Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Még hibák lehetnek, javítom őket!
Várom a véleményeitek :C

(#2) Leslie_K.

Gratula a vételhez, én is így tettem szert 30 rugóért egy használt, első revíziós Reseratorra (magyarul a kékre). Nem vártam tőle, hogy 20 fokot ledolgozzon az azt megelőzően használt Zalman rézhűtők helyett, sokkal inkább a hangját tartottam szem előtt és meggyőzött, azóta is azt hásználom, csak egy-két blokkot cseréltem le, meg a csövet. Napi 24 órás menetben teljesen hangtalan a gép, mi is jól alszunk mellette a párommal, úgyhogy megérte minden egyes forintját.

(#3) ttower


ttower
aktív tag

megizethetetlenek->megfizethetetlenek
3. Vagy 4. Bekezdés eleje

Jó írás. Nekem egy waterchilt sikerült ősszel hasonlóan jó áron beszerezni. Csak az ventis.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#4) bacsis válasza ttower (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök, hogy tetszett az írás, és köszi, hogy szóltál a hibáért :C

(#5) Narancs


Narancs
őstag

78 fokos a procid??? :Y
Csak én gondolom, hogy ez kurvasok?

Beauty is pain

(#6) bacsis válasza Narancs (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát igen... volt annyi is... szerencsére mostmár alig megy 70 fölé :C

(#7) 7


7
addikt

Csúnyán off, de szép színes a géped :DDD

Mondjuk én rövidtávon megőrülnék tőle, de az én vagyok. :P

(#8) bacsis válasza 7 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen színesnek színes, azaz kék meg zöld... nem idegesítő, mert nem az az agyonvakító LED világít az ember pofájába, hanem ez olyan szolíd fényű, az UV csövek fénye alapból nem, vagy csak alig látszik, ahogy meg az UV aktív kábelek "világítanak" az meg elég szolíd, nap közben alig van azoknak is fényük! tehát ez a színvilág a gépemben SZERINTEM még szolíd és a jó ízlés határain belül van :R

(#9) Muréna


Muréna
őstag

az ellenállás csökkentése érdekében sztem azt a körforgalmat kivehetnéd a radi után.. :)
lehet jóttenne a pumpának, főleg h nem egy atomszivattyu dolgozik benne :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#10) rudi


rudi
nagyúr

Nem sülnek oda a merevlemezek? Nekem az a tapasztalatom, hogy olyan gépet alap léghűtéssel is lehet csinálni, amiben csak a táp és a HDD-k zaja hallatszik, és egy passzív táp sokat segít a csendességnek. Volt szerencsém ilyen Reseratorhoz, az a véleményem, hogy hengeres formája miatt nagyon nem hatékony a radiátora, de kétségtelen, hogy dekoratív.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) NoLF


NoLF
addikt

itt az ideje beszerezni egy normális házat is ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12) nygma


nygma
addikt

Szerintem egy jobbfajta léghűtéssel többre mennél sokkal hatékonyabb mint a Reserator... ;)

Persze ez a saját véleményem...

(#13) Gaben01


Gaben01
őstag

Basszus van egy marha jó géped és egy ilyen kókány házban tárolod? 10K körül már vannak nagyon jó házak,szvsz megérne egy cserét. ;)
Amúgy korrekt kis írás,a cpu hőmérséklet meg nem mérvadó,a wolfdale-ek szenzorai szarok.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

huhh míg aludtam, de sok hozzászólást kaptam, először is köszönöm mindenkinek :R
Ház cserén is pont tegnap gondolkodtam, valószínüleg egy full plexi ház lesz, hogy látszódjanak a csilli villi kábelek is :C
szóval... lehet hogy nem értem el drasztikus hőmérséklet csökkenést ezzel a vízzel, de valamivel hatékonyabb mint a zalman 9500 led, és szerintem azért az nem egy rossz cpu hűtés volt. Tény és való egy komolyabb cpu hűtés jobban le tudná hűteni a cpu-t de legalább ez passzív!

(#15) Leslie_K. válasza rudi (#10) üzenetére

Amíg nincs vízblokk a HDD-n és RAM-on, azoknak is illik legalább egy-egy 12cm-s ventit odapakolni, a Noctua 1200rpm-s változata beleillik a csendszimfóniába, nálam is azok mozgatják a levegőt. A passzív táp szerintem nem éri meg a pénzét, egy ultrahalk táppal, mint a Zalman ZM-360B-APS vagy ZM-460B-APS olcsóbban jön ki az ember és tényleg hangtalan, még terhelés alatt is.
Dekoratívnak mindenképp dekoratív, azóta is büszkén tornyosul a szobában, de szerintem hatékony is, a hangjához mérten mindenképp. Ízlések és pofonok, a Zalman cuccokat mindenhol csak fikázni szeretik... :(((

(#16) NoLF válasza bacsis (#14) üzenetére


NoLF
addikt

én anno (mikor még ezek a dolgok foglalkoztattak egy kicsit) egy 939es 3000+ A64-et hűtöttem 7700as zalmannal, 2700 mhzen, passzívon. 5 volton mentek a házventik, semminek nem volt hangja és elég olcsó volt a cucc. hangszigetelt ház, plexi oldallappal, kék neon, viszlát.

