Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Ezek a Manli gyártott meg turbo meg aero hülyeségek csak annak vannak akik a legolcsóbb legerősebb kártyát akarják. De szuperjó nem lesz az biztos... 1 venti... Az ilyenekre inkább a három passzol, de volt már öt ventisem is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez még az FE-nél is költséghatékonyabb lehet anyaghasználat miatt, de arra pont elég, hogy szállításkor ne sérüljön a PCB amíg a vizes blokk rá nem kerül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) zzola


zzola
félisten

Ilyet a népnek! Legyen olcsó! Legyen tánc! :))

(#4) Graphics válasza GreatL (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hova kell 3? meg 5 venti? :U

Akkor jó ha több venti van rajta?

Nézd meg azért ezt a hűtést, hogy nem kis felület van rajta..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Seikai válasza GreatL (#1) üzenetére


Seikai
aktív tag

Ha 1 venti neked elégtelen:
Tessék :DDD

[ Szerkesztve ]

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#6) energy4ever


energy4ever
addikt

Mi ez a marka? :F
Ennek a nyaklapja egyedi, vagy referencia?

(#7) Raymond válasza energy4ever (#6) üzenetére


Raymond
félisten

LOL, te az ifjabb generacio kepviseloje vagy :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

"A Manli nyilvánvalóan azokat célozza meg, akik megelégednek a Founder's Edition teljesítményével és kedvelik ezt a hűtési módot, de mégis egyedi megoldásra vágynak"

Kíváncsi lennék, ki az aki a dizájn alapján választja a gyönyörű FE kártya helyett ezt a rettenetet :DDD Ennek akkor lenne értelme, ha látványosan olcsóbb lenne a FE-nél, meg persze az összes egyedi hűtős modellnél is. Bár aki ennyi pénzt költ VGA-ra, az már valószínűleg nem azon a pár százalékon fog spórolni, és nem egy meglehetősen noname gyártó kétes minőségű kártyáját fogja megvenni a ref helyett.

(#9) GAI válasza Raymond (#7) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem új márka, már a TNT2 korszakban is lehetett találkozni a kártyáikkal. Fogalmazzunk úgy, hogy nem a jó minőségükről voltak híresek :)

(#10) zzola válasza GAI (#9) üzenetére


zzola
félisten

De mégis életben vannak...ellenben más gyártókkal!

(#11) Scholes9 válasza GAI (#9) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az már régen volt, valószínűleg változhatott a dolog azóta. Amúgy venne a fene ref kártyát, max, ha vizezném. Ez így biztos, h nem éppen halk lehet.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12) Raymond válasza GAI (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Ehhh...koszi? Szerinted miert irtam azt a hsz-t a kolleganak? :P Nem a marka ifjabb hanem a kollega :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) schawo


schawo
titán

Komolyan le van írva egy prohardver cikk címében hogy Manli? :Y :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) #68237056 válasza schawo (#13) üzenetére


#68237056
törölt tag

Mért... A Gallardo meg az Ultimate szériája már majdnem hozza a többi gyártó legaljának a szintjét...

(#15) füles_


füles_
őstag

Kíváncsi lennék mennyit fognak eladni ebből a kártyából ;]

(#16) zzola válasza füles_ (#15) üzenetére


zzola
félisten

Sándor bevállanám! Van gari...Akkor.

(#17) Scholes9 válasza füles_ (#15) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Miért? :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) füles_ válasza Scholes9 (#17) üzenetére


füles_
őstag

Nagyon fapadosnak néz ki. Szerintem az ára sem lesz annyival kedvezőbb a többinél, hogy ne azt vegye a nép.

(#19) Szipó


Szipó
tag

Ha már founders akkor szebb az original nvidia :D

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#20) Lacok válasza energy4ever (#6) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) Scholes9 válasza füles_ (#18) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lehet benne valami :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#22) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Jéé.. van még Manli? Legutoljára a 6600GT idejében találkoztam velük. (testközelből)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#23) #68237056 válasza Hobbbyt (#22) üzenetére


#68237056
törölt tag

(#24) schwartz


schwartz
addikt

Ebben az arkategoriaban nem a hutesen kellene "ocsositani" par dolcsival.

If he dies, he dies.

(#25) Puma K válasza GreatL (#1) üzenetére


Puma K
veterán

A blower hűtésű azaz hírben is szereplő és ahhoz hasonló hűtéseknek azaz előnye, hogy a házból kifelé fújják minden a kártya által termelt hőt.
Így nem a gépház belsejét és sok esetben a felette lévő CPU-t, és annak a tápellátó áramkörét melegíti az extra hő amit a VGA termel a gépházon belül.

