Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) wroadd válasza e=mc² (#4) üzenetére


wroadd
csendes tag

"nem mindig valos idoben mutatja a tobbiek poziciojat"
Így van, ez adatvédelmi okokból van így (ne tudják, pontosan hol laksz, hol állsz meg), Ha ahhoz tartja kedved még az azonosítódat sem osztja meg a többiekkel. Egyébként a következő verziókban majd meg lehet adni, hogy bizinyos emberek pontosabban láthassák a pozíciódat, illetve a "follow me" funkció is bele kerül, szintén csak az általad engedélyezett felhasználóknak)

"az uj terkepszerkeszto szinte kezelhetetlen"
Na ezt igazán nem értem, lényegesen jobban áttekinthető, intuitívabb lett az új editor. Melyik részével van gondodd? Hátha segíthetünk...

"a gps nem mindig ott mutat, ahol eppen vagyok"
Ez nem a Waze hibája, hiszen a pozíciót a "GPS daemon" szolgáltatja a főbb OS-eken. Ha az útraigazításra gondolsz, akkor ott van egy bizonyos tűréshatár (pl hogy az Andrássy-n ne ugrálj jobbra balra a GPS jel pontatlansága miatt. Ez a korrekció navigálás módban jelentősebb)

"a keresztezodesekkel kisebb baja van, ott megakad a piktogram"
Ez csak akkor fordulhat elő, ha valamilyen problémája van az útnak arrafelé. Ilyenkor nyomsz egy térképhiba jelzést és ha megálltál, beleírod, hogy ott van valami gigszer, a többiek (vegy te, ha éppen úgy tartja kedved) ránézel a térképen, hogy mi lehet a guban oka. DE akár a fórumon vagy a FB oldalon is jelezheted és mi utána nézünk.

"a trafipaxok kezelese vicc kategoria."
Talán tisztába kellene tenni a fogalmakat. A "Kamera" kategória telepített sebességmérő (és nem ellenőrző) készülékekre van kitalálva. A rendőr által kezelt, ideiglenesen a helyszínen tartózkodó sebességmérést "Rendőr" ikonnal jelöljük. Nincs ebben semmi ördöngősség, de ha van ellenpéldád, szívesen látom, kiváncsi vagyok.

"Pozitivumkent meg lehetne emliteni, hogy lehet a google es bing mapet is hasznalni."
Hm.. Ezt nem nagyon értem, kifejtenéd?

"Jo lesz ez, csak gondolom penz kelle, hogy fejlesszek is."
Van benne pénz, meg fejlesztik is az alapszoftvert (a térkép és ezáltal a navigáció egy része is csak rajtunk múlik). Az igazi "gond" (ami végül is örvendetes) hogy olyan mértékben nő a felhasználók száma, hogy gyakran túlterheli a szerkesztőt, ezért most dolgoznak a kisebb régiókra bontáson. Ez lényeges teljesítménybeli javulást eredményez 1 hónapon belül.

Egyébként ezeket a problémákat elmodhatot személyesen is a fejlesztőknek a Május 19-i találkozón, hiszen ott lesznek ők is.

Gurulunk, Waze?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.