Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt is megoldották.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2) joey04


joey04
titán

Szomorú hír.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) FattyDove válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Szóval már csak 47 év lemaradásban vannak az USA-val szemben. Ez igazából elég nagy szégyen kínára nézve

[ Szerkesztve ]

(#4) sztanozs válasza FattyDove (#3) üzenetére


sztanozs
veterán

Azért nem 47 évvel ezelőtti technológiát lőttek fel...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) FattyDove válasza sztanozs (#4) üzenetére


FattyDove
őstag

Igaz, hanem régebbit.

csájná: Accuracy 3.6 m (public)
ámériká: Accuracy 500–30 cm (public)

(#6) ledgeri válasza joey04 (#2) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Melyik része teszi azzá neked?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Hieronymus válasza FattyDove (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 500 cm == 5m.
A kínai 3.6m azért nem tűnik rossznak, a garantált 5 méterhez képest.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) FattyDove válasza Hieronymus (#7) üzenetére


FattyDove
őstag

Véletlenül kimaradt a - utáni rész igaz? Pusztán 3.3 méterrel tud pontosabb lenni egy 47 éves amcsi technológia, mint egy nulla éves kínai.

[ Szerkesztve ]

(#9) Rum.cájsz válasza FattyDove (#8) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Nem szoktam beledumálni ilyesmibe, de leírom, amit nekem meséltek erről a földmérők. Minden műhold (rendszer) tud cm-es pontosságot, akár 47 éves, akár 1 napos.
De Te polgári felhasználásra ezt kapod és többet nem.
Tehát az a kérdés, hogy ki mennyivel módosítja a valódi koordinátákat? Az egyik rendszer ennyivel, a másik meg annyival.
A nagy pontosság természetesen a honvédelem kiváltsága, oszt jónapot.
Engem igazán az izgat, hogy ez az amerikai szuper zseni Musckos csávó mi a bánatnak lövöget fel 12.000 db műhódat, mikor az általa megoldani kívánt navigációs feladatot nagyjából 120 db-al is meg tudná oldani?

(#10) Hieronymus válasza FattyDove (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem jó a megközelítés.
A GPS esetében már a többedik generációnál tartanak.
Polgári használatra még mindig csak az első generáció használható.
De ennek is a kb. 5 méter pontosságát csak később kaptuk meg. Kezdetben titkosított volt a pozíció pontosításához szükséges információ csomag. Bármikor elvehetik ezt a pontosságot. A mostani amerikai választási kampányba ez is beleférhet éppen ha eszébe jut neki.

A BeiDou sem az első generációjánál tart.
A pontosságát csak a polgári felhasználásra engedélyezett frekvenciákkal tudjuk. A katonai felhasználásra szánt pontosságról nem tudunk biztos információt.
A legpontosabb rendszer az európai Galileo.
Polgári célra 1 méter. Amúgy 1cm eltérésen belül képes meghatározni a pozíciót. A németek még ezt a pontosságot is keveslik, mert a mért pozíció alapján szedik az útdíjat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) FattyDove válasza Rum.cájsz (#9) üzenetére


FattyDove
őstag

Ott van zárójelben, hogy "public". Senkit sem érdekel, hogy a hadsereg meg az ilyen-olyan szolgálatok mennyire pontos rendszert kapnak, mivel te annak sosem leszel a része.

(#10) Hieronymus : Ismét leírom, senkit sem érdekel a katonai felhasználás. Mondjuk abból kiindulva, hogy a kínaiak egy repülőgéphordozót is képtelenek maguktól összerakni, a katonai felhasználás sem lehet túl rózsás egy pár ezerszer bonyolultabb cuccnál, mint egy hajó.

[ Szerkesztve ]

(#12) #06658560 válasza FattyDove (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szóval nem a technikai tudás érdekel, hanem egy szoftveres korlátozás, de technikailag szar, mert negyvensok év után tud annyit, mint a másik. Vagy ad pontosabb eredményt is.

(#15) FattyDove válasza sunpower (#14) üzenetére


FattyDove
őstag

Kemeny dolog a valosag

(#16) Hieronymus válasza FattyDove (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Vagy az, amit annak hiszel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) sztanozs válasza FattyDove (#15) üzenetére


sztanozs
veterán

Senki sem akar a nép (terroristák/ellenség/felkelők) kezébe pontosabbat adni, mint a gépjárműves navigációhoz feltétlen muszáj. Amit csinálsz, az meg színtiszta trollkodás.
Persze az ismerőseidnek biztos normálisabb vagy, de publikusan ennyire vagy korlátozva - ez alapján ítélünk meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) FattyDove válasza sztanozs (#17) üzenetére


FattyDove
őstag

Oke, tehat a kinai navigacios rendszer millimeter pontossagu, csak nem valljak be. Igaz, hogy hajot nem tudnak epiteni, de ezt biztos sikerult.

