Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Taranti válasza Ed3r_X_ (#39) üzenetére


Taranti
senior tag

Na ja, azokhoz a címekhez már kevés. (És ha már itt tartunk, az AMD-s ellenfele, az RX550 is.) A legtöbb e-sport jellegű játékhoz hobbijátékosoknak oké, indie címekhez simán, meg hát ahogy mondták, az 5+ éves játékok majdnem mindegyikéhez.

Nekem volt szerencsém pár hónapig használni egyet, Stalker Call of Pripyat, Rocket League, League of Legends, The Long Dark voltak a "húzósabb" játékok, FHD-ban tökéletesen mentek.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#52) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

RX 460 se rossz vétel használtan aki tudd élni úgy hogy nem teker mindent csutkára :D

(#53) AxBattler válasza Zicokuka (#52) üzenetére


AxBattler
félisten

25k körül valóban jobb választás egy használt 460-as. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#54) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ajánlom figyelmetekbe:

https://tech2.hu/acer-nitro-5-an515-31-8058-teszt/

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#55) Silenzio válasza SyMbioTe (#37) üzenetére


Silenzio
addikt

Igen, azóta észrevettem. :) Köszi. Minden esetre én a 2015-ös brancsba tettem volna.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#56) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Nekem nemrég váltotta egy 1060. De nem volt az rossz kártya az árához képest. Persze most még kicsit drága, de hamarosan úgy is mennek lefele a vga árak, hála a bányászati trend kifulladásának. Ha nem akarja az ember fullba tolni a legújabb címeket is akkor jó kártya.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#57) orion1025


orion1025
őstag

Nem tudom én vagyok-e ilyen pöts méregető saját magam felé, de egy ilyen kis nyikhaj kártyát akkor sem raknék a gépembe, ha ingyen lenne. Persze értem én a cikk lényegét, de nekem fizikailag fájna, hogy a gépemben egy ilyen szörnyeteg éktelenkedik, pedig nem lesegetem a gépem belsejét, illetve nem is játszok PC-n, de fizikai fájdalommal járna a gondolat is :DDD

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#58) elfelejtette válasza orion1025 (#57) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kinek a pap, kinek a paplan... :DDD
Részemről nekem is volt Scythe Ninja hűtés procimon, meg dupla slot-os hőcsöves VGA-m, most meg top-flow a procin, meg egy low-profile VGA, jó hatásfokú táppal egy fekvő házban. Még ha játszanék is, akkor is bőven 100W alatt marad a fogyasztás, ha meg videózok, netezek, akkor meg mint egy villanykörte (energia-takarékos természetesen)... :))

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#59) snecy20 válasza orion1025 (#57) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem az ilyesmin azért túl lehet lendülni. :)
Alsó szegmensbeli kártya, nyilván az veszi aki megelégszik ezzel a teljesítménnyel, vagy éppen csak erre van pénze, de amúgy átmeneti megoldásként is tud funkcionálni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60) orion1025 válasza elfelejtette (#58) üzenetére


orion1025
őstag

Mindennek meg van a maga helye, csak "trollként" írtam le a saját helyzetem. Lehet bármilyen jó egy ilyen kártya, én akkor sem venném meg, illetve régen sem követtem el ilyen bűnt. Sőt, igazából szeretem ha a színek is passzolnak egymáshoz, ezért minden fekete a gépben, beleértve a nyákokat is. Nekem ez sajnos a mániám lett, ahogy a teljesítmény hajkurászás is, hiába nem játszok már vagy tíz éve gépen, csak konzolon.

snecy20

Az MSI 660Ti-m került számlásan, használtan, három hónap garanciával 24000Ft-ba tavaly.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#61) Chaser válasza janeszgol (#8) üzenetére


Chaser
titán

Abban az 1050 van, az sokkal erosebb
- cikket majd elolvasom otthon -

Szerk:
Szinek passzintasaba en is beleestem:) deszeretem' a fekete-piros kombot ( : szerencsere nincs asztalim

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) snecy20 válasza orion1025 (#60) üzenetére


snecy20
veterán

Az pont egy 5x-ös fogyasztású kártya az 1030-hoz képest.
Aki 1030-ban gondolkodik, ott ez is szempont, vastagon.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#63) Chaser


