Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jeanne d'Arc

;] Nagyon jó hír! Nagy kedvencem, már minden részét végigvittem nem is egyszer.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#2) csoki46


csoki46
aktív tag

Remélem, hogy kijön PC-re is még ha késéssel is de jöjjön csak! :)

(#3) petya1992


petya1992
tag

Ez a kép nem is lenne rossz borítóképnek :DD

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Az "iPhone" már itt is befigyel? :P

(#5) kockaharcos válasza csoki46 (#2) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Csak minőségben ne a GTA IV-et hozza:)

(#6) Jakesz


Jakesz
őstag

Miért érdekes, hogy elsősorban Xbox 360-ra és PS3-ra jön ki először?

(#7) #16514048


#16514048
törölt tag

"Érdekes módon egyelőre csak PS3 és Xbox360 platformokat emlegetnek, a PC -ről nem esett szó."
Tényleg marha meglepő, eddig az összes rész fél év késéssel jöt PC-re... IV-nél is ugyanez volt, eleinte sokan féltek hogy csak konzolokra jön, pedig akkor is nyilvánvaló volt hogy PC-re is lesz.

Egyébként remélem az Apple nem perli be őket ezért. ;]

(#8) wolfman válasza #16514048 (#7) üzenetére


wolfman
veterán

minek perelne az apple? Azért a kilógó hajtincsű röhögő smiley-ért? :D
Vagy mert a képen látható rajzolt készülék 80%-ban megegyezik az apple termékével? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9) Chapel


Chapel
addikt

"For those asking about the PC platform, we're currently focused on the Xbox 360 and PS3 versions of the game and don't have any details to share about a PC version at this time."

...legalább ezek szerint lesz valamilyen pc verzió.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10) Wasp_HUN válasza Chapel (#9) üzenetére


Wasp_HUN
tag

Ami azt illeti, egy szóval se mondja, hogy van PC-s verzió. Persze nem is cáfolja.

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#11) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

Kiderül ;)

(#12) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

-dupla-

[ Szerkesztve ]

(#13) Nazara


Nazara
őstag

Fasza kép, fasza infó. PC-re instant get lesz.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#14) lapartman


lapartman
tag

Az nagyon csúnya húzás lenne a R* részéről, ha nem jönne PC-re. Jó pár rajongót vesztenének az biztos :D de csak meg fog jelenni... Még ha sokan letöltenék, így is a legtöbbet eladott játék lesz PC-re az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#15) Stauffenberg válasza #16514048 (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért perelné? Számos módon felbukkan valamilyen készülékük a médiában (nem a termékelhelyezésre gondolok). Ez nem arról szól, hogy lopott a Rockstar egy formatervet és azzal adnak ki készüléket.

Egyébként eddig sem nagyon volt kétséges, hogy lesz-e PC-s verzió, csak az, hogy mikor. De ez már most biztos, hogy jó öreg szokás szerint (ami a GTA 3 óta tart) egy évvel később lesz egy pocsék minőségű PC port, aminél újabb egy évet kell várni a patch hegyekre, hogy megszelídüljön végre. Két évvel a konzolos start után már talán lehet vele játszani rendesen.

GTA3
GTA: Vice City
GTA: San Andreas
GTA IV

Ismerős? :) Mindegyiknél ez zajlott le.

(#16) Jakesz


Jakesz
őstag

Egyébként kíváncsi leszek arra, hogy a jelenlegi konzolokon mennyire fogja tartani a játszható 30 FPS-t. Már a GTA IV-nél is igencsak kilógott a lóláb, nem ritkán történt FPS drop. Pedig ott csak egy város volt és egy monoton szürke látványvilág.

(#17) 3RROR válasza lapartman (#14) üzenetére


3RROR
aktív tag

A sok vérpisti miatt szerintem a COD fogja a legnagyobb eladásokat csinálni...Minden évben ez van nem?(ha nem akkor javítsatok ki)

(#18) Jakesz válasza 3RROR (#17) üzenetére


Jakesz
őstag

Minden 4.-5. évben nincs így. Ugyanis akkor jön az új GTA :C

(#19) Stauffenberg válasza Jakesz (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A GTA IV még most is 3-4 millió eladást jegyez évente, pedig 2008-ban jelent meg. Jelenleg valahol 30 millió felett van az összes platformot nézve. A korábbi epizódokat beleszámítva (ahogy a CoD-nál szokás) pedig simán lenyom mindent.

(#21) TESCO-Zsömle válasza csoki46 (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én inkább amiatt aggódok, hogy ha jön PC-re, annak ugyanolyan f*s irányítása lesz, mint a San Andreas-nak vagy a 4-nek...

