Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] GTX 285

Hozzászólások

(#1) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Mindenkit meg szeretnék kérni, hogy kultúráltan viselkedjen, és ne generáljon flame-et a cikkemmel kapcsolatban! Kritikát, véleményeket szívesen látok, az esetlegesen kialakuló vitákat ameddig nem fajulnak el, szívesen látom, olvasom, és természetesen hozzá is szólok!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#2) #97544192


#97544192
törölt tag

Kell ez a VGA, ááááááááááá! :DD

(#3) LordVader80 válasza Beowulf_78 (#1) üzenetére


LordVader80
senior tag

Gratulálok! Köszi a tesztet. :R
A procit nem lett volna elég picit alacsonyabb órajeleken járatni?

May The Force Be With You!

(#4) DigitXT


DigitXT
félisten

Hangerő, fogyasztás?:R

(#5) Laraxior


Laraxior
titán

:R Nice Job! :R

Nesze nekünk... a Warhead gyorsabb,meg jobban optimalizált mint az alap Crysis... egy fenét :D :W ennyit a tesztoldalakról,meg a többi hülyeségről. Még mindig a személyes teszteknek hiszek,magamnak és Beo fater megbízható tesztjének.

:R Nice Job! :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#6) Beowulf_78 válasza LordVader80 (#3) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Biztos elég lett volna a kihajtásához kevesebb mhz is. De ha ez a szerencsétlen ezt az órajelet szereti... :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#7) D.Orion


D.Orion
veterán

A tuningolhatóságot is vizságlni fogom

Egyébként grat a teszthez, aranyos kártya.

(#8) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Hát igen...nem hiába vártam, én ezt a tesztet :K ....Minőségi írás,Grat!..és kössz a sok egyes embereknek "unalmas" benchelést csináltál nekünk nem is keveset!! :C :R

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#9) Beowulf_78 válasza DigitXT (#4) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Sajnos dB mérőm nincs. :DDD De érzetre halkabb mint a 65nm változatok, ezt beteg kolléga is alá fogja támasztani. ;) Sajna a fogyasztás mérőnek is híjján vagyok. :B A feszültség értékeket se tudom megnézni ameddig nincs megfelelő NiBiTor. Pedig nagyon kíváncsiak lennénk mennyit kap full 3d-ben a 280-hoz képest.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#10) Zsubi válasza Beowulf_78 (#1) üzenetére


Zsubi
őstag

Gratula :R :R Jó kis teszt lett :C
Zotac GTX 285 AMP! kell nekem :DD

(#11) Beowulf_78 válasza Laraxior (#5) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Köszi fater, örülök hogy tetszett! :R

ui: A helyesírási hibákat javítom. Köszönöm hogy szóltok érte. Eröltetett menetben nyomtam a tesztet, tehát nem kizárt hogy lesz még benne hiba. :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12) Elmör


Elmör
senior tag

Grat a cikkhez, végigolvastam! :C
Bár én nem most vettem a GTX280-at, azért kicsit mégis bánom, hogy nem vártam meg ezt a karit, igaz én úgy tudtam csak GTX295 lesz, na mindegy. Amíg elmennek a gamek, addig nem váltok és úgyis jön GTX3XX is majd! :D

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#13) KillHates


KillHates
nagyúr

Huh, nagyon jó zsírprofi szakmai cikk lett! :R Gratulálok! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14) Biomokus


Biomokus
tag

Nagyon jó és igényes a teszt, gratula érte! Azért ez nagyon kemény, hogy 1920x1200as felbontással is minden játszhatóan fut rajta! :DDD A fogyasztására én is kíváncsi lennék... :))

(#15) DigitXT válasza Laraxior (#5) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem úgy volt, hogy a Warhead már engedi (ill. alkalmazza is alapból
Enthusiast szinten) XP alatt a Very High-t, a Crysis meg nem?;)

(#16) bim


bim
veterán

Jó lett. Gratula:C
Tényleg nem értem mi értelme van a gtx295-nek ezek után. :F

(#17) PowerBuldog válasza Elmör (#12) üzenetére


PowerBuldog
veterán

GTX295 az 2db 55nm-es GTX260-as magot fog tartalmazni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18) #65675776


#65675776
törölt tag

Kissé mintha egysíkú lenne a teszt...

(#19) Petya2900XT válasza Biomokus (#14) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Azért sokszor van a min fps 25 alatt full HD-be azaz már szaggatás határán...vagy nem? :U...(mármint AA persze)

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#20) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Köszi a gyors tesztet! Jó lett, bár azért megnéztem volna dx10-ben is a kareszt, sebaj majd a ph-s tesztben, ha lesz egyetalán, mert eddig se híre se hamva.