Chaser
titán

No elolvastam utkozben, akkor vennek ha mar adott egy platform, de jatek minosege sokadlagos, ha mar uj gep akkor pl egy 2200g, aminek az igp-je ettol olyan 20%-kal tudhat kevesebbet, de kb annyiba kerul a 4 magos cpu-val mint ez a kartya
Igazsagos vilagban 20e lenne max a ddr5-os, 15e a ddr4 verzio - es persze 1050/ti is olcsobb lenne, mielott elszallt az aruk 1050ti megcsipheto volt 45e-ert is boltbol, az meg reggelire megeszi ezt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) elfelejtette válasza Chaser (#63) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kollégának raktunk össze torrentre/filmezésre/minimális játékra gépet 150eFt-ért, alap volt benne a 2400G proci. :K
Hasonló tudású Intel procival, meg egy GT1030-cal bőven több lett volna, főleg most, hogy meglódultak az Inteles árak.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#65) orion1025 válasza snecy20 (#62) üzenetére


orion1025
őstag

Tudom, de ahogy írtam, ez csak az én véleményem. Ha takarékos gépet akarnék, akkor sem raknék bele egy ilyen húsz éves koncepciót tükröző valamit, négy centis hűtővel, mint a 486DX idejében.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#66) Chaser válasza elfelejtette (#64) üzenetére


Chaser
titán

Valaki irta, h a jovo generacios igp-k az 1030 nyakan lesznek, az mar megtortent:) 2400g talan 10%-kal maradhat el tole, legutobb par honapja mikor neztem 45e volt, es adtak melle egy 4/8-as cpu-t ( : - amit azintel' nemreg meg i7-nek hivott ((( : -
Lowend nv kinalatot nem ismerem, alap multimediara azoknak is elegnek kellene lenni, jatekra meg ez is kompromisszumos, ezert nem ertem az arat - persze ertem, de akkor is tularazott -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) snecy20 válasza orion1025 (#65) üzenetére


snecy20
veterán

Elmennek ezek passzívan is amúgy, és nem is 110°C-on mint anno a passzív FX5200-ak. :D
Amúgy minden csak a körítés és költséghatékonyság kérdése, ez az EVGA 1030 baromi jól mutat ezzel a hűtéssel:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#68) orion1025 válasza snecy20 (#67) üzenetére


orion1025
őstag

Ha mókuskerekes lenne, még jól is nézne ki. Nekem most ilyen van, én ebbe a koncepcióba vagyok szerelmes, ami meg nem így néz ki, az számomra nem vga:

;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#69) snecizero


snecizero
senior tag

A fiamnak vettem egy asus geforce gtx 960 2gb videókártyát. Ez a gt1030 nál mennyire rosszabb vagy jobb szerintetek? 22500 vettem még gyári garisan.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#70) Zicokuka válasza snecizero (#69) üzenetére


Zicokuka
senior tag

1030-nál erősebb,max többet eszik,azt bumm.

(#71) SyMbioTe válasza snecizero (#69) üzenetére

Azért az nem kicsit erősebb. De nem is meglepő. Az inkább egy közép kategóriás kártya volt, az 1030 pedig egy belépőszintű. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#72) Noukoum válasza snecizero (#69) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem egy liga.
A gtx 960 sacc per kábé egy gtx 1050 ti:)
Míg a gt 1030 egy gtx 750-750 ti között van

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#73) Cingáriusz válasza Noukoum (#72) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Kiegészíteném azzal, hogy egy használt 750ti még mindig sokkal jobb vétel, ha sikerül jó áron kifogni.
Én most vettem egy Asus 750ti-t 19K-ért. Elveri az 1030-at és még olcsóbb is, és szintén elmegy plusz tápcsati nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#74) Chaser válasza Cingáriusz (#73) üzenetére


Chaser
titán

de akkor is többet eszik, majdnem dupláját és gar már elvétve van rajtuk, no meg ugye használtat új árhoz nem hasonlítunk, mindenből van alkalmi vétel, ha beleszámolom a ráfordított plusz időt akkor általában qrva drága a végeredmény:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) Cingáriusz válasza Chaser (#74) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Most azért fogyasztásban ne úgy beszéljünk már erről, mint ha egy 100W TDP-s karit vetnénk össze egy 200-assal :D 750ti is 70Wattban megáll, amivel kiváló a fogyasztás\teljesítmény mutatója. Nála jobb e téren már csak az 1050ti. 1030 még használtan sincs 20 alatt ahogy láttam, szóval használt árakat összevetve is jobban jön ki a 750ti.