A sokventis batár VGA hűtőknek akkor van értelme ha a ház kialakítása és az azt szellőztető ventilátorok meg tud birkózni a gépházon belül széthányt hővel...

A sokventis batár és a blower hűtők felett az ilyen kompakt kialakítású vízhűtéses megoldások állnak hűtés és zaj szempontjából:

Ezek felett meg a full cover azaz a VGA kártyát teljesen lefedő vízhűtéses blokkok találhatóak ami az abszolút csúcs:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26) Lidl válasza Puma K (#25) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez full cover blokk valami gyönyörű. Ha sok pénzem lenne, akkor biztos ilyet építenék...

Amúgy 1986 óta foglalkozom számítástechnikával, ZX Spektrum-mal kezdtem . Volt mindenféle gyártótól alkatrészem, a Tomato alaplapoktól kezdve, az Adlib hangkártyákon és a Diamond vagy Hercules VGA-kon át, egészen a Powercolor és PNY cuccokig, de vesszek meg ha hallottam már a Manli-ról :D
Az biztos, hogy ilyet soha sem vennék, max, ha féláron lenne ;)

Lidl

(#27) TaaT válasza Puma K (#25) üzenetére


TaaT
veterán

"a házból kifelé fújják minden a kártya által termelt hőt."

Nekem volt HD5870 ref hűtős kártyám, hát az rohadtul felfűtötte a házat. :U Aztán felkerült rá egy Accelero Xtreme III amivel sikerült elnémítanom és lejjebb tornázni a kártya hőmérsékletét.

Give them hell Ukraine!

(#28) takacsbotond válasza GreatL (#1) üzenetére


takacsbotond
őstag

5 venti? Az meg milyen kártya volt?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#29) Puma K válasza Lidl (#26) üzenetére


Puma K
veterán

Miközben válogattam az FC blokkos képeket, nekem is ezen akadt meg igazán a szemem :))

Ráadásul ez egy 2 GPU-s VGA pontosabban egy AMD 295X2

(#27) TaaT

Ezért kell a házszellőzésre odafigyelni (persze a ház sem mindegy milyen kialakítású) adott teljesítmény-fogyasztás szintnél és az adott kártya hűtésének a kialakításával is számolni, aztán nem érheti meglepetés az embert használat közben ;)

Nekem sem dísznek van az 5db a ház szellőzéséért felelős ventilátor (+2db a CPU radiátorán).

Anno a 217W-os TDP-vel rendelkező referencia hűtős GTX 275 tuningolva nem ment 72-75foknál feljebb a CoolerMaster Centrurion 590-es régi házamban 5db ThermalTake TT-1225A házszellőztető ventilátor társaságában.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) mmdms válasza TaaT (#27) üzenetére


mmdms
addikt

Ugyanez volt a tünetem mikor a 8800gtx-et beszereztem, mindenre laza +15-17fok. Egyszerűen a nyák is annyira forró volt, h már az is elég sztem. Aztán én is szereztem egy accelerot, és bódottá.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#31) qantum


qantum
senior tag

Ez meg mi? :Y

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#32) #16939776 válasza TaaT (#27) üzenetére


#16939776
törölt tag

20%-ot a slot fölött tolna ki, ha lenne ott is szellőzés. Mivel durva légszállítása és nyomása van a mókuskeréknek simán megfordítja a légáramlást a házban megfelelő fordulatnál, és vissza húzza a már kijutott forró levegőt.

Nekem CF volt belőle, és most is ref. kártyám van.. bevált.

[ Szerkesztve ]

(#33) GreatL válasza takacsbotond (#28) üzenetére


GreatL
őstag

Gigabyte GTX 680 SOC

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#34) TaaT válasza Puma K (#29) üzenetére


TaaT
veterán

"Ezért kell a házszellőzésre odafigyelni"

Vagyis a ref kártya hűtés mégsem viszi ki az összes VGA hőt. :)

mmdms: Ahogy mondod. :K

Duracellm...: "most is ref. kártyám van.. bevált."

El nem tudom képzelni :D

Give them hell Ukraine!

