Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pg2008


pg2008
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Ezt a videókártyát választottam én is, de a fórumoknak köszönhetően felkészültem a kártya passzív hűtésének az aktív hűtésére. Önmagában a kártya 108-112 fokot is elért, ami a lélekben történő felkészülés ellenére igencsak meglepett...
A három venti közül a 12cm-es hátul van, a 9cm-esek oldalt vannak úgy, hogy az egyik közvetlenül a videókártyára fúj, a másik a processzoron (E8400) elhelyezett NH-C12P hűtőbordáira, amit ventillátor nélkül használok. A vezetékeket szépen elrendeztem kábelkötegelővel. A 12 centis venti max fordulaton, a többi LNA adapterrel megy. A gép csendesnek és jól szellőzöttnek mondható, kellemes, alig hallható, mély hangon üzemelnek a Noctuák, bár a táp lehetne kicsit halkabb, de bőven a tűréshatáron belül van. A processzor alapjáraton 40-41 fok (gyári hűtővel 35-36 fok volt), a kártya 50 fokon üzemel. A terhelések módját nem ismerem, de az olvasottak alapján tesztelek majd programokkal és leírom a fórumban. Csak néhány játékot használok, de pár óra COD4, FarCry2 vagy TC: Rainbow Six, Ghost Recon 2 után sem melegszik a kártya 80 fok fölé, kb. 73-78 fok, a processzor pedig kb. 48-49 fok.
Azon gondolkoztam, beszerzek egy Thermaltake SL1 slotos ventit, ami kinyomhatná a meleget a kártya "alól", lehet jelentene jó néhány fokot minuszban. Ha valakinek van ezzel tapasztalata, megoszthatná velem.

Gigabyte EP45-DS3, Intel Core 2 Duo E8400 (Noctua NH-C12P), Kingmax 2*2GB DDR2 1066MHz, WD 500GB 7200rpm 32MB SATA2, NEC AD-7203S Labelflash, Chieftec BX-01 B-B-B ház (Noctua NF-P12, 2*NF-B9), Chieftec GPS 550 ABA táp

(#52) pg2008


pg2008
csendes tag

A hűtőpasztacsere jó ötlet, végül csak összeáll a csendes és jól hűtött passzív kártya.

Gigabyte EP45-DS3, Intel Core 2 Duo E8400 (Noctua NH-C12P), Kingmax 2*2GB DDR2 1066MHz,Gigabyte GV-R485MC-1GH HD4850 1GB PCIE, WD 500GB 7200rpm 32MB SATA2, NEC AD-7203S Labelflash, Chieftec BX-01 B-B-B ház (Noctua NF-P12, 2*NF-B9), Chieftec GPS 550 ABA táp

(#53) pg2008 válasza pg2008 (#52) üzenetére


pg2008
csendes tag

Ja igen, a játékoknál a felbontás 1680x1050, mindnél a legerősebb, legmagasabb beállítás. Most így éjnek évadján kipróbáltam a FurMark nevű programot, 10 perc üzemidő után 60 fokos lett a kártya. A beállításokat meghagytam, csak a felbontást állítottam be. Majd nappal kísérletezgetek vele.

(#54) burns


burns
tag

Hát nem tudom, nekem is ez a kártyám van és több órás fallout 3 futtatás utan is 60-70 celsius között mozog a hőmérséklete :F A maximum 76c fok volt !
A gépem mégcsak hűvös helyen sincsen, fent van a galérián ahol bazi meleg szokott lenni :B
Lehet, hogy a tiednél más volt a probléma :F

(#55) Shim válasza burns (#54) üzenetére


Shim
őstag

Három dolgot tudok elképzelni:

1. Miután kiléptél a játékból, azután nézted meg a hőmérsékletet, és nem folyamatosan naplóztál a háttérben. (Így lehűlt addigra a kártya.)

2. Kifogtál egy jó (és ritka) szériát, ez esetben gratula :DDD

3. Fallout nem tudta annyira megizzasztani eléggé.

Kíváncsi lennék egy FurMark eredményre, ha az nem izzasztja meg a kártyád, akkor semmi.
Beállításokat ne hagyd alapon, kapcsold be a Stablity Test és Xtreme Burning opciókat. (Xtreme Burning esetén mindig szemből mutatja a szőrös fánkot, így számol legtöbbet a kártya).