(#76) Chaser válasza Cingáriusz (#75) üzenetére


Chaser
titán

nem 100w-os vetettem össze, azt mondtam közel a dupláját eszi - valószínűleg többet is -, pont az a lényege a használtnak h alkalmi, fogom felrakok egyt 15-ért, máris lesz fenn 1030 olcsón...egy embernek mázlija lesz, aztán a fórumon fél évig hajthassa' h 15-ért vette, tehát az az etalon...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Cingáriusz válasza Chaser (#76) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Maradjunk annyiban, hogy egyik kártyához sem kell 1000Wattos tápegység. Egy minőségibb 250wattos kihajtja ezeket.

(#78) Chaser válasza Cingáriusz (#77) üzenetére


Chaser
titán

kedves uram, nem beszéltem szükséges tápegységekről, sem 100 v 200w-ról, továbbra is annyit mondtam, a 750ti közel 2x annyit eszik mint az 1030, semmi többet :) és használt árat nem hasonlítunk újhoz, mert semmi értelme
ezeket kérlek szépen egy szerény 2 magossal 100-120w is kihajcsa' bőven

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Cingáriusz válasza Chaser (#78) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Én meg csak azt mondtam, hogy 30-40Watt különbségről beszélünk, ami szerintem nem sok embernek lesz érv vásárláskor. Egyik sem fogja leszívni Paksot.
Használtan 18-22 között megy az 1030. Ebben az árban ha talál az ember 750ti-t, sokkal jobban jár vele.

(#80) SyMbioTe válasza Cingáriusz (#79) üzenetére

Kinek a pap, kinek a papné.
Használtba nagyjából egy árban meg mindegyik kártya, viszont az 1030-akra legtöbbször még gari is van, akinek ez fontos, az tuti ezt választja.
750Ti kicsit erősebb, cserébe gari nem nagyon van már. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#81) Kampó válasza Cingáriusz (#79) üzenetére


Kampó
senior tag

annyiba r9 270 x is van :D (22.000) igaz az 2x6 pin és kb 170w tdp :D De sok gamet tol full hd-ban high-on mai napig :D

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#82) orion1025 válasza Chaser (#78) üzenetére


orion1025
őstag

Riva TNT kettőt a népnek! ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#83) Malák válasza orion1025 (#68) üzenetére


Malák
aktív tag

Elég válogatós vagy :D
Jópár kommented után kezdek hálás lenni az életnek, amiért ilyen problémáim nincsenek és csak próbálok a valós igényeimnek megfelelő (lehetőleg) ár/érték arányban jó PC-t fenntartani és időnként bővítgetni, ha úgy hozza a szükség.
Mert az biztos, hogy nehezebben találsz számodra megfelelő alkatrészt, mint én :D

(#84) Malák válasza snecizero (#69) üzenetére


Malák
aktív tag

[LINK]

teljesítményben masszívan veri, ráadásul jó áron vetted és még évekig nem fogja "kicsinek" érezni a kártyát, ha nem akar fullHD fölött játszani

(A fogyasztása nyilván nagyobb, de 100W alatt van terhelve és terhelés nélkül pedig 10W környékén megáll, tehát még azt sem mondanám vészesnek)

[ Szerkesztve ]

(#85) Malák válasza Cingáriusz (#79) üzenetére


Malák
aktív tag

Kivéve, ha valakinél érv a HDMI 2.0, tehát nem a játék a fő cél (ilyen kártyákról beszélünk) hanem egy szép 4K monitoron mindenféle 3D nélküli művelet végrehajtása (amire még sok is a 1030). Erre a 750Ti még 10k-ért se jöhetne szóba, mert nincs rajta megfelelő port.

[ Szerkesztve ]

(#86) Cingáriusz válasza Malák (#85) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Azért ez nem az az általános élethelyzet, ami olyan gyakran előfordul, hogy valaki 1030-al vagy 750ti-vel akar 4K-s monitort hajtani. Szerintem statisztikailag nem is kimutatható azoknak az user-eknek a száma, akik 1030-assal hajtanak 4K-s monitort.

