Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Löncsi


Löncsi
őstag

Kemény. :DDD

Nem olvastam még végig, de gratu előre is. :DDD :R

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#2) guga válasza Löncsi (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

maxi thx. + jutigörl :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#3) #47053824


#47053824
törölt tag

Soha nem szoltam meg hozza talan az irasaidhoz, de most megteszem:
ez az elso irasod, amit nem olvasok el. En sem vagyok vallasos, de ezt valahogy nem veszi be a gyomrom, nem ezt a szintet vartam toled.
Azonkivul tele van helyesirasi hibaval es ertelmetlen mondattal, mar ott elment a kedvem.

"Elmarták mások elől a legfinomabb falatokat, ugyanolyan állatot lettek..."
"Arra szeretném kérni maximális tisztellettel minden hasonlóan gondolkodó embert, mint én, aki tiszteletben tartja a törvényeket, családja van, dolgozik, nem segélyből él, nem a napot lopja."

Persze az is lehet, hogy bennem van a hiba, 5 perce keltem fel...

(#4) danih


danih
addikt

Az tuti, hogy megosztó lesz a cikk.
Azzal egyetértek, hogy szerencsétlenül van helyenként megfogalmazva, és most nem jött át annyira pontosan az, amit szerintem mondani akarsz.
Ezt lesznek akik megértik, és lesznek, akik nem.

[ Szerkesztve ]

(#5) Löncsi válasza danih (#4) üzenetére


Löncsi
őstag

Nem kell sok sütnivaló, hogy megértse az ember mit tartalmaz az írás (szvsz).
Részben van igazságalapja amit guga ír, igaz jó messzire lőtt vele, de legalább figyelemfelkeltő. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6) Marci79


Marci79
aktív tag

Hmmm... Gondoltam bemásolok pár mondatot amikkel egyet értek. De rájöttem, hogy majd az egész írást bekéne másolnom hozzá.
1-2 apróságot másként írtam volna (szalonképesebben). Végtére, érdemes (lenne) elgondolkodni sok embernek az iromány mondanivalóján.

(#7) Lenry válasza danih (#4) üzenetére


Lenry
félisten

nem kell hozzá Nobel-díj, hogy megértsd, mert pontosan ugyanazt mondja el, ami már minden, logikusan gondolkozó ember fejében megfordult. az enyémben is.

(#3) Péter80 aha. nem olvasod el, de azért véleményt mondasz róla, és még idézel is. jól van, csüccs a helyedre.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) tuser válasza Marci79 (#6) üzenetére


tuser
aktív tag

Nyomhatnánk Ori stílusban. Poén az a hipnobot. :DDD

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#9) Marci79 válasza tuser (#8) üzenetére


Marci79
aktív tag

:))

(#10) #64791808 válasza #47053824 (#3) üzenetére


#64791808
törölt tag

ez az elso irasod, amit nem olvasok el vs. Azonkivul tele van helyesirasi hibaval

Namost ez önmagában nevetséges, merugyeeee ha nem olvasod el, akkor honnan a fenéből tudod, hogy mennyi helyesírási hiba van benne.

Azon kívül az egész írásban nincs annyi helyesírási hiba, mint a te 10 soros hozzászólásodban.

Ejnye rendőr, te szopni jársz ide...?

(#11) danih válasza Lenry (#7) üzenetére


danih
addikt

Bár így lenne, ahogy mondanád... Egyeseknél már ki is verte a biztosítékot...

(#12) #51736960 válasza Lenry (#7) üzenetére


#51736960
törölt tag

speciel az én gyomrom sem bírta, kb. a harmadánál abbahagytam, de ettől még megvan a véleményem róla, nagyon is...
(ez az első guga írás, amit nem olvastam végig)

(#13) #47053824 válasza #64791808 (#10) üzenetére


#47053824
törölt tag

végig! :O

hogy en is hibazzak egyet...

(#14) #64791808


#64791808
törölt tag

Egyem a kis mimóza lelkecskéteket, én meg elolvastam, és jó. Persze furcsán mutat a guga-féle bibiliai idézetek után, de átjött. Hovatovább, tudnám fokozni. Hol lehet jelentkezni?

