Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Max. GTS 550 név a Ti elhagyásával lenne jó ehhez a kártyához...

<< Heimdal >>

(#2) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Nvidia próbálja ujra átvágni az emberet!!!

(#3) #92888064


#92888064
törölt tag

én csak arra lennék kíváncsi, hogy gtx550 hogyan teljesítene 768mb vagy dupla ennyi rammal. mert a maradék 256mb elvileg lassítja a kártyát a 64 bites sávszél miatt. vagy játékok alatt egyáltalán nem nyúl a lassabb ramhoz?

[ Szerkesztve ]

(#4) Apone33


Apone33
őstag

Nem olyan rossz kártya ez az 550. Szvsz nem csoda, hogy a tuning-ot nem nagyon bírja, így is szénné van húzva szegény.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#5) zed1983 válasza Retekegér (#1) üzenetére


zed1983
őstag

Tiszta Deja vu :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#6) Csaber


Csaber
senior tag

A teszt jó de inkább ne írjatok árat , amúgy (37000 Ft alatt van MSI , EVGA normális helyen )

(#7) doddy


doddy
tag

nekem tetszik teljesítményre, de az ára... :O

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Ennek a kártyának lenne értelme. 25eFt alatt.

Pro:
+ a középkategóriától elvárható méret és megjelenés
(ohh, a legfőbb érv)
+ DirectX 11, NVIDIA VP4 (akár DivX/XviD dekódolás)
(Váó, Dx 11? Máris? Még csak 2011 van.)
+ HD-videók hardveres lejátszása
(azigen)
+ HD-audio átvitele HDMI-n keresztül
(nem hoznám a konkurenciát, hogy mikortól képes erre.)
+ CUDA és PhysX támogatása
(egy nVidia kártyától? Ilyen se volt még.)

Nyilván nem fLeSs tehet arról, hogy ilyen lett a kártya, de a Pro érveknél érezni, hogy nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#9) lsc


lsc
nagyúr

Árban nagyon nincs jó helyen ez a kártya, 36e körül van az 550, 29e-ért van 5770, 40e-ért meg 6850 /ugyanabban a boltban/. Tudása alapján 32-33-nál többet nem ér.
Azt nem értem ez most az 5xx szériában mit fog kiváltani, a 450-et vagy a 460-at ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#10) zoltanz válasza lsc (#9) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gondulom ezek premier árak, 2 hétmulva sztem esik pár ezret nem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11) lsc válasza zoltanz (#10) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy hete mikor megjelent 40e fölött volt ugyanott az 550, az volt a premier ár.

Az élet kegyetlen .

(#12) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nekem csak egy kérdésem lenne...
Miért vegyek ilyet?
Van rá egy ok is?

5770- 27.5 ezer
gtx 460se-33 ezer
Ez 40-45 ezer? :W

[ Szerkesztve ]

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

Szerintem az AMD továbbra is minden teljesítményszinten jobb alternatíva.

(#14) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Tetszik a kártya, biztosan gyorsabb a mostani 9600gtm-nél. Ha olcsóbb lesz asszem vesezk is egyet. Jó a teszt:)

GTA V : Pacikuki007

(#15) Milka 78 válasza Silentfrog (#12) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony ez a lényeg :K Vicces az egész sztori...

(#16) leviske


leviske
veterán

Egy kis elírás:
"A GF116 inkább a HD 6850 alapjául szolgáló 255 mm2-es Juniper (gondolom Barts akart lenni) chipjével található egy súlycsoportban, már ami a méreteket illeti"

[1.oldal, a "A GPU és a memóriák" kép alatti bekezdés elején.]

A cikkhez: Nem az év videokártyája, de azért távol nem olyan szintű lehúzás, mint ami a G92 idején ment. Ettől függetlenül az azért nagyon látszik, hogy melyik gyártó mennyit tökölt a tervezgetéssel. Az AMD azért jelentősen kisebb területen megtudta valósítani ugyanazt a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#17) Csaber válasza Silentfrog (#12) üzenetére


Csaber
senior tag

(#18) zolyee


zolyee
tag

Ennek a GTX550 nek nem sok értelmét látom...ennyiért vannak sokkal jobb kártyák is.

(#19) [CS]Blade2 válasza Silentfrog (#12) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A PH-s árat hasonlítod a valós mai bolti árakkal. A 550ti-ből 36K-ért már EVGA-t kapsz.
Ph-s áron a 5770 lenne vagy 40K minimum, a 460SE pedig 50-55K.

