Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

Ha 35 MB-s belső memóriája lenne, érdekelne, de így nem ;]

Egyébként ezt komolyan gondolták?

(#2) Kattt01


Kattt01
tag

Nekem tetszik, szép letisztult formavilág, nem bóvli anyagokból van összerakva, ha mondjuk megválasztanának parlamenti képviselőnek lehet, hogy az eu-s pénzek egy részét erre fordítanám ;]

Nyilván nagyon sokat kérnek el a telóért, de nem is az átlagemberek a fő vevőkörük.

(#3) csibe1


csibe1
addikt

Nem lett eltúlozva a kijelző mérete?
Elég lenne a sima egysoros is,mint a T10-esekben.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4) satz18


satz18
őstag

Instant get kategória. Ha pénzt akarok kidobni az ablakon, akkor inkább felgyújtom az autómat egy molotovval, az legalább szép látványt nyújtana az alatta a pár perc alatt amíg ég.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) _Szasza_ válasza satz18 (#4) üzenetére


_Szasza_
tag

:DDD Van benne igazság...

(#6) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Mekkora az aksi? Hol lehet megvenni?

na jó, csak vicceltem :))

ez a kedvenc aláírásom

(#7) merkucyo


merkucyo
aktív tag

2 megapixeles kamera ? :(( Ez szégyen ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#8) HuMarc válasza merkucyo (#7) üzenetére


HuMarc
addikt

Mert a telefonnak melyik része felel meg a mai követelményeknek? :F Egyik sem... :U

(#9) Flashback


Flashback
addikt

Legalább színes kijelzőt kapott :D Ez igazán csúcs lett volna úgy 9 évvel ezelőtt...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) Johnny194


Johnny194
aktív tag

mekkora sorbanállás lesz itt...
előrendelni mikortól lehet? szolgáltatói kínálatba mikor kerül be?

:DDD

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11) Mészi2


Mészi2
tag

Vegyen inkább iphone5-öt ne ezt a szart

[ Szerkesztve ]

(#12) meroly


meroly
veterán

Aki ilyet vesz, úgysem a tudást nézi.... egyébként a gombokat leszámítva szép nagyon :U

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13) Hennet válasza HuMarc (#8) üzenetére


Hennet
aktív tag

Melyiknek kéne megfelelnie? :U

A kinézetnek és az anyaghasználatnak, ami meg mindkettő ölég jóra sikeredett! :K

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#14) Luck Dragon

Szerintem nagyon csúnya,Tudnának szerintem szebbet is készíteni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) HuMarc válasza Hennet (#13) üzenetére


HuMarc
addikt

Csakhogy a mai telefonoknak nem ez az egyetlen követelményük :U Ugye nem kell elmagyaráznom, hogy mi az az okostelefon?

(#16) Hennet válasza HuMarc (#15) üzenetére


Hennet
aktív tag

De barátom, ez nem egy okostelefon, sőt nem is egy egyszerű feature-phone (na ezt hogy fordítjuk magyarra?), ez egy luxustelefon, két dolga van: szépnek és minőséginek lenni. Ez szerintem mindkettő pipa, innen kezdve nincs miért hiányosságokról beszélni.
Ugye nem kell elmagyaráznom mi az a luxustelefon? :P ;] és kiknek milyen alkalmakra készül

Ha már itt tartunk érdekelne, hogy hogy fogalmazod meg az okostelefon definícióját! :C Aztán nem wikipediáról kilesni! Bevallom így hirtelen én se tudnám egy mondatba összefoglalni... :B

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#17) HuMarc válasza Hennet (#16) üzenetére


HuMarc
addikt

"egyszerű feature-phone" - butafon

Okostelefon: Hát embere válogatja, kinek mi:

- hozzánemértő tinilányoknak: érintőképernyős és rózsaszín
- hozzánemértő fiúknak: Samsung és iPhone
- laikusnak: az, amit a reklámokban lát

Pontos megfogalmazás: Hát azt hiszem, az, amiben a firmware frissíthető, vagy valami ilyesmi. Nem emlékszem a pontos megfogalmazásra.

