Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) joysefke válasza greenity (#17) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, a "Spining" volt először, a név ismertebb, jobban marketingelt, de le van védve, pénzt szednek a használatáért. Ezt kiküszöbölendő találták ki a Spinracinget és dobtak hozzá még pár gyakorlatot :)

Spining órán kevésszer vettem részt, a kevés alkalom alapján én azt szűrtem le, hogy nekem sokkal kevésbé jön be mint a spinracing, de természetesen az edző személye jóval fontosabb mint az óra megnevezése.
Mert:
-(1)Spining órákon mindig azt tapasztaltam, hogy az elvégzett munka olyan, mintha valami országúti edzést meg bicajt szimulálnánk, de teremben. (mondom ezt úgy, hogy nincs outi tapasztalatom). Ezzel szemben a SR-ben a tekerés részt is sokkal változatosabbnak éltem meg, sokkal durvábban játszott az edző az intenzitásokkal: kemény hegymenet kiállva, ülve, sprintek, rövid nagy intenzitású és hosszabb intervallumok, stb.
-(2)Ami spiningben tettszett, hogy ott nem vagy csak minimális mértékben találkoztam ezekkel a kézimunka- meg statikus-kitartás- dolgokkal (egy és kétkezes karhajlítás-nyújtások, csípő egy helyben tartása, hasgyakorlatok). Én akkoriban 2x 100 fekvőtámasszal melegítettem be és 100 fekvőtámasszal vezettem le, amit SR-ben karra dolgoztam az nekem bohóckodás volt. lányoknak persze jó lehet.

-(3)női spining oktatók gyakran azzal kezdtek, hogy mécseseket gyújtottak meg besötétítettek (!!!) miközben én a pulzusomat akartam elhajtani 80-90%-ig. Aztán ha keményen meghajtottam egy menetet rám szóltak, hogy a "pulzus ne legyen olyan magas". Na ez kifejezetten nem tetszett. SR-ben én nem találkoztam ilyen ezoterikával és az oktatók is mindig támogattak abban, hogy a legnagyobb teljesítményt hozza ki a csapat magából.

folyt köv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.