mostmeg annyi a szórakozásom hogy ledes usb olvasólámpát dugok a laptopba :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#17) bacsis válasza Leslie_K. (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha már táp!
ezt a "ZM-460B-APS" tápot be lehetne fogni crossfire-re? mert szerintem jelenlegi 420W-os tápom is ilvinne 2vga-t de mivel mindenhol azt irják hogy 500W-os táp kell, nem merem bekockáztatni... amúgy múltkor lemértem haverom tápjával a gépem fogyasztását (az a táp kiirja a felvett teljesitményt hátul) és szarrá húzva a proci meg a vga, sem ment 200W fölé a gép...

(#18) Leslie_K. válasza bacsis (#17) üzenetére

Függ attól, hogy milyen VGA-kból akarsz Crossfire-t. Ha ultrabrutál kártyákból, azok lehet, hogy megesznek neked 100W fölött is egyenként, de ebben én nem vagyok járatos. Feltételezem az alaplap fogyasztása is megnőne a plusz terheléstől, ha már a 2 helyett 4 darab memóriamodul is megemeli. Mindenesetre a tápnak van 2 darab VGA-ra való csatlakozója, úgyhogy szerintem elbírná a dolgot, figyelembe véve, hogy azt az 500W-ot Codegen szintű tápokra értik, egy minőségibb táp, ami a felvett teljesítmény 80%-nál is többet tud leadni, nem kell, hogy ennyire sokat zabáljon. Valaki majd úgyis kijavít, ha tévedek. :)

(#19) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó írás lett nagyon, gratula! :C
Most biztos jó csendes a gép! Egyébként HOC-on hamarosan HD4850 teszt!

sweetlou6.wordpress.com

(#20) bacsis válasza Leslie_K. (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nah akkor lehet bepróbálom azt a zalmi tápot, de előtte egy szép új ház lesz, mert ez már 7éves

(#21) bacsis válasza Sweet Lou 6 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Örülök, hogy tetszett az írásom! :R :R
Nemsokára elkészül a mindent elsöprő, és az összes K6-os AMD procit összefoglaló hiper szuper mega tesztem is

(#22) Jofi81


Jofi81
őstag

Tényleg dekoratív. :K Azt az 5,25"-os floppy meghajtót mire használod?

(#23) bacsis válasza Jofi81 (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és igggen!
Ezt vártam! hogy mikor fogjátok kiszúrni!?
a drága jó nagggy flopy meghajtóm!
Hogy mire használom? az is dekoratív... van egy feketébe is de sajna az nem működik... ez igen :C az XP meg a Vista tök jól felismeri :C Bár mióta UV aktívra cseréltem a flopy kábelt, azóta nem használtam, mert azon nincs nagy flopy csatlakozó... Régebben még kb fél éva használva volt, csak hogy mutogassam, hogy működik :C

(#24) kts88


kts88
senior tag

Látom megjött a vizecske :C, csak így tovább . Mennyire melegszik fel maga a hőleadó, mert a proc azért elég meleg. Amúgy nézegettem a P5E-t és szerintem egy az egyben megegyezik a Maximus Formulával, csak nincs benne néhány alkatrész. Szerintem a matrica alatt -amin a P5E felirat van- az áll, hogy Maximus Formula :DDD Pedig az egy 10k-val drágább lap.

(#25) bacsis válasza kts88 (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát ez a proci meg a vga jól felfűti a vasszert is meg a hőleadót, de most jobbat találtunk ki!
Haverom hoz valami gázt, -50Cra hűt

(#26) .Oldman.


.Oldman.
tag

Mennyibe is kerül ez a hűtés? 70-80 k Ft? :Y

És 5-7 fokokat hűt? 4870-essel mit csinálna? 110 C Helyett 100 C?

Nem érzem annyira erősnek, a leírás alapján.. Én személyszerint többet várnék ennyiért.

Azt elismerem, hogy halk.. De majd én kiabálok, ha a túlhúzott cucc elfüstöl. :(( Nálam nem nyert ez a darab,sry.. :(

bacsis: A minusz fokokkal vigyázz, mert az kondenzvízhez vezet. Az meg ugye nem tesz jót a PC-nek..

[ Szerkesztve ]

(#27) joshua7 válasza .Oldman. (#26) üzenetére


joshua7
veterán

Írta, h használtan 32 volt.
Mondjuk szerintem is elég drága volt a tudásához képest.

Semper Fi

(#28) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Most vettem egy reserator2-t
ami klasszisokkal jobb, a 3870et húzva sem engedi 51fok fölé, meg az e8400at sem..
természetesen lesz erről is teszt hamarosan

(#29) joshua7 válasza bacsis (#28) üzenetére


joshua7
veterán

Ára?

Semper Fi

(#30) bacsis válasza joshua7 (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

45ért vettem használtan, de nem volt agyon használva, mindene megvolt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.