Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #97746176


#97746176
törölt tag

Sziasztok!

+ infó!

Az ASUS routerre rákötöttem azóta a laptopomat + a másik Set-top-box-ot ..

Nem zavarja a laptopon történő Youtube és társai :)

Igaz ezek az eszközök FIXEN 8 Mb/s -et igényelnek szolgáltató elmondása szerint .

Ennyi a mért internet sebesség úgy hogy üzemel egy Set-top-box :

[ Szerkesztve ]

(#2) erer1000


erer1000
őstag

én egy mezei 100mbites swhitch-et raktam be az iptv box és a router közé, és gond nélkül ment.

sajnos wifi a ház felében nincs, ezért egy második routert heyleztem el a ház másik felében, és össze lett fűzve a wifi, 1 hálózatnak látszik a két router :)

és emiatt kellett a switch, mert ahol a szobába kijön a kábel a falból, az a tv-hez megy, és a szoba túloldalára kellett a router

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Apáméknál is kéne valamit kezdeni a rendszerrel mert botrányos. Nem elég hogy néha megakad/szemcsésedik, még a képminőség is szar. Kb 360p-nek néz ki. Cserébe legalább drága is...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) #97746176 válasza Redneck (#3) üzenetére


#97746176
törölt tag

Neked is Telekom által van ? :)

Melyik Set-top-box-od van ?

Internet sebesség ?

(#5) Redneck válasza #97746176 (#4) üzenetére


Redneck
veterán

Minden a Trékomtól van, de megkérdezem fatert. Nekem szerencsére 100/100-as Digi van és a TV adás is nagyon jó minőségű.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nekem is hasonló a felállás. IPTV, 2 box, és 2 db Asus RT-N18U router AP módban. Az 1. (fő) box közvetlenül a HGW-ről megy. Az egyik router szórja a wifit, a másik router, a másik szobában - szintén AP módban - kiszolgálja az IPTV-t, és a Zidoo media playert. És simán megy minden.
Mindegy milyen routert használsz, a lényeg, hogy tudja az IPTV-hez szükséges IGMP proxyt.

(#7) Bence01


Bence01
tag

Valóban működik így és ráadásul az olcsóbb asus routerrel is megy én ASUS N12D1-el próbáltam.
TP-link nek viszont egy hasonló áru routerével ezt nem lehet megcsinálni elég sokat próbálkoztam azzal is.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#8) Gabesz87 válasza Bence01 (#7) üzenetére


Gabesz87
addikt

Jaja, nekem is volt egy régi 941ND routerem, de azzal nekem sem ment. Régebben szerettem a TP-Linket, de mostanság csalódás. Ezek az Asus-ok viszont rohadt jók.

(#9) weiss


weiss
addikt

Magyarul csináltál egy switchet a routerből.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10) #97746176 válasza weiss (#9) üzenetére


#97746176
törölt tag

Switchel nem csinalod meg ezt :D vagyis nem mindegyikkel :) :R

(#11) Cableguy


Cableguy
tag

Hátha valaki még nem tud róla, hasznos lehet:
A Sagemcom modemen nincs letiltva az USB!!!

https://youtu.be/oJcdenRGe-I

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.