Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

A tesztnek örültem, de egyik egér se kéne.

(#2) R3laX válasza Fred23 (#1) üzenetére


R3laX
addikt

+1 Pont ez jutott eszembe. Jó cikk, de egyik súlyzó sem kéne. :N Mostanra már alapnak kéne lennie egy max 80g-os tömegnek.

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A GW9800M ami alapban szimmetrikus - akinek mint nekem is ilyenre van szüksége annak akár jó vétel is lehet - arra minek cserélhető oldalfal, hogy jobbkezes egér legyen.

A jobbkezes egéren már látom értelmét annak, hogy ha egy balkezes ember megveszi akkor át tudja alakítani balkezes egérré, de aki egy szimmetrikus egeret vesz az nem akar se jobbos se balos egeret használni.

(#4) Akula válasza Fred23 (#1) üzenetére


Akula
őstag

+1
elég alapos a tear-down teszt, de ezek csak marketing termékek.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Köszönöm a tesztet, alapos írás lett, mely sallangoktól mentes ezúttal. A termékekkel az a baj, hogy adott árszinten vannak jobb választások.

(#6) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

A GW9800 szerintem nagyon jó formával rendelkezik, és a szenzora is bőven megfelelő teljesítményű. Lehet kap egy esélyt nálam egy kis sufni tuningra. (japán omronok a fő gombok alá, meg egy kis fogyókúra 100g környékére) Ha beválik, lehet kap még egy kis felületkezelést is...

Jobbára ártalmatlan...

(#7) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Régóta keresem a G400s utódját (forma, nagyság, szenzor (ami még 2000dpi-n is jó), súly, felül és oldalt legalább 2-2 plusz gomb, jobb, halkabb görgő, anyaghasználat, de ilyen egyszerűen nincsen. Akkor marad az új "Legendary", de annak meg ugyan olyan gagyi recsegős a görgője.

(#8) nyunyu


nyunyu
félisten

WAir és EJet márkájú fapados egerek is várhatóak?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok.
Nekem most lett egy gamming Mars mm218 as egerem. Miben tér el a GW 9300 tól? Érzékelő, RGB? Mert külalakra ugyanaz.
Amúgy eddigjó,semmi panasz rá,de valaki nem tudja,hogy lehet kilőni az egér világítást amikor ki van kapcsolva a gép? :D

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#10) #48613632


#48613632
törölt tag

Azokat az egereket preferálom, ahol a mutatóujjra, és a középső ujjra jutnak extra gombok. A hüvejkujjas megoldásokat nem szeretem.
Sajnos ezt sok gyártó figyelmen kívül hagyja.

Szerintem az ergonómiailag leginkább eltalált design az a Roccat Tyon, illetve ennek utódja a Roccat Leadr.
Továbba azt sem igazán értem, hogy miért szükséges mindjárt 2 dedikált gomb a DPI váltásnak? Hol van annak gyakorlati jelentőssége, hogy menet közben tudjak DPI-t váltani? Ha meg van (de nincs!), akkor miért kerül olyan lehetetlen helyre az a gomb, hogy ott van, dedikált, meg minden, csak épp nem érhető el egyszerűen, egyetlen mozdulattal?
Megint a Roccatot tudnám felhozni, a gerinc mentén elhelyezett billenőkapcsolóval, ami még így is a legkevésbé használható megoldás az adott felületen, de jóval használhatóbb bármely egyéb márka megoldásánál.
Hüvelykujjnál meg szerintem 2-3 gombnál több csak zavart okoz az erőben. Volt, illetve van is a háznál egy Nyth, amin moduláris a thumb zone, így akár 12 extra gomb is felkerülhet oldalra, de hogy őszinte legyek, teljesen használhatatlan. Legalábbis számomra.
Gyűrűsujj-kisújj meg szerintem kitámasztásra jó. Oda gombokat helyezni teljesen felesleges, mert igen körülményes lenne azt használni.

Na ezt csak azért írtam, hogy számomra mi az optimális gombkiosztás egy egér esetén. A fenti egerek közül, ennek a feltételnek, egyik sem felel meg, de még csak nem is közelít.

