Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) pechman8 válasza gordonfreemN (#45) üzenetére


pechman8
aktív tag

Köszönöm.
Leírhattam, volna én is amit már annyian előttem a mérnöki "miért rossz a csöves, meg kimenő", mindazt amit Te is említesz. stb...
Paraméterek, fázismenet...

Én szeretem Rhianna hangját, mégpedig azért mert van benne egy "zöngés"! Ezer közül is felismerem, felismerjük. Sőt ezért különleges! Vajon mi lenne Rhianna-val, ha ez a zengés , ami egy hiba, egy torzítás, nem lenne a hangjában?

Itt a munkahelyemen 7 zongoránk van, a Yamaha nagyon profi. A zenetenárok rögtön hallják, hogy az A -hang 441 vagy 442Hz-re van e hangolva! D e mégis mindannyian az öreg nyikorgó Bösendorfer zongora hangját szeretjük! Vajon miért?
Azért mert az emberi fül ezt szereti. A steril, tökéletes hangot nem szeretjük! Unalmas, jellegtelen, hideg.

Nektek pedig Mérnököknek az lenne a dolgotok, hogy ezt a vágyunkat kielégítsétek, de nem ezt teszitek. A Hanggal az értelmünkre akartok hatni, pedig a szívünkre kellene! Ez TÉVÚT!

A cikket azért írtam, hogy olvashassák mások is, hogy nincsenek egyedül. Lehet másként is erősítőt építeni! Sőt csak így lehet! Félvezetőset is csak így volna szabad!

Persze béke! Nem bántásból akartam írni.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.