200 ezer forintot, annak nem hiszem hogy drága lenne egy Vita, ami háromszor olyan erős és harmadannyit kérnek érte... Plusz aki komolyan gondolja a játékot, és nem csak a halálprimitív játékokkal akar játszani, mindenképpen szüksége van rendes irányításra, amit a mai okostelefonok 95%-án nem kap meg. Az Inifity Blade-nél butább játékot pedig kevesebbet láttam, kiváló példa, hogy miért van a Vita-nak létjogosultsága. Szokták mondani a Crysis-ra, hogy csak egy techdemó, de az az Infinity Blade-hez képest még kutyafüle, az Infinity Blade, na az tényleg semmi más, mint egy techdemó. Az egész játék egy 10 perces játékmenet folyamatos ismétlődéséből áll, ahol 2 lehetőség közül odakattinthatsz az egyikre, aztán időnként harc van, összevissza hadonászol, és győzöl. A mintapéldája lehetne ez a játék az irányítás inkompetenciája miatti végletekig való lebutításnak. Egy Super Mario kb 60-szor összetettebb, intelligensebb játék, mélyebb történettel.
A GTA3 mondjuk még jó példa lenne, de azt az irányítás vágja tönkre, azért nem az.

(#16) johnny_gold válasza csab2 (#12) üzenetére


johnny_gold
tag

Olcsó lett, ennyi. Amíg drasztikusan nem csökkentették le az árát, a kutyának nem kellett, olvass csak utána...

(#17) H.B. válasza johnny_gold (#16) üzenetére


H.B.
csendes tag

Ahhoz képest jobban nyitott februárban (azonos áron, mint a Vita), mint téma névadója a karácsonyi szezonban. Annyira nem volt rossz az indulás, csak hiányoztak a húzócímek, de még így is iskoláztak.

(#18) smkb válasza johnny_gold (#15) üzenetére


smkb
őstag

A baj, az hogy a világ nagyrészén az okostelefonokat előfizetéssel adják (usában tán nincs is függetlenül vásárolható iphone), nyomott árakon, ami messze nem 200 pénz. Amennyiben egy ilyennel rendelkezik egy felhasználó, bizony nem fog erős késztetést érezni, hogy vegyen egy 80.000 ftos készüléket, amire a játékok 40-50 eur, miközben, lehet casualosabb, de 1-5$-ért vehet játékot a mobiljára. Arról nem is beszélve, hogy sok casual játék bizony sokkal több, jobb játékélményt ad, hosszabb játékidővel, mint ezek a "hc" játékok. A játékok ára meg nagyrészt annak köszönhetően alacsony, hogy nem kell kiadót, Sony licenszdíjat stb-t megfizetni, hanem maga a szerző aratja le a játék árának zömét. (Android marketnél 70%)

A kézikonzolok vásárlói régen is zömében casual játékosok voltak, csak épp nem volt használható még ezen igényekre a mobiltelefon, ezért vettek kézikonzolt. Ők mostanra mind kihullottak.

A kézikonzolok mára ezekkel a játékárakkal szimplán versenyképtelenek. 49eur egy Uncharted.... vicc... ebből vehet a juzer a mobiljára 10-50 játékot (meg persze bármi más alkalmazást)!!!

(#19) Jeanne d'Arc

Ez csak Japán... Európában vinni fogják mint a cukrot akinek van pénze rá.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#20) cbr688


cbr688
senior tag

küldjünk gyorspostán zsebkendőket a sony-nak vagy arra még azért futja?

(#21) Chosen válasza johnny_gold (#15) üzenetére


Chosen
addikt

Van egy érzésem, hogy csak futólag játszottál ezekkel a játékokkal, mert, hogy saját eszközön soha, az biztos. Ez a "haverom telóján kipróbáltam" nagy nulla. Ha egy perce beültetnélek a Mario közepére azt is értelmetlen szarnak tartanád.

(#22) johnny_gold válasza Chosen (#21) üzenetére


johnny_gold
tag

Hát, ezek szerint nem sokat érnek az érzéseid... Nem csak a haveromnál kipróbáltam, hanem napokig nálam volt, és simán játszottam vele egy órát, és játszottam volna többet is, ha az alatt az 1 óra alatt nem ismétlődött volna minden meg hatszor és nem jöttem volna rá, hogy mennyire végtelenül primitív ez a játék. Nem is nevezném játéknak. Interaktív techdemó, rendkívül minimális interaktivitással. Ha ez nálad egy kiemelt játék, inkább nem is akarom tudni, hogy milyen a többi trágya.

