Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

4.: Esetleg érdemes igazi bringán szabad levegőn tekerni, elvégre nyár van, vagy mi. :)

(#2) greenity válasza ncc1701 (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Valóban, akinek van bringája, nekem ahol lakom nincs...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) FoxiestFox válasza greenity (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vegyél egy tanyabájkot, pár ezres bárhol.

(#4) futo001 válasza greenity (#2) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én bringamániás vagyok, de az tuti, hogy a spinning jobban átmozgat, szóval friss levegő ide vagy oda, a spinning hatékonyabb. Esetleg toljátok ki a gépeket a kertbe. :D

Mi lett a lábzsibbadással?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5) szupermacs


szupermacs
veterán

Ebben az egy hónapban történt valami változás? Izmok? Súly? Megérte elkezdeni?

(#6) kpal


kpal
veterán

Spinning hasonló ,mint a szobabringás vagy tévedek ?

(#7) Freiherr


Freiherr
őstag

Van ilyen szobabringás topik?Most akarok venni egy
et,nem ártana néhány jótanács.

XXX

(#8) Hieronymus válasza Freiherr (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

[link]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) jeri válasza Freiherr (#7) üzenetére


jeri
tag

Én ezt használom:
- turbotraner:Taxc Booster (csak akciosakat szabad venni)
-2 ant+ sticket
-pedalfordulatszám és sebességmerő ant+
-power meter emulator free progi
-25 éves monti+tranergumi
-ant+ öv
-cipö
-spd pedál
-kerékpárra izzadségvédő
-a trainer alá valami ami az izzadságot felszedi
-ruházat:kerékpáros gatya,kesztyü,törölközők,kullacs
-venitillátor,páramentesitő
-Zwift elöfizetés(egy thinkpad 420-ason elmegy)
-pulzusmerö ora r-r intervalos rögzitéssel:edzéshatékonyság kijelzesel és ajánlott pihenö idővel
-Perfpro progival ha akaron a kerékpáros edzés hatékonyságát és kummulativ hatását megnézhetem.
-Firstbeat progival ha akarom sziv terhelését, fáradségét tudom kielemezni.

Most már vannak pl elektromosan kontrollált tranerek is amik a power adatokat egyszerüen küldik a Zwifnek.
pl:Tacx Vortex Smat,

(#10) Areturus válasza kpal (#6) üzenetére


Areturus
tag

Ahogy én látom, összejössz a barátnőkkel, s együtt szobabicikliztek ütemre.

(#11) total90 válasza Areturus (#10) üzenetére


total90
veterán

Aztán meg levezetésnek gang-bang.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12) kpal válasza Areturus (#10) üzenetére


kpal
veterán

Az jó. :)

#11) total90: :B

(#13) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok, bocs, hogy most válaszolok, de túl jól sikerült a tegap reggeli edzés és kicsit túlerőltetve magam egész délután hánytam, és az összes izmom a törzsemben fáj.

Szóval: naivan én is azt hittem, hogy ez szobabiciklizés, a nagy fenét. Egyrészt szobabiciklizés közben nem állsz fel és tekersz mindenféke gyakorlatot csinálva, hanem nygiban ülsz tekersz. Itt az óra maximum 10%-ában ülsz, a többiben állsz, és mindenféle gyakotlatok vannak. Van pl. Fekvőtámasz is, különböző helyekre rakod a sülypomtod és úgy tekersz.

Én nem barátnőkkel megsek, mivel az egyikmek a gerince miatt nem megy., a másik zethes és földrajzilag sem lakunk úgy egy helyen, hogy megérje. Én magam miatt kezdtem el, egx hónap alatt sokat fejlődtem, izmosabbak a combjaim, a hasfalamat is érzem, fogytam 2-3 kg-t. És ami még fontos, sokkal kevésvbé vagyok stresszes.

A cipőmön még lehet állítok, de egyelőre jó, kezdem megszokni a le-föl szállást :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) proci985 válasza Areturus (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

meg kozben 800 kaloriat leeget az ember egy ora alatt es nem terheli annyira az izuleteket, mint mondjuk egy step vagy egy grit cardio.

total90 pls. nemar.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Spinning =/= Spinracing =/= Szobakerékpár =/= Kerékpározás

Én rengeteget (éveket, nagyon-nagyon keményen kihajtva magamat) spinracingeltem párszor spiningeltem és sokat montiztam.

Aki azt hiszi, hogy egy spining biciklinek bármi köze van a normál szobabiciklihez az óriási tévedésben van. A Spining biciklin merev és hatékony a hajtás, akkor sem nyeklik-csuklik amikor kiállva tekerek (tekertem) teljes erőbedobással (igen komoly erővel). Hasonló mutatvány egy szobabiciklin hamar csúfos véget érne.