(#20) Silentfrog válasza Csaber (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az itt leirt 40-45k ár akkor nem jo.
De a tény az tény marad.
Egy ok sincs amiért ne egy gtx 460 vegyen aki most választ kártyát.
/ár,teljesitmény,Nvidiás varázslatok :) /

(#21) dfdfdf


dfdfdf
őstag

3-4E Ft al olcsóbban jó lenne :)

(#22) cudar07


cudar07
senior tag

DE ez már
Ti
jelzésűűűűűűűűűű
mostmár értitek!!!!! ;)

(#23) Mr.Csizmás válasza [CS]Blade2 (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

del, az nv fanboyok kedvéért....

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) Dyno válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


Dyno
veterán

Értelmezd már amit írt.... :W

(#25) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Déjà vu érzésem van... A kártya ilyen áron egy rosszabb vicc. A laikus ember körében a neve teheti népszerűvé(amit igazából nem érdemel meg).

(#26) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ugy látom sokan ugy alkotnak véleményt,/pl én is/hogy a 40-45 ezres árat veszik figyelembe,ami a cikkben van leirva
Mint kiderült már nem ennyi a kártya ára.
Bár szerintem 35-36 ezret sem ér,kis joindulattal sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) [CS]Blade2 válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Olvasd még 1x. A PH-s árat mondom, amit a tesztekben, cikkekben szoktak írni. Itt is 40-45K-t ír az 550Ti-re, pedig 36K-ért vannak.

(#28) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Köszönjük a tesztet.

"A középkategóriás HD 5770-et másfél év után sikerült az NVIDIA-nak lenyomnia egy széthúzott videokártyával."
ennyi.
drága és gyengus az áráért, a zöldek megint befürödtek. :C

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#29) Vigneau válasza Ł-IceRocK-Ł (#28) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem egyöntetűen egyetérthetünk azzal a ténnyel, hogy ennyiért harmatos a tudása. 25k alatt viszont tűrhető lenne - SLi-ben még talán ki is próbálnám ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Újraellenőriztem az árat a nagykerben. A kisker hasznától, és a márkától függően 40-45k bruttó lesz. Asus és Giga van raktáron.
A PH-n lehet, hogy olcsóbb, de a Hardverapró nem kisker. Minden cikkben a nagykeres árakat vesszük figyelembe.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Mr.Csizmás válasza [CS]Blade2 (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, közbe rájöttem, hogy a cikkben tárgyalt ár

túl sokat hw aprózok :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) flexxx2


flexxx2
őstag

Kivezetik a gtx460at, akkor házon belül jól pozicionáltak, de mintha nem tudnának róla hogy van egy konkurens cég az AMD.

(#33) Ł-IceRocK-Ł válasza Vigneau (#29) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na igen, ez tisztán látszik. SLI-ben ki lehet próbálni, de pénzt adni érte... ha kiszámolod abból az árból 1 normális gtx460 simán futja és pénzed is marad bőven. Persze az embert hajtja a kíváncsiság hogy Sli-ben vajon mit tud. Az én jelenlegi karimat tuti nem cserélném le ilyenre, mégha lenne is rá direkt keretem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#34) lsc válasza Abu85 (#30) üzenetére


lsc
nagyúr

Rossz a nagyker, itt [link] /kisker/ 36-tól 40-ig van. Viszont ugyanebben a boltban az 5770 30 alatt, a 6850 meg 40 körül kapható, az 550 rosszul van árazva. A tesztet elnézve egy 5770 "szénné húzva" imitt-amott beérné, 950-en mindegyik megy, feszemelve meg 1 giga fölött is, az a 10 % előny nem sok, árban meg jóval több mint 10% a különbség. Mindez 5770-hez viszonyítva, ha a 6850-460 pároshoz nézem akkor még elszomorítóbb az árazás.

