Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Ez a nap is eljött! Istennek hála! A fent említett problémákon túl egyértelmű volt, hogy a tavalyi Fall Creators Update-tel valami összeakadt a Windows és az Optimus között. A Microsoft egyébként vette a lapot és a rengeteg felhasználói visszajelzést, ugyanis olyan problémák merültek fel, hogy standard asztali környezetben akadtak-akadoztak például az ablakok-megnyitás animációi, illetve jobb-klikk menük tököltek hosszú másodperceket, mire rászánták magukat a megjelenésre. Ilyenek nem voltak az őszi update előtt.

Nálam (i5-7300HQ + HD 630 + GTX 1050Ti laptop) minden ilyen jellegű probléma tökéletesen megszűnt, ha az eszközkezelőben letiltottam a GTX-et, és betonstabilan visszatért, ha újra engedélyeztem. Haladó felhasználók még jópofa kis értesítési ikont is gyártottak, amiből kényelmesen meg lehetett tenni ezt a disable/enable nVidia GPU című műveletet. A programot egyébként diszkréten BYEOPTIMUS-nak keresztelték el... :)

Fogtam a fejem egyébként, amikor rájöttem, hogy mi a probléma és hogy miként orvosolhatóak (tüneti kezelés szintjén) a fentiekhez hasonló, bosszantó akadozások: nem akartam elhinni, hogy 2017/2018-ban még mindig ilyenekkel kell sz@rakodni. Ehhez képest nagyon jó hír, hogy felismerték a problémát és (bízzunk benne, hogy) meg is oldják. Már alig várom... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.