Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Egy elete van mindenkinek. A nonek lepnie kellett volna.
Ez kb ahhoz hasonlit, hogy nem szeretem a pisztacia fagyit, de csak azt adtak a cukraszdaban es megeszem. Akkor tudjak ra, ha kiokadom.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#2) guga válasza mexicanraven (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

Elég szigorú vagy. Azt a virágot szagolom, amit leszedtem esete, vagy is kell. A történet igaz, bár nagyon régi és a saját szavaimmal, s a gondolataimmal keltettem életre, emberekről szól. Rólam, s rólad, arról, aki elolvassa, s ilyen helyzetbe fog kerülni. Nem feltételezem rólad, hogy 40 éve házas vagy, így könnyen pálcát törtél. Én 18 éve vagyok házas, 2 gyerkőc és sok kaland, köztük olyan is, hogy néha én is totál közömbös vagyok a nejem kifakadásaira. De soha nem szeretnék olyan helyzetbe jutni, hogy valakivel testileg felcseréljen. Ezért írtam le, mert megtörtént, s bárkivel megtörténhet.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#3) mexicanraven válasza guga (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mindenkinek mas az ertekrendje, ez igaz.
Az en velemenyem alapjat a szuleim rossz hazassaga es az elmult fel evben valo "hanykolodasom" kepzi.
Ide-oda rancigaltak, dontottek helyettem, masok tudtak nekem mi a jo. 22 evesen, empatikusan engedtem a dolognak. Nem kellett volna. Az en eletem, azt kell csinalnom ami nekem jo, ha kell el kell kovetnem a sajat hibaim, hogy tanulhassak belole.
Egy eletem van nekem is, mindent meg kell tennem, hogy jol erezzem magam benne.
A leirt sztroidban van egy no, aki "muszajbol" leelt egy eletet egy olyan ferfi mellett akit igazabol nem is szeretett. Igy visszanezni a fiatalsagara eleg elszomorito.
Inkabb eljek kevesebbet de relative szepen, mintsem alljon 60 ev megszokasokbol es kozhelyekbol.
En is szeretnek majd babat, felesgnek valot is tudnek mondani, de ettol fuggetlenul, csak olyannal tennem meg ezt akivel ugy erzem leelhetek egy eletet. Ha nem jonne be? Valtani kell!

when the sun shines, we'll shine together

(#4) guga válasza mexicanraven (#3) üzenetére


guga
Közösségépítő

" Ha nem jonne be? Valtani kell!"

Érthető, viszont azt is vedd figyelembe, hogy 50- vagy sok évvel ezelőtt nem lehetett csak úgy elválni ukmukkra. Századelőn megmérgezték az embert arzénnal, mert akkor még nem lehetett kimutatni, vagy kapott egy boszorkányfőzetet, és bedilizett végleg.

Mára fellazultak az erkölcsök, a házasság intézménye és a családmodell nem követendő példa.
Az én szüleim is elváltak, aztán újra házasodtak mással, attól is elváltak, majd megint.
Van ennél jobb módszer.

Este majd leírom.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#5) mexicanraven válasza guga (#4) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Varom a bovebb velemenyezesed! :)
Mellesleg sajnalom, hogy keves bejegyzesednel lehet hozzaszolni, jokat lehet veled dumalni.

when the sun shines, we'll shine together

(#6) guga válasza mexicanraven (#5) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Nem lenne annak se füle, se farka, ha némelyik posztomhoz lehetne kommentelni :DDD
Tegnap úton voltam, most melózok, de este semmi dolgom, majd pötyögök.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) guga


guga
Közösségépítő

1Móz 4,1
Azután ismeré Ádám az ő feleségét Évát, a ki fogad vala méhében és szűli vala Kaint, és monda: Nyertem férfiat az Úrtól.

Nem szokványos értelmezés, olyan mátrixos, képzeld magad Neo helyébe. Kezdődik egy hülye telefonhívással, aztán egy trutyiból rángatnak ki.

