Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rankesz


rankesz
veterán

Köszönöm, szinte ott voltam a hűvösben, és élveztem hogy elnyom a vasárnapi ebéd súlya... boroson jót röhögtem

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Dudásvonták találkozása tilos!

Ezt csak úgy beleképzeltem a történetbe, és jót röhögtem saját marhaságomon. :)

Ami meg azt a kürtölgetős, fagyit, stb-t eladni akaró, vagyis szállító sárga autót illeti, még az is meglehet, hogy jogtalanul trillázik.
"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."
Forrás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) lorenzen válasza Vakegérke (#2) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ha jól gondolom, félreértelmezed az említett KRESZ szabályt.
Nyilvánvalóan nem közlekedési hangjelzést ad a jármű.

Az üzletmenet szempontjából fontos - innen tudják a vásárlók - hangjelzés, nem azonos a dudálással. (Mindamellett a közlekedési szabályok egy része alóli felmentést is kaphatnak indokolt esetben a közlekedés résztvevői. Tipikus példa a mozgássérült engedély, ami a parkolási szabályok egy része alól mentesíti, az egészségügyi okok miatt hátrányban lévő közlekedőt. A másik tipikus példa a csomagszállító cégek járművei, amik a kézbesítés idejére tiltott helyen is megállhatnak, ha csak akadályozzák a forgalmat, de nem teszik lehetetlenné a továbbjutást.)

mod:
Persze ez a délutáni pilledés szempontjából kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4) Vakegérke válasza lorenzen (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem azon van a lényeg, hogy hangjelzést ad. Az persze lehetséges, hogy hatósági engedéllyel teszi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) rankesz válasza Vakegérke (#4) üzenetére


rankesz
veterán

A.hangjelzes szerintem szirena, csak a kresz nem fogalmaz pontosan.

Apropo. A tegnapkeso esti kutyalevitelnel eddig.nem latott dolgot.lathattam: rendorauto kb. 10-el cirkal a lakotelepen, ablak felhuzva. Aztan ahogy kozelebb er hallom hogy bent szol a diumdisum stilus! Lol?:-)

(#6) Vakegérke válasza rankesz (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

A duda, vagyis a kürt is hangjelző berendezés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) zoo8800


zoo8800
veterán

Szép álmokat:)

rip and tear, until it is done

(#8) rankesz válasza Vakegérke (#6) üzenetére


rankesz
veterán

A a family fos autó dudál, vagy kürt szól, esetleg szirénázik? :F

(#9) Vakegérke válasza rankesz (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hangjelzés? Igen. Tilos? Igen.
Pont.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Bocs a későn reagálásért, disznóvágásban valék :DDD

maxi thx az olvasatot ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#11) batman.


batman.
senior tag

Igényes írás, mintha ott lennék, látom a képeket, érzem az illatokat, a füvet a bokámon, csak az a f***ost hallgatna el! :C

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#12) guga válasza batman. (#11) üzenetére


guga
Közösségépítő

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.