(#19) sztanozs válasza FattyDove (#18) üzenetére


sztanozs
veterán

Hogy jön ide a hajó? (nem ide, Magyarországra, hanem konkrétan a témába)
Amúgy ki mondta, hogy miliméter pontosságú? Akkora pontosságú, amire a népnek szüksége van.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20) FattyDove válasza sztanozs (#19) üzenetére


FattyDove
őstag

Onnan, hogy egy hajot se tudnak maguktol megepiteni. A publikus elerhetoseg pedig messze van attol, amire a nepnek szuksége van.

Tudom en, hogy divat egy komcsi diktaturat isteniteni, de ez gaz...

[ Szerkesztve ]

(#22) joey04 válasza ledgeri (#6) üzenetére


joey04
titán

a kínai

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) aginor válasza joey04 (#22) üzenetére


aginor
addikt

Egyelőre kifelé kisebb veszélyforrás mint az Usa a jelenlegi vezetésével, bár egyiket sem igazán kultiválom és rangsorolni sem szeretnék közöttük..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#24) dutrás válasza Rum.cájsz (#9) üzenetére


dutrás
őstag

A mezőgazdaságban a precíziós gazdálkodás 2cm pontosságot igényel. Építőiparban szintén centiméteres pontosságot használnak.

P50 pro/P40 Lite

(#25) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy a Gps rendszerből a cm-es pontosságú helyzetmeghatározás nem esik ki csak úgy minden Pistike számára. Kell hozzá egy drága vevő és a kiépített földi korrekciós rendszer, a vevő mellett az online korrekciós adatok lekérésével. Tehát lehet bárkinek szar vagy nem szar az új kínai rendszer, a Pistikék számára a kocsiban meg az utcán marad a több méteres pontosság.

[ Szerkesztve ]

(#26) 7Heads Drago válasza FattyDove (#20) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint neked megy a hajó építés? Meg a műhold fellövés?
Sőt minden más is ami csak most sikerült Kínában.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27) FattyDove válasza 7Heads Drago (#26) üzenetére


FattyDove
őstag

Miert kellene mennie? Legjobb tudomasom szerint en nem egy orszag vagyok

(#28) Joci10 válasza FattyDove (#20) üzenetére


Joci10
őstag

"divat egy komcsi diktaturat isteniteni"

"Csak egy Sith gondolkodik végletekben..." :D

Vagyis attól, hogy egy dologra valaki nem mondja azt, hogy szar, még nem fogja isteníteni, vagy éltetni. Pláne nem sok köze van ahhoz a BEIDU és a GPS pontossági kérdésének ahhoz, hogy hogyan is gondolkodik valaki egy bármilyen diktatúráról (illetve bármilyen politikai berendezkedésről). Csak gondoltam jelzem. ;)

(#29) 7Heads Drago válasza FattyDove (#27) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig megmondó embert játszol. Ne beszélj zöldségeket a levegőbe.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#30) FattyDove válasza 7Heads Drago (#29) üzenetére


FattyDove
őstag

Kemeny dolog a valosag :(

[ Szerkesztve ]

(#31) joey04 válasza FattyDove (#27) üzenetére


joey04
titán

ne etesd

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) FattyDove válasza joey04 (#31) üzenetére


FattyDove
őstag

O a helyi komcsi diktatura fan? Legkozelebb figyelembe veszem

[ Szerkesztve ]

(#33) 7Heads Drago válasza FattyDove (#30) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az tényleg. Páran le is írták már neked és mégse érted. De sebaj ha le fan-ozol máris neked van igazad. Ez döntő érv.
Nem mellesleg marha egyszerű megcáfolni az általad erőltetett infót:

Nálam 4m alá sehogy se megy a pontosság. Ha te tudsz 30 cm-es pontosságút dobd már be.... megnézném.
Segítek: GPS test a progi neve.
És mivel lehet állítani milyen műholdat választasz látható hogy ugyanazt adja mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A GPS-el és Beidu-val nekem se jó távokat írt az óra, mikor áttettem Glonass-ra nah az volt a legpontosabb Tapolcán, lehet Miskolcon már a Beidu lenne 😂😂😂😂

(#35) sztanozs válasza INGJOKE (#34) üzenetére


sztanozs
veterán

Az oroszok GPS-e már a spájba (is) van...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36) Tomee85 válasza Rum.cájsz (#9) üzenetére


Tomee85
csendes tag

Szia!

A szoftveres korlatozast Clinton (?) mar feloldotta.
Musk pedig tavkozlesi muholdakat lo fel, nem helyzetmeghatarozo muholdakat.

(#37) Hieronymus válasza Tomee85 (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A szoftveres korlátozás valóban fel van oldva, bár egy mozdulattal vissza lehet tiltani.

Házi használatra már nem az alaprendszert használják az amerikaiak.
Nekünk az L1 jut.
Az L2 generáció sokkal pontosabb, de nem nekünk.
Az L4 generáció már az ionoszférában keletkező terjedési anomáliákat is figyelembe veszi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.