Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fáraó


Fáraó
őstag

Már mindenki lázban égett. A március végi topikban pont ma vetette fel valaki, mikor is lesz a PH!-n cikk. Gyorsak voltatok! :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2) luw2win


luw2win
őstag

A felsorolt pontok közül nem sokat fog teljesiteni az biztos :(
Am grat hó összefoglaló

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) johntheface


johntheface
csendes tag

Szerintem nem lesz akkora durranás mint anno a 6600 GT vagy év elején a 8800 GT.
Technikailag alig van benne valami uj.

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#4) lsc


lsc
nagyúr

Egy német oldalon van teszt , a fogyasztást és az árat figyelembe véve nem igazán nagy durranás , játékra legalábbis .

Az élet kegyetlen .

(#5) cizoe


cizoe
őstag

Véleményem... Am. maga a cikk jó.

(#6) Sundesz


Sundesz
őstag

Azt hittem ez már a teszt, csodálkoztam is, hogy a 4. oldalnál vége. :DD Nem baj, várjuk a folytatást, csak így tovább! :C Amúgy grat, jó összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#7) Sundesz válasza cizoe (#5) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez jó, és van benne igazság sajnos... :K :(

Hörcsög Powa'

(#8) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Így papír alapján jónak tűnik a kari. Ha az ára mondjuk 70e ről indulna, akkor lenne visítás a piacon :DD

[ Szerkesztve ]

(#9) TazLeacher válasza syckaloz (#8) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Van már ára. Nagykerben 105+ÁFA. a 280-as.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10) Neck


Neck
veterán

Ahogy nézegettem ezt a cikket, meg a tesztet ami kering a neten (nem tom fake-e) kevés lesz...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11) No-kia


No-kia
őstag

huh , olyan gyorsan eltelt az idő ,hogy fel sem tünt hogy már mindjárt jönnek az újkártyák, papíron nem rossz :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#12) syckaloz válasza TazLeacher (#9) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Az legjobb esetben is kisker 140 áfával , vagy rosszúl számolok?

(#13) Peter13


Peter13
senior tag

Engem inkább a mérete érdekelne...a játék közbeni fogyasztása tényleg elég komoly (szerintem most az egész gélpem nem eszik annyit csúcson...:)), bár az szép hogy 2D-ben meg mozi alatt leveszi magát 35W-ra...szóval azt szeretném látni, hogy milyen hűtőszekrényt adnak majd hozzá :)
De komolyan: miért nem tették át egyből 55nm-re? Bele sem tudok gondolni mekkora "tepsi" egy processzor ez, nem lett volna mindegy az a ~15% méretcsökkenés...meg akkor a hozzáadott frigó mérete is kisebb lehetne.
A teljesítményt keveslő kollégákkal nem értek egyet, lehet (sőt tényleg) nem sok újítást tartalmaz, de van benne erő masszívan. Remélem csinálnak belőle egy 2/3-nyi középkategóriást 55 nm-en, ami fele ekkora lesz mint ez, normális hűtő elég neki, és a 160 stream proci még mindig elég durván teljesít majd...meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#14) joshua7 válasza TazLeacher (#9) üzenetére


joshua7
veterán

Gondolom papíron vagy csókos havernak maximum. Azért várjuk meg, míg ténylegesen kapható lesz. Majd fölmegy az nettó 140-re is. :)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#15) Def26


Def26
félisten

Kicsit olyan "Nvidia ajánlásával" cikk.

Amugy mikor lesz rendes teszt? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16) leviske válasza Peter13 (#13) üzenetére


leviske
veterán

Nem hiszem, hogy a GT200 annyira variálható darab volna... :F Az nV fanok még annak is örülhetnek, hogy a GTX260 kijön. :)

Ha jól tudom (nem biztos), akkor 2009 Q1, Q2 környékén fog az nV válaszolni középkategóriás kártyával/GPU-val a RV770-esekre. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) rudi


rudi
nagyúr

Korábban már írták, hogy a GTX280 140k köré várható idehaza, az NV PR embere szerint pedig a GTX260 európai ára 300 Euro körül lesz, ami úgy 80k forintban, szóval elvileg a HD3870 X2 körüli árszint és GF9800 GX2 körüli sebesség. Nem rossz, de AMD-s árak és teljesítmény ismerete nélkül nem sokat ér. Én majd az 55 nm-es 144-192 SP közötti modellekre leszek kíváncsi :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) gfefe


gfefe
őstag

na kiváncsi leszek.... kicsit űber brutálnak tűnik....na remélem az AMD odatesz vmit komolyat az asztalra :) ha a csúcskategóriában nem is de közép katban remélem...