(#21) DigitXT válasza Beowulf_78 (#9) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából az érdekelne, hogy mennyire "hallatszik ki" a "gépzajból".:D
(Csak mert a ventifordulat-százalékokat írtad, gondoltam kifejted.:R)

(#22) biggamer


biggamer
veterán

Köszi szépen a lényegretörő tesztet :R , várjuk a 295-ös karesz " vallatását ". ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#23) cizoe


cizoe
őstag

Buta Jolly Joker, de erős jolly joker. ;) Grat a teszhez és a vgahoz.

(#24) v.tom


v.tom
őstag

Gratula, tényleg jó teszt lett. És jó a kártya. Nem okozott csalódást sem. Azért a dx10 teszt egy kicsit hiányzik. :U

(#25) Biomokus válasza Petya2900XT (#19) üzenetére


Biomokus
tag

Valóban, 2 helyen is. Így már nem is kéne.. :DD

(#26) jodamester


jodamester
tag

Biztos jó kari! Kár, hogy nem bencsmárkokkal játszunk..
Vajon a játék közben is ilyen izmos? :U

(#27) P00By


P00By
nagyúr

:R Alig várom a következőt

(#28) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Grat a teszthez :R :C Jó kártya ha én most vennék VGA-t akkor tuti hogy ilyet vennék :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) keIdor


keIdor
titán

Megerősítettél a VGA cserében! :C A HD4870 közel se ad ilyen FPS-eket egyik játékban sem... köszi a tesztet, igényes lett! :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

daa-raa: Lehet hogy igazad van, de hogy csináltad volna meg hogy ne legyen egysíkú? :U 1 napom volt rá. Úgy gondolom egysíkú vagy sem, eddig rajtam kívül senki se eröltette meg magát, és ez az egysíkú teszt is qurva sok idő és energia volt. :U

Petya2900XT: Nekem 19-20fps-nél (minimum) se szaggatott be a Warhead BFG 260 OC-vel. Csak úgy vettem észre hogy annyi, hogy monitoroztam (fraps). Bár a minimum fps sokat számít hogy ne zuhanjon le, de azért az avg a lényeges adat.

DigitXT: 40% ventit nem hallani, de ez szubjektív, mivel nekem sok venti van a gépemben. 80% ventivel már hallható, de nem zavaró még. Úgy gondolom a 65nm BFG OC-nél halkabb 80%-on.

jodamester: Nem. Játékok alatt csak a 7600 GS teljesítményét hozza. :U Benchmarkok alatt is azért megy ilyen jól, mert a benchmarkok exe fájljait módosította az nV. :B ;] Mi lett volna a megoldás? Hogy tudtam volna játék közben hiteles tesztet produkálni? Ezt te se gondoltad komolyan. :F

Mindenki: Nagyon köszönöm az elismerő szavakat, már csak ezért megérte az 1 napig készülő teszt "eröltetett menetben"! :R :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#31) r-chee


r-chee
őstag

Grat a teszthez. A rövid tesztidőszak ellenére tükrözi azt, amire kíváncsiak voltunk :) . Áruk hogy alakul ezeknek a kártyáknak?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#32) #10949376


#10949376
törölt tag

grat,de azért érdekes hogy tuningolva csak 2fps az különbség az alaphoz képest.

(#33) keIdor válasza r-chee (#31) üzenetére


keIdor
titán

A legolcsóbb helyeken:
-GTX-285: 90k
-GTX-195: 110k

Átlagos helyen:
-GTX-285: 100k
-GTX-195: 130k

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) Beowulf_78 válasza r-chee (#31) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Köszi! :R
Sztem senki se tudja. Gondolom miután a kiskerek is kiteszik polcokra, ami még 1 hét, utána fog realizálódni az ár. A mostani PH!-s bazárosok által generált árakat nem tartom valósnak. :U

polo493: Te ezt látod? 2fps-t? :B Mert én meg azt, hogy húzva kissebb a teljesítmény mint alap órajeleken. :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#35) biggamer válasza keIdor (#33) üzenetére


biggamer
veterán

És a GTX 295-öt hogyé aggyák ? ;] ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#36) Beowulf_78 válasza biggamer (#35) üzenetére


Beowulf_78
addikt

:DDD :DDD Ja ja.. elírta a fater. :)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#37) #65675776 válasza Beowulf_78 (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindössze csak annyi miatt egysíkú, hogy gyakorlatilag egy motorral tesztelted. Így viszont igazából nem látszik a kártya valódi ereje, nem jönnek ki az esetleges gyengeségei.