(#87) dugo_ válasza Cingáriusz (#86) üzenetére


dugo_
veterán

Pedig elég gyakran felmerül a gépépítős topikban igényként. És amíg nem voltak elérhetőek az AMD APU-k, illetve alig találni HDMI 2.0/DP portos alaplapot az olcsóbb szegmensben, addig ez egy tök jó ajánlás volt. Pláne a bevezetőárán.

(#88) Chaser válasza Cingáriusz (#79) üzenetére


Chaser
titán

amennyiben annyi gar van a 750ti-re is mint az 1030-ra, egyéb esetben nagyobb a lutri is
játékra meg kb mindegy, 1050ti kell oda, ott is lesz kompromisszum de kevesebb, persze drágább
valaki mondta koca gamere 1070-e van, én is azt akartam tavaly venni, ha havi 1-2x játszom a gépigénye még nem változik meg sajnos a játéknak, akkor már ne kelljen vacakolni felbontás meg részletesség csökkentéssel - szerencsére felmentek az árak és letettem az asztali gépről -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) Malák válasza Cingáriusz (#86) üzenetére


Malák
aktív tag

Akkor úgylátszik, hogy más körökben mozgunk. Ha tényleg semmi játékigény nincsen, de 4k-ban akar valaki dolgozni, akkor tök jó választás.
Például ha fotós vagy, semmi előnyöd nem származik belőle, ha 2080Ti fekszik a gépedben a 1030 helyett. Viszont a megmaradó pénzből vehetsz egy jó monitort, amiből pedig valós előnyöd származik. De ugyanígy excel táblát kezelni is hasznos lehet a nagy felbontás.

Nagyon sok ember létezik, aki egyáltalán nem játszik, a tesztből pedig megtudjuk, hogy még játékra is reális elvárások mellett használható.
De az biztos, hogy nem neked való jószág :D

(#90) Cingáriusz válasza Malák (#89) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Most komolyan! A teljes userállomány hány %-át teszik kia fotósok? 0,00009%-át? :DDD

(#91) Malák válasza Cingáriusz (#90) üzenetére


Malák
aktív tag

Jó, de ilyen alapon a User állomány 95%-a csak facebookra használja a gépét, így még a legbutább IGPU is bőven sok nekik :D

(#92) palfitom


palfitom
félisten

Gratulálok, jó cikk lett!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93) palfitom válasza Malák (#11) üzenetére


palfitom
félisten

"új 8.gen i5-ös (4magos, 8 szálon)" - Biztos vagy te ebben? :N

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94) orion1025 válasza Malák (#83) üzenetére


orion1025
őstag

Szeretem a környezetemben az igényes és egyszerű dolgokat, ennyi az egész.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#95) SyMbioTe válasza palfitom (#92) üzenetére

Köszönöm :R

Laposban lehetséges a 4/8-as 8xxx i5.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97) Noukoum válasza palfitom (#93) üzenetére


Noukoum
veterán

Valószínűleg igen :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#98) ribizly


ribizly
veterán

Gratula a cikkhez! :C
Igazi hiánypótló.
Jó látni, hogy mostanra már vannak elérhető áru kártyák, amelyek elegendőek 1080p@60fps-re.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#99) snecy20 válasza Chaser (#88) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem bármilyen körülmények között előnyösebb vétel egy 1030, mint egy 750Ti.
Az, hogy van köztük mondjuk 10-15% erőbeli különbség a 750Ti javára... majdhogynem elhanyagolható szempont, hisz ahová a gyengébbik kevés, ott az erősebb sem fog világmegváltást csinálni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#100) Chaser válasza snecy20 (#99) üzenetére


Chaser
titán

sztem is, de látod, van akinek az a kicsi is számít:) ahova nem elég az 1030 750ti is kevés lesz, de legalább sokkal régebbi, kevesebb garral v gar nélkül, meg többet is eszik - akkor is ha az csak 30-40w -
ahogy egyik idős tanult barátom mondta...mindenki másképp hülye :d nálam sokkal fontosabb a gar és fogyasztás, mint 10-15% + kraft
most rákerestem 1050-ekre, látom van már 3gb-os is a normál verzióból, le vagyok maradva..csak az ára sántít ( : tavaly még a 4gb-os ti-t is olcsóbban zsákoltam be erősen "válság" idején

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.