(#23) johnny_gold válasza smkb (#18) üzenetére


johnny_gold
tag

De, összesen mindenképp 200 pénzt fizetsz ki érte, nagyjából a világ többi részén is, csak sok konstrukcióban előfizetési díj nevén kell fizetni a havi részleteit. A Vita kinti ára pedig 249 dollár, ami egy ilyen hardverért gyakorlatilag nevetségesen kicsi összeg, ennyi pénzért semmit nem kapsz ami akár csak megközelítené. A mostani elképesztően rossz forint árfolyamon sem több 60 ezer forintnál. A sok causal játék pedig töredék élményét és játékidejét adja egy igazi hc játéknak.

"A kézikonzolok mára ezekkel a játékárakkal szimplán versenyképtelenek. 49eur egy Uncharted.... vicc... ebből vehet a juzer a mobiljára 10-50 játékot (meg persze bármi más alkalmazást)!!!"

Az a 10-50 játék-alkalmazás olyan is lesz. Összesen nem érnek egy fél Uncharted-nyit sem.
Azt pedig a 3DS eladásai is mutatják, hogy abszolút versenyképesek a kézikonzolok. Aki játékra vesz elsősorban hordozható eszközt, jobbat nem is tudna venni. A négyszer annyiba kerülő, négyszer gyengébb hardverű, tizedannyira sem irányítható, harmadakkora kijelzőjű almás telefon, ami évente elavul, miközben egy konzol 5-10 évig biztosan támogatott, fogalmazzunk úgy, hogy kevésbé jó vétel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Chosen válasza johnny_gold (#22) üzenetére


Chosen
addikt

Ja, hogy egy egész órát rászántál, híjj, ez már nem semmi.

(#25) johnny_gold válasza Chosen (#24) üzenetére


johnny_gold
tag

Tekintve, hogy ez idő alatt is HATSZOR (nem túlzok!) végigszenvedtem kb pixelről pixelre ugyanazt az előre szkriptelt buta jelenetsorozatot, tényleg nem kicsi dolog, mondhatom, majdnem hogy a szadizmus határait súroltam vele. Utólag azt mondanám, hogy kb 2 percet ért volna meg a játék, minden további benne eltöltött percet bánok.

(#26) Chosen válasza johnny_gold (#25) üzenetére


Chosen
addikt

Nem mindenkinek jön át a játék, van ilyen, majd jön más ami tetszeni fog.

(#27) ldave válasza Chosen (#26) üzenetére


ldave
félisten

Jelenlegi generációból van itthon mindkét kézikonzol és van egy iOS készülék is. Infinity Blade-t megvettem, talán kétszer-háromszor végigvittem, de aztán ki is fújt. Ezzel szemben pl a Bejeweled szinte minden nap előkerül is játszom vele pár kört. Próbáltam egy csomó játékot de igazán csak azok tetszettek ahol nem akartak egy gombos vezérlést touchscreen-re erőltetni, a sokak által dicsért Zenonia-t is az irányítás miatt hagytam abba, a virtuális gombok kikészítenek. De ott van mondjuk a Game Dev Story, amit szintén többször végigvittem. Szóval úgy vagyok vele, hogy megvannak a tényleg jó iOS játékok, de nem kell ráerőltetni mindent az érintőképernyőre. A legjobban annak örülnék, ha telefonok hála a Sony és a Nintendo is csökkentené a játékok árait, hogy versenyképes legyen, mert lassan vicc, hogy egy Tetris-ért is elkérnek 20-30 dollárt...

A Slime draws near! Command?

(#28) smkb válasza johnny_gold (#23) üzenetére


smkb
őstag

" A Vita kinti ára pedig 249 dollár,"

Nettó áfa+vám nélküli ár, így az usában sem veszed meg ennyiért valójában sehol, az államonként eltérő áfa miatt nem tüntetik fel gyakran az árakban, ez téveszt meg sokakat.

"A sok causal játék pedig töredék élményét és játékidejét adja egy igazi hc játéknak."

Na, mivel van több konzolom, közte DSi, Wii, X360(ez kb mára csak dísznek),korrekt PC, noti, valamint egy Nexus S, Galaxy S 5.0 WiFi, stb... mindenre jópár gyári játékkal, így van elég összehasonlítási alapom arra, hogy egy jó esetben ma már 4-5 óra játékidőt kitevő X360-as 13.000 ft-os játék, vagy egy sok sok órát kitevő casual játék 1-5$-ért (sőt legutóbb ugye 10centért lehetett venni nem kevés igen jó játékot is) köt le jobban az Androidos eszközeimen. DSi-n még a Zeldák korrektek, hosszú játékidővel, meg a Dragon Questek... de azok kívül aztán... PC-n még a Skyrim szögezett oda rendesen az utóbbi időben, ami a maga 7990 ftos árával így egész jó vételnek számít számomra

De továbbra is az a helyzet, hogy valaki akinek ott egy Galaxy S stb., vagy egy Iphone, amit már úgyis megvett és kitölti a zsebét, cipeli, az minek venne még egy hurcolni való eszközt, amire masszívan drágák a játékok?