Nekem ha nem Tyon/Leadr, akkor SteelSeries Rival 500.

Roccat Leadr gombkiosztása

(#11) Cs1csó válasza #48613632 (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

A DPI állítást nem értem, ez számomra olyan mint a súlyozás, meg kell szokni és kész.

A gyári DPI érték talán 600-800, de mivel fingertip grip fogással csuklóból, és ujjakkal, mozgatom az egeret ezért a gyorsabb egeret jobban szeretem és már jó ideje 1400DPI-n használom.

Amúgy mindenféle egér kell: kisebb, nagyobb, laposabb púposabb, jobb vagy balkezes, szimmetrikus, nehezebb, könnyebb (bár ez inkább megszokás kérdése legyen könnyebb és ha megszokta az ember nincs gond) sok gombos, kevés gombos stb.

A Razer Abyssus-sal elégedett vagyok, lehet a következő is ennek egy frissített modellje lesz. szerencsére az ilyen kevés gombos letisztult egerek nem annyira drágák. 15k-ért simán kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#12) #48613632 válasza Cs1csó (#11) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na igen. A másik, amit tök hülyeségnek tartok, az a súlyozás. Mondjuk nekem alapból nincs gondom a nehezebb példányokkal, de azért nem fogom szándékosan nehezíteni, mivel tény, hogy minél könyebb, annál jobb.
A mostani egerem is 134g a gyári adatok alapján, ami nehéznek minősül, szóval valahol azért elvagyok vele, de tényleg örülnék, ha csak fele ennyi lenne.

A DPI az én megítélésem szerint olyan 400-1400 között használható, ha egyéb módon nem variáljuk a cursor sebességét, és persze mindez FullHD-ben. A felbontást ha növeljük, úgy persze az érzékenységet is növelhetjük.
Én úgy mérem, hogy letámasztott csuklóval, az egeret megfogva, egy söprő mozdulattal, a kurzor elérhesse a képernyő bármely pontját.
De ez megint teljesen szubjektív dolog. Valamiért csak van az a nyomorult 12ezer DPI is a talonban. Bár biztosan nem nekem lett kitalálva.

Razereim voltak korábban. Egyedül a gombok száma miatt váltottam, a közben nálam etalonná vált Tyonra, majd a Leadr-re.

Tyon mára sajna elavult szoftverileg. W10 illetve a Defender veszekszik vele. Ugyan van egy régebbi példányom, de az W7 környezetben fut (meló), így nem tűnt fel a szoftveres probléma.
Meg régebben is volt ez a gond, már a W8-8.1/korai W10 esetében is, de akkor a Defender kivételeihez hozzáadva, a probléma korrigálható volt. Ez az újabb, illetve jelenlegi W10 frissítések miatt már nem megoldás.

(#13) Cs1csó válasza #48613632 (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az fájdalmas amikor egy gyártó "elfelejtkezik" egy régebbi egerének a szotftveréről, szerencsére a Razer Synapse 2.0-ás ami nekem van még úgy tűnik támogatott jön rá frissítés, bár ennek lehet az is az oka, hogy nekem a Razer Abyssus 2014 van de van már azóta legalább egy verziófrissített változata.

(#14) #48613632 válasza Cs1csó (#13) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igazából ez nekem is övön alul volt. Én alapból arra gondoltam, hogy a Tyon rég Swarm-kompatibilis. Ez az új, vagy újabbnak mondható, multiplatformos driver, amivel az összes azzal kompatibilis eszközt vezérelheted. A régi megoldás meg minden eszközhöz külön drivert igényelt, aminek ugyan valamennyire egységesített a kezelőfelülete, de mégiscsak külön szoftver.
Hát korrekt lett volna, ha a Roccat legnépszerűbb egere is alá van faragva, de ez persze nem történt meg. :( Jó, tegyük azért hozzá, hogy a Tyon valamikor 2014 környékén jelent meg, tehát nem mai darab.

(#15) Laly1972 válasza #48613632 (#10) üzenetére


Laly1972
újonc

Lehet nyomni kényelmesen? Nem.

(#16) Laly1972


Laly1972
újonc

A 9800 gombjait a tesztelő állításával ellentétben nagyon könnyű nyomni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.