A fő különbség a nehéz lendkerék ami lehetővé teszi a gyors pörgetést egyenletes erővel, az ellenállás nagyon finom szabályozhatósága, a minőségi hajtókar, pedál, csapágyazás és a sokkal nagyobb tömeg. Kiállva, lendületből hajtva (jobbra balra dülöngélve) vagy sprintelve (már ha lehetne ilyet csinálni) egy szobabicikli billegne, de legalábbis elmászna a helyéről, egy jobb spining bicikli meg egy helyben marad. No és persze a többszörös ár...

A másik meg az, hogy egy spining vagy spinracing órához jobb esetben jár egy lelkiismeretes edző aki kihajtja ami az emberben van. Tényleg komolyan el lehet fáradni 40-45 perc alatt (kb 15-20 perc a bemelegítés-levezetés-nyújtás). Szobabiciklin én még nem láttam lelkiismeretes edzésmunkát. nincs aki hajtson és azt a szart nem is lehet értelmesen hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#16) joysefke válasza greenity (#13) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szóval: naivan én is azt hittem, hogy ez szobabiciklizés, a nagy fenét. Egyrészt szobabiciklizés közben nem állsz fel és tekersz mindenféke gyakorlatot csinálva, hanem nygiban ülsz tekersz. Itt az óra maximum 10%-ában ülsz, a többiben állsz, és mindenféle gyakotlatok vannak. Van pl. Fekvőtámasz is, különböző helyekre rakod a sülypomtod és úgy tekersz.

Magyarul neked spinracing órát tartottak és nem spining órát, a cím így viszont megtévesztő...

Én magam miatt kezdtem el, egx hónap alatt sokat fejlődtem, izmosabbak a combjaim, a hasfalamat is érzem, fogytam 2-3 kg-t.

Én nem azért mentem spinracingelni, hogy fogyjak, ez nem is volt vele kapcsolatban motivációm, de a saját tapasztalatom az, hogy amennyire alkalmas a lábizmok kitartásának, erejének, formájának (és méretének) növelésére annyira alkalmatlan tömegcsökkentésre (bár rajtam eleve nem igazán volt zsírtöbblet amikor SR-elni kezdtem).

J.

(#17) greenity válasza joysefke (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

Spinningnek hívják.... de valóban inkább spinracing...

Viszont, amikor elmentem először, előtte lebeszéltem vele, hogy mi a cél, miért akarok menni, mit gondol, azt mondta idézem: "olyan vendégem még nem volt, aki ne fogyott volna, ha van rajta felesleg". Rajtam van, nem is kevés... amikor az orvossal beszéltem, hogy megyek spinningre vagy spinracingre akkor azt mondta, hogy jól választottam.

Más kérdés, hogy tegnap nagyon túllőttem a célon, elég rosszul voltam estére.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) joysefke válasza greenity (#17) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, a "Spining" volt először, a név ismertebb, jobban marketingelt, de le van védve, pénzt szednek a használatáért. Ezt kiküszöbölendő találták ki a Spinracinget és dobtak hozzá még pár gyakorlatot :)

Spining órán kevésszer vettem részt, a kevés alkalom alapján én azt szűrtem le, hogy nekem sokkal kevésbé jön be mint a spinracing, de természetesen az edző személye jóval fontosabb mint az óra megnevezése.
Mert:
-(1)Spining órákon mindig azt tapasztaltam, hogy az elvégzett munka olyan, mintha valami országúti edzést meg bicajt szimulálnánk, de teremben. (mondom ezt úgy, hogy nincs outi tapasztalatom). Ezzel szemben a SR-ben a tekerés részt is sokkal változatosabbnak éltem meg, sokkal durvábban játszott az edző az intenzitásokkal: kemény hegymenet kiállva, ülve, sprintek, rövid nagy intenzitású és hosszabb intervallumok, stb.
-(2)Ami spiningben tettszett, hogy ott nem vagy csak minimális mértékben találkoztam ezekkel a kézimunka- meg statikus-kitartás- dolgokkal (egy és kétkezes karhajlítás-nyújtások, csípő egy helyben tartása, hasgyakorlatok). Én akkoriban 2x 100 fekvőtámasszal melegítettem be és 100 fekvőtámasszal vezettem le, amit SR-ben karra dolgoztam az nekem bohóckodás volt. lányoknak persze jó lehet.