[ Szerkesztve ]

(#15) Lenry válasza #64791808 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

ez már csak ilyen.

embert, hazát, világot, pártot, gondolatot, akármit szidni lehet. az vélemény.
Istent? naneeeeeem. olyannincs. négyeljükföl, együkmeg, de legfőképpen ne olvassuk el és hallgassuk meg, amit mond, mert a végén igaza lehet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) moha21


moha21
addikt

Kb, mint nem tudom ki mondta, hogy az ateisták egyházat alapítanak és együtt nem imádkoznak.>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) VIPowER


VIPowER
senior tag

Isten létezik, de csak az emberek képzeletében. Na nem az enyémben, nekem marad a Sör.

(#18) pro70


pro70
tag

Nem ismerek rád! ...Meg vagy menve?

(#19) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Régebben nagy tapló voltam, mert piszkáltam a vallásos embereket a hitük miatt (boldog fantasy rajongók), de aztán rájöttem, hogy ez ugyanakkora bunkóság mint a melegek vagy a WOW-osok szekálása. Így jó ideje magamban tartom tömör véleményemet az istenes témában: "Nincs isten."

Egyszer volt egy álmom, hogy mégis milyen érzés lenne, ha lenne Isten. Egy nagy adu ász, egy titkos pártfogó, aki a legreménytelenebb helyzetben mégis csak lenyúl érted és felkarol, a balszerencsét szerencsére fordítja és megóv a súlyosabb károktól, akár a haláltól is.

Azonban a valóságban látnom kellett, hogy az ártatlan is, akinek tényleg segíthetett volna az isten, hiába szólította, ugyanúgy kiszenvedett rettenetes kínok közt.
Erre pedig nem vigasz, hogy "odaát" majd megkapja a földi szenvedéséért a jutalmát... :( Ez az elképzelés totál elmebeteg.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20) Gergő_ válasza Algieba (#19) üzenetére


Gergő_
őstag

Unalmas lenne egy olyan Isten, amilyent felvázoltál és az Isten nélkül világ is végtelen üres és sivár lenne.
Nem a Bibliából, de a hitetlen embereknek talán még jobb, mindenki ismeri:
"Mondottam ember, Küzdve küzdj és bízva bízzál!

Nem szenvedés, hanem élet. Szenvedés nélkül nem az, még ha van amikor főleg csak az jut ki. Nem csupa boldogság-keresés, hanem élet, törekszünk arra hogy színesebb és jobb legyen a környezetünkben.
A nyomorúság is csak útmutató lehet egy bölcs ember életében, nem állapot. A belső békéd és a harmóniát elérheted kicsit pozitívabb gondolkodással is. Elárulom hogyan, először másokat kell boldoggá tenni vagy legalább megpróbálni. Amíg a saját boldogságunkkal foglalkozunk ez sosem fog sikerülni. (ez saját tapasztalat is) Ezen az úton pedig a személyes kapcsolatod is létrejöhet végre a Jóistennel vagy ha nem hiszel benne, elindulhat valami amit most boldogságnak hiszel.

(#21) Lenry válasza Gergő_ (#20) üzenetére


Lenry
félisten

tudnék vitázni, de az álláspontom megértéséhe engem magamat kellene értenetek, így meg már hosszabb lenne a hozzászólásom, mint a bejegyzés.
de majd egyszer jól megkapjátok az egész Lenry-t, teljes verziós, DRM-mentesen, csak legyen időm megírni

addig maradjon annyi, hogy nem értek egyet :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Lenry válasza Lenry (#21) üzenetére


Lenry
félisten

most veszem észre, hogy elfelejtettem leírni a saját kis véleményem: Isten létezik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Gergő_ válasza Lenry (#21) üzenetére


Gergő_
őstag

Én addig halkan megsúgom, hogy csak Algieba pesszimizmusára reagáltam az írást még nem volt alkalmam elolvasni. Nem tudom ez számít-e...

(#24) pro70 válasza Lenry (#22) üzenetére


pro70
tag

Na ennyi, köszönjük szépen :D :R

"A bűn gyökere a hitetlenség, az Isten Igéjétől és törvényétől való elfordulás."

Az irokmányra szimplán azt mondom pfejjj...cím viszont felháborít...Pusztuljon!!!

[ Szerkesztve ]

(#25) tildy válasza #64791808 (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Szintén zenész. Bár ismerve gugát ez akár fricska is lehet. Lehet az is. Nem számít. Nekem bejött, jahm és Isten ninc sés mégis van.Az emberek képzeletében max:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) bullseye


bullseye
addikt

Bár nincs családom, így talán nem is vagyok jogosult semmire a cikk alapján, de kissé képmutogatónak tartom az ötletet, hogy mások hitének tiszteletben tartásával gyalázzuk állandóan istent, merthogy úgy sincs, úgyhogy nem is történik meg, divided by 0...

