Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

:R

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) e=mc² válasza greenity (#1) üzenetére


e=mc²
őstag

Hagymaleves DeFranco modra javallott!

Ambulimax Provider

(#3) turai_


turai_
tag

En palinkazni szoktam ilyenkor. Nem kell sok, ha nem megy :D

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#4) greenity


greenity
aktív tag

e=mc2 köszönöm a tanácsot, holnap este ezzel kezdek :)

turai_ múlt héten erősen megmarta a torkomat még a fütyülős is...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) e=mc² válasza greenity (#4) üzenetére


e=mc²
őstag

Csak akkor kezdj bele, ha ugyanugy meg is csinalod, ahogy le van irva! A hatas garantalt!

Ambulimax Provider

(#6) greenity válasza e=mc² (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszönöm, majd holnap megnézem még egyszer, hogy pontosan mi hogyan, mert jó lenne túllépni már ezen a dolgon.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) sziku69 válasza greenity (#6) üzenetére


sziku69
senior tag

Mézes pálesz + eukaliptuszos tengeri fürdősó. A páleszt meginni, utána tengeri fürdősót beleönteni a kádba, jó meleg vízbe beleülni. Pár napon keresztül ismételni. Ha több pálinkát innál, mint amennyit bírsz, akkor garantált a hatás :D :D :D

(#8) #81556480


#81556480
törölt tag

Orvoshoz elmegy. gyógyszert felír, bevesz, pihen . vége.

(#9) tope


tope
addikt

Páros izzadás is javallot ;]
Egyébként én is így voltam pár hete, alig akart belőlem is kimenni a nyavaja

UI: Pálinka, vagy fokhagyma

(#10) zarayg


zarayg
aktív tag

Napi 2x500mg C-vitamin tabi (sima gyógyszertári), minimum 1 liter tea, és sok sok pihenés :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#11) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Egy kb 2-3 centis darab gyömbért meghámozol, lereszeled, leforrázod vízzel és lefekvés előtt megiszod. Citrommal, mézzel szokták ízesíteni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12) greenity


greenity
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Amit tudok végrehajtok.
A pihenés az egyetlen, amit biztos nem tudok :(

LaciRM nem jutok el orvoshoz...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Nem lehet hogy 2-3 hét után már el kéne menni egy dokihoz? :U
Minden elismerésem a hagyományos házi gyógyászatnak, de ha három héten át sem javul a helyzet, sőt romlik, akkor ott már illő lenne valami komolyabb segítséget is igénybe venni.

(#14) greenity válasza Dany007 (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Neked is leírom: nem jutok el orvoshoz. Nem azért mert úgy tartja kedvem, hanem mert nincs időm. Viszont ha ez így folytatódik és holnap sem tudok beszélni, akkor biza az lesz a megoldás, hogy holnap az értekezlet után lelépek és keresek valami épkézláb orvost Pécsen... mert a háziorvosom még csak nem is Kaposváron van.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) Dany007 válasza greenity (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor mégis csak lesz időd! :D
Épp ez a gond ezzel. Sokan sokszor és én is azzal takaróznak, hogy nincs időm orvoshoz menni stb... Ez rendben is van. De ha csak valami enyhe megfázásról van szó, nem is kell.
De ha már komolyabb megbetegedés van a képben akkor az egy idő után ledönt a lábadról és kénytelen leszel orvoshoz menni. Tehát a végeredmény ugyanaz csak sokkal rosszabb lázasan, szédülve stb orvoshoz menni és kivárni a sorod... :)

Egyébként meg tapasztalat kérdése. Nekem az átlag megfázások 2-3 napig tartanak. Persze már az elején elkezdem szedni a Coldrexet naponta 3x! Aztán ha azt tapasztalom, hogy 3-4 nap után sem javul a helyzet akkor nincs mit tenni, irány a doki mert egyrészt úgy nem tudok dolgozni, hogy napi ~ 200 zsebkendőt elfújok, szédülök, lázas vagyok stb stb stb... mert nálam ilyen egy durvább megfázás. Hogy beszéljek úgy ügyfelekkel hogy közben tiszta takony a pofám és 2 percenként kérek 2 perc szünetet mire kifújom az orrom... :)

(#16) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Algopiryn, és napi 3000 mg C vitamin.
Egy hét alatt elkopott a nátha.... :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17) greenity válasza Dany007 (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Lázas éppen nem vagyok :)
Az orrfolyásom is stabilizálódik x óra ébrenlét után, a köhögés viszont nem... az nagyon csúnya tud lenni.