Vice City volt az utolsó GTA, ami jó volt PC-n. Onnantól kezdve egyre szarabb és szarabb lett... SA-ban már nem lehetett oldalazni vagy hátrálni. Tüzelés közben nyomtál egy "S"-t a csávó sarkon fordult és hátat fordított az ellenségnek... GTA 4-ben már a kontrollereket se lehetett konfigurálni, az HW-es optimalizációról nem is beszélve.

Ha hívek akarnak lenni magukhoz, akkor a GTA V PC változatában már a billenytűzetet se lehet majd konfigurálni, vagy egyáltalán nem is lesz irányítható egérrel és billel, csak gamepaddal. E mellé pedig olyan optimalizálatlan lesz, hogy még a legerősebb vasakat is megfekteti, miközben csúnyábban néz ki, mint a konzolokon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) Edem05 válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


Edem05
őstag

Én csak reménykedem, hogy nem lesz igazad. :)

(#23) Stauffenberg válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Games for Windows Live miatt a PC-s GTA IV tökéletesen úgy irányítható egy Xbox360 kontrollerrel (persze a PC-s kiadással, bár egyesek szerint az Xboxos is összehozható PC-vel), mintha konzolon játszanád. Amíg megvolt az Xbox360-am, addig rengeteget játszottam GTA IV-et azon és nagyon jó és kellemes az irányítása. Tényleg élvezet benne vezetni, meg lövöldözni.

Amikor eladtam az Xboxot, akkor PC-n folytattam a dolgot (Steam-en megvettem akcióban 3000 Ft-ért az ÖSSZES GTA-t tartalmazó kollekciót). Nekem sem tetszett a billentyűzet + egér, de egy Xbox PC gamepad-et beszerezve kiiktattam a dolgot. Azóta is nagyon király. Javaslom tegyél te is így (mellesleg szerintem az Xbox kontrollere az egyik legjobb amit valaha készítettek).

(#24) Jakesz válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


Jakesz
őstag

Szerintem sokkal jobb, ha lehet forgatni a kamerát a karakter körül és nem fix. Egyébként az SA PC-s portja szerintem teljes mértékben jó lett. A IV hibája az optimalizálatlanságon túl, a járművek szappancsúsztatós irányítása.

(#25) TESCO-Zsömle válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

tökéletesen úgy irányítható egy Xbox360 kontrollerrel

Na ne mond... :U Ki hitte volna, hogy a konzolos kontroller PC-s változatával tökéletesen megy...

Próbálj meg beüzemelni egy kormányt, vagy egy Joystick-ot... Ja, hogy semmit se tudsz beállítani? Értem...

Sose fogok "lövöldözős" játékot gamepaddal tolni. Volt már szerencsém hozzá, nem a levegőbe beszélek... Elsüllyednék szégyenemben, ha egy játék normális játszásához assist-okat kéne kapcsolni...

Jaka: Ki beszélt fix kameráról? Arra fordul, amerre az egérrel nézel. De egy "lövöldözős" játékban nálam az a minimum, hogy célzott tüzelés közben lehessen mozogni hátrafelé és oldalra is.

kovy29: Mert indokolatlanul sz*rul fut PC-n? :F

icons: Nekem is SA a kedvencem. Rengeteget repültem benne, persze joystick-kal. Bár a analóg tengelyeket nem engedte, de a joy gombjait még lehetett a kiosztásnál konfigurálni, így sikerült elfogadható konfigot összehozni. Bár jobb let volna, ha orsózni nem gombokkal kell, hanem az erre kitalált tengellyel, és a gáz/fék is lehetett volna a gázkaron...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) Bjørgersson válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mesélj nekem, miért is olyan szar az PC-s port. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27) syl5


syl5
őstag

Végre! Legalább valami cél időszak be van már lőve.
Nagyon várom már, csak nehogy a végén az legyen, mint a 4-nél, hogy veszek egy boxot, mert nem bírom kivárni a PC-s verziót. :DDD
Pedig ezt már mindenképp PC-n kellene tolni, mert mostanra már azért elég szignifikáns különbség van a PC-s és a konzolos grafika között (és nem a konzol javára).
Másik meg persze az, hogy konzolon biztos vagyok benne, hogy szaggatni fog.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28) icons válasza Jakesz (#16) üzenetére


icons
addikt

"...nem ritkán történt FPS drop. Pedig ott csak egy város volt és egy monoton szürke látványvilág."

A számítási teljesítményhez az égvilágon semmi köze nincsen annak, hogy egy város, vagy több van (mivel a látóhatár x (mondjuk egy km), teljesen mindegy, hogy azon túl mennyi minden van), illetve hogy milyen a játék színvilága (ezt azt hiszem, magyarázni sem kell. Igazán lényegtelen, hogy a pixel színe (126, 127, 128) vagy (255, 0, 0)).
Sokkal inkább a részletesség, az árnyékok, a fizika, a tükröződés, stb számít.