Szerk.: Wikipédia percek: "Okostelefonnak vagy angolul smartphone-nak nevezzük a fejlett, gyakran PC-szerű funkcionalitást nyújtó mobiltelefonokat. Nincs egyértelmű meghatározás arra, hogy mi az okostelefon."

Forrás: Wikipédia - Okostelefon

[ Szerkesztve ]

(#18) szente válasza HuMarc (#15) üzenetére


szente
addikt

Egy gazdag ember nem fog sírni azért, hogy a Lamborghini -jével nem tudja elvinni a családot nyaralni.

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Miért kell minden luxus készüléknek ízléstelenül giccsesen kinézni? Ez valami szabály, hogy a gazdag embernek nincs ízlése vagy mi? Ráadásul belül meg mint a kőkorban járnánk. Na sebaj vitrin mobilnak elmegy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) HuMarc válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez nem a gazdag emberek telefonja. Ez a magamutogató újgazdagok telefonja. Egy normális gazdag ember (aki feltehetőleg egy cég magas rangú beosztottja) általában BB-t használ. Vagy SIII-mat, esetleg iPhone-t.

(#21) Hennet válasza HuMarc (#17) üzenetére


Hennet
aktív tag

De azért a "fícsörök" sem olyan buták: az Aha 303 és az Asha 311 sem "buták" sőt ráadásul régebben ezeket is okostelefonnak hívták volna, pl az LG Arena vetélytársaként, amit akkoriban szintén okostelefonnak hívtak, pedig zárt rendszerű és már akkoriban is léteztek mai viszonylatban vett okostelefonok windows phone néven. (Pfű, a szóismétlés...) Sőt volt olyan Linux alapú telefon, ami okosnak lett, volna mondható, de annyira le volt korlátozva, hogy csak java programokat futtatott, ergo kilőve az okos-státusz, ami kb az, hogy képes java-n és a gyártó által készített programokon kívül mást is futtatni. :K Szóval ez az okostelefon meghatározás kicsit ködös volt mindíg (szerintem a mai napig is).

Jó lenne ha erről írna valaki egy hosszú kivesézős cikket, hisz abban az időben volt a nagy váltás okos és nem-okos telefonok között. (Amit nem nehéz kitalálni, hogy az iOS, majd a Android megjelenése kavart fel)

Szerk.: Na igen, ha a wiki se tudja, akkor a Jóisten se... :DDD

Az előző hsz-hez pedig annyit, hogy nem, ez nem a "magasrangú beosztottaknak" készül, egyel (vagy kettővel) fentebb kell keresni a célközönséget és ők sem mindennap használják, hanem egy állófogadáson, bálon, ahol a megjelenés a legfontosabb és egy olajmágnás gentlemanek (aki farzsebből megvenné az országot) kicsit ciki lenne egy mezei iPhone-al mutatkoznia, mint a magukat fényképező kis tinilányok (és ezt maximálisan meg is tudom érteni)...

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#22) Kapanyél válasza HuMarc (#17) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az az okostelefon, ami képes külső applikációkat futtatni és nem kötegelt oprendszere van.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#23) HuMarc válasza Kapanyél (#22) üzenetére


HuMarc
addikt

Valami ilyesmi rémlett, de így nem tudtam volna megfogalmazni! :R

(#24) llaszlo válasza HuMarc (#20) üzenetére


llaszlo
veterán

Ebben nem kevés általánosítás van. Tehát aki ilyet vagy mondjuk Vertut használ az magamutogató, újgazdag és nem normális. Aha.

Hennet: A wikit bárki szerkesztheti, te is. Így akár iszonyat nagy butaságok is felkerülhetnek. Van is rá példa. Az ellenőrzést olyan moderátorok végzik, mint bárki más. A követelmény kb annyi, hogy már elég régóta írogasson oda az ember cikkeket. De az nem követelmény, hogy értsen is az adott területhez. Vannak olyan cikkek amiket azóta már kitiltott embrekek írtak.