Az élet pedig az eladási számok alapján nem a kézikonzolok iránti masszív keresletet tükrözi. Karácsonyi időszakban ilyen eladási számok = vicc.

(#29) wikings2 válasza ldave (#4) üzenetére


wikings2
őstag

Ps2 őt akkor vettem amikor a 3 kijött :D és teljesen jól elvagyok vele azóta is.
Osztom a véleményt.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#30) ldave válasza smkb (#28) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom miért feltétezi mindenki azt, hogy a kézikonzolt cipelni kell :) Egyedül vonatozásra szoktam eltenni a DSi-t vagy a PSP-t, az esetek 95%-ban otthon játszom velük.

Amúgy meg jó példa még a tapizásra a World of Goo, első nap vettem meg iOS-re, aztán kb 5 perc játék után feladtam, egyszerűen idegesítő úgy irányítani egy játékot hogy közben a kezem kitakarja a képernyő egy részét. Ezzel szemben Wii-n az egyik kedvenc játékom, szerencse, hogy arra is kiadták.

Ha az alapján értékelünk egy játékot, hogy mennyi az idő/ár aránya, akkor messze az Angry Birds, Bejeweled és társai nyernek, de azért ez nem minden.

A Slime draws near! Command?

(#31) Chosen válasza ldave (#27) üzenetére


Chosen
addikt

Félreértesz, nem azt mondtam, hogy az iOS játékok vannak olyan jók, mint a PS játékok, hanem azt, hogy már nincs akkora űr köztük.

PSP megjelenésekor ilyen telefonok voltak a piacon:

,

Ezeken max java játékokkal bénáztunk, amikor bejött a PSP 3-szor nagyobb kijelzővel és a korábbiakhoz képest brutális játékokkal.

De ma már pl egy Dell Streaknek akkora kijelzője van, mint a Vitának, grafikailag pedig nem sokkal vannak lemaradva, a fizikai gombok a legnagyobb előnye, és erre értettem, hogy nincs akkora radikális változás, mint régen, és lehet, hogy ezért nem akarnak rá költeni annyian.

[ Szerkesztve ]

(#32) ldave válasza Chosen (#31) üzenetére


ldave
félisten

Persze, de végül úgyis minden a fejlesztőkön múlik. Legjobb az lenne, ha a PSN és az eShop is megnyílna az indie fejlesztők előtt, mi vásárlók szerintem ekkor járnánk a legjobban.

Kíváncsi vagyok, ha tényleg lesz egyszer egy tényleges Apple konzol (Apple TV vagy ilyesmi, rendes irányítóval), akkor az mögé milyen játékokkal állnának napunk kiadói.

A Slime draws near! Command?

(#33) H.B. válasza Chosen (#31) üzenetére


H.B.
csendes tag

Ha ez a logika érvényes, akkor a DS-nek veszítenie kellett volna a konzolháborúban hardveres okokból, csak ugye, nem csak a hardver játszik (képletesen is) a képletben és az ár sem feltétlen döntő tényező, inkább szűrő funkciója van (vagy lenne). A DS 2010-ben veszített látványosan teret. iPhone4 meg az android nem ellenfél, mert hardverben rég jobbak voltak nála. Persze vesz el a telefon vásárlót a konzoltól, de nem annyit, amennyit egyesek (pl. akiknek esetleg érdeke az okostelefonok szupremáciájának hírdetése) próbálnak beleolvasni bizonyos adatokba, amelyeket egy halom dolog torzíthatja (marketek miatt a nem regisztrált mobilon játszók "felkerültek a térképre", amely konzolon nem jelent meg, vagy nagyon gyengén ingyenes játékok ritkasága miatt, plusz ugye a freeware/adware játékokkal is megelégedőkkel, amely értelemszerűen nagy).

ldave

Volt már Apple konzol, a Pippin. Ha azt a logikát követjük, amit akkor, az alapján egy megfelelő joy-al bármely mac pc ( ;] ) konzolnak számítana ma. :D

[ Szerkesztve ]

(#34) Chosen válasza H.B. (#33) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, ezen én is gondolkodtam, a DS egy kicsit más.

(#35) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Én régen imádtam telefonon játszani, csakis s60-as szériában régebben 6630-as Nokián sokat játszottam, azután pedig az E51 és az N széria került előtérbe. Sok igényes java és symbian játék van, sőt javaból sok freeware, ami ráadásul jó is.
Nagyon jól elvoltam velük, de egy idő után (főleg ha sok az unalmas óra vagy az utazással töltött idő) kifogy az ember.
Ezután szereztem be jó pár hónapja egy első generációs psp-t. Hát a különbség ég és föld. Játszottam iphoneon, meg újabb Symbianos telefonokon amiknek ránézésre szebb képük volt (Omnia HD2, N8 , e90), de az irányítás, nomeg maga a "psp érzés" nagyon megtetszett.
Mivel sokszor utazom metró végállomástól végállomásig, ezért szükségét éreztem, jó volt vele elbohóckodni.
Itthon sosem játszottam vele, de itthon kb semmivel nem játszom, maximum nagyritkán (két éve) gta-val, vagy ha többen vagyunk akkor ps1-el valami multi gameot.

