Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

nyílj ki

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) 66zio


66zio
aktív tag

0 negatív vagyok. Évente 1-2 alkalommal adok vért. Igazából lusta vagyok, de ha belegondolok ha velem lesz valami baj, nagyon megszívom, csak 0 negatívtól kaphatok.

(#3) Mister_X válasza 66zio (#2) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szintén 0 Rh - :(

@greenity: emlékeim szerint nincs átjárás Rh + és - között, ugye?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) SunyaMacs válasza Mister_X (#3) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A Wikipédia szerint: [link]

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Szivesen adok vért, ha eljönnek érte a munkahelyemre, vagy este a kecóba. De nincs időm ezzel rohangászni. Ha meg tudod velük beszélni, akkor priviben adok címet.

(#6) Mister_X válasza SunyaMacs (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tehát az én vérem mindenkinek jó... lenne. Ha nem egy hete fejeztem volna be az antibiotikum szedést. Továbbá nem találtam róla információt, de az is adhat, aki már kapott egyszer?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) voyager4.4 válasza Mister_X (#6) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Adhat olyan aki kapott már. Előző hsz-edhez meg: Igen az Rh faktornak egyezni kell.
Nagyon rossz egyébként a helyzet az országban, a véradás egzisztenciája, társadalmi megbecsülése megszűnt és a plazma rablás is csak ront a helyzeten. Gyakorlatilag olyan vérhiány van, hogy ha beütne egy háború/ nagyobb tömegszerencsétlenség, a vérző sebesültek 90%-a menthetetlen lenne, bármilyen kicsi is a sérülés egyébként.

no fate but what we make

(#8) greenity válasza voyager4.4 (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

Nagymamámnak tegnap volt műtétje. Ha kedden nem rendelik be a vért és eggyel több zacskó kellett volna, nem tudják megműteni, de még szüksége van a vérre.

Én nem adhatok, mert autoimmun beteg vagyok, amíg adhattam, minden alkalommal, amikor lehetett, adtam.
Ahogy a családom minden tagja, de már egyikünk sem adhat :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) #20655360


#20655360
törölt tag

Ha vért adnék kiderülne végre milyen a vércsoportom? Sajna fogalmam sincs milyen.
Bár dohányosként (ill leszokóban), meg am is egészségtelen életmóddal lehet nem is kéne adnom egyáltalán.

(#10) greenity válasza #20655360 (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, ott elvileg megnézik mielőtt leveszik, mert lehet rosszul tudod, stb... legalábbis így emlékszem

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) voyager4.4 válasza #20655360 (#9) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ha megkéred őket szépen megmondják.
Van orvosi vizsgálat és hemoglobin mérés is, ha nem adhatsz az egészségi állapotod miatt az is kiderül.
Illetve teljes labor vizsgálat a levett vérre, ha valamit találnak ki is értesítenek.

no fate but what we make

(#12) razorbenke92

én ilyenkor mindig olyan lelkiismeretfurdalásos vagyok...

Ahol tehetem, segítek az embereken, és a véradás valahogy mindig elém kerül, de....

annyira rosszul vagyok közben, hogy egyszer csak vizsgálatra vettek 2 egységet, kb 15 másodperc alatt, és attól majdnem elájultam.

Semmilyen fóbiám nincs, sose voltam lámpalázas, alszom a horrorfilmeken, de ezt nem tudom leküzdeni.

Esetleg valakinek ötlete, tanácsa?

A hipnózisos kezelést már javasolták, de csak olyan esetre, ha valamilyen okból elkerülhetetlen.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#13) ncc1701 válasza razorbenke92 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Két nagy pofon? :) Ez elég csajos hozzáállás.

Ne műtsenek soha, mert 2 hétig utána böknöd kell magad vérhigítóval. :)

(#14) razorbenke92 válasza ncc1701 (#13) üzenetére

Lehet próbálkozni a pofozkodással, nem sokaknak sikerült az elmúlt 10 évben ;)

Komolyra véve nem a hozzáállásom csajos. Tudok róla beszélni, rágondolni is. Amikor meg ott vagyok, mintha lekapcsolnák a villanyt.

Az injekció teljesen más tészta, azzal sincs semmi problémám. Nem a tűtől vagyok rosszul, hanem a mesterkélten kifolyasztott véremtől, abból is csak a sajátomtól.

Mókolás közben viszont egyszer-egyszer úgy beleszalad a csavarhúzó a kezembe, hogy a rátekert rongyon átüt a vérzés, én meg anyázva csinálom tovább a dolgom. Fene se érti.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15) ncc1701 válasza razorbenke92 (#14) üzenetére


ncc1701
veterán

Anyu adjon 2 pofont, neki hagyod. :)

Amúgy nem kell nézni, lehet közben olvasgatni plö. Vagy nézni a másét. Vagy a nővérkét (mindegy, milyen) sportből fűzögetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) dogab93


dogab93
tag

Remélem összejön a kellő mennyiségű vér ,és minden jót kívánok a mamádnak.Emlékszem amikor én is és a családom gyűjtöttük faternak a vért,szerencsénk volt mert egyik barátunk a vérellátóban dolgozik/dolgozott és segített egy kis protekcióval.

razonbenke92: Hematofóbiád(vériszony) van vagy pedig a tűt nem bírod??

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#17) razorbenke92 válasza dogab93 (#16) üzenetére

Hematofóbiám van, bár még a fogalommal nem találkoztam.

Önmagában a tűtől nem félek. Bár kisebb koromban gyűlöltem az injekciót, de azt valószínűleg azért, mert mindig riogatott vele az egyik rokon, és berögzült, hogy az rossz.

Önmagától a vértől sincs ugye gondom, ahogy lentebb leírtam, csak a vérvétel formájától.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#18) dogab93 válasza razorbenke92 (#17) üzenetére


dogab93
tag

Értem,elég gyakori probléma nekem is van nem egy ismerősöm akinek gondot jelent a vérvétel és 30+-os emberek mert képesek elájulni is.Pszichoterápiával lehet rajta javítani,vagy akár le is küzdheted csak egy jó szakembert kell keresned ,ha komolyan gondolod.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.