(#21) TESCO-Zsömle
Én a VCt is nagyon szerettem (az volt az utolsó GTA, ahol tényleg minden utcát ismertem, és tudtam merre kell menni, akár a város másik felébe is (tekintve, hogy a játéktér töredéke a 2 utódnak, ez annyira nem is meglepő:D), de a SA a kedvencem, és jelenleg is játszom a GTA4-gyel. Nekem semmi gondom nincsen az irányítással (persze meg tudom érteni, ha másnak van, csak engem tényleg soha nem zavart, még csak fel sem tűnt, hogy valami hibádzik).
A hátrálás a GTA4ben már megy, szerintem a SAban is működött, hogyha céloztál a fegyverrel (sőt, teljesen biztosan működött). Persze lehetne még plusz hátrálás gomb, és akkor csak a mozgáshoz kellene 6-10 gomb, de szerintem ez így is teljesen jól kezelhető. Én jobban hiányolnám azt, ha nem lehetne hátrafele futni (amikor el akarsz rohanni, ez sokkal gyorsabb, mint megnyomni az előrefutást, és a kamerát 180fokban elfordítani :) )

Az optimalizálással pedig egyetértek, durván retek! A laptopomon a Crysis 2, ha nem is FullHDban, de mindennel maxon 1366x768 körül teljesen vígan elfut, a GTA4ben majdnem minden minimumon van, hogy rendesen működjön :) (persze itt jóval több mozgó textúra van, de ez csak annyit jelent, hogy jobban kell figyelni az optimalizálásra :) )

(#29) Jakesz válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


Jakesz
őstag

Aki PC-n kontrollerrel szenved végig egy GTA-t, annak gratulálok.

(#30) TESCO-Zsömle válasza Jakesz (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem szenvedés az, csak be kell kapcsolni az AutoAim-et meg a többi assist funciót...

icons: 180°-hoz meg annyit, hogy időben semmivel se tart tovább, ha te fordulsz egérrel hátra, vagy a figura fordul meg miután megnyomod a gombot. Az már egyéni lustaság, ha te sajnálod azt a 15cm-t, amit az egéren kell mozdítani.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) DrTroglodyte válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Gyanítom, hogy az XBOX360 controller for Windows nevű termék egy kutya közönséges XBOX kontroller+windows driver, mivel simán elmegy a driverével.

(#32) Jakesz válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Jakesz
őstag

Te beszéltél fix kameráról, mivel a Vice City-ben még az volt. Ahogy húztad az egeret, a karakter vele együtt fordult. Az SA-ban és a IV-ben pedig nem fix, mivel álló helyzetben csak a karakter körül forgatod el a kamerát.

TESCO-Zsömle:
Még úgy is szenvedés + még inkább tönkreteszi a játékélményt, hogy ilyen hülye célzásrásegítéseket kell használnom.

[ Szerkesztve ]

(#33) syl5 válasza Jakesz (#29) üzenetére


syl5
őstag

Sokkal élvezetesebb kontrollerrel.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#34) Bjørgersson válasza syl5 (#33) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem az irányítás részére lettem volna kíváncsi, szerintem egyébként is élvezetesebb billentyűzettel és egérrel.

(#28) icons: Biztos azért, mert a Crysis 2 egy lineáris FPS, ahol szerintem negyedannyit sem kell számolnia a processzornak, mint mondjuk egy GTA IV-ben...

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35) #57919488


#57919488
törölt tag

Szerintem a PC verzió megint csak egy ilyen átírott valami lesz. Ezzel erősítik azt, hogy vegyenek előbb konzolt az emberek. Sajnos a 4-et is hiába vártam mert mire kijött addigra nagyobb csalódás lett mint meglepetés. Sőt, lehet leszek olyan hülye, hogy ez miatt veszek egy PS3-at és nem mérgelődök hanem szórakozok :DDD :P

(#36) Kashim válasza TESCO-Zsömle (#30) üzenetére


Kashim
őstag

Nem tudom miért beszéltek úgy a kontrollerről, mintha valami ördögtől való dolog lenne. Azt is ugyanúgy meg kell tanulni használni, mint ahogy az egeret megtanultuk az elején. Nyilván aki nem azzal kezdte, annak nem egyszerű és sokan feladják. Aki profin tolja, annak nem kell assist. Gondolod FPS-t is assisttal tolnak konzolokon?
És mielőtt félreértenétek, nem azt mondom, hogy jobb az egérnél, én is jobban preferálom azt, de nem annyira szar és használhatatlan, mint ahogy egyesek beállítják, csak meg kell tanulni használni.

