Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Platformja alapján kb 12 egy tucat.
Az eleje pedig épp, hogy nem 1:1-ben NIO ES6

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#2) hogabesz válasza LurkerSheik (#1) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Mint bármelyik - nem csak elektromos - autó esetében :)

(#3) Somatom


Somatom
veterán

A 150 pacis, 2.0 dízellel meglepően fürge a Grand Espace. A környezetvédelem jegyében pedig 275, meg 550 lovas kamutankokat gyártanak? Minek?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

elejét, felnit, 20/22es felnit.... látva a légellenállás, fogyasztás nem volt fő szempont... ami nem jó omen.

aztán lehet tévedek és 0.22es cvje lesz de meglpene tévednék.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Itt ficereg az előd! Ezt még ma is megnézik! Egy izgalmas lapos sportkocsi.

Röhely hogy SUV-ot kell nekik is gyartani, mert ezt veszi fel a piac. Egymás mellé teszünk pár ilyen kocsit és kutya se különbözteti meg ezeket egymástól!
Merjük remélni, hogy a Fisker kocsija is siker lesz! És a következő példány más jobban eltér az átlagtól.

Akkor egy Karma kép:

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) Dare2Live válasza Polarstar (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az eladások ~50%a SUV. A hagyományos, üzemanyagsporolós, célszerű formák kihalnak. Egyterűek? volt nincs... mindent visz a SUV+Crossover...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) Stard72 válasza Dare2Live (#6) üzenetére


Stard72
tag

ennél is nagyobb baj, hogy nincs kombi sem, pedig messze a leghasználhatóbb fotrma volt

(#8) Polarstar válasza Stard72 (#7) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Most vakarom a fejem, de nem tudom megmondani, kik gyártanak ma kombit! :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) Juhaszatti válasza Polarstar (#8) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Porsche :))

(#10) Dare2Live válasza Stard72 (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem az egyterű, 30cmel rövidebb méret mellett is uakkora vagy nagyobb belső méret. Pont annyival magasabb hogy kényelmes legyen a be kiszállás, gyerek be/kirakása és nagyon jó alacsony CVs formákat össze lehet a formára rakni.

de a második legcélszerübb az a kombi...

mindkettő kihalt/kihalóban. Senki se veszi őket. Csak a SUV/Crossover mindez úgy, hogy jópár új modellből ki se lehet látni klausztrofóbiás rémálom de kivülről jól néz ki...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Stard72 válasza Polarstar (#8) üzenetére


Stard72
tag

Merciből van nmég, itthon is gyártják a CLA Shooting Braket

(#12) Shadowbull válasza Polarstar (#8) üzenetére


Shadowbull
addikt

A kombi az reménytelenül európai formátum. A SUV meg globális.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#13) Shadowbull válasza Stard72 (#11) üzenetére


Shadowbull
addikt

Audi, BMW is gyárt kombikat több méretben is.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#14) Somatom válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Ez érthetetlen számomra. Nekem IV -es Espace -om van. Megnéztem az utódját. Mintha összement volna a mosásban. A csúsztatható/átfordítható/kivehető ülések sem divat már. Kb. 4 évre terveztem ezt az autót, de fogalmam sincs, hogy mi lehetne az utódja. A hibrid Galaxy -ban reménykedtem, de kiderült, hogy röfiről nem tölthető.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) Dare2Live válasza Somatom (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az új nem is egyterű max annak mondják.

a másik gond, hogy elképesztően elmentek az árak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Kinder válasza Somatom (#14) üzenetére


Kinder
senior tag

Hát igen, ez jó kérdés.
Mire használnád az autót? ( km napi/heti? ) Hányan vagytok?

(#17) Somatom válasza Kinder (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Havonta kétszer 800Km autópálya gyorsan, sok cuccal, a többi város (Bp) és minimum 1,5t horog. Most két ülés van hátul, egymás mögött. Mellettük teljes hosszban ki van nyitva a tábori ágyam. Ha végzek a melóval, akkor este kipakolok a kamionból, alszom egyet az autómban és indulok haza. Ezért lenne jó vmi hibrid. Itthon szinte csak bevásárolni használom, elég lenne 50Km hatótáv. De, ha a töltéshez be kell indítanom a dízelt, akkor adtam a szarnak egy pofont.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Somatom válasza Somatom (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Így néz ki.
Egyébként milyen SUV -ban lehet csinálni ilyet? :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) Kinder válasza Somatom (#17) üzenetére


Kinder
senior tag

Na erre a felhasználásra még nem lesz hibrid szerintem, hacsak valami nagyobb suv esetleg, amibe beleférsz ággyal, de ezek meg majd 20 milla ( talán az új Toyota RAV4 plugin / Suzuki Across páros, de ezekben is csak 1 ülés lenne hátul az ágy mellett ) körül indulnak.
Elektromos erre nem elég, úgyhogy asszem marad az Espace még pár évig. :(

(#20) Somatom válasza Kinder (#19) üzenetére


Somatom
veterán

Én is erre jutottam. Csak hát jönnek a korlátozások. Szívesen villanyoznék én, de ha egyszer nincs rá opció, akkor nem tartom fair -nek a korlátozósdit. Főleg úgy, hogy városban, ha csak tehetem, bringával járok, szóval a dízelbatárom ellenére sok villanyautósnál zöldebb vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) Polarstar válasza Somatom (#18) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon úgy néz ki, hogy az a kocsi még jó pár évig veled fog maradni. Hibridben és villanyban sincs konkurenciája. Nem készült ugyanis!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) Dare2Live válasza Somatom (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A képek főleg a 2. tökéletes válasz a miért jó az egyterű kérdésre.

Mindezt úgy, hogy a hossza, magassága nem egy land cruseré.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Dare2Live válasza Somatom (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az EL / 8 seat SUV kategóriában sztem lehet ilyen opció. [link]

De ezek méretüknél fogva europában használhatatlanok megbődületesen szarul fogyasztanak, drágák és EUUban nem forgalmazzák őket. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) Sn00k


Sn00k
veterán

Tucat forma nem túl csinos ez a kasztni legalábbis az en izlesemnek

3njoy the Lif3

(#25) #55525888


#55525888
törölt tag

A SUV a hátfájós, 50-60 körüli tehetős bácsiknak lett kitalálva, nekik maga az álom.
Azt illene lapáttal megcsapni, aki divatcikket csinált belőle.

(#26) Polarstar válasza #55525888 (#25) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Audi-Porsche? :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) Dare2Live válasza Polarstar (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

SUV divat őrület az USből indult a 90es években, audi, porsche kifejezetten késői beszállók (porsche pl 2003), csak követték a trendet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) Shadowbull válasza #55525888 (#25) üzenetére


Shadowbull
addikt

Én még nem vagyok 50, bácsi meg pláne nem, de SUVom van. Nem divatból hanem azért mert jó.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#29) Kinder válasza Shadowbull (#28) üzenetére


Kinder
senior tag

Én is hasonlóképpen vélekedem, noha nekem nem SUVom van, de nem is a hátfájós bácsikat képzelem bele. :DD

(#30) Dare2Live válasza Shadowbull (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezzel a jo ervelessel nehez vitatkozni.

mint a szep...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) #55525888 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


#55525888
törölt tag

Mondjuk egy amerikai rendes fullsize SUV, meg egy Renault Koleos, ami befér a csomagtartójába, nem egy kategória :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.