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#19) SzlobiG válasza rudi (#17) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mikor lesznek tesztek?:)

(#20) rudi válasza leviske (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Miért ne lenne variálható? A 24 számolós TCP elég szépen elkülönül, abból bármennyit össze tudhatnak csapni egy chipbe, és ugyanígy moduláris a továbbra is 64 bites memóriasávokkal felszerelt ROP blokkjuk.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) keIdor


keIdor
titán

Nem lenne rossz, csak az ára... :(

rudi: Márha lesznek mostanában olyanok... elvileg valami G92b jön majd 55nm-en. Az meg max 128SP...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) szacsee válasza leviske (#16) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az is lehet ám, hogy a GT280 kell az RV770 ellen majd, főleg az X2-vel meggyűlik a baja. :)

Keldor: Zöldet kell venni..4870 X2-t :D

[ Szerkesztve ]

(#23) rudi válasza keIdor (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne viccelj már, tisztességes csúcskategóriás VGA-tól az a minimum hogy több mint 150k-ba kerül :DDD Természetesen, most sem a csúcsmodell lesz a nyerő, így van ez mindig.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Teszt?

Anandon pl már kint van szóval NDA gondolom lejárt, PH!s GT200 teszt merrefele?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) TazLeacher válasza syckaloz (#12) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha jól tudom (nem én néztem, hanem egy fórumtárs) 1 db volt bent (mert közben elvitték)egy XFX, annak ennyi volt a nagyker ára. Ami nagyjából annyit tesz, hogy:

105.000+20% nyereség átlagosan = 126.000+ÁFA

Azaz ennek a kisker ára kb. 151.200 Ft körül lehetett. Természetesen ez függ a bolttól, hogy hol mennyit raknak rá, de általában a boltok 15-20%-os hasznkulccsal dolgoznak.

Na, megnéztem. Szóval több volt, de már lefoglalták mindet.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#26) bteebi válasza cizoe (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Hát ez nagyon kemény volt :DD :DD :DD. Sajnos nem teljesen jogtalanul :(.

Nagyon kíváncsi leszek az ATI 48xx szériájára. Nem rossz a kártya teljesítménye, de a fogyasztása és leginkább az ára borzalmas :( :( :(. Kíváncsi leszek, hogy racionális alternatívája lesz-e a mai kártyáknak, SLI/CF rendszereknek, vagy az új Radeonoknak. Szerintem nem. Persze bencsmark fanoknak mege burzsuj gyerekeknek "must have" kategória :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) klambi


klambi
addikt

jah ÉN kérek elnézést...szal ez a válsz az AMDnek!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#28) Dare2Live válasza Dare2Live (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

btw kb +50% egy 9800GTXhez képest azaz 65K ból összerakható 8800GT SLI már lényegében veri. = 120+Kért aki megvesz annak grat! :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) tlac


tlac
nagyúr

Vajon mikor jelennek azok a kisebb kártyák, amik szintén támogatják az új energiagazdálkodási módot?
(Jó lenne már lecserélni az inno 7600gst-m vmi hasonló alacsony fogyasztású (2D-ben) nvidia kártyára :) )

(#30) Eagle16


Eagle16
addikt

Ebből is lesz középkategória? Mert ha igen, akkor valószínűleg megfelezik majd a teljesítményét, és akkor egy 8800GT szintet kapunk. Arra meg nem igazán érné meg lecserélnem a 9600Gt-met :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#31) leviske válasza rudi (#20) üzenetére


leviske
veterán

Akkor elnézést, hogy félrevezetem a népet. :DDD :R

De akkor sem hallottam a közeljövőben érkező középkategóriásokról. Csak 09Q1-2-ről olvastam. :( Ti tudtok normális G92 utódról? :F (Itt nem a G92b-ről beszélek :D )

(#32) keIdor válasza leviske (#31) üzenetére


keIdor
titán

G92 utód alatt mit értesz? Mert az a G92b lesz, azaz középkategória.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33) Myers válasza rudi (#23) üzenetére


Myers
senior tag

Azt nem értem, hogy 2,5 éve az emberek 160-ért kapkodták a 88GTX-et és nem sipákoltak.