(#38) Beowulf_78 válasza #65675776 (#37) üzenetére


Beowulf_78
addikt

1 motorral teszteltem? :Y A Far Cry 2 az Dunia Engine. :B A 2 Crysis az 1 motor ez tény..de akkor mivel kellett volna tesztelnem amihez van bench tool is? :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#39) #65675776 válasza Beowulf_78 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért olyan rettentő nagy különbségek nincsenek a két motor között... De ha mégis vannak, akkor is egy tőről fakadnak, hasonló megoldásokkal.

Pl UT3, GTA4... A bench tool nem tudom miért feltétel.

[ Szerkesztve ]

(#40) Lauda válasza PowerBuldog (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor hogy jön ki a 2X240 db stream processzor?

daa-raa: GTAIV-el hiába tesztelsz, lehetetlen normális eredményt kihozni belőle, annyira fos egy motor van alatta, össze-vissza ugrál az fps indokolatlan helyeken is, ráadásul annak proci kell, nem vga. A core i7-el 8800gt-n jobban fut, mint egy quaddal és gtx-el.

[ Szerkesztve ]

(#41) cizoe válasza Beowulf_78 (#38) üzenetére


cizoe
őstag

source engine, CoJ, etc. De nekem így is elég meggyőző. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Chalez


Chalez
őstag

Köszi a tesztet, jó kis kártya! Majd egyszer nekem is lesz ilyen. 16XAA...full HD-ben ezt még meg lehet különböztetni a 8XAA-tól, vagy csak FPS-ben? :U

szerk. Bár most nézem a kettő között nincs szinte semmi FPS eltérés, ami van az meg minimális. A 16xQ na az mi az isten?

[ Szerkesztve ]

(#43) Beowulf_78 válasza cizoe (#41) üzenetére


Beowulf_78
addikt

COJ-t akkor beleteszem a következő tesztbe. ;) Van hozzá bench tool-om is. :K Sőt! Lehet éjjel beleteszem még ebbe. Bár erre kicsi az esély... :U

Chalez: Én azt mondom nem látod a különbséget, főleg játék közben nem. ;) Ellenben a VGA teljesítményét rendesen leszopja. Ez a 16xAA csak arra jó mennyire erős a kártya, de valójában kevesen játszanak full HD-ben 16xAA-val.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#44) Chalez


Chalez
őstag

sry, dupla

[ Szerkesztve ]

(#45) Laraxior válasza Lauda (#40) üzenetére


Laraxior
titán

hibridtéma...minden a GTX260é..kivéve az emelt shader. kb ennyi röviden :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#46) Sotho válasza Beowulf_78 (#30) üzenetére


Sotho
őstag

Mi az hogy játék közben hiteles teszt? :F Gondolod hogy nem hisszük el? :D
Fraps!
Az nv nem átírja a benchmark exét csak optimalzálja(hatja) rá a driverét, volt már rá példa.
Tetszik a kártya, cuda-ra jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) #19617792


#19617792
törölt tag

"Mivel csak egy nagyobb "ráncfelvarrásról" beszélhetünk a 280-hoz képest..."

A nagyobb ráncfelvarrás azt jelenti, hogy nagy, jelentős változtatásokat hajtottak végre, ez helyesen így hangozna, hogy:

Mivel csak egy kisebb "ráncfelvarrásról" beszélhetünk a 280-hoz képest...

Mivel a kártyában nem történtek jelentős változások (mármint a GPU-ban) az órajeleken és gyártástechnológia fejlődésén kívűl, ezért itt egy "kisebb" jelző a helyes.

Elég komoly dolgokra épes ez a 285! :C
Elvileg a kártya TDP-je 215W alatt kell hogy legyen, mert 6+8 pin az 215W TDP fölött szükséges (2900 XT-s tesztben olvastam), tényleg tetszik a kártya (valaki meglephetne vele :DDD ), nagyon gyors, erős, de szerintem túl drága még. :(

A tápcsatlakozók mellett láttam egy apró csatit, mi az?

(#48) PH-User


PH-User
addikt

Köszi a tesztet, bárcsak nekem is lehetne valaha egy ilyen. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#49) Beowulf_78 válasza Sotho (#46) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Te lehet elhinnéd, de lenne aki nem. Így bench tool-al azért jóval hivatalosabb. Persze Oszi és én fraps-ot használunk és el is hisszük egymásnak, de nem akarok így tesztelni.
Azon túl hogy pl. a Crysis első pályáin jóval több az fps mint a vége felé. Ha az elején tesztelem nem reális, ha a végén az se. Crysis Wars-ban alíg van normális szerver, mindegyik laggol mint állat, ami szintén nem mutatna reális képet.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#50) Lauda válasza Laraxior (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, kösz az infót! :K

Sotho: igen, sajnos sokan megkérdőjeleznék az eredményeket, ha azok nem ilyen formában lennének közölve. :)

szerk: látom közben Beo is válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] GTX 285
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.