Nagy, mafla ember, Bud Spencer könyvében olvastam éppen: az ateista is hívő, abban hisz, hogy nincs isten. Nyilván felszabadító, kissé talán elszomorító is, de ha neki ez kell, nem zavar. Nem is fogok nekiállni térítgetni őt, de ő se pulgárpukkasztgasson engem, vagy adja írásba, hogy felülhetek a provokációnak és szájon vághatom, ha netán mégsem sikerül a nagy gyalázkodás közben tiszteletben tartani az én hitemet.

amúgy akadnak az írásban igen ötletes részek is, de tartok tőle Simpsons (ill. ez esetben Carlin) did it...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#27) tildy


tildy
nagyúr

Guga, ez isteni volt amúgy:D Hihtelen jól bánsz a szavakkal, és vicces, ahogy egyesek rámozdultak a szövegre:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) #64791808 válasza bullseye (#26) üzenetére


#64791808
törölt tag

No igen, az ateista. Mert van a hívő keresztény, és van az ateista, a két véglet. Közötte viszont van a normális, egészséges, materialista ember. Ő is hívő: hisz saját magában, a képességeiben, a szorgalmában, a tudásában. Hisz a családban, hisz abban, hogy az ember teremtésre született, ezért gyümölcsfát ültet. Hisz a barátaiban, hisz a munkájában.

Egy ilyen embernek mi a fene szüksége volna egy istenre? Rosszban mire van több esély, hogy a családja/barátai/saját képességei kihúzzák a szarból, vagy hogy majd az öregisten fentről belenyúl a dolgokba? Az örömöt kivel kellene megosztani, egy láthatatlan, állítólagos izével, vagy a családdal, barátokkal?

Minden vallás létrejöttének három alapja van:

1., A biológiai elmúlás - halál - tényének elviselhetőbbé tétele
2., Az adott társadalom szabályainak betartatása
3., Üzlet

A világ viszonylag szépen felosztható materiális és transzcendens dolgokra. Aki az életét transzcendens alapokra, hitre, vallásra helyezi, annak egész lelki élete egy alárendelt, tudatlan, ingoványos valami lesz. Hiszem azt, hogy csak az képes valóban megtalálni önmagát, aki ezt a kettőt el tudja választani, élete materiális alapokon nyugszik, elfogadja saját biológiai és fizikai mivoltát, tudását, és képességeit. Az embernek legyen saját maga által kialakított értékítélete és annak feleljen meg.

Hogy ki miben hisz, az magánügy, felőlem mindenki annyit imádkozik és jár templomba, amennyit akar - szabadidejében. Viszont egy elvárásom van: tartsák ugyanilyen tiszteletben az én hitemet is. Ha nem, ha olyan helyzetek állnak elő, mint például most az egyházaknak visszaadott iskolákban, vagy ha azt érzékeltetik velem, hogy én emberileg kevesebb vagyok, azért, mert nem járok templomba és nem egy transzcendens hatalomban hiszek, akkor ne tessék csodálkozni, hogy ahol csak tudom, megalázom, leszólom, gyalázom az öregisten nevét. Mert nem kevésbé tisztességes, mint isten nevében diákokkal kiszúrni.

Valakinek szüksége van istenre. Valaki pedig mer a saját maga ura lenni. Döntse el mindenki, melyik jobb.

(#29) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Yorge, most nincs időm részletesen válaszolni, később megteszem, addig is egy jutigörl mindenkinek :D

Rólam köztudott, hogy hiszek Istenben, az írás címével ellentétben még sem gyaláztam Istent. Nézetem szerint azok gyalázzák, akik a nevével takaróznak.
Tildy ráérzett a dologra, ez egy hatalmas fricska. Istennek a legtöbbet a magukat kereszténynek valló emberek ártanak.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) Peethy


Peethy
őstag

Én pedig gyakorló keresztény vagyok. Nem véletlenül van tiltva a vallás ilyen módon történő feszegetése.. a legérdekesebb, hogy a keresztények valahogy nem írogatnak ilyen cikkeket és tolják az erőszakos véleményüket mások orra alá, míg azok, akik mindenáron azt állítják, hogy Isten nincs, ezt minden lehetséges fórumon kifejtik.