Na jó, ha valaki még nem aludt el ezen a storyn, akkor ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy szerintem igenis van létjogosultsága ezeknek a kézikonzoloknak, sajnos a Nintendot még nem volt szerencsém kipróbálni, de a pspvel maximálisan meg vagyok elégedve, szerintem ha nem lenne akkor nagy űr keletkezne ezen a szegmensen.

(hozzáteszem a történet vége, hogy két havi psp használat után úgy döntöttem éljen a kultúra eladtam a psp-t és azóta könyveket olvasok :)) )

(#36) kovsol válasza Chosen (#31) üzenetére


kovsol
titán

simbianos nokia telokra voltak jo jatekok
nekem volt n-gage a birtokomban es sok idot toltottem tomb rider, toni howk vagy hogy irjak, sonic, bomberman stb jatekokkal es az iranyitas miatt odaverte a masik telefonokar hiaba mentek egy 6600 telon is a jatekok

May the Force be with you!

(#37) RexpecT


RexpecT
addikt

Megmondtam vagy megmondtam, hogy bukta lesz? :D

(#38) PHM válasza RexpecT (#37) üzenetére


PHM
addikt

No, azért korai lenne még a temetés.
Várjunk legalább februárig.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39) Chosen válasza RexpecT (#37) üzenetére


Chosen
addikt

pollos

Jó az avatarod ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) johnny_gold válasza RexpecT (#37) üzenetére


johnny_gold
tag

Nem lesz bukta. A mostani alacsony eladások alapvetően a készletek kiapadása miatt volt, nem tudtak eleget szállítani mindenhova. Ezt amúgy az eredeti hír tartalmazta, de ezen az oldalon rejtélyes körülmények között már nem is lett megemlítve a dolog. Úgy valószínüleg kevésbé lett volna szenzációhajhász a hír, talán ezért nem említették itt meg. Nem is tudom eldönteni, hogy ez inkább vicces-e vagy szánalmas...

(#41) gyuszaa válasza ldave (#4) üzenetére


gyuszaa
őstag

+ első széria és horribilis ár.

Az is közrejátszhat, hogy tényleg mikor megjelent a psp maga nevében egyedi volt tudásával a piacon, mai helyzetnél ott a tablet, telefon meg akad pár egyéb kézi konzol is.
Már nem célozza meg a casual rétegeget annyira, inkább a gamert.

[ Szerkesztve ]

(#42) H.B. válasza johnny_gold (#40) üzenetére


H.B.
csendes tag

A félmillióból még volt százezer amikor kijött a hír.

gyuszaa

Az ár nem olyan fontos, a "casual" rétegre pedig pont hogy keményen ráerősített (akik szintén gamerek, no de mindegy). Az első széria lehetséges abban, hogy a fanboyok hulláma lement, csak ugye a Karácsony Japánban is az ajándékozásról részben. Nehéz ezt megmagyarázni, pláne Japánban, de majd talán 1 év múlva tényleg lesznek rá jó címek és akkor eljöhet a Vita ideje is.

[ Szerkesztve ]

(#43) doncortio


doncortio
senior tag

Akkor lesz sikere a Vitának, hogyha a Store-ba rengeteg okostelókról átcibált játékokat fognak adni. Simán el tudnám képzelni a Gameloft termékeit a Store-ban.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#44) Def26 válasza doncortio (#43) üzenetére


Def26
félisten

Már most is van, a psp play -en.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45) doncortio válasza Def26 (#44) üzenetére


doncortio
senior tag

És azok futtathatóak Vita-n?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#46) ldave válasza doncortio (#45) üzenetére


ldave
félisten

Azt se tudtam még kideríteni hogy PSone Classic-ok és Mini-k mennek-e rajta.

A Slime draws near! Command?

(#47) Def26 válasza doncortio (#45) üzenetére


Def26
félisten

Nem, vita -n nem. De a dolog elindult. ;)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#48) csab2 válasza Kanczy (#14) üzenetére


csab2
veterán

Hát nem, az biztos.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#49) zalyy


zalyy
tag

Tegnap volt egy olyan hír, hogy az egyik francia oldalon kb 60% off-al árulták előrendeléssel de az is csak csali volt mivel ma javították és kb. ugyanannyit kérnek... :((

(#50) PHM válasza zalyy (#49) üzenetére


PHM
addikt

Az még mindig jobb eset, mintha lehúzásra játszottak volna.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.