(#37) Jakesz válasza #57919488 (#35) üzenetére


Jakesz
őstag

Nem lesz gond a portolással, mivel a IV-et csináló csapatot felszámolták, valamint az új PC-s csapat bizonyított a Max Payne 3-mal.

(#38) TESCO-Zsömle válasza Bjørgersson (#34) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kell feltétlenül a procira menni. Elég megnézni, hogy fut egy Patch nélküli alap változat nVidia és AMD kártyák mellett, illetve megkeresni hány hónapot is kellett várni arra a patch-re, ami végül meg is szüntette a Radeon-ok esetén fennálló problémát.

Kashim: Nem állítom, hogy nem lehet megtanulni, de 1.) Sosem lesz olyan pontos rásegítés nélkül. 2.) Miért kelljen nulláról újra tanulnom az irányítást sok ezer "társammal" együtt?

Mellesleg -mint azt már írtam- a kontrollerek konfigurálhatósága azt is jelenti, hogy az autókat tudod kormánnyal irányítani, a helikoptereket/repülőket/motorokat meg Joystick-kal.

BTW a választás az övék. Én semmit se veszítek azzal, ha a GTA 5 helyett egy kosár regényt vásárolok, ellenben Ők elvesztenek egy potenciális vásárlót.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) #16514048 válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


#16514048
törölt tag

Szinte sejtettem hogy lesz pár ember aki nem érti a poént...

Amúgy én vagyok az egyetlen, akinek nem volt baja a PC-s GTA 4-el? A megjelenés után egy-két héttel vettem, semmilyen patch nem volt hozzá, de semmi problémám nem volt a játékkal. Pedig nem egy atomerőmű a gépem, lényegében a GTA 4 ajánlott konfigurációjának felel meg.

(#40) Kashim válasza #16514048 (#39) üzenetére


Kashim
őstag

Akik ahhoz szoktak hogy a gépükkel simán megy minden, koppantak egy nagyot és igazuk is volt. Elfutni elfutott, de közel sem azzal a beállítással és fps-sel, mint amennyit illett volna mennie egy adott hardveren. Az meg csak hab a tortán, hogy videókártyához szinte alig nyúlt, prociban + memóriában mérte a teljesítményt.
Lehet te speciel nem szoktál hozzá, hogy 60-70 fps-sel fusson valami és megfelelt a 25-30 is némi akadással fűszerezve, így nem zavart, hogy a GTA így ment megjelenés után a legbikább hardveren is. Én is eljátszottam vele, mert az akadás ellenére nagyon bejött a játék, holott abban az időben a PC-men lazán futott minden maxon.

(#41) Bjørgersson válasza Jakesz (#37) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A kettő megint nem egy kategória, csak ezért mert külső nézetes mindkettő...

(#38) TESCO-Zsömle: Érdekes módon nekem a megjelenés után semmi gondom nem volt a játékkal egy két magos processzorral és egy 9600GT-vel, ami már akkor sem számított túl erős kártyának, ha jól tudom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42) TESCO-Zsömle válasza Bjørgersson (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem Q6600-assal és HD4870-essel voltak gondjaim... És nem az, hogy imbolygott a kamera... Még auto-konfig után is csúnyán szaggatott a játék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) syl5 válasza DrTroglodyte (#31) üzenetére


syl5
őstag

Jól látod!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#44) Jakesz válasza Bjørgersson (#41) üzenetére


Jakesz
őstag

Most azért, mert az egyik lineáris, a másik meg sandbox? Lineáris játékokból is kapunk bőven fosportot, mivel egy olyan csapatot állítanak rá, akiknek gőzük sincs a PC-s fejlesztéshez. Így járt a GTA IV is.

(#45) Bjørgersson válasza Jakesz (#44) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jól van, mondjátok akkor. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46) GALARDO


GALARDO
addikt

Pofás kis plakát. :C Már alig várom! :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#47) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

jó lesz ez :))

(#48) Szafter


Szafter
tag

Ha nem lesz PC-re, akkor kiugrok az ablakon az 100. :))

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#49) #57919488 válasza Szafter (#48) üzenetére


#57919488
törölt tag

Pedig erre 50% van, vagy igen vagy nem :DDD
Remélem azért nem valami földszinti lakásból akarsz ugrálni, ha ugrani akarsz akkor menj tutira ;]

(#50) Stauffenberg :
...és pont nem olyan volt mint PC-n egérrel.

(#51) Szafter:
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) Stauffenberg válasza Jakesz (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gratulálhatsz, mert semmi szenvedés nem volt benne, pont olyan volt, mint Xboxon. Ízlett és jó volt. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.