Na hogy is van ez? Mindenesetre nagyon tudok gratulálni, hogy te magad is beléptél ebbe a sorba. Írásod alapján egyébként csak azt hiszed, hogy nem hiszel benne.. gyakorlatilag meg gyűlölöd, mert nem ismered, az egész hangvételből ez jön le.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#31) danih válasza Peethy (#30) üzenetére


danih
addikt

keresztények valahogy nem írogatnak ilyen cikkeket és tolják az erőszakos véleményüket mások orra alá
ezt mire alapozod?
Ahány vallásos ismerősöm van (mindegy, milyen vallású), ilyen vagy olyan módon de szinte mind bepróbálkozott... A legdurvábban persze a "modern" vallások képviselői, az igaz.
A legjobb az, hogy élhet az ember bármennyire erkölcsös, "keresztényi" életet, akár még istenben is hihet a maga módján, akkor is le lesz hurrogva azok által akik valamilyen felekezethez tartoznak... Ez az én szubjektív tapasztalatom.

(#32) cucka válasza #64791808 (#28) üzenetére


cucka
addikt

No igen, az ateista. Mert van a hívő keresztény, és van az ateista, a két véglet. Közötte viszont van a normális, egészséges, materialista ember. Ő is hívő: hisz saját magában
A két véglet között objektíven nincs semmi. Az alapvető kérdés, hogy hisz-e az illető valamilyen isten létezésében, erre pedig pontosan két lehetséges válasz van: igen vagy nem.
A leírásod szerinti normális, egészséges materialista ember pedig jellemzően az ateisták táborát gyarapítja :) .

Aki az életét transzcendens alapokra, hitre, vallásra helyezi, annak egész lelki élete egy alárendelt, tudatlan, ingoványos valami lesz.
Ez nem feltétlenül igaz. Racionálisan nézve nyilván, de hát racionálisan nézve semmi oka nem lenne senkinek hinni a transzcendens dolgokban.

Ha nem, ha olyan helyzetek állnak elő, mint például most az egyházaknak visszaadott iskolákban..
Az egyházak kezére játszott iskolák ügye az a magyarországi egyházak egyik legfelháborítóbb ügye. Az ájtatos álarc mögött ez tulajdonképpen kőkemény politika, ahol az egyházakat ingyen hozzák hatalmi pozícióba, amivel mindenki jól jár, kivéve az iskola diákjait és dolgozóit. (Egyébként itt nem az a történet, hogy visszaadják az egyháznak, ami az övé volt, hanem hogy az önkormányzatnak plusz teher az iskola üzemeltetése és most lehetősége van mindenféle előzetes hatáselemzés és következmény nélkül lepasszolni egy egyháznak, aki természetesen egyházi iskolává alakítja azt, majd a meglévő diákok és tanárok közül szépen kipakolhatja azokat, akik világnézetileg nem megfelelőek)

[ Szerkesztve ]

(#33) tildy válasza Peethy (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Te tényleg elolvastad amit Guga írt? Én átolastam párszor. És tudom, hogy Guga, hogyismondjam, valássos, és nem ateista. Ez egy hatalmas kifigurázsa annak, azoknak, akik verik a mellüket, hogy mekkora keresztények, meg templomba járnak meg hasonlók, aztán a mindennapi viselkedésüknek ehhez köze nincs.

Oké, elsőre azt hittem én is, hogy Guga maszlagot evett, aztán eltávolodott Istentől, aztán összeált a kép. ÉS gyönyörűen hozod te is azt a mintát, amit ő bemutat :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) reandre válasza guga (#29) üzenetére


reandre
tag

Ó, Te kis huncut. :DDD
Tanultad, vagy zsigerből vagy ennyire jó? :R

(#35) guga


guga
Közösségépítő

Péter80! Jogos, hogy nyakatekert írás, és a benne lévő hibák is, mentségemre szolgál, hogy engem általában megjelenés előtt lektorálnak, ez most elmaradt.

danih! Sokat akar a szarka alapon *.zip állományúra sikeredett, ezt a témát a végtelenségig lehetne boncolni, hogy a magukat keresztényeknek valló emberek mennyire nincsenek összhangban a bibliai tanításokkal.