[ Szerkesztve ]

(#25) HuMarc válasza llaszlo (#24) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezt a hozzászólást olvasd el, ez az én álláspontom.

(#26) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Ilyen telefont gazdag emberek vesznek: vagy olyan, aki gazdag családba született, vagy aki meggazdagodott és gazdag emberek közt mozog. Ilyen körökben pedig égő lenne nem drága holmikkal mutatkozni, ezért drága ruhákban, drága kocsival érkeznek, drága ékszerekkel, és drága telefonnal. Ez egy külön világ. A pórnép (azaz mi) ezt a világot úgyse értjük meg, ezért minden nagyon drága, de kis tudású telefon mellett értetlenül fogunk állni.

No ennyi, ez most így kitört belőlem :)

ez a kedvenc aláírásom

(#27) llaszlo válasza HuMarc (#25) üzenetére


llaszlo
veterán

Az a hozzászólás is tele van általánosítással.
Konkrétan a felsővezetők többsége sincsenek annyira elengedve Mo-on (külhonban nyilván más a helyzet), hogy egy ilyen készüléket megengedhessenek maguknak. 2-3 millióból még nem fognak ilyen telefonokkal rohangálni. Akinek már annyi pénze van, hogy tényleg minden mindegy az vesz ilyet. Tudok ilyen embert annak van Vertu-ja, de az se nem magamutogató, se nem hirtelen lett gazdag, főleg nem a szülőkből. A garázsában állnak a Porchsék, Ferrari, Lamborgini nem tudom hány autója van, mindemellet szerény ember.
Olyat is tudok aki szintén hasonló anyagi körülmények között él, Rolls, Bentley, Harley, Ferrari stb mégis i5-je van.
Nem mindenki mások elvárásainak akar megfelelni. A másoknak megfelelés meg, hogy mások mit gondolnak rólam az egyébként is az alacsony önbecsülésű emberek frusztrációja.

[ Szerkesztve ]

(#28) Hennet válasza llaszlo (#24) üzenetére


Hennet
aktív tag

Ironikusan írtam. :K

A luxustelefonok létjogosultságánál tényleg azt értse meg mindenki, hogy nem mindennapi használatra készülnek, hanem alkalmakra. Ez olyan, mint hogy milyen mandzsettát viseljek ma este a bálon, ahol felosztjuk a világ olajkészletét... Bizonyos körökben elvárás a tökéletes megjelenés, amibe igenis beletartozhat a telefon, mint kiegészítő. Nemhiszem, hogy bárki a mindennapokra venne ilyet, bár akinek erre futja futja személyi titkárra, az meg "kicsit" hatékonyabb, mint akármelyik hiperszuper-okostelefon. :U

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#29) HuMarc válasza llaszlo (#27) üzenetére


HuMarc
addikt

Létezik hajléktalan, akinek iPhone-ja van, csak nem túl gyakori :U Nem mondom, hogy minden ember, akinek Vertu-ja van, az magamutogató, stb., de egy bizonyos részükre ez biztos igaz.

"mégis i5-je van."

Ezen miért kell meglepődnöm? Nem azt mondtam, hogy minden gazdag embernek Vertuja van, sem azt, hogy a nagyon gazdagoknak (felső 1%) nem lehet iPhone-juk, vagy akár Nokiájuk, vagy ZTE-jük.

(#30) llaszlo válasza Hennet (#28) üzenetére


llaszlo
veterán

Tudok olyat aki mindennapi használatra vett olyat. Titkárra nem nagyon van szüksége (bár lehet, hogy van neki) meg okostelefont sem használ. Sőt nem is nagyon tudja kezelni, még számítógépet sem igazán tud kezelni. Viszont köszöni szépen őt ezek nem is érdeklik. Ilyen csicsás partikra nem nagyon szokott járni. Sőt inkább hétköznapibb emberekkel ismerkedik. Korábban nem utazott első osztályon, pedig pénze volt rá, de nem tartotta fontosnak.

HuMarc: Egy részük biztos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.