(#35) takacsbotond válasza GreatL (#33) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ott aztán sok értelme van az 5 ventinek, mikor annyi levegőt nem mozgatnak meg mint egy jobb egy ventis...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#36) GreatL válasza takacsbotond (#35) üzenetére


GreatL
őstag

Látszik hogy nem volt ilyen kártyád :)

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#37) Graphics válasza GreatL (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mesélj róla , kérlek :)

Biztos szuper megoldás, de zajos.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) GreatL válasza Graphics (#37) üzenetére


GreatL
őstag

Olvasd el a profi teszteket. Egyik sem hazudott, annyit mondhatok.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#39) Graphics válasza GreatL (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hazudott? De mivel kapcsolatosan?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Puma K válasza TaaT (#34) üzenetére


Puma K
veterán

Ezen te meglepődsz, hogy adott teljesítmény és így fogyasztás szintnél a házszellőztetésre oda kell figyelni?
Mert ez amúgy tök alap.

Mint ahogy azt is, hogy minden a gépház belsejében termelt hőt el kell vezetni...
... amennyiben nem akarod, hogy használat közben hőmérséklet és így teljesítmény béli problémákkal szembesülj.

Azt meg nem a jóindulat fogja megoldani hanem a házszellőztető ventilátorok amelynek a darabszáma, mérete, légszállítási képessége, fordulatszámat stb aszerint változhat, hogy (ismételten) milyen teljesítményű és fogyasztású komponensek alkotják az adott gépet.

Egy netezős gépet akár meg lehet oldani ventilátor nélkül is, de akkor oda kellenek akkora hűtőbordák és olyan alacsony fogyasztású-feszültségű és órajelű alkatrészek amik nem okádják a hőt még netezés-terhelés alatt sem és a hűtés mindezzel passzívan meg is tud birkózni.

Plusz ha van pénzed +100k Ft-od VGA-ra (megj.: általában ezek nagyobb teljesítményűek) akkor vélhetően van pénzed jobb fajta ventilátorokra amivel a szellősebb gépházad belsejét tömöd.

Vagy arra már nem jut keret, mert elvitte a VGA ára a minden gépre költendő pénzt x időre?
Mert ha így van akkor vagy tovább kellett volna spórolni vagy csak addig nyújtózkodni míg a takaró ér és nem ér semmilyen meglepetés használat közben.

Az ilyen banális hiba miatt nem a termék a rossz (bár esetedben referencia AMD-ről van szó...) hanem a felhasználó aki nem volt elég körültekintő vásárlás előtt.

Amúgy lol, hogy AMD kártya lett felemlegetve egy Nvidia hírnél, mert az AMD elbaltázott referenciahűtéssel ellátott kártyát adott ki vagy csak valaki nem volt elég körültekintő vásárlás előtt :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) GreatL


GreatL
őstag

Semmivel kapcsolatban nem hazudtak.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#42) Graphics válasza GreatL (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De le is írod mi az a semmi?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Raymond válasza Graphics (#42) üzenetére


Raymond
félisten

Hat semmi! Nem erted, ember?! Semmi!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) TaaT válasza Puma K (#40) üzenetére


TaaT
veterán

"adott teljesítmény és így fogyasztás szintnél a házszellőztetésre oda kell figyelni?"

Én még mindig a blower tip hűtő minden VGA hőt kifúj kijelentésen vagyok fennakadva, mert ha ez igaz lenne akkor nagyjából csak a CPU hőjével kéne megbirkóznia a házszellőztetésnek. :)

"Vagy arra már nem jut keret, mert elvitte a VGA ára a minden gépre költendő pénzt x időre?"

Ventilátorral jobban elvagyok látva minthogy szükségem lenne. ;) [link]

"Amúgy lol, hogy AMD kártya lett felemlegetve egy Nvidia hírnél, mert az AMD elbaltázott referenciahűtéssel ellátott kártyát adott ki vagy csak valaki nem volt elég körültekintő vásárlás előtt"

Nem az AMD hűtése van elbaltázva, hanem az egész blower típusú megoldás, legyen az AMD vagy nvidia. Ahogy korábban írtam bagóért (1500ft) szereztem hozzá egy Accelero Xtreme III hűtőt és a probléma meg lett oldva. :U

A kártya azóta már el lett adva, természetesen a gyári hűtőjével, az AC hűtőt megtartottam hiszen egy Titan XP-t is simán le tud hűteni.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#45) Graphics válasza Raymond (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Erre gondoltam én is, hogy sémmi :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) #16939776 válasza TaaT (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt képzeld el: Beletettem egy csőbe, a fizikát mellé állítottam, és még megtámogattam kényszer szellőzésessel is. Nem egy 300W-os random cipősdoboz, betéve egy asztalfiókba ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47) zozoz1 válasza zzola (#10) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nagy a kínai piac, és minden szart felvásárol...

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.