Loveless! Gondolom olvastál már olyat is tőlem, ami tele volt bibliai idézetekkel :D ezt vedd úgy, hogy paródia, a vallás kifigurázása. Bőven ráfér, mert amelyik egyház képes arra, hogy a pedofil papok ügyét eltussolja, az megérett a pokolra. De köszi, hogy legalább a feléig elolvastad :D kapsz egy jutigörlt :DDD

pro70! Tudom, hogy tőlem szokatlan a stílus, mert x éve az Istenhez fűződő viszonyomról, a kétségeimről és a gondolataimról írok. Ez most kivételes, nem rólam és Istenről szól, hanem a vallásról és Istenről. Isten nem vallásos, és semmi köze nincs a vallásos emberekhez, de szerintem ez az írásból kiderül. Egy értelmes ember, aki keresi Istent, ösztönösen érzi, hogy Isten ugyan létezik, de azok, akik rá hivatkoznak, vagy közvetítik, az mind hazug képmutatás.

Algieba! A melegeknek, WOW-osoknak nincsenek egyházaik, papjaik, akik a befizetett adóforintjainkból hízlalják a valagukat a drága autókban. Ráadásul lassan ugyanannyi pap kerül börtönbe csalásért, meg az egyház pénzén való rulettezésért, mint amennyi politikus, aki az országunkat fosztogatja. S még is elvárják a papok a tiszteletet az emberektől. Tudnék neked mesélni botrányos és személyes történeteket. Megérdemlik a kritikát, mert nem csak a társadalom utasítja el a hazugságaikkal együtt, hanem maga Isten is.

bullseye! Ez a mások, másságok tiszteletben tartásával szintén egy karikatúra. A politika diktálja folyamatosan az agyunkba, hogy lehet véleményed, de tartsál tiszteletben minden bűnözést, devianciát, stb. Mert még a végén téged vesznek elő :DDD

Peethy! Gyakorló keresztényként így írsz rólam ismeretlenül? Nem tanultál véletlenül valami fontosat Jézustól? Ne ítélj! Szerinted Istennek arra van szüksége, hogy a védelmére kelj? Milyen Isten az, akit te fogsz megvédeni tőlem, vagy velem szemben, vagy neked kell kiállni az érdekében? Te nem bízol Istenben, hogy ha olyat tettem, ami neki nem tetszik, akkor majd ő megbüntet engem :F :D

kapsz egy jutigörlt, és nem ártana, ha olvasnál tőlem olyat is, ami nem a hitvány vallásos emberekről szól, hanem magáról Istenről.

reandre! maxi thx. Akarsz egy jutigörlt? :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#36) bullseye válasza tildy (#33) üzenetére


bullseye
addikt

hát ez az csekély háttérinfó nem árt a dologhoz, mert a szájkeresztények mellett ez a harcos ateisták paródiájának is ugyanolyan jó...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) bullseye válasza guga (#35) üzenetére


bullseye
addikt

kézcsókom, de a hamis papokkal együtt kiöntöd az igaz hívőket is... (meg az igazi lelkipásztorokat, mert olyan is akad, csak nem olyan feltűnő)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Egy nagyon jó provokatív fricska. Olyan téma amiről mindenkinek van véleménye.
Jól belenyúltál, gratula! :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39) guga válasza bullseye (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mesélj nekem az igaz hívőről, és lelkipásztorról, hogy miről ismerszik meg?
Előrebocsátom neked, hogy Jézus igaz hívő volt, Isten fia, kapott is érte rendesen, s mégsem kelt haragra :D

Ergo, ha valaki igaz hívő, lelkipásztor, és ugyanaz a lélek lakik benne, mint Jézusban, Istenben, tehát Szentlélek, akkor ugyanúgy kell reagálnia az őt ért támadásokra, mint, ahogy Jézus is tette. Ráadásul még hátra van az is, hogy megbánom :DDD utána meg kötelessége nekem megbocsátania ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#40) bullseye válasza guga (#39) üzenetére


bullseye
addikt

szerény, békés, megbocsájtó, segítőkész... de azért nem hülye, hogy kérje az ostort :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#41) tuser válasza bullseye (#40) üzenetére


tuser
aktív tag

Jézus se tudott nyugton maradni ... bannolták is érte ... a 3. napon folytatta a trollkodást, melyért permbant kapott ... :DDD