Volt már rá példa, hogy hasonló állapotban hazaküldött a laborvezető óráról.. utána még végigültem este nyolcig az órákat.

Dr.Zoo most aspirin plus c-t szedek, elvileg az tudja mindkettőt :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) Dr.Zoo válasza greenity (#17) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha rám hallgatsz, egy hét.
Ha nem, akkor krákogj :DDD :P

Az aszpirinnek más a hatóanyaga, most majd megkapom hogy az algopiryn egy ezer éves elavult cucc, de lesz@rom, nekem működik :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19) greenity válasza Dr.Zoo (#18) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem krákogok még :)
Rendben igyekszem :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) greenity


greenity
aktív tag

Vicces, bejöttem az egyetemre és jobban vagyok :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Méz, C-Vitamin, forró hársfa tea.

A megfázás ellen még jó a futás.
Erősíti az immunrendszert.
Ezen kívül sok, nyers zöldség, gyümölcs.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Zsályalevél, kakukkfű, kamilla, hársfavirág keverék tea, sok méz, és ha bírod, akkor sok hagyma.
Jobbulást. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) greenity


greenity
aktív tag

köszönöm nektek is :)
Ha hazaérek akkor ezt mind bevetem.
Itt marad a forró gyümölcstea meg a mézes negró :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) strike-force válasza turai_ (#3) üzenetére


strike-force
őstag

+1 turai_nak. az én receptem:
feles pálinka, majd fél liter forró mézes tea, majd melegítőben 3 pokróc alá feküdni és kiizzadni a kórságot. óránként ismételni. 12 óra alatt garanáltan elmúlik a meghűlés, ha nem vírusos eredetű! és a hangulatod nagyon jó lesz! XD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#25) mephi666


mephi666
nagyúr

én már csírájában el szoktam nyomni: pálinka, fokhagyma, vöröshagyma, erős paprika :) érzed, hogy kezd elkapni valami nyavalya, beversz néhány pálinkát (lehet mézes/paprikás is), majd zsíros kenyér jól megsózva, rá jó sok hagyma, mellé erőspaprika/fokhagyma... amelyik bacilus ezt túléli, az meg is érdemli :K ha esetleg nem akarom, hogy büdös legyek ettől a menütől, akkor coldrex maxgrip lefekvés előtt és kiizzadom éjszaka a betegség nagyját... (6év alatt 1szer voltam 2-3napot táppénzem, amikor durván megfáztam)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) #81556480 válasza greenity (#12) üzenetére


#81556480
törölt tag

Akkor egy feles + Algopyrin a legjobb. ja és azután fekvés. Fekvés és pihenés nélkül ne várj javulást. csak rosszabb lesz .

(#27) Dr.Zoo válasza #81556480 (#26) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Keblemre! :C

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#28) greenity válasza #81556480 (#26) üzenetére


greenity
aktív tag

Fekvés kizárt.... pihenés talán még belefér...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) Vakegérke válasza greenity (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, gyógyulgatsz már?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) greenity válasza Vakegérke (#29) üzenetére


greenity
aktív tag

Most kicsit jobban vagyok, igen, köszönöm :D a tegnapi 3 liter tea meg a méz meg a hagyma segített :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#31) Vakegérke válasza greenity (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondhat bárki amit csak akar, a "parasztos" módszerek a legjobbak. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) greenity válasza Vakegérke (#31) üzenetére


greenity
aktív tag

Jó mondjuk a pihenés elmaradt, 11kor másztam el a fürdőbe... és nem igazán aludtam jól :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#33) sziku69 válasza greenity (#32) üzenetére


sziku69
senior tag

Mert gépfüggő vagy, mint sziku69. :D Vegyél egy vízhatlan gépet, és írogathatsz a kádban is :P :P

(#34) greenity válasza sziku69 (#33) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, gépfüggő vagyok, de dolgom is volt, ami miatt fent maradtam... elég lett volna a 11 óra munkaidő :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#35) Vakegérke válasza greenity (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dolgozni csak lassan, szépen, ahogy a csiga megy a réten... ;)

Jobban vagy már?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) greenity válasza Vakegérke (#35) üzenetére


greenity
aktív tag

Kicsit el vagyok fáradva... de a megfázással mondjuk hogy jó úton haladok :)

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.