-(3)női spining oktatók gyakran azzal kezdtek, hogy mécseseket gyújtottak meg besötétítettek (!!!) miközben én a pulzusomat akartam elhajtani 80-90%-ig. Aztán ha keményen meghajtottam egy menetet rám szóltak, hogy a "pulzus ne legyen olyan magas". Na ez kifejezetten nem tetszett. SR-ben én nem találkoztam ilyen ezoterikával és az oktatók is mindig támogattak abban, hogy a legnagyobb teljesítményt hozza ki a csapat magából.

folyt köv.

(#19) joysefke válasza greenity (#17) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem vagyok sem táplálkozás- sem edzés-"tudós", a következőek mind csak az én szubjektív véleményem amelyek saját tapasztalaton / tévképzeteken alapulnak:

-(1)Ahhoz, hogy fogyj nyilván szükséges, hogy hosszú távon több kalóriát égessen el a szervezeted mind amennyit beviszel. A SR szerintem biztosan nem fog segíteni kalóriakontrol nélkül. Amiben segíteni fog:
-Hiába csökkented (ésszel) a kalóriabevitelt, nem engedi hogy takarék üzemmódba kapcsoljon a szervezeted.
-Segíti égetni a kalóriákat
-Mivel kíméletes az ízületekhez, ezért gyorsan tudsz fejlődni (az izmaid erősödésének nem kell az ízületeidet bevárni) és felgyorsítani a pozitív hatásokat.

És most jön a csavar:

-(2)A szervezeted alkalmazkodik az edzésmunkához. Az én meglátásom szerint kétféle igazán különböző edzés van:
-(a) amit saját testsúly ellen végzel //futás, kerékpár, fekvőtámasz, húzódzkodás, sziklamászás, aerobic, trx etc
-(b) amit nem saját testsúly ellen végzel //tipikus body building gyakorlatok, Spinracing (!!!)

A különbség kicsinek tűnik, de óriási. Ha saját testsúly ellen végzel gyakorlatot akkor a szervezet részéről a gyakorlathoz való alkalmazkodás úgy néz ki, hogy az izom hatékonysága valamelyest növekszik miközben a testtömeg csökken (ez adott esetben izomtömeg csökkenést is jelenthet).

Ha nem saját súly ellen végzel gyakorlatot, akkor a szervezet részéről az alkalmazkodás úgy néz ki, hogy ahol a szűk keresztmetszetek vannak oda izmokat épít. Az izom hatékonysága persze növekedhet, de a prioritás a szervezet számára az izomtömeg növelés. Az, hogy a zsírtömeged növekszik-e vagy sem (ha nincs kalóriaszűke) édes mindegy a testednek a gyakorlat elvégzése szempontjából, hiszen a zsírtömeg nem akadályoz a feladat elvégzésében.

És valóban:
A Spinracingnek a lendkerék illetve az azt fékező ellenállás elleni tekerés a lényege, a karmunka csak kis ráadás. Mégpedig az, hogy mennyire keményen tudod te tekerni azt a fékezett lendkereket csupán minimálisan függ attól, hogy mekkora a zsírtömeged. Én amikor SR-eltem rengetegszer gondoltam rá edzés közben, hogy ha most a hasamon hirtelen megjelenne +10Kg tömeg (zsír) azzal sem menne érdemben nehezebben a dolog, de ha elveszítenék hirtelen 3Kg zsírt és mellé 2 Kg izmot akkor bizony érezhetően visszaesett volna a SR teljesítményem, holott utána tuti jobban ment volna a futás meg kb minden saját testsúlyos gyakorlat.

Ugyanígy saját testsúlyos gyakorlatnál, ha nem is növekszik az izmod, minden egyes kiló elvesztése könnyebbé teszi a gyakorlatot.

Szóval én úgy gondolom, ha kalóriaszűke van akkor a spinracingelő szervezete is nyilván elkezdi bontani a zsírt, nem nyúl az izmokhoz, de ha nincs kalóriaszűke, akkor ami kalóriabevitelt kicsikar tőled a szervezeted annak egy részéből izom lesz és hogy felugrik-e mellé zsír vagy sem, az a szervezetednek édes mindegy, mert nem hátráltatja.

Az a gyanúm (nem tudtam magamon igazából megfigyelni, mert a SR-korszakomban már nem figyeltem a kalóriabevitelre semennyire, mondjuk ez is árulkodó...) hogy ha SR-elsz sokkal jobban fogja a szervezeted kívánni-követelni az energiát mintha saját testsúly ellen dolgoznál, mert a szervezet érzi, hogy a legjobban úgy javíthatja a teljesítményt, ha izmokat épít nagyüzemben. A szervezeted nem csak az elégetett kalóriákat akarja majd pótolni, hanem izmot is akar építeni, ha pedig felugrik mellé pár kiló zsír, az kb érdektelen.