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#42) bullseye válasza tuser (#41) üzenetére


bullseye
addikt

nem kapott permabant, csak a faterje megvonta a nethasználatot, és hazazavarta a háztáji gazdaságba melózni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43) guga válasza bullseye (#40) üzenetére


guga
Közösségépítő

[szerény, békés, megbocsájtó, segítőkész...] hirtelen nem ezek a szavak jutnak eszembe róluk :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#44) bullseye válasza guga (#43) üzenetére


bullseye
addikt

én még iskolás koromban láttam egy csapatnyi ilyen apácát és papot, úgyhogy tudom, hogy van ilyen, főleg a fiatalok között

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#45) Peethy válasza tildy (#33) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, elolvastam egyszer reggel, lehet, hogy korán kicsit sok volt nekem az irónia. Most elolvastam még háromszor. Nem értem, hogy milyen mintát mutatok, vagy hogy szűröd le az egyezést köztem és a leírt (ellen)példa között. Lehet, hogy én nem vagyok elég önkritikus...

Mindenesetre mostmár kicsit árnyaltabban látom a bejegyzést. Egyetértek azzal a megállapítással, hogy a keresztények gyakran álságosak és képmutatók, sokszor én is, mások még többet, mások meg jóval kevesebbet (egyébként nem gyakrabban, mint bármely másik ember, csak nagyobb a kontraszt). De nem igazán tudom, hogy pontosan milyen keresztényekről beszélsz, guga, azokról, akik hagyományőrzésből meg lelki békéjük megőrzése miatt elmennek 1-2 alkalommal havonta templomba? Vagy azokra, akik állítólag komolyan gondolják a dolgot, és mindenhol erről beszélnek, de aztán ha úgy hozza a szituáció, akkor rögtön mást vallanak, vagy elbújnak?

Ha előbbire, akkor tőlük ezután se számíts sokra. Ha utóbbira, akkor pedig szólj, ha megtaláltad a megoldást, vagy az okát... a mai világ leginkább hazugságra és kettősségre nevel, talán ez lehet az oka.

Mindenesetre én azt mondom, hogy az ember vagy legyen teljesen odaszánt, vagy hagyja az egészet a csodába (forró vagy hideg, de ne langyos), mert az a legrosszabb neki és a környezetének is.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#46) guga válasza Peethy (#45) üzenetére


guga
Közösségépítő

Szólok, én már megtaláltam a megoldást, s természetesen szívesen leírom. De előtte felelj egy kérdésre :D

Mi a kedvenc színed?
A kék, hjaj nem, a barnaaa :DDD (gyalog-galopp)

Szóval, hogyan igazolod önmagad felé, hogy te biztosan Isten gyermeke vagy?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#47) guga


guga
Közösségépítő

Merugye a világon van sokféle vallás, mindegyikhez tömegek vonzódnak, s ha megkérdeznél egy hindut, hogy mi a véleménye a kereszténységről, akkor ő is Istenről beszélne, de pontosan meg tudná indokolni, hogy a te hited, a kereszténységed miért téves.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#48) Peethy válasza guga (#46) üzenetére


Peethy
őstag

Ismerem, az nagy poén :D

A két kommentben két különböző kérdést teszel fel. Az egyikben azt, hogy én honnan gondolom azt, hogy valami igaz dologban hiszek, a másikban pedig azt, hogy ezt más számára hogyan tudnám bebizonyítani.

Az elsőre a válaszom: a személyes megtapasztalásom alapján.

A másodikra: ha valaki észérvekkel akarná bebizonyítani, hogy az én megtapasztalásom nem igazi, akkor nagyon rossz úton járna. Éppen ezért nem fogok én se a másikkal leállni vitatkozni ezen, mert egyszerűen csak nincs értelme. Itt nem a ráció számít, még akkor sem, ha tudom, hogy vannak érvek a Biblia igazságai és Jézus létezése mellett.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#49) pro70 válasza guga (#35) üzenetére


pro70
tag

Semmi gond, kértem hogy töröljék a szóbanforgó hozzászólásomat, kifutottam az 5 percből....szmájlik nélkül kicsit fékes ;] ..., de cím akkor is felb@sz, nem vagy Te ilyen :DDD

(#50) guga válasza Peethy (#48) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mesélj nekem a személyes megtapasztalásodról, hogyan kezdődött, meg egyáltalán :D
Komolyan érdekel, az ember, amikor megismeri Istent, az nem vicc.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.