Mod : Legyen, az arányok igazak az rendben van, az 550 akkor is drága a tudásához képest.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#35) LackoMester


LackoMester
addikt

Mit is gondolok a kártyáról, hát az összegzésben minden szépen le van írva. ;)
Köszi a tesztet. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#36) Abu85 válasza lsc (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem rossz a nagyker. :) Nekünk velük van szerződésünk. Arányaiban az árak mindenhol megegyeznek. Ha a nagykernél x, akkor az máshol lehet, hogy y, de a többi termékhez a viszonyított eltérés százalékosan megmarad.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) fLeSs


fLeSs
nagyúr

~10 év után is a cikkekben közölt árakon vannak kiakadva az emberek...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) Robeehhh


Robeehhh
csendes tag

Ez komoly? A Teljesítménye jó.. de ennyit 100% ,hogy nem adnák érte.. max 30k alatt :D

(#39) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Amire kisöprik a raktárakból a 460SE -ket remélem lejebb megy az ára, valamint az AMD is kihozza a HD 6770 -et jóárasítva. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40) Def26 válasza fLeSs (#37) üzenetére


Def26
félisten

Ezt már csak abu bírja idegekkel. :DDD Remélem azért nem megy el a kedved a cikkírástól.. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#41) kenwood3 válasza Ł-IceRocK-Ł (#28) üzenetére


kenwood3
őstag

Én is 1etértek , legalább tudom , hogy nem rossz még mindig az 5770-em illetve , hogy 1 darabig még megtartom :)

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#42) Fr3eWar válasza fLeSs (#37) üzenetére


Fr3eWar
őstag

És ezen 10év után még csodálkozol. Sokan kispénzből gazdálkodnak, minden forint számít.

Mint mikor inkább megy az ember a másik boltba ahol olcsóbb a kenyér meg a tej 10 forinttal, és a két bolt közötti táv alatt elfogyaszt 1,5liter benzint. (~ 550HuF)

(#43) lsc válasza fLeSs (#37) üzenetére


lsc
nagyúr

Gondolom 30e Ft körüli áron nem az árazása lenne a fő téma.

Az élet kegyetlen .

(#44) fLeSs válasza Fr3eWar (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. már 32974-szer le lett írva, hogy a partnerek árai alapján írjuk az értékelést, mivel az HITELES forrás, disztibútor
2. a cikkeinkben szereplő áraknál nem a konkrét összeget kell nézni hanem az arányokat. a sarki kiskerben lehet megkapod olcsóbban a lopott árút, azzal mi nem foglalkozunk.

és ezen megy a vita már évek óta szinte minden cikk topikjában, ez egy vicc.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) Ł-IceRocK-Ł válasza kenwood3 (#41) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az még elég egy darabig.

lsc: akkor nem is lenne téma a forint.

Ha valaki meg olyan hogy a legújabb játék nem megy csak 16 szoros helyett 8x os élsimításon, 50 fps-sel akkor már rohan a boltba hogy mégegyet vegyen vagy egy mégnagyobbat. Az meg nc...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#46) Kapti


Kapti
tag

Árakról felesleges vitatkozni, most nem éri meg venni 550ti-t, de lehet 1 hónap múlva már jó vétel lesz. Sokan könnyen adnak tanácsokat vásárlásokkal kapcsoltban, azonban amikor vásárlásra kerül a sor, akkor úgy is mindenki azt nézi, hogy az adott pénzért melyik kártya adja a legjobb teljesítményt, továbbá fontos a fogyasztás, a zaj és a garancia is. Az is látszik, hogy az újabb játékok HD6850-nek kedveznek, így most az mindenképp jobb vétel jelenleg.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#47) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ennyi pénzért kinek kell ez a szar??? (40-45k)
44k-ért már lehet kapni boltban 5850-est, ami fényévekkel gyorsabb!!!!! :K
Pl.: itt.
Én nemrég vettem az enyémet, 3év garival egy másik boltban 43k-ért!!
Ezzel sajnos csak azokat tudják átverni, akik egyáltalán nem értenek a PC-hez!!!!

(#48) MZsoltee válasza fLeSs (#44) üzenetére


MZsoltee
veterán

Eznem vicc, a ph közönsége nem ezekről a helyekről vásárol, hanem ennél olcsóbb webáruházaktól, vagy bazárosoktól. Számukra ez a realitás és az általatok írt árak tartoznak a vicc kategóriába! Azt megérthetik viszont, hogy tőlük kaptok pénzt és hardvert, így valamilyen reklámot kell nekik csinálni. :R

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#49) fLeSs válasza MZsoltee (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Óriási reklám a nagykernek, hogy rendre drágábbak mint az általatok felhozott kiskerek. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Kár az árakon pattogni... A tényszerű információt kell meglátni a tesztben oszt' kész. Mindenkinek megvan a saját forrásra arra, hogy mit hol szerez be aztán majd ott összehasonlítja az árakat és levonja a konklúziót. Nem tudom mi ezen olyan bonyolult. :U

Best teaparty evaaaaaaaaa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.