Most meg 2,5 évvel később 150-ért kb 20%-os pénzromlás mellett nem akarják megvenni. :DDD

http://www.muszaj.hu/

(#34) craine12


craine12
tag

Tényleg gyorsak voltatok, megyek is olvasni. Az előzetes eredmények alapján azonban sok jóra nem számítok, de majd a tesztből (mert gondolom hamarosan az is lesz) kiderül.

Már csak az a kérdés, hogy erről mit gondolnak majd a G80/G92-re épülő videokártyák tulajdonosai? - jól lecseréltem a GTS320-amat :D

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#35) joshua7 válasza tlac (#29) üzenetére


joshua7
veterán

Giga 8800gt pl. visszaveszi az órajeleket és szoftveresen a feszt is vissza lehet venni rajta. Vagy növelni. ;]

Semper Fi

(#36) tlac válasza joshua7 (#35) üzenetére


tlac
nagyúr

igen a giga-ról tudok, hogy némelyik kártyája tud ilyet, de gondolom ez is csak szoftveresen megy, meg a hatékonyságát nem ismerem

(#37) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Állítják, hogy a GT200 tervezése során fontolóra vették a DX 10.1 támogatásának implementálását, de miután konzultáltak a vezető játékfejlesztő cégekkel, elvetették az ötletet, mert azok úgy nyilatkoztak, hogy a DX10 kiterjesztése nem lényeges, ezért aztán inkább az architektúra sebességét csiszolták tovább.

Illetve mivel jelentősen meg kellene változtatni a jelenlegit, inkább a játékgyártóknak juttatott fejlesztési támogatás mellett döntöttek. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38) joshua7 válasza tlac (#36) üzenetére


joshua7
veterán

Mármint mi? Fesz szoftveres, óravisszavétel auto.

Semper Fi

(#39) Def26 válasza wwenigma (#37) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem ez van a doboz hátuljára is írva... :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#40) Tonyo


Tonyo
őstag

Aki most vesz gépet annak érdemes várni ezekre a csodákra?Vagy érdemes beruházni egy 8800gtre?

[ Szerkesztve ]

(#41) SzlobiG válasza Tonyo (#40) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az attól függ mennyibe fognak kerülni. Én már új gépbe 8800GT-t biztos nem vennék, de persze pénztárca függvénye a dolog.

(#42) Tonyo válasza SzlobiG (#41) üzenetére


Tonyo
őstag

tény!Nem mai darab de én most nem 90-100k ra gondoltam hanem 30-40. :U

[ Szerkesztve ]

(#43) Dare2Live válasza wwenigma (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:C pontosan.

akár menynire nézem a teszteket egy 8800GT SLI kb azt tudja mint a GT280 csak nem 130K hanem 65Kból. Egy gx2 meg....

Hát nem tudom kinek fog ez kelleni ennyiért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) syckaloz válasza Tonyo (#40) üzenetére


syckaloz
aktív tag

szerintem semmiképpen ne vedd meg induló áron :)

(#45) Tonyo válasza syckaloz (#44) üzenetére


Tonyo
őstag

arra nem is gondoltam:)De tartok tőle ez később sem lesz 30 ezer ft mint most egy 8800Gt

(#46) SzlobiG válasza Tonyo (#42) üzenetére


SzlobiG
félisten

30-40K-ért a 8800GT jelenesetbe jóválasztás lehet.

(#47) tlac válasza joshua7 (#38) üzenetére


tlac
nagyúr

na akkor már ez is vmi
fogyasztásban nem tudod mennyit jelent?

(#48) Tonyo válasza SzlobiG (#46) üzenetére


Tonyo
őstag

én is igy vélem azért egy darabig el lehet vele játszogatni ,egy E8400 társaságában,nem igaz?

(#49) Ste


Ste
addikt

http://prohardver.hu/dl/rev/2008-06/2248/picz/arch.png - 404es hiba, not found

(#50) Sundesz válasza Tonyo (#40) üzenetére


Sundesz
őstag

8800 GT-re mindig érdemes. :)

Hörcsög Powa'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.