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#56) burns válasza Shim (#55) üzenetére


burns
tag

Gpu-z futott a háttérben és naplózott...

A fallout 3 1280x1024 4xAA és 16x aniso beállításokkal megy.
Furmarkot nem nagyon szeretem, pedig egy jo kis progi, ha hibás
a kártya biztosan kiderül futtatás közben.
Viszon hőmerséklet mérésre nem hiszem, hogy jó ötlet, mert
egy extrém terhelést ad a kártyának amit egy játék alatt
sosem fog kapni. 100% ban egy játék sem terheli le a vgat.
Igy ha furmark közben 110c fokos a kari akkor játék közben
20% al kevesebb. 80-90c fokot pedig megbírja :)

(#57) Shim válasza burns (#56) üzenetére


Shim
őstag

Ez igaz...de azon gondolkodom, mi lesz később, mikor már nem hajtja ki ilyen lazán az új játékokat, és végig erőlködnie kell – vagyis maxon jár.

Mondjuk ahogy észrevettem, játék alatt nem feltétlenül kell maximális hőmérsékletet elérnie a hibázáshoz. Miért? Mivel ehhez hozzájön az, hogy nem egy szimpla renderről van szó, hanem folyamatosan dolgozik a vinyó, proci, állandóan változó adatok...
Mindezek együtt + normál játék = FurMark legrosszabb eset.
Ha FurMarkot nem bírja, valószínűleg normál játékot se fogja. (Legalábbis én eddig így tapasztaltam; tuning esetén szintén.)

Mellesleg lehet, hogy nálam a nagyobb melegedésben közrejátszott, hogy másfélszer annyi képpontot kellett számolnia, mint nálad, mivel 1920×1080-ban megy :) Lehet, hogy ezt le kéne tesztelni...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#58) burns válasza Shim (#57) üzenetére


burns
tag

Sajna az 1920x1080 felbontást idő hiányában nem tudom megnézni, de
lehet, hogy a hétvégén lesz rá időm és rákötöm a pc-t a tv-re ;)

"nem egy szimpla renderről van szó, hanem folyamatosan dolgozik a vinyó, proci, állandóan változó adatok..."

Ez alatt mit értesz ? A házban keletkező hőmérséklet többletet? Vagy, hogy játék közben mindig más adatot kap a vga amit le kell renderelnie és nem egy ismétlődő
folyamatot kell feldolgoznia mint a furmark esetében?

[ Szerkesztve ]

(#59) Shim válasza burns (#58) üzenetére


Shim
őstag

Ezek együttesére gondoltam. Egy szintetikus render közben nem érkezik annyi változó információ, mint egy játék esetén. Ráadásul a többi alkatrész is jobban igénybe van véve.

Ezért pl. tuning esetén szerintem nem lehet megelégedni még a legizzasztóbb tesztprogramokkal (Intel Burn Test, FurMark). Ha ezeket kibírta a gép, játék vagy más alkalmazás közben fagyhat, hibázhat.

Ezek a tesztek arra jók, hogy gyorsan és egyszerűen megkapjam az elvi legmagasabb hőmérsékletet, ami keletkezhet. Arra viszont kiválóak.

pg2008
"ezzel az erővel lehetett volna venni nem passzív videókártyát is"
Ha LNA-val kötötted rá a Noctuát, akkor gondolom nincs hangja. Ha meg nem passzívot veszel, akkor jön a porszívó szintű hang – szóval szerintem jól jártál :D

[ Szerkesztve ]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#60) pg2008


pg2008
csendes tag

Végül nem cseréltem hűtőpasztát, hanem a noctua proc.hűtőre rátettem a 12-es ventillátorát, és a házat hűtő egyik 9-es noctua ventillátort (L.N.A.-val) rárögzítettem a videókártyára. Nem túl elegáns, de mintha ráöntötték volna :) A ház amúgy is jól van szellőztetve, így most már alapjáraton 37-39 fokon üzemel a kártya, és max. 50-55 fokot lehet mérni az említett játékok alatt és után. A proc. és környékének hőmérséklete is 4-5 fokkal alacsonyabb lett.
Persze ezzel az erővel lehetett volna venni nem passzív videókártyát is :) de én meg vagyok így elégedve "rendszerrel"

(#61) o_tom


o_tom
aktív tag

Helló
Nem igazán vagyok képben ezzel a kártyával...
Tehát attól hogy passzíva hűtés van rajta gyárilag..., szóval attól még van rajta csatlakozó a ventilátornak (hogy magát szabályozhassa esetleg) vagy máshonnan kell szedni hozzá az áramot????

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#62) Shim válasza o_tom (#61) üzenetére


Shim
őstag

Nincs rajta, közvetlen tápra kell kötni a plusz ventit.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#63) RaCa


RaCa
csendes tag

Asus 4830-ason alapon 500/750-en a hőmérséklet 53-54 fok, terhelve 575/1004 akár 80 fokos, és lekapcsolgat még 2D-ben is semmi különös program nem fut.
Milyen hőmérsékletűnek kellene lennie?

a működő dolgokat nem szabad javítani...

(#64) Shim válasza RaCa (#63) üzenetére


Shim
őstag

Ennek a kérdésnek inkább itt a helye, de úgy látom, már ott is kérdezted. Nézd meg tuning nélkül is produkálja-e a hibát.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#65) Joe.36 válasza Tomate (#6) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem ilyen karim van, a Crysis 1680X1050 Full max grafikán, élimitás on, és simán szépen fut, nincs semmi hangja :) nem melgszik túl soha, nem úgy mint ami volt a 4870X2 esem...

Nekem nagyon bevált a kari....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#66) Geri86


Geri86
csendes tag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni. Nekem is ilyen karim van (gigabyte hd4850 1gb) passziv hűtóvel. A házam LC-Power 7006b egy 12 cm-es venti elől, a procin gyári venti van és a táp vetni ami még a felsorolható. Namost a kártyám alapjáraton 1920x1080-ba 65C-os. Terhelés alatt Superbike 2009-be fullon 1920*1080-ba pedig 100C-os namost az lenne a kérdésem hogy tudnám megoldani minnél olcsóbban a hűtését ami használ is és mennyi C fok visszaesést várhatok.
1 ötletem van a hűtésre hogy hátul van a gépházba egy 8cm-es ventinek hely oda gondoltam egy ventit hogy fújja ki a levegőt. Ez is sokat segítene?
A rendszer hőmérséklet: 52 C
Proci hőmérséklet: 42 C
Válaszotokat előre is köszönöm.
Bye!

(#67) Shim válasza Geri86 (#66) üzenetére


Shim
őstag

Hogyha elolvasod a cikket, akkor látnád, hogy pont erről van szó benne :)

Röviden: plusz házhűtő ventik nem érnek semmit (nekem 4db 12cm dolgozott a házban), az egyetlen hatékony és olcsó megoldás egy 12cm-es ventilátor felfogatása a videokártya hűtőbordájára. Kisebb ventit is lehet persze, de az hangosabb és kevésbé hatékony.

Nálam ez terhelve 33°C-ot csökkentett.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#68) Geri86


Geri86
csendes tag

Tettem a gépházba két + ventit mind a kettő 8cmes. Az egyik a ház oldalára van felszerelve ami a kártyára fújja a levegőt ez 2500-at forog a másik venti az pedig a ház hátuljára van szerelve ami szívja a levegőt kifele az valamivel gyengébb de le lesz cserélve 2500rpm-sre. A kártya most alapjáraton 47 C, terhelve (max grafikán) pedig olyan 78-80 C. Namost több kérdésem is lenne aki tud segítsen.
1. 1 db 8cm-es ventit(2500rpm.est) mivel lehetne felfogatni a hűtőbordára hogy ne essen le? gyorskötöző pl?
2. Milyen hűtést ajánlottok erre a kártyára ami megfelelő, mert én ezt találtam ARCTIC COOLING Accelero S1 Rev. 2 + ARCTIC COOLING Turbo Modul nem tudom ez jó esetleg?
3. Mennyi a kártyának a az ideállis hőmérséklete, hogy érdemes-e költenem a hűtésre 8 ezret vagy mi legyen vele?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#69) Shim válasza Geri86 (#68) üzenetére


Shim
őstag

Gyorskötöző jó megoldás, én is azt használtam. Esetleg erősebb cérna, de igazából mindegy, fantáziádra van bízva.

Acceleroval (vagy más egyéb) bordával se érnél el sokkal jobb eredményt, mint a gyári borda + hűtő. Nem érdemes rá még ezreket költeni.

Nincs ideális hőmérséklet -- ha 80-90°C alatt tudod tartani, akkor már jó vagy.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.