Ezzel szemben például egy (közép-, hosszútáv) futónak alig-alig kell izmot építenie, inkább csak a kalóriákat pótolni, a szervezete nem fog égni a vágytól, hogy izomtömeget növeljen és feltételezem nem fog ingereket küldeni kajaidőben a menzán, hogy a futó márpedig azt a féldisznó-sültet szedje le a pultról, mert az kell az izomnöveléshez.

[ Szerkesztve ]

(#20) greenity válasza joysefke (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem eszem többet, inkább mást és keveset mióta nekiálltam, így azt gondolom, hogy ez attól is függ mit, és mennyit eszel. Egyelőre használ, egyébként a lényeg az elején azon volt, hogy ne hízzak, mert a felszabadult energiáimat muszáj lekötni, különben feljön néhány 10 kg.. ez a része sikerül, meglátjuk mi lesz...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) szupermacs válasza greenity (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

,,egész délután hánytam"

Akkor ez elmegy valami méregtelenítő kúrának is. :DDD

(#22) greenity válasza szupermacs (#21) üzenetére


greenity
aktív tag

Végülis :)

megtanultam a leckét reggel, úgy hogy nincs időm leülni utána pihenni nem megyek többet :) szerintem ez is gond volt...
leszálltam a cangáról hazasétáltam cca 5 perc, majd maradt 20 percem lezuhanyozni, átöltözni, összepakolni és indulnom is kellett a buszra.

Ma megyek este, de csak lightosan tolom és utána már itthon leszek :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#23) szupermacs válasza greenity (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Ilyenkor talán jobb lenne a kocogás, nem? Az is eléggé fel tud tölteni.

(#24) greenity válasza szupermacs (#23) üzenetére


greenity
aktív tag

A kocogáshoz még túl nehéz vagyok... nem akarom szétverni a térdeimet :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#25) szupermacs válasza greenity (#24) üzenetére


szupermacs
veterán

Szerintem a kocogás nem veri szét. Én a 168 centimmel és 90 kilómmal vígan kocogok. Nem kell gyorsan sprintelni, egy lassabb tempót tarthatsz és nem kell drága cipő sem hozzá.

(#26) greenity válasza szupermacs (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

Értem, nos a futással és egyéb önálló sportokkal az a gondom, hogy egyszerűen nem tudom magam rávenni, míg ez a spinninggel nincs így.
Ott van az edző, aki hajt minket, plusz a közösség is segít. Nekem az önálló sportok nem jönnek be.... ha majd jobban állok önfegyelem és elhivatottság terén, akkor felveszem a listára a futást :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) szupermacs válasza greenity (#26) üzenetére


szupermacs
veterán

Én inkább egyedül szeretek mindent, nem szeretem ha mások néznek. :D

(#28) greenity válasza szupermacs (#27) üzenetére


greenity
aktív tag

nah, az már nem zavar mióta órát tartok az egyetemen :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) Hieronymus válasza greenity (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"nem akarom szétverni a térdeimet '

Helyes.

Javítsd a járásod, mert idővel a járás esetében is előjönnek a gondok.
Kettő szabályt érdemes megtartani.
A térdeket illetve a lábakat sohasem teljesen kiegyenesíteni. (A kicsik ezt jól csinálják, majd 10-12 éves kor körül kezdik leutánozni a felnőttek hibás járását.)
Sohasem sarokkal ér talajt a láb. Telitalpra illetve lábujjak mögötti felületre. Mezítláb ez alapból így szokott működni.
A járás kezdetben szokatlanabb, de a lábfejek mozgása is égeti a felesleges kalóriákat.
Később nem kell majd oldalra dőlve lépegetni. ( Ha nem sikerül elérni és megtartani kívánt testtömeget.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) greenity


greenity
aktív tag

A mai nap étrendje:) Este spinning, már várom, kicsit hiányzik így a hétvége után.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#31) greenity


greenity
aktív tag

ÉÉÉs most tartok ott, hogy több mint 2 hónapja járok, simán végigtekerem, nem mondom, hogy nem szenvedek és izzadok, de ez a lényeg, az összes izmomat érzem a lábamban utána, másnap már egész jó, eddig -3kg, izmosabb combok, kitartás, hatalmas mosoly a fejemen.
Amikor érzem, hogy már elvagyok azon az ellenálláson, akkor mindig teszek rá egy picit még. Szépen lassan meglesz a cél :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) hodostamas


hodostamas
addikt

Hi :)

https://www.barker.hu/fitneszgepek_557/spinning_595/dkn_racer_pro_spinning_23864

vélemény erről? Heti kb 4-6x lenne használva. Görgő kizárva, ketten használva külön bringa kéne. Spinning órákra szívesen járunk, de egyszerübb otthon lenyomni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.