Ne számíts semmi jóra, csak az igazságra. A Biblia értelmezése nem az, ami. Keveseknek adatik meg, hogy tudják mi az, s nem a saját maguk érdeme. Az egy dolog, hogy az összes egyház lejáratta, legyen az ő dolguk.

Nagyon régen filóztam rajta, hogy, ha Ádám megkúrta évát, a Biblia miért nem fogalmaz közönségesebben, vagy egyszerűbben? Miért nem azt írja, hogy lefeküdt vele, miért ismerte?
Sok évbe telt mire rájöttem, nem a testről van szó, soha nem arról, hanem a lélekről. Ennek köszönhetem azt, hogy én már ismerem a feleségemet. A Mónika showban sokszor elhangzik, hogy ha tudtam volna milyen vagy, soha nem szülök neked gyereket, aztán egymásnak esnek. Ez pont a fordítottja. Nem ismerte a férjét.

A házasság intézménye úgy kezdődik, hogy valakivel megismerkedünk, abban a reményben, hogy örökre szól. Fingani tilos, azt szigorúan elítéli mindenki, viselkedni kell. Én valószínűleg ennek köszönhetem, hogy a mai napig a nejemmel vagyok, s van két cudar hülye fiú gyermekünk, akik legalább akkora állatok, mint én, hogy nem próbáltam meg színészkedni, a legrosszabb arcomat mutattam. Ezen már csak szépíteni lehetett, de azt is fokozatosan.

A nejem ismer, nem fog csalódni bennem, én is ismerem őt. Miután megismertem, s tudtam, hogy ő ki, mire számíthatok, utána léptünk házasságra, s szült nekem két tűzről pattant fiú gyerkőcöt. Nincs miért elválnunk, vagy mást keresnünk. Egymást már ismerjük, láttuk egymást néha elég megalázó helyzetben, betegségben, nyomorúságban. Ez sokkal jobban összekovácsolja a házaspárokat, mint egy fényűző esküvő, és a sok pénz, ami, ha elfogy, akkor a házasság is a végére ér. Nem házasodni kell, hanem megismerni egymást. Ha szűkölködésben, akkor úgy, ha betegségben, azt is vállalni kell. 17 éve vagyunk együtt, olyan, mint ha tegnap történt volna. Mindenkinek van nagyon rossz jelleme, én általában a nejemnek azt tartogatom, s nagyot lélegzik, ha néha mosolygok rá.

Apám mesélte, hogy nagyapám soha nem mosolygott. Még a szilveszteri Hofin sem. Mogorva volt, hadifogolyként megkínozták az oroszoknál. Sok baromságot látott, és elég felkészült volt a legrosszabbra. Én nem láttam ilyet, de Isten felkészített arra, hogy hamarosan még ennél is rosszabb jön. Ezért néha konok és szótlan vagyok. Ritkán mosolygok. Lehet dísztököt kéne ennem.

Szóval a párkapcsolatok nem úgy kezdődnek, hogy majd én eldöntöm, hogy tetszik, vagy nem tetszik.
Ember tervez, Isten végez.

Péld 18,22
Megnyerte a jót, a ki talált feleséget, és vett jóakaratot az Úrtól!

Mindkettő Istentől van. Ha a saját magad útját járod Isten nélkül, akkor persze, hogy váltani kell, és soha nem fogod megtalálni azt, akit Isten neked szán, hisz ahhoz előbb Istent kell megtalálni, amit az ember csípőből elutasít a büszkesége révén.

De ez még ennél is mélyebb téma, mert olyan, hogy megtérés nem létezik, senki sem gondolhatja azt, hogy hiszek Istenben hétfő reggeltől, hogy áldásban és feleségben, bővölködésben legyen részem, hiszen minden igaz ember nagyon messze van a bővölködéstől. De íme:

Jn 6,65
És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.

Ez Isten munkája.

